Şimdi Ara

YENİ SKODA FABİA ANA KONU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
29
Favori
45.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, yeni Fabia sahibi arkadaşları bu başlık altında toplamak istedim, çok dağınıktı. Sorularınızı araçlarımızın resimlerini paylasabilecegimiz bir forum olsun. Ben 1.2 TSİ DSG ile aranizdayim. Herkese kazasız belasız surusler iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ladiklims -- 25 Mart 2016; 15:53:48 >

• Hayırlı olsun hocam

aracı ileri geri yaparken aracı firen pedalına tam basıp durdurun durduktan sonra vitesi istediğiniz konuma getirin yani aracın tam durması önemli dsg sağlığı için

park ederkende aracı parkettikten sonra ayağınız firene basılıyken aracı N konumuna alıp el firenini cekip ayağınızı frenden çekin arac yukunu elfrenine bindirsin

sonra tekrar firen pedalina basip P konumuna getirin o şekilde yapın hocam

Yoğun trafikte hızinız 10 - 20 km gecmiyorsa manuel modda kullanabilirsiniz otoda surekli vites değiştirmek istiyor arac yani surekli 1-2 vites değistirmesine gerek yok

Trafik ışıklarında veya trafikte uzun sureli bekleyiş yaparkende N konumuna alabilirsiniz

Dik bir yokuşa cıkıyosanızda S modunda devirli kullanabilirsiniz

Aklıma gelenler bunlar

• memnunmusunuz :)
  • Arkadaşlar aracı geçtiğimiz cuma günü teslim aldım. Aracım 1.2 tsi Dsg Style. Baştan söyleyeyim memnunum. Ama bu herkesi memnun edecek manasına gelmiyor. Öncelikle artılarından bahsedeyim;
    + aracın içi gayet ferah (bunda bej renginin önemi var)
    + dokunmatik ekran harika
    + ses sistemi mükemmel
    + bagaj sınıfına göre gayet geniş, fonksiyonel
    + gaza çok basmazsanız sessiz
    + arka koltuklarda yaşam alanı iyi ferah baş mesafesi sınıfının üstünde
    + eşya gözleri; geniş torpido, gözlüklük, koltuk altı çekmeceler (kullanmasam da) vs.
    + DSG
    + aracın hızlanması ivmelenmesi fevklade, yüksek hızlarda da beklenenden çok iyi
    + park sensörü görseli, güzel
    + direksiyon hisli ele güzel oturuyor
    + güvenlik donanımları
    + yan aynalardaki görüş geniş
    + start stop
    + anahtarsız çalıştırma

Gelelim eksilerine (olsaydı iyi olurlara);

- malzeme kalitesi=sert plastik
    - hız sabitleyici olmaması
    - aynalar otomatik katlanır değil
    - fabrika çıkışı nexen lastikler (ilk başta çok canımı sıkmıştı ama alıştım şimdi)

Aracın performansı çoğu kişiyi tatmin eder. Yakıtı ise tamamen ayağınıza bağlı. Şehir dışı 100 kmh civarı 4 lt - 5 lt civarında gösteriyor. Karışık ise 7 nin altını görebilirsiniz. Araç henüz yeni biraz daha kullandıktan sonra tam verileri yazarım.

İç dizayn da malzeme kalitesi iyi olmasa da dokunmadıktan sonra kalite algısı gayet yüksek. Pianoblak detay ve 6,5 inc ekranın bunda etkisi var.

Bluethoot bağlantısı iyi çalışıyor ama Mirror linki kullanamadım. Araçta kullanım dışı pek vakit geçiremiyorum aklıma gelenler şimdilik bunlar.
    Sorularınız olursa yine cevaplarım.

