Şimdi Ara

YENİ SKODA FABİA ANA KONU (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
474
Cevap
29
Favori
45.379
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.2 tsi dsg 1.yil bakimana 700tl fiyat vermisler ankarada.Normal mi bu fiyat ? Bana asiri fazla geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1.2 TSI 90 PS Green Tec Ambition sıfır bakıyorum. sınıfında mantıklı bir tercih mi sizce. kronik sorunu var mı ? lpg ilearası nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 10 Nisan 2017; 18:2:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackalcarlos_18

3 aylık araştırma, test sürüşleri, yorum takibi, videolar, kullanıcılar ile hoş sohbetler derken aşağıdaki oğlanı bugün itibariyle almış bulunuyorum:). 2016 Fabia 1.2 TSI STYLE paket Manual yavru 49.300tl, Kauçuk paspas seti, boya ve motor koruma hediye. Şimdi akıllarda neden DSG değil ve neden Fabia'yı seçtin soruları olacaktır:). Hemen cevaplayayım belki almayı düşünen arkadaşlar için bir rehber olur;

1. Polo çok dar (arkada oturulması mümkün değil ve çok basık), 6000tl daha pahalı (manual). Auris baktım 1.33 Life (çelik jant, bagaj havuzu, ön sis farı, arka park sensörü hediye ettiler) 7000tl daha pahalı, mükemmel konfor çok geniş iç hacim ve bagaj var donanımı yeterli ama arka camlar manual, motor o kasaya göre yetersiz Ama tam bir aile arabası şehir içinde. Vergisi yılda 350 tl daha fazla (1.2 ye göre), yıllık kendi kullanımım için yaklaşık 600-650 tl daha fazla benzin yakıyor. Hyundai i20 motor koymasalarmış olurmuş Fred çakmaktaş gibi biz çevirsek daha iyi, iç hacim dıştan göründüğü kadar geniş değil, malzeme kalitesi kötü, 3000-4000tl daha pahalı (manual).

2. Eşimin otomatik arabalara karşı ön yargısı vardı, vites değiştirmeyince debriyaja basmayınca çarpışan otoya biniyor gibi hissediyormuş keyif alamıyormuş sürüşten (hala şokunu atlatamadım), evdeki tek araba ve elimiz ayağımız olacağı için bir DSG faciasında araçsız kalmayı toto yemedi. Garanti sonrası bakım maaliyetleri, olası sorunlardaki maaliyetleri, ve eşimin ön yargısı, üzerine bir de 6500tl daha pahalı oluşu beni DSG den uzaklaştırdı yoksa 3 ay boyunca DSG'li araştırdım.

3. Manual 2. el çok baktım ama lanet bulunmuyor, bulunanlar da Beyaz renkli (30 yıllık memur oğluyum yeter lan artık dedirtti:).. Fiyat konusunda da uyguna bulunca İstanbul Altur'dan aldım. Kullandıkça yorumlarımı ekleyecem zira manualini kullanana test edene ve yorum yapana hiç denk gelmedim. Ufak bir test sürüşü ile manuel performansı değerlendireceğim bir video da yükleyecem. Umarım bazı arakdaşlara alım süreçlerinde yardımcı olur. YENİ SKODA FABİA ANA KONU

1.2 TSI 90 PS Green Tec Ambition bakıyorum nasıl bir araç çekiş yol sesi rüzgar sesi durumu nedir LPG de olmuyor muş çok yakıyor mu. Kimileri arabanın sağında solunda gıcırtısı tıngırtı sı eksik olmuyor diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: x571

1.2 TSI 90 PS Green Tec Ambition sıfır bakıyorum. sınıfında mantıklı bir tercih mi sizce. kronik sorunu var mı ? lpg ilearası nasıl ?

Hocam merhaba,

Ben daha dün 110 ps dsg olanından aldım. Çok fazla olumsuz yorum okumuştum ancak sürüş deneyimlerimi aktarayım.

1) Yakıt tüketimi dün ümraniye-avcılar arası 44 km, çok az trafikli yolda 100km/5litre'ydi tam olarak. Bu sabah daha kısa mesafe ve aşırı yoğun trafikte 20 km avcılar-güneşli arasında 100km/7.2 litreydi. Bence gayet makul değerler.

2) Sağından solundan gelen takırtı sesleri duymadım ben, saklama gözleri sert malzemeden yapıldığı için içine sert bir şey koyulursa o zaman ses yapabilir.

