Şimdi Ara

YENİ SKODA FABİA ANA KONU (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
29
Favori
45.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gösterge panelinin altındaki tuşun sağ tarafına basarsanız km 'yi sıfırlarsınız.sol tarafa

uzun süre basılı tutarsanız akü durumunu v.s. görürsünüz
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruab

Gösterge panelinin altındaki tuşun sağ tarafına basarsanız km 'yi sıfırlarsınız.sol tarafa

uzun süre basılı tutarsanız akü durumunu v.s. görürsünüz

Teşekkürler hocam unutmuşum onu
  • Corvette. kullanıcısına yanıt
    Rica ederim
  • civan76 C kullanıcısına yanıt
    En son nisan ayında 570 tl gibi tutmuştu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruab

En son nisan ayında 570 tl gibi tutmuştu.

Teşekkürler bilgi için. Üç yeri aradım bugün hepsi tek fiyat verdi. 596 liracık. Seve seve götüreceğiz.
  • Forum uyumaa kış lastiği aldı mı herkes
  • smtcglr kullanıcısına yanıt
    ben daha yeni bakacagim, 2015 style paketlerde lastik olculerini hatirlayan var mi?
  • Ben NOKİAN WR D4 185/65/15 88T kış lastiği aldım oldukça memnunum herkese de öneririm arkadaşlar. Oldukça sessiz ve güven veren bir lastik
  • sinnan S kullanıcısına yanıt
    185/60/15 Mato'lar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackalcarlos_18

Ben NOKİAN WR D4 185/65/15 88T kış lastiği aldım oldukça memnunum herkese de öneririm arkadaşlar. Oldukça sessiz ve güven veren bir lastik

Merheba,

lastikleri kaça aldın ?

ve normal ölçüler 185*60*15 iken 185*65*15 almanın ne gibi artısı var ?
  • 2016 kis lastikleri test sonuclari

YENİ SKODA FABİA ANA KONU
  • smtcglr kullanıcısına yanıt
    Merhaba;

Ben Nexen lastiklerimin inceliğinden şikayetçiydim, her kasis ve çukurda takırtı içerdeydi, yol sesinden şikayetçeydim. Nokian çok araştırdım aldım. Sadece 1 sebebi yok 185/65/15 almamın.

1. 185/65/15 ölçüsü %3 lük lastik orjinal değişim sınırları içerisinde. Yani güvenlik ve kasko sigorta açısından bir risk oluşturmuyor.
    2. Yerden yükseklik konfora çok etki etti, sessiz yanak teknolojisi var ve gerçekten sessiz.
    3. Çukurlar, kasisler artık endişe vermiyor gerçekten çok daha gürültüsüz geçiyor ve içeri yansıtmıyor.
    4. 185/65/15 ölçüsü 185/60/15 ölçüsünden lastik başı 20tl daha ucuzdu aldığımda.
    5. 185/65/15 araca daha tok bir görüntü veriyor, Mato jantlar çok doldurmadığı için daha dolgun bir lastik daha hoş görüntü sağlıyor.

Lastiği değiştirmenin eksileri de var tabiki;
    1. Stepne 185/60/15 yaz lastiği, ama kışlıklar 185/65/15, lastik patlarsa mevbur idare etmesi için onu takacam umarım sıkıntı çıkarmaz diyorum lastikçiye gidene kadar.
    2. Orjinal ölçüler ile %2.976 lik bir değişim var bu da hıza yansıyor. Yani normalde araç kadranında 100km gösterirken GPS hızı 96 falandır, benim bu değişimle birlikte eşitlendi. Yani otobanda 133km ile gideyim radara girmem diye birşey yok bende ne görüyorsa hız odur:)) Bu bir eksi değil tabiki ama değişim sonuçta..

