Şimdi Ara

YENİ SKODA FABİA ANA KONU (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir (1 Mobil) - 10 Masaüstü1 Mobil
5 sn
474
Cevap
29
Favori
45.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynen kardeşim kauçuk katmanı gayet başarılı bu da arka bagajın yoldan kaynaklı gürültüsünü bir nebze olsun kesiyor. B pillar kauçuk kaplama için ise;

https://tr.aliexpress.com/item/2Pcs-Lot-Car-Sound-Insulation-Rubber-Sealing-Strip-For-B-Pillar-Noise-Windproof-Door-Rubber-Seal/32631418079.html?spm=2114.13010608.0.0.5gOhTX

alabilirsin. Ben burdan aldım çok memnunum gup gup kapanıyor kapılar ve çift taraflı bant falan degıl sütuna direk girintiliyorsun takımı oldukça kolay. Uzun kalan kısmı kesiyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: jackalcarlos_18

Aynen kardeşim kauçuk katmanı gayet başarılı bu da arka bagajın yoldan kaynaklı gürültüsünü bir nebze olsun kesiyor. B pillar kauçuk kaplama için ise;

https://tr.aliexpress.com/item/2Pcs-Lot-Car-Sound-Insulation-Rubber-Sealing-Strip-For-B-Pillar-Noise-Windproof-Door-Rubber-Seal/32631418079.html?spm=2114.13010608.0.0.5gOhTX

alabilirsin. Ben burdan aldım çok memnunum gup gup kapanıyor kapılar ve çift taraflı bant falan degıl sütuna direk girintiliyorsun takımı oldukça kolay. Uzun kalan kısmı kesiyorsun.

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar direksiyonun arkasından bir zırıltı sesi geliyor, bakıma girdikten sonra oldu. Servis danışmanını aradım yağını değiştirdik kendi kendine düzelir filan dedi ama pek inandırıcı gelmedi bana. Direksiyon kutusu arızası gibi geliyor bana. Var mı bu durumu daha önce yaşayan? Arabanın daha 1 yıl garantisi var, düzelmeyecek bir şeyse değişim isteyeceğim.
  • Kis lastigi dusunenler icin, michelin alphin 4 185/60 R15 kdv dahil 250 tl tanesi

• quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

Kis lastigi dusunenler icin, michelin alphin 4 185/60 R15 kdv dahil 250 tl tanesi

Çok para be üstad, nokian 185*65*15 var herkes ondan alıyor artık ve herkes çok memnun 175 tl tanesi
  • Nokian baktim ama bulamadim, buldugum yerde de yazliklari saklamiyoruz dediler. Nokian'in Bayi agini iyilestirmesi lazim.

Fiyatlar bana makul geldi

• Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de bu hafta 1.2 TSI DSG Style ile aranıza katıldım. Aracı yılbaşından sonra teslim alacağım. Test sürüşü yaptıktan sonra almaya karar verdim. Skoda'nın Türkiye'de imajının artıyor olması da almamda etkili oldu. Kışlık lastik olarak da Goodyear Ultragrip 8 aldım. Sormak istediğim bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim.

Araç bayiden çıkınca kış için antifiriz koyulması gerekiyor mu yoksa fabrika çıkışı antifirizli midir?
    Seramik kaplama ya da boya koruma yaptıran oldu mu? Sizce gerekli mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: golgeninrahati

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben de bu hafta 1.2 TSI DSG Style ile aranıza katıldım. Aracı yılbaşından sonra teslim alacağım. Test sürüşü yaptıktan sonra almaya karar verdim. Skoda'nın Türkiye'de imajının artıyor olması da almamda etkili oldu. Kışlık lastik olarak da Goodyear Ultragrip 8 aldım. Sormak istediğim bir kaç soru var yardımcı olursanız sevinirim.

Araç bayiden çıkınca kış için antifiriz koyulması gerekiyor mu yoksa fabrika çıkışı antifirizli midir?
    Seramik kaplama ya da boya koruma yaptıran oldu mu? Sizce gerekli mi?

Öncelikle aracınız hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin inşallah.

* Araç fabrikadan antifiriz koyulmuş şekilde geliyor.
    * Seramik kaplama boya koruma olaynına gelecek olursak bayi de yaptırma derim. Bayi de yaptırıp da memnun olan duymadım desem yeridir. Bana 1200 tl dediler paket için ben bayi ye güvenmediğim için yaptırmadım dışarda bekbars 3K boya koruma yaptırdım 500 tl ye mennunum.

Aracı teslim alırken temizliğine dikkat et derim dışını adam gibi temizlemiyorlar çünkü hep koruma bantının izleri oluyor.

Velhasıl boya koruma ve seramik olayını dışarıda yaptırmanızı tavsiye ederim.