3) start-stop devreye girmiyor diye şikayetler okumuştum ancak aldığım andan itibaren sıkıntısız şekilde çalışıyor.

4) Yazılan olumsuz yorumlardan tek doğru olan süspansiyonun sertliği, o da göz ardı edilebilecek düzeyde. Ben abimin Golf'ünü kullandığım için bu farkı anlayabildim ancak babamın Ford Fusion'ından inip Fabia'ya binsem kesinlikle daha konforlu gelirdi.

Başka bir sorunuz varsa cevaplayabilirim, iyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: coxcomb

quote:

1.2 TSI 90 PS Green Tec Ambition sıfır bakıyorum. sınıfında mantıklı bir tercih mi sizce. kronik sorunu var mı ? lpg ilearası nasıl ?

Hocam merhaba,

Ben daha dün 110 ps dsg olanından aldım. Çok fazla olumsuz yorum okumuştum ancak sürüş deneyimlerimi aktarayım.

1) Yakıt tüketimi dün ümraniye-avcılar arası 44 km, çok az trafikli yolda 100km/5litre'ydi tam olarak. Bu sabah daha kısa mesafe ve aşırı yoğun trafikte 20 km avcılar-güneşli arasında 100km/7.2 litreydi. Bence gayet makul değerler.

2) Sağından solundan gelen takırtı sesleri duymadım ben, saklama gözleri sert malzemeden yapıldığı için içine sert bir şey koyulursa o zaman ses yapabilir.

3) start-stop devreye girmiyor diye şikayetler okumuştum ancak aldığım andan itibaren sıkıntısız şekilde çalışıyor.

4) Yazılan olumsuz yorumlardan tek doğru olan süspansiyonun sertliği, o da göz ardı edilebilecek düzeyde. Ben abimin Golf'ünü kullandığım için bu farkı anlayabildim ancak babamın Ford Fusion'ından inip Fabia'ya binsem kesinlikle daha konforlu gelirdi.

Öncelikle hayırlı olsun aracınız.Bende cuma günü aldım aynı modeli size bir sorum olacaktı.Yakıt değerini anlık tüketime bakarak mı ortalama tüketime bakarak mı bu değerleri elde ettiniz.Bir de gaza yüklenmesem de sizin değerlerinizden fazla yakıyor gibi geldi bana yada nasıl hesaplamam gerekir.

• quote:

Orijinalden alıntı: emracr

quote:

quote:

Hocam merhaba,

Öncelikle hayırlı olsun aracınız.Bende cuma günü aldım aynı modeli size bir sorum olacaktı.Yakıt değerini anlık tüketime bakarak mı ortalama tüketime bakarak mı bu değerleri elde ettiniz.Bir de gaza yüklenmesem de sizin değerlerinizden fazla yakıyor gibi geldi bana yada nasıl hesaplamam gerekir.

Aracı son çalıştırmamdan itibaren yakıt tüketimine bakıyorum sürekli. Çünkü sabah yeni çalıştırılmış aracın trafiğe girmesiyle, açık yolda ısınmış aracın tüketimi birbirine tutmuyor.

Anlık tüketim değeri o an gaza dokunuşunuza göre dahi değişir, çok dikkate alınacak değerler değil. Genel bir ölçüm yapmak istiyorsanız Bolero ekrandaki "Yakıt aldıktan sonra" değerlerine bakabilirsiniz.

Bu arada teşekkür ederim, sizin de aracınız hayırlı olsun. Belirtmem gereken diğer bilgi ise, ben aracı ikinci el aldım ancak 4800 km'de, siz sıfır araç aldıysanız motor kendini toparlayana kadar yakıt tüketimler 1 litre kadar yüksek olabilir.

İyi günler.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emracr

quote:

quote:

Hocam merhaba,

Aracı son çalıştırmamdan itibaren yakıt tüketimine bakıyorum sürekli. Çünkü sabah yeni çalıştırılmış aracın trafiğe girmesiyle, açık yolda ısınmış aracın tüketimi birbirine tutmuyor.

Anlık tüketim değeri o an gaza dokunuşunuza göre dahi değişir, çok dikkate alınacak değerler değil. Genel bir ölçüm yapmak istiyorsanız Bolero ekrandaki "Yakıt aldıktan sonra" değerlerine bakabilirsiniz.