• sinnan S kullanıcısına yanıt
    Ben bu testlerin doğruluğuna inanmıyorum. Şirketlerin manüpülasyonu çok fazla bu listelerde. Nexen yaz lastiğimin değerleri E sınıfı yakıt C sınıfı su atma iken, lastik iğrenç ses yaparken ve konfor sıfırken bu şirketin testinde 3. sırada idi. Bırak 3. sırayı listeye girmesi bile mucize olan lastik böyle bir değerlendirme almışken 0 güvenim var artık. Şuan Nokian WR D4 kış lastiği kullancısıyım ve çok memnunum.
  • jackalcarlos_18 J kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim açıklamaların için en kısa sürede bende nokian alacağım. Sağolasın
  • Ben de Nokian için hep olumlu şeyler duydum ve değişim zamanı michelin crosclimate ile
    nokian arasından bir tercih yapacağım herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruab -- 12 Aralık 2016; 14:25:0 >
  • Jd powers in yayınladığı 2016 güvenirlik sonuçlarında Skoda 2015 in ardından ,ikinci kez 1 numara. Fabia ve yeti bu hususta lider.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mikroskopik M kullanıcısına yanıt
    Fabia bana göre b sınıfının lideri ,hiç olmassa ilk 3 içinde olması gerekir.Yeti de çok
    tatminkar fakat Kodiak olayından mıdır bilmiyorum satışları çok düşük.Çevremde her gün
    daha çok Fabia görüyorum ve B sınıfı alsam yine Fabia alırım.Polo ve Fabia'dan daha az
    yakan B sınıfı yok herhalde.
  • merhaba arkadaşlar dün fabia 1.2 tsi style combi için kapora yatırdım ama araç ile alakalı çok fazla bilgi bulamadım, yani fabia ya niyet gittim ama kombi yi görünce çok hoşuma gitti, araç ile alakalı olumsuz tecrübesi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: zubeyrtalha

merhaba arkadaşlar dün fabia 1.2 tsi style combi için kapora yatırdım ama araç ile alakalı çok fazla bilgi bulamadım, yani fabia ya niyet gittim ama kombi yi görünce çok hoşuma gitti, araç ile alakalı olumsuz tecrübesi olan var mı?

Hayırlı olsun şimdiden çok yerinde bi karar vermişsiniz. kaç liraya anlaştınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackalcarlos_18

quote:

Orijinalden alıntı: darkshine666

Slm son vites ve
    2bin devirdeki hızınız nedir
    3bin devirdeki hızınız nedir

1.2 TSI Style Manual kullanıcısıyım. Daha dün İstanbul TEM de denedim, bagaj boş, 2 kişi ile, 5. viteste, 2000dvr 90, 2400dvr 120, 2800dvr 145, 3000dvr 150 yaptı araç. Her hız aralığında belli kilometre gittim öyle anlık görüntüler değil yani. Bu konudayken birkaç tavsiyem olacak. Aliexpressten B pillar Kapı fitili alın ve ön kapının kapandığı kesite takın (yol ve rüzgar sesine %10 katkısı var). TEM de Formula 1 asfaltı olan bölümde rüzgar ve yol sesi 10 üzerinden 1, normal otoban yolda 3 diyebilirim. Buna ek olarak;

1. Nexen 185/60/15 den Nokian WD R4 185/65/15 lastiklere çevirmek %15-20 azalttı yol sesini
    2. YPS Plastik den Lüks (120tl) bagaj havuzu aldım. %5 azalttı yol sesini
    3. B pillar Kapı fitili. Hem yol hem de rüzgar sesini %10 azalttı.

Bu üçlü kombinasyonda 150km hızla giderken içerde kısık sesle bile konuşsanız birbirinizi duyabiliyorsunuz hatta araç hoparlorlerinden telefonla konuştum aradığım iki kişi arabada olduğumu anlamadı bile. Bu arada 150km hızla giderkenki anlık yakıt tüketimim 6.2lt/100km, 145km ile 5.9, 120km ile 5.2, 90 ile 4.2lt idi.

Umarım alacak arkadaşlara ve kullanan arkadaşlara bir faydası olmuştur.

Hocam merhaba, bagaj havuzu %5 gürültüyü kesti demişsiniz. Nasıl oluyor ekstra bir katman gibi olduğu için mi? Eğer değerse ben de almak isterim.

Bir de b sütunlara yapılan işlem hakkında yardımcı olabilir misiniz. Nasıl yapılır nereden alınır gibi.

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.