Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (798. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yok ben silmedim ama yönetim haklı Hacı sonra başka forumlara üye oluyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

Daha öncede bahsettiğim jant kaplama (Plasti Dip) işini geçen hafta sonu yapmayı planlamıştım ancak hem işlerimin yoğunluğu nedeniyle hemde akabinde Ankara`daki olumsuz hava şartları nedeniyle bir süre ertelemek zorunda kaldım. Yoksa hazırlıklar tamam..

takipteyim hocam iyi birşeyler çıkarsa bende beyaz aracımın ön tamponuna kırmızı plastidiple birşeyler yapmayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

quote:

Orijinalden alıntı: kuntyz

quote:

Orijinalden alıntı: karbon12

Aracında havuzlu paspas kullanan var mı? Almayı düşünüyorum. Varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim?

Llocker kullanıyorum , memnunum diyebilirim .

Llocker da klips yeri var ama klipse takılcak aparat yok benimkinde. Sizde durum nasıl. Paspas arada bir öne doğru gidiyor

Aynen hocam arada bir 1-2 cm kayıyor. Klips yok da yuva gibi bir cıkıtı var.

• Arkadaşlar serviste kaucuk bagaj havuzu yok mu? Köpük verdiler 97 tl de fiyatı. Kaucuk paspas ve bagaj havuzu Tavsiyelerinizi bekliyorum.
  • ÇEKİ DEMİRİ YAPTİRAN VAR Mİ
  • quote:

Orijinalden alıntı: N7K

triger sesini fark edip servise gittiğimde değiştirdiler triger ,egzantrik mili ,kayıs, gergi devirdaim o bölgede olan bütün parçalar değişiyor.

demekki belli seride bu sorun oluyor.

bu arada aynı model aynı paket araca sahibiz

garanti uzatma yerinde olur

Merhabalar,
    Aracımı bugün direksiyondan soğuk havalarda eğer araç garaj dışarda kalırsa gelen ses için gittim.
    Zaten servisin bu konuda bilgisi var... 5 dakikalık iş. Bir parça yağlanıyor. Daha önce @otmotvmhndsi arkadaşımız bu konu hakkında bilgi vermişti.

DAHA ÖNEMLİ OLAN KONU;

DİKKAT

Sizden eksantrik mili triger değişimi ve Redük kablo değişimi ile ilgili bilgi alınca gitmişken sistemden benim araç için bir çağırma var mı diye baktırdım.

(Fark ettiğim bir ses yoktu)

Sanırım 2015 üretim eatlerde bu değişim tüm araçlar için yada ilk seriler için geçerli olabilir.

Sipariş verildi ve değişim olacak. (Kablo Da)

120.000 km (daha çok veya az olabilir) civarında değişecek bir parça şimdi garantiden değişiyor.

Artık şu anda yaptığınız km ye göre iyi oldu mu şimdi değişmesi bilemem.

İsterseniz servisleri arayarak bu konuda bilgi alın...

Servis trigeriniz vb erkenden değişmiş olacak dedi...( iyi bir şey Mi? )

Burada mention yapmak istedğim çok kişi var ama siz isterseniz bu konuyu Whats app grupta paylaşın.

• bakım er kullanıcısına yanıt
    @otmotvmhndsi'nin aracında her 2 parçada değişecek, ancak benim aracımda sadece kablo demeti değişimi kaydı çıktı sistemde...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

@otmotvmhndsi'nin aracında her 2 parçada değişecek, ancak benim aracımda sadece kablo demeti değişimi kaydı çıktı sistemde...

Kaç ve hangi modellerde geçerli bu değişim?