Bu arada teşekkür ederim, sizin de aracınız hayırlı olsun. Belirtmem gereken diğer bilgi ise, ben aracı ikinci el aldım ancak 4800 km'de, siz sıfır araç aldıysanız motor kendini toparlayana kadar yakıt tüketimler 1 litre kadar yüksek olabilir.

İyi günler.

Teşekkürler bilgiler için.Evet sıfır aldım zamanla düşer umarım

• NrClskn kullanıcısına yanıt
    garaj duyduğuz tık tık gelen ses turbo dan gelmektedir metal genleşmesinden oluşmaktadır 4000 dd üzerinde sürüş yapılması sırasında turbo pervaneleri aşırı ısınmaktadır aracı park edip hemen kontağı kapatıyorsanız duyduğunuz pervanedendir nacizane tavsyem aracı stop ettirmeden önce rölantide 1 dakika yağ devri daimi yaptırmanızdır bu şekilde turbonuzun yağlanmasını yapıp kuru kuruya genleşmeyi önleyeceksiniz

start stop şu şekilde durdurabilirsiniz klimayı tam otomatik konum veya emniyet kemerini takmamak şekindedir
  • Arkadaşlar ambition fabia için arka kapılara hoparlör taksak ses kalitesi düşer mi artar mı?

Bildiğim kadarıyla teyp 2 çıkışlı çünkü

• hız sabitleyici var mı yeni fabia'larda?
  • Cüneyt RC C kullanıcısına yanıt
    Style donanimda hiz limitleyici var. Hiz sabitleyici maalesef opsiyon.

• yeniserdar Y kullanıcısına yanıt
    Hocam skoda forumdan bir arkadas denemis. Link faydali olabilir. http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38897

• Skoda Fabia Kullanıcılarını aramızda görmek isteriz.
    https://www.facebook.com/groups/skodafabiaturkiye/
  • 1.0 ambition nasıldır 1.2 mi almalıyım tsi sıkıntı oluyor diyorlar ikinci el fiyatları da uçuk alınır mı

• fitarih kullanıcısına yanıt
    Araba fiyat/performans olarak gayet güzel, TSI motor alabilirsiniz (1.0 yada 1.2 tsi farketmez) , mümkünse style paket alın donanım/güvenlik olarak ciddi fark var. 1.0 MPI atmosferik motor sakin kullanıcısı iseniz de alınabilir (performans yoktur).
  • Teşekkürler hocam style il arasında ciddi fiyat farkı çar güvenlik ön planda benim için 0 faiz kampanyası olsa 0 alsak iyi olacak Aslında ikinci el çok pahalı

• fitarih kullanıcısına yanıt
    Kasim/Aralik gibi 0 faiz kampanyasi veya dusuk faizli kredi kampanyasi gelebilir ama fiyatlar surekli anlamsizca artiyor.
  • Doğuş Otomotivde opsiyonsuz sıfır olarak 71 bin ₺ fiyat aldım. Style donanım ve ekstra opsiyonsuz, beyaz renk, 1.0 110PS. Daha makul bir fiyat düşünmüştüm oysa ki... Hiç araba kullanmamış birisi için düşünüyorum ama, İstanbul trafiğinde kullanılacak. Polo için de otomatik vites 75 bin ₺ fiyat aldım, Honda Jazz için de 80 bin ₺. Sizce mantıklı mı Fabia, sürüş dinamikleri nasıl? Parçası pahalı mı, kolay bulunabiliyor mu? Donanım için 3 ay beklemeye değer mi?

• Merhabalar salı ya da çarşamba 2016 1.2tsi 110hp dsg STYLE almayı düşünüyorum. Açıkcası fiyatı biraz pahalı geliyor ama yine alacağım sanırım. Bu araba yani motor, kasa hakkında bilmem gerken bir şey var mı arkadaşlar? iç trim sesi geldiğinden bahsetmiş arkadaşlar ama bunları göze alacağım sanırım. Bu arada iç mekan görsellik ve donanım olarak Polo'dan oldukça iyiyken niye polonun yarısı kadar tutmuyor piyasa bilmiyorum açıkcası.
  • Arkadaşlar bende fabia kullanıyorum ama zerre kadar bir trim sesi yok arabada. 2016 model 6000 de. Parasına göre çok çok çok iyi bir araba. Beğenmeyenler yarısı kadar daha para verip polo alabilirler

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.