Şimdi Ara

YENİ SKODA FABİA ANA KONU (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
475
Cevap
29
Favori
45.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracın fiyatı 49.000 bu arada ☺️
  • quote:

Orijinalden alıntı: piupeace

Merhaba çok teşekkürler cevap Yen'i gördüm kusura bakmayın. Onlar ekspertiz raporu çıkardılar evet ama içim rahat etsin diye disariya da göstermek istedim, fakat önce olabilir dediler sonra da Yok iste sormam lazım ama büyük ihtimal kabul etmeyecekler falan dediler. Bir dedikleri öbürünü tutmadı yanı 😊 Şuanda bayi icin başka bir test aracı bulmalarını bekliyorum ki aracı bana satsınlar başka test aracı bulmadan satmıyorlarmış. Haber bekliyorum yanı onlardan ve bir dahaki gidişimde bir ustayla beraber gidip bir de ona baktıracam O? Bu Arada yorumlara gelen cevaplar mail ile haber verilmesi gerekmez mi ayarlamıştım galiba ama mail gelmiyor

Eksper raporu veriyorlarsa tamamdır,en ufak bir sorunda dahi hallederler,
    dediklerini çok önemsemeyin herzaman çok çelişkili konuşuyorlar zaten,
    hertarafını iyice inceleyin giderilebilecek şeyi (basitse tabiki) yaptırın,
    kazası vs yoksa 2-3 aylık araçtan birşey olmaz herhalde
    bu arada kaç model ve ambition mu ?2.el bu fiyatlara syle' da var gibi(8-10 bin km)
    iyi pazarlık yapın veya yapabilen birini yanınıza alın
    sonradan donanım eklemek daha pahalıya geliyor
    bu arada istanbulda mısınız ? iyi bir fırsat için başka bir il'de olabilir

• ruab R kullanıcısına yanıt
    2016 ambition. Bu fiyata genelde ambition var piyasada. Style belki 50bine bulunur. Ama çok beklemek gerekebilir. Biz zaten 3 Aydır arabasız olduğumuz icin daha fazla beklemek istemiyoruz. Bakalım insallah sorunsuz bir şekilde alırız arabayı.
  • piupeace P kullanıcısına yanıt
    hakkınızda hayırlısı olsun
  • ruab R kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler 😊
  • arkadaşlar geçen cuma sakarya otokurdan 57900 tl ye fabia 1.2 110 dsg style teslim aldım.yanına kauçuk paspas ilkyardım koltuk koruma
    araç teslim kiti verdiler.
    yalnız aklıma bir şey takıldı aracın kılavuzunda geri dönuş kamerası,şehir içi çarpışma önleme sisteminden bahsediyorlar.bu donanimlar style de bile yok galiba.acaba aracında bu
    sistemler olan var mı?
  • canasss kullanıcısına yanıt
    öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. bahsettiğiniz özellikler opsiyonel olarak extra ücretle veriliyor. ama özel sipariş olduğundan gelmesi yaklaşık 3 ayı bulur. kullanım kılavuzu her şeyi anlatacak şekilde tasarlanmış. her araca ayrı ayrı hazırlamamışlar. zaten dipnot olarak belirtiyorlar diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rokcelik

öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. bahsettiğiniz özellikler opsiyonel olarak extra ücretle veriliyor. ama özel sipariş olduğundan gelmesi yaklaşık 3 ayı bulur. kullanım kılavuzu her şeyi anlatacak şekilde tasarlanmış. her araca ayrı ayrı hazırlamamışlar. zaten dipnot olarak belirtiyorlar diye biliyorum.

Anladım ellerinde hazır 1 tane style dsg vardı.beklememek için aldım. Ama bana bu opsiyonları bahsetmemislerdi.acaba bu opsiyonları fiyatı ne kadar...
  • Bakım yaptıran var mı arkadaşlar son zamanlarda, ne kadar tuttu?
    Arac metalik renk mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinnan

Arac metalik renk mi?

hayır,rengi beyaz...
    fiyatlar baya artmis oyleyse
  • yine zam gelmiş. 1.2 TSİ 110 HP DSG style donanım (opak renk) 61.900 TL olmuş an itibariyle.
    eylül ayında liste fiyatı 58.200 TL idi.
    eylül ayında 1.854 adet
    ekim ayında 2.685 adet
    skoda satılmış Türkiye'de. bakalım kasım ayında durum ne olacak ?
  • Slm son vites ve
    2bin devirdeki hızınız nedir
    3bin devirdeki hızınız nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkshine666

