Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVİA COMBİ 1.6TDİ 4*4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
6.240
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Açıkcası ben bunu internet sitesinde daha yeni gördüm ve forumda arattım ancak hiç konu yok bununla ilgili forumun haberi yok arabadan heralde. bende yeni gördüm.

Superb'i almak yerine bence tercih edilebilir hem 1.6 dizel hem 4*4 hem geniş daha ne istersiniz ki ben söyleyeyim 2.el'de iyi olmasını.

araç hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim?

resim koymayı bilmiyorum onun içi eklemedim.

araç : Elegance 1.6 TDI 105 PS 4x4 81.900 tl bu fiyat çok uygun geldi bana.

• Haber icin tskler. Evet cok ucuzmus. Hemen borca girip birtanede esime alacagim. Belki bitanede ogluma alirim bilemiyorum. Cok ucuz cok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç sürekli 4 çeker değil, normalde gücünü ön tekerleklere aktarıyor, olası bir durumda 4 çeker. Ayrıca Seat Leon 1.6 TDI ST modelinde'de 4x4 versiyon mevcut üstelik Octavia'dan 5bin TL daha ucuz.http://seat.com.tr/seat_files/20_AGUSTOS_2014_SEAT_OZEL_SIPARIS_ARACLARI_TAVSIYE_EDILEN_ANAHTAR_TESLIM_EURO_FIYAT_LISTESI.pdf

85 bin TL'ye 1.6 TDI Elegance Manuel Superb alınır, Arka taraf 3 oda 1 salon, bagajı da öyle, bagaj twindoor, donanım olarak daha zengin neticesinde bir üst sınıfta yer alıyor araç. Varsın 4 çeker olmasın derim ben.

• superb yerine hayatta tercih etmezdim octavia yı
  • Çok ucuzmuş hakkaten

• oo alalım ucuzmuş yatırım yaparız

• Arkadaşlar hepinizin espiri yeteneği çok iyimiş
    ucuz dedim çünkü türkiye piyasasına göre bence iyi ayrıca araç kombi ve en dolu paket ile geliyor.aynı araba vw veya honda vs olsa kaç para olurdu acaba ?

tamam 81bin tl az para değil. ama porsche'yi 120 bin tl ye satsalar o da ucuz olmuş olur.
  • 4*4 olması ihtiyaç mı? Arazi ya da çok kar yağan yerde kullanmayacaksanız ağırlıktan başka bir şey değil.

Eğer ihtiyaçsa o fiyata alınır değilse normal octi almak daha mantıklı.

Superb de gereksiz büyük bir araç. Şehir içi kullanımı zor olur, tavsiye etmem. Octi daha ideal.
  • Oooo çok ucuzmuş yahu. Fiyatı 30 civarında gezinen sürekli 4x4 2010 subaru imprezalara "o araba için çok", " 4x4 çok yakar" diyenleri görür gibiyim
  • LPG insignia yerine alınabilir bence
  • 4x4 sistemi Haldex, yani Tiguan'la aynı.
    Yerden yüksekliği ise standart versiyonundan farklı değil.
    Araç belli ki Avrupa'nın karlı kaymak asfalt yolları için düşünülmüş.

Türkiye'de iş yapar mı: Yapmaz. Çünkü
    1. Türkiye'de station tutmaz.
    2. Türkiye'de 4x4'a ihtiyaç duyacak kitle için yerden yükseklik de çok önemli.
    3. Türkiye'de Skoda markasına 85 milyar verecek pek fazla insan çıkmaz.

Ama yine de bir 4x4 meraklısı olarak bu tür araçların da Türkiye'ye getirilmeye başlanmasına seviniyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caniggia -- 9 Eylül 2014; 11:06:25 >
  • Hayatta gidip te sırf 4X4 diye binek modelinden devşirilmiş parmak kadar rot-torsiyonlu oyuncak 4 çeker mekanizmalı araçlara para vermem, ha aslında Türkiye yollarının hakkıdır 4X4, her taraf delik deşik tarla gibi yollarda seyahat ediyoruz fekat, aracın altyapısıda bu sistemle uyumlu olacak, sağlam olacak dayanıklı olacak, pick up dört çekeri anlıyorum, duster gibi araçlarıda, ama binek modellerin 4 çekerini çok saçma buluyorum nacizane kendi adıma ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