• Kardeşim Hız Sabitleyici var gibi sitesinde açıklamada öyle diyor
  • Maalesef hocam, hız limitleyiciyle geliyor araba. Hız sabitleme opsiyonel olarak aliniyor.
  • Aracınız hayırlı olsun , hiç aklımda yoktu fabia , bugün modelleri gezerken internette gördüm aklıma girdi şimdi merak ediyorum alırken nelere dikkat ettiniz , aldıktan sonra isteklerinizi karşıladı mı , ne gibi kampanya veya olanaklar sundular satış sırasında paylaşır mısınız:)
  • Teşekkür ederim.
    İlk amacım b segmenti, sıfır, eşimin de kullanabileceği, otomatik, az yakan fakat istediğimde iyi bir performans verecek bir araç almaktı. Yokuşlarda bayılan düşük performanslı ve çok yakan b segmenti araçları öncelikle eledim.
    Aslında sorarsanız aklımdaki ilk araba Seat İbiza 1.0 Ecotsi DSG idi, hatta pazarlık dahi yaptım bu araç için, fakat aklımda olan diğer markalara bakmadan almayayım diye düşündüm. Skoda bayisine gittim. Hem görüntü, kullanışlılık, geniş iç mekan, kol dayama, park sensörü, 6.5 inç ekran, 4 silindir olması ve fabrika verilerinin ibizadan cok cok az yukarda olmasına rağmen, skodanın yükselen imajını göz önünde bulundurarak Fabia almaya karar verdim. Aracı kullanmadan veya araba binmeden herkesin söylediği "54500 liraya bu ufak arabayı mı aldın?" sorularına kulak asmayın, oldukça kaliteli görünen (malzeme kalitesini demiyorum) bir konsol ve oldukça geniş iç mekanı var. Performansı harika, yakıtı ise şehir içi ayağınıza bağlı. Şehirler arası gayet tatminkar.
    Kadınlar günü indirimi dahil bi kaç indirim yaptılar 54500 e yakıt ve orijinal kauçuk paspas hediyeli olarak aldım.
    Memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ladiklims

Teşekkür ederim.
    İlk amacım b segmenti, sıfır, eşimin de kullanabileceği, otomatik, az yakan fakat istediğimde iyi bir performans verecek bir araç almaktı. Yokuşlarda bayılan düşük performanslı ve çok yakan b segmenti araçları öncelikle eledim.
    Aslında sorarsanız aklımdaki ilk araba Seat İbiza 1.0 Ecotsi DSG idi, hatta pazarlık dahi yaptım bu araç için, fakat aklımda olan diğer markalara bakmadan almayayım diye düşündüm. Skoda bayisine gittim. Hem görüntü, kullanışlılık, geniş iç mekan, kol dayama, park sensörü, 6.5 inç ekran, 4 silindir olması ve fabrika verilerinin ibizadan cok cok az yukarda olmasına rağmen, skodanın yükselen imajını göz önünde bulundurarak Fabia almaya karar verdim. Aracı kullanmadan veya araba binmeden herkesin söylediği "54500 liraya bu ufak arabayı mı aldın?" sorularına kulak asmayın, oldukça kaliteli görünen (malzeme kalitesini demiyorum) bir konsol ve oldukça geniş iç mekanı var. Performansı harika, yakıtı ise şehir içi ayağınıza bağlı. Şehirler arası gayet tatminkar.
    Kadınlar günü indirimi dahil bi kaç indirim yaptılar 54500 e yakıt ve orijinal kauçuk paspas hediyeli olarak aldım.
    Memnunum.
    Cevabınız için teşekkür ederim , aklıma yatmaya başladı araç , umarım bi kaç aya zam gelmez yaz döneminde almayı düşünüyorum :)

• quote:

Teşekkür ederim.
    Memnunum.
    Sistem hatası demişti iki kez göndermiş oldum aynı mesajı , kirlilik için özür dilerim. Bundan önce baktığım model 2015 focus trend x powershift 1.6 idi , hemen hemen aynı fiyata geliyor iki araç , ikinci el alacaktım o da 56-57 falan. Sizce hangisi dogru bir tercih olur ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trclient -- 3 Nisan 2016; 10:46:22 >

• Tercih meselesi. Bu parayı verdikten sonra alınacak o kadar çok araç var ki... Focus hiç kullanmadan. Karar vermeden bütün tercihlerinizi kullanın gönlünüze hangisi sinerse.
  • Arkadaşlar bugün Aracımı yıkarken marşpiyelinin pütürlü olduğunu gördüm. İnternette normal olduğunu dair yorumlar var sizden dikkat edeniniz oldu mu?
  • quote:

Arkadaşlar bugün Aracımı yıkarken marşpiyelinin pütürlü olduğunu gördüm. İnternette normal olduğunu dair yorumlar var sizden dikkat edeniniz oldu mu?
    Bende Leon 1.2TSI araç var 4.5 senedir.