Slm son vites ve
    2bin devirdeki hızınız nedir
    3bin devirdeki hızınız nedir

1.2 TSI Style Manual kullanıcısıyım. Daha dün İstanbul TEM de denedim, bagaj boş, 2 kişi ile, 5. viteste, 2000dvr 90, 2400dvr 120, 2800dvr 145, 3000dvr 150 yaptı araç. Her hız aralığında belli kilometre gittim öyle anlık görüntüler değil yani. Bu konudayken birkaç tavsiyem olacak. Aliexpressten B pillar Kapı fitili alın ve ön kapının kapandığı kesite takın (yol ve rüzgar sesine %10 katkısı var). TEM de Formula 1 asfaltı olan bölümde rüzgar ve yol sesi 10 üzerinden 1, normal otoban yolda 3 diyebilirim. Buna ek olarak;

1. Nexen 185/60/15 den Nokian WD R4 185/65/15 lastiklere çevirmek %15-20 azalttı yol sesini
    2. YPS Plastik den Lüks (120tl) bagaj havuzu aldım. %5 azalttı yol sesini
    3. B pillar Kapı fitili. Hem yol hem de rüzgar sesini %10 azalttı.

Bu üçlü kombinasyonda 150km hızla giderken içerde kısık sesle bile konuşsanız birbirinizi duyabiliyorsunuz hatta araç hoparlorlerinden telefonla konuştum aradığım iki kişi arabada olduğumu anlamadı bile. Bu arada 150km hızla giderkenki anlık yakıt tüketimim 6.2lt/100km, 145km ile 5.9, 120km ile 5.2, 90 ile 4.2lt idi.

Umarım alacak arkadaşlara ve kullanan arkadaşlara bir faydası olmuştur.

• jackalcarlos_18 J kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık çok aydınlatıcı oldu
    Teşekkürler
    Bu arada 4.2nedir yaa
    Dizel misin mubarek
  • Valla bu aracın en büyük sorunu da avantajı da bu:)). Benim hanım kullanıyor haftaiçi, okulu eve 2.5km, Sabah otoparktan çalıştırıyor, yol sabah çok yoğun olduğu için 3. vitese takamadan okula gidiyor yağ sıcaklığı 70 olmadan gitmiş oluyor. Dönüş keza aynı. Hafta içi 100km yakıt ortalaması 8.8lt. Ben haftasonları kullanıyorum, dün mesela HALKALI-KADIKÖY arasında git gel yaptım gidiş dönüş 75km civarı, ortalama hızım da 75km, giderken sadece köprüde takıldım, dönerken köprü ve köprü çıkışında takıldım ama sonra Büyükdereden TEM e kaçtım ordan 120-150km arası geldim. Yakıt tüketimim 5.2/100km gösterdi... Araç Turbo olduğu için motor ısınmadan gidilen kısa mesafelerde emiştiriyor ama uzun yol ya da akıcı trafikte 3. vites ve sonrasında gidiyorsanız 6.0lt üzerine çıkmaz. 1 kere Ankara-İstanbul yaptım ortalama hızım 100km civarında çoğunlukla otobanda 130km ile geldim 5lt/100km ile geldi. Bir ara kastım 100km kitledim (hız sabitleme yok limitör ile yaptım) 4.1lt/100km ile yol aldı eğim yoktu. Ama bu araca (Seat TOLEDO mesala) 110bg 6 ile Manual koy iddia ediyorum 3.7-3.8 ile gider 100km de ki 110bg DSG 7 ileri otomatikler gerçekten de böyle gidiyor.

Elinize sağlık çok açıklayıcı
  • Ben bu yakıt tüketiminden bir şey anlamadım. Bu ara fazla yakıyor gibi geldi yoğunluktan haftada 1 yada 2 gün kısa mesafeli kullanıyorum ortalama tüketim 10-11 lt. civarı , İlk aldığım zamanlar 8 litreye falan düşmüştü, uzun yolda da 6.8 litre gördüm. ilk 1500 km'ye kadar böyleydi. Ancak 2000 km yi geçtikten sonra bir artış oldu yine sıfırlayıp az yakması için uğraşacam bakalım yine 10 litre çıkarsa bir sorun var demek. Birde ilk zamanlar km sıfırlıyordum, şimdi onu bir türlü bulamıyorum. Nereden oluyordu ?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.