Hayatta gidip te sırf 4X4 diye binek modelinden devşirilmiş parmak kadar rot-torsiyonlu oyuncak 4 çeker mekanizmalı araçlara para vermem, ha aslında Türkiye yollarının hakkıdır 4X4, her taraf delik deşik tarla gibi yollarda seyahat ediyoruz fekat, aracın altyapısıda bu sistemle uyumlu olacak, sağlam olacak dayanıklı olacak, pick up dört çekeri anlıyorum, duster gibi araçlarıda, ama binek modellerin 4 çekerini çok saçma buluyorum nacizane kendi adıma ...

aslında scout var hem yerden yüksek hemde alt takım vs araziye fdaha uygun hale getirilmiş ama getirmiyorlar önceden sadece 2.0 motorla geliyordu artık oda gelmiyor.

1.6 dizel otomatik 4x4 scout yapavaklar yerden 18 cm falan yüksek olacak ben alırım 100 bine kadar.

mesela insignianında country tourer avra ama 160 bin tl 2.0 olduğundan.

4x4 her zaman lazım elektronik ele freni yağmur sensörü koyacaklarına hatta ağırlık yapan saçma donanımlar koyacakalrına 4x4 koysunlar daha iyi.

• Bari aynı formatta espiri yapmasaydınız koyun güdüsü gibi olmuş..Neyse espirileri bir kenera bırakacak olursak araçdan bende bir adet mevcut elegance full paranomik sunroof lu olan versiyonundan.Fiyatına göre ki o dolulukta o fiyata bir ikinci araç dahi yok araca her bindiğinde ilk günkü gibi mutlu oluyorum bu arada bi önceki aracım f30 kasa safkan 320 i lerdendi 2.0 184 hp olanlardan.

Bu arada ilginçtir superblerde kol dayama ve temasta olduğunuz yerler kumaş ve çabuk deforme oluyor daha doğrusu topaklanıyor octavia da kol dayama ve temasta olduğunuz yerler deri haliyle bence daha çekici ve mantklı.Birde gene ilginçtir superb lerde usb ki benim için önemli bir detay octavialarda var tabi superb den iyi demiyorum ama büyük bir araç olduğunuda düşünürsek benim oturduğum yerde octavia daha mantıklıydı diyerek ama en önemlisi 4x4 ağır basar diyerek octavia combide karar kıldım.Klasik olan bütün özellikleri bi yana ki bu özellikler standart donanımlı kolay kolay hiç bi araçta bulamıyorsunuz octavia da sabit ayrıca saçma paralar ödemeden hepsi pakete dahil olarak sunulan adaptif bi xenon farlar kararan dikiz ve yan aynalar aşırı pratik bagaj aracın her yerinde bir dolu audi logosu ve 4x4 yani yarışmaya 1-0 önde başlayan bir şehirli eee daha ne olsun arkadaşa kesinlikle katılıyor ve tekrar ediyorum bu özelliklere göre ÇOK UCUZ yok sw gitmez yok passat vıy vıy da vıy vıy diye rutinemi bağlasaydım asla !!! Umrumda değil gidermi gitmezmi..Millete göre araba alsaydık ohoooo...