Motor ve aktarma organlarıyla ilgili sizi uyarabileceğim birkaç konu var;

1- Motor üzerinde top cover yok ise buji kabloları ve ateşleme bobininde 3 yıldan sonra arıza çıkıyor. Silindir ateşlememe problemiyle karşınıza çıkar. Eğer top cover yoksa mutlaka kapalı garajda park edin aracınızı, dışarıda neme maruz kalınca paslanma kesin. 3 seneyi de geçtiğinden garantiden onarılmıyor.
    2- Su pompası 65.000'de ses yapmaya başlamıştı. Yetkili servis, değişiminden 400₺ kadar tırtıklıyor.
    3- DSG'li ise bazı Ibiza 1.2TSI'larda 30.000'lerde kalkışlarda titreme sonrası balata değişimi gibi bir sorun ortaya çıkıyor.

Bunlar başınıza gelecek diye bir kaide yok (bulunduğunuz şehrin nem oranına göre 1. madde büyük ihtimalle başınıza gelecektir top cover yoksa). Sadece aklınızda olsun

Bunların haricinde hızlanması falan gerçekten çok iyi, kullanması zevkli bir araç. Güle güle kullanın

• Arkadaşlar merhaba forumda yeniyim.
    Konuyu görünce daldım direk. 45 günlük fabia dsg 110 style paket olan aracın kullanıcısıyım almadan önce tüm o segmentde olan tüm markaların test sürüşünü yaptım ve en son fabianın test sürüşünü yaptım size şöle aölim hiç bir şekilde fabianın yanına yaklaşamazlar. Arabayı eşim için aldım fakat benden eşime sıra gelmiyor:)
    Çevremdeki çoğu kişi ilk aldığmda şunu diolardı neden polo almadın:) bende cevabımı arabayı test ettirerek verioyorum ve herkesin tek sölediği şey mükemmel.
    Arkadaşlar benim imkanım yetseydi dizel otomatiğini alırdım neden diceksiniz yakıt konusunda dizel herzaman az yakar. Fabrika verileri benzinli dsg 5.8 dizel dsg 4 litre şehir içi tabi bastınız zaman farklı benm ortalama 7 litre şu ana kadar. Ama şunu sakın unutmayın benzinli otamatik bir araç alıyorsunuz normal değerler bunlar.
    Yane arkadaşlar kısacası yeni kasa fabia her yönüyle mükemmel
    Bu mesaja eklenen görseller:

YENİ SKODA FABİA ANA KONU YENİ SKODA FABİA ANA KONU YENİ SKODA FABİA ANA KONU

• Ladiklims kullanıcısına yanıt
    Bendedeno şekilde kardeşim çiziklere karşı koruma die biliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gbicen

Bendedeno şekilde kardeşim çiziklere karşı koruma die biliyorum
    arkadaşlar selamlar,
    bende 1.0 motor fabia 3 var.
    ailemize katılan yeni üyeden dolayı bagajı artırmak istiyorum.
    bu yüzden yeni araba almak yerine port bagaj ile bir süre idare etmek düşüncesindeyim. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    nereden temin edebilirim, yaklaşık fiyatlar nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erka1907

arkadaşlar selamlar,
    bende 1.0 motor fabia 3 var.
    ailemize katılan yeni üyeden dolayı bagajı artırmak istiyorum.
    bu yüzden yeni araba almak yerine port bagaj ile bir süre idare etmek düşüncesindeyim. bu konuda yardımcı olabilir misiniz?
    nereden temin edebilirim, yaklaşık fiyatlar nedir?

Alıntıları Göster
    Araç gayet güzel özellikle otomatik B sınıfında fiyat performans olarak ilk tercih olmalı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: x15

Araç gayet güzel özellikle otomatik B sınıfında fiyat performans olarak ilk tercih olmalı..

Alıntıları Göster
    Merhaba bende aracı geçen gün aldım test sürüşü sırasında fark ettim ki araç gerçekten çok güvenli duruyor fren mesafesi ve yavaşlaması çok iyi sarsmadan güçlü bir şekilde fren yapıyor.

Aracın arka görünüşü bana BMW 1.16 yı andırıyor :)

Konfor bakımında harika araç bu fiyata alınabilecek en konforlu ve en iyi araç sanırım.

• Aracınız hayırlı uğurlu olsun, güle güle kazasız belasız kullanın. Yakıt ortalamanız nedir? Burdan paylaşır mısınız?
  • erka1907 kullanıcısına yanıt
    Hocam Allah hayırlı eylesin, analı babalı büyütsün inşallah. Maalesef bagaj konusunda bilgim yok:/
  • Ladiklims kullanıcısına yanıt
    Amin, çok teşekkür ederim saolun.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.