• smtcglr kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam. o zaman dışarıdan seramik kaplama araştıracağım.
  • golgeninrahati G kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Gerçekten iyi bir tercih yapmışşınız.Aynı aracı 1 sene boyunca hiçbir

sorunla karşılaşmadan kullandım.Diğer sorularınız cevaplanmış.Yanlız seramik koruma

küçük çizik,sıyrık v.s gibi durumlarda tamam da daha büyük şeylerde pek işe yaramıyor.

Eğer araç opak renkse (metaliklerde aynı sonucu vermiyor) küçük rütuj kalemleri var

oldukça kullanışlı ve örtücü.
  • Arkadaşlar merhaba, Yılbaşında 1.2 DSG aldım. Alçak hız ve devirlerde aracın motoru çok gürültülü geliyor bana. Dizel'e benzer bir ses var. Servis'e götürmeye de çok zamanım olmuyor. Arabanın giderinde sıkıntı yok gibi ama çokda kullanamadım daha 600 KM'de. Ben mi kuruntu yapıyorum acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: slvryn

Arkadaşlar merhaba, Yılbaşında 1.2 DSG aldım. Alçak hız ve devirlerde aracın motoru çok gürültülü geliyor bana. Dizel'e benzer bir ses var. Servis'e götürmeye de çok zamanım olmuyor. Arabanın giderinde sıkıntı yok gibi ama çokda kullanamadım daha 600 KM'de. Ben mi kuruntu yapıyorum acaba?

Aynı ses (tahmin ettigim ise) bende de var, genelde dusuk hızda ani hızlanmalarda oluyor. Bu ses hosuma da gidiyor, arabaya binen iş arkadasım sizin dediginiz gibi dizel sesine benzetiyor. Hatta bugun aynı seyi tekrar soyledi. Yaklasık 1 aylık 1.2 dsg, 1800 km.
  • Arkadaşlar fabia 204 cruise kontrol takan varmı ? yada satan birisi ?
  • Araba ufak bir taş yese boya dökülüyor.Vernik atıyor.3-5 taş yakın bölgelere gelse o parcayı komple boyaymak gerekecek..Kaput ve kapıda bile var bu problem.

• x15 kullanıcısına yanıt
    Evet bu durum benim de dikkatimi çekti. Boya kalitesi çok kötü gerçekten :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fîrzen

Evet bu kadar kalitesiz boyanan bir araba daha görmedim.10 yillik ikinci el arabalarda bile boyle bir durum yok.Ben benim arabaya özel fabrika hatası olarak düşünüyordum.Eger diger arabalar da böyleyse hepsi geri çağrılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: x15

quote:

Orijinalden alıntı: Fîrzen

Evet bu kadar kalitesiz boyanan bir araba daha görmedim.10 yillik ikinci el arabalarda bile boyle bir durum yok.Ben benim arabaya özel fabrika hatası olarak düşünüyordum.Eger diger arabalar da böyleyse hepsi geri çağrılmalı.

Arabanın yanında montumu çıkarmaktan çekiniyorum artık fermuarı falan çarpar da izi kalır diye o derece. En sevmediğim yanı bu boya kalitesi gerçekten. Birkaç taş izi var boya hemen kalkmış dediğin gibi tekrar boyanması lazım anca iflah olur. Ki taş izi için de boyatmak abartı olur. Babamın 93 model broadway inde bile bu kadar dikkatimi çekmiyordu taş izleri. Cidden çok kalitesiz boyası.

• Sadece bizim arabalarda mı var acaba? Bu ciddi bir konu.Sizin arabanızda yoksa olmaz demeyin.Çünkü mutkaka önünüzden geçen araç bir gün taş sıçratacak..Ufak bir taş gelmesi bile arabanız sanki sanayide kalitesiz boyanmış da boya aylar sonra dökülmeye baslamış izlenimi veriyor.Ben servise de gösterdim.Taş gelmiş yapacak birsey yok diyorlar.

• Merhaba arkadaşlar.Bende 2016 Fabia 1.0 Ambition modeli sahibiyim.Araçtan çok çok çok çok çok memnunum.İlk başlarda bir türlü ısınamamıştım.Sonra birgün Xenon far taktırıp ufak bir dokunuş yapmak istedim ve o günden sonra arabama aşık oldum.16 Temmuzda trafiğe çıktı araç,o günden bu güne Xenon far,Cam filmi,Araç içi led aydınlatma,CMS jant,ön tampon altına ezlip,Ön tampona çakar,APP plaka...vs toplamda 4500-5000 arası masraf yaptım.ama gerçekten deydi.Hatta aracı gören satılıkmı diye sormaya başladı.49000 peşin verdiler ama vermedim :)
    Şimdi size bişey sormak istiyorum arkadaşlar.Son olarak müzik tesisatı yapmak istiyorum.Kapılardaki hoparlörün kaçlık olduğunu bilen varmı acaba?acil olarak yazmanız mümkünmü?
  • 2. eli nasıl bu aracın?
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.