Kısacası bu dolulukta özellikle 4x4 ki bulmak bir lutuf.Kışın yol olmayan yere yol açtım videoları mevcuttur genel olarak avcılık yaptığımdan bagajda yivli tüfeklerim çadırım eşyalarım eksik olmaz bozuk yollarada ailecek çok gireriz bakıyorum ne alabilirim diye bu fiyat aralığında başka bir araç bulamıyorum.Az yakıyormu hayır 7.5 şehir içi biraz daha zorlarsanız 7.3 daha altını çok zor. önden çekerleri şehir içi ortalama 5.2 ila 5.5lt lerde gezdiriyor bariz fark var ama kesinlikle çok verimli bi araç elinizi nereye atsanız mutlu eden pratik ve keyif verici detaylar mevcut ki bunlarda birisi çift taraflı bagaj havuzu bir taraf yumuşak plastık kirli şeylleri koyup yolunuza devam edebiliyorsunuz diğer tarafı ise kumaş formatı yandan iki tane köşeli katlanır parça mevcut özel haznesi var ordan çıkartıyorsunuz atıyorum kutunuzmu var oynamasını istemiyormusunuz altı cırtlı köşeli olduğundan kutunun köşelerine plastikleri koyuyorsunuz oraya kitliyor benzin kapağını açıyorsunuz buz kırıcı ve büyüteç ne bileyim arabayı uygun olmayan bi yere bıraktınız kartvizit yada kağıt iliştireceksiniz solda camın orda plastik iliştirebileceğiniz bir parça vb bir sürü minik ama zekice detay diz mesafesi yok ferahlığı vw ailesinin klasik 1.6 105 hp lik sorunsuz dizel motoru 4x4 sistemi lansmanda abisi audiden aldı quatro diye şaşırtan zaten parçalarını inceleyince bolca audi bir o kadar vw arada bir bosch logolarını gördüğünüz kalite algısı özellikle fiyatına göre çok yüksek bi araç bide bakmıssınızki araba sizi kendine bağlamış..

Arkadan iter önden çeker araçlarım oldu ki hepsinde continental ts850 vardı yeri geliyordu özellikle karda buzda kaldığımız yerde kalıyor ordan inmez burdan çıkmaz diye türlü alternatif rotalar çiziyorduk.Şu an o süprizler yok zorlu hava şartları bize oyun alanı oluyor.Haaa bu bi ihtiyaçmı değil.Yılın 8 ayı gerek olmaz klasik bir sürücüye ama ben rahat durmadığım için yılın 12 ayı heryerde ihtiyaç duyuyorum o yüzden aldım yoksa mantıklı değil israf olur.Genel paket olarak şu an çok mutluyum çok taktik bi o kadar kullanışlı ve uygun fiyatlı ve kesinlikle kullanıcı dostu bir araç..Kesinlikle tavsiye ederim alacaklara klişe muhabbet eden tiplerden uzak durmalarını ve hiç kormadan almalarını tavsiye ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: espada1

Bari aynı formatta espiri yapmasaydınız koyun güdüsü gibi olmuş..Neyse espirileri bir kenera bırakacak olursak araçdan bende bir adet mevcut elegance full paranomik sunroof lu olan versiyonundan.Fiyatına göre ki o dolulukta o fiyata bir ikinci araç dahi yok araca her bindiğinde ilk günkü gibi mutlu oluyorum bu arada bi önceki aracım f30 kasa safkan 320 i lerdendi 2.0 184 hp olanlardan.

Bu arada ilginçtir superblerde kol dayama ve temasta olduğunuz yerler kumaş ve çabuk deforme oluyor daha doğrusu topaklanıyor octavia da kol dayama ve temasta olduğunuz yerler deri haliyle bence daha çekici ve mantklı.Birde gene ilginçtir superb lerde usb ki benim için önemli bir detay octavialarda var tabi superb den iyi demiyorum ama büyük bir araç olduğunuda düşünürsek benim oturduğum yerde octavia daha mantıklıydı diyerek ama en önemlisi 4x4 ağır basar diyerek octavia combide karar kıldım.Klasik olan bütün özellikleri bi yana ki bu özellikler standart donanımlı kolay kolay hiç bi araçta bulamıyorsunuz octavia da sabit ayrıca saçma paralar ödemeden hepsi pakete dahil olarak sunulan adaptif bi xenon farlar kararan dikiz ve yan aynalar aşırı pratik bagaj aracın her yerinde bir dolu audi logosu ve 4x4 yani yarışmaya 1-0 önde başlayan bir şehirli eee daha ne olsun arkadaşa kesinlikle katılıyor ve tekrar ediyorum bu özelliklere göre ÇOK UCUZ yok sw gitmez yok passat vıy vıy da vıy vıy diye rutinemi bağlasaydım asla !!! Umrumda değil gidermi gitmezmi..Millete göre araba alsaydık ohoooo...

Kısacası bu dolulukta özellikle 4x4 ki bulmak bir lutuf.Kışın yol olmayan yere yol açtım videoları mevcuttur genel olarak avcılık yaptığımdan bagajda yivli tüfeklerim çadırım eşyalarım eksik olmaz bozuk yollarada ailecek çok gireriz bakıyorum ne alabilirim diye bu fiyat aralığında başka bir araç bulamıyorum.Az yakıyormu hayır 7.5 şehir içi biraz daha zorlarsanız 7.3 daha altını çok zor. önden çekerleri şehir içi ortalama 5.2 ila 5.5lt lerde gezdiriyor bariz fark var ama kesinlikle çok verimli bi araç elinizi nereye atsanız mutlu eden pratik ve keyif verici detaylar mevcut ki bunlarda birisi çift taraflı bagaj havuzu bir taraf yumuşak plastık kirli şeylleri koyup yolunuza devam edebiliyorsunuz diğer tarafı ise kumaş formatı yandan iki tane köşeli katlanır parça mevcut özel haznesi var ordan çıkartıyorsunuz atıyorum kutunuzmu var oynamasını istemiyormusunuz altı cırtlı köşeli olduğundan kutunun köşelerine plastikleri koyuyorsunuz oraya kitliyor benzin kapağını açıyorsunuz buz kırıcı ve büyüteç ne bileyim arabayı uygun olmayan bi yere bıraktınız kartvizit yada kağıt iliştireceksiniz solda camın orda plastik iliştirebileceğiniz bir parça vb bir sürü minik ama zekice detay diz mesafesi yok ferahlığı vw ailesinin klasik 1.6 105 hp lik sorunsuz dizel motoru 4x4 sistemi lansmanda abisi audiden aldı quatro diye şaşırtan zaten parçalarını inceleyince bolca audi bir o kadar vw arada bir bosch logolarını gördüğünüz kalite algısı özellikle fiyatına göre çok yüksek bi araç bide bakmıssınızki araba sizi kendine bağlamış..

Arkadan iter önden çeker araçlarım oldu ki hepsinde continental ts850 vardı yeri geliyordu özellikle karda buzda kaldığımız yerde kalıyor ordan inmez burdan çıkmaz diye türlü alternatif rotalar çiziyorduk.Şu an o süprizler yok zorlu hava şartları bize oyun alanı oluyor.Haaa bu bi ihtiyaçmı değil.Yılın 8 ayı gerek olmaz klasik bir sürücüye ama ben rahat durmadığım için yılın 12 ayı heryerde ihtiyaç duyuyorum o yüzden aldım yoksa mantıklı değil israf olur.Genel paket olarak şu an çok mutluyum çok taktik bi o kadar kullanışlı ve uygun fiyatlı ve kesinlikle kullanıcı dostu bir araç..Kesinlikle tavsiye ederim alacaklara klişe muhabbet eden tiplerden uzak durmalarını ve hiç kormadan almalarını tavsiye ederim

aracınız hayırlı olsun.

• Bende testini ekleyeyim, bu araca merak salanlar için aydınlatıcı bilgiler mevcut.

• quote:

Orijinalden alıntı: Haketmedim

Bende testini ekleyeyim, bu araca merak salanlar için aydınlatıcı bilgiler mevcut.

Başarılı bir inceleme.Birde ince detaylarını gösterselermiş tam olcakmış :)

• Bunun 1.2 TSI manueli ve 1.4 TSI manueli olsa harika olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm

Asloader

Bende 2016 octavia combi 4x4 styl paketivar 110 beygir taksi de kullanıyorum

120.000 de çok harıka bir araba ama masraflı bendeki tam paket değil bazı özelliklerini kaldırttım çünkü sipariş vererek iki ay da geldiği için 115.000 volant bozdu baskı balata servis te işçilik dahil 7.000 küsür gerisini sen düşün ama alacaksan süperb alma derim onlarda elektronik arıza sıkıntısı daha fazlaymış

İşin gerçeği ne biliyomusun orta halli gelir düzeyindeysen altından kalkamassın çok paran varsa alabilirsin

• O arabayı taksiye vurulur mu yahu.. Araç Dsg mi baskı balata çok değil mi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.