• Herkese merhaba,

2015 Mart uretimi aracim.

Dun ABC den aradilar, 31ine randevu aldim parçalar gelmis haftaya degisim yapilinca durum hakkinda daha detayli bilgi veririm. Aracta herhangi gibi bir problem yoktu oysaki, ses vb. yoktu.
    Triger ile alakali degisimin sadece egzantrik mili kasnagi oldugunu duydum ama degisime gidince netlesecektir, bilgileri paylasirim, herkese selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Peugeot Türkiye sitesinde okuduğuma göre 308'deki çarpışma önleme sisteminde olası çarpışma anında araç 20km/h hıza kadar otomatik fren yapıyor ancak tam durma yapmıyor. Fakat videoda aracın durduğunu görüyorum. Acaba aracı kullanan kişi hemen fren pedalına müdahale mi ediyor, yoksa sistemde güncelleme mi yapıldı? Videoyu paylaşan Sayın Sami Can Keleş aramızda mı?

Merhaba videoyu yükleyen kişi (Sami Can Keleş) benim.
    Öncelikle mesajınızı yeni gördüm. Konuyu takip ediyordum fakat kaçırmışım mesajınızı.
    Olay anında sürücü aracın fren yaptığını hissedip frene basıyor fakat sürücü basmasa da araç tamamen duracakmış hissi verdi. Araç frenlemeyi sürücüye bıraksaydı olası çarpışma kaçınılmazdı. Bu arada sürücü ben değildim fakat o an arabadaydım.
    Güncelleme konusunda bir fikrim yok. Aracı 2016 ocak ayında (2015 model) aldık ve daha geçen hafta bakıma gitti. Yani bu olaydan önce araç güncelleme vs. için servise uğramamıştı.

• Arkadaşlar Allure ile Style donanim arası ne farklar var? Led farlar harici onemli olan varmı?
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    Paketsiz allurdan eksiği led far,yağmur-far sensörü,cam çıtaları,17" jantlar,elektronik park freni,koltuk kumaşı(tam emin değilim)
    Fazlası geri görüş kamerası

• quote:

Orijinalden alıntı: icemy

Paketsiz allurdan eksiği led far,yağmur-far sensörü,cam çıtaları,17" jantlar,elektronik park freni,koltuk kumaşı(tam emin değilim)
    Fazlası geri görüş kamerası

Benim için tek onemli eksiklik led far ozaman. Bu farlara bi cozum bulan varmı? Osram Night Breaker kullansak yada başka ne olabilir uygun maliyetle?

• otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    Bu gün ben Aktif-İriyıl'da 30000 bakımı yaptırdım. Benim araçta şubat 2015 üretimi. Bana değişim yapılacak parçayı eksantrik dişlisi diye söylediler.
  • cansermo C kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.

Peugeot Türkiye'den Otomatik Acil Fren sistemi hakkında detaylı bilgi istedim. Mesela; kaç kilometre hızla giderken duran araç ile çarpışmadan kaçınıyor veya hareketli aracın ani frenlemesinde hangi hızlarda çarpışmadan kaçınıyor gibi bilgiler verilmemiş. Detayları bulabilirsem buradan paylaşırım.

• otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    Aracın hangi ay üretimi olduğuna nereden bakıyoruz?

• ahmetgox A kullanıcısına yanıt
    Ruhsattaki ilk muayene tarihinden 3 yıl önceki tarih oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruab

Arkadaşım adam onu demek istememiş hangi AY uretimli olduğunu nasıl ogreniriz demiş sıfır yada 1-2 yaslarindaki arabalarda muayene bile olmamiski zaten model yilida belli ulasilamayacak bir bilgi degil.

• emurat E kullanıcısına yanıt
    osram nb cool blue,ben sislerde kullanıyorum memnunum,kısalarada almanızı öneririm varsa, uzunlar önemli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: emurat

quote:

Orijinalden alıntı: ruab

Arkadaşım adam onu demek istememiş hangi AY uretimli olduğunu nasıl ogreniriz demiş sıfır yada 1-2 yaslarindaki arabalarda muayene bile olmamiski zaten model yilida belli ulasilamayacak bir bilgi degil.

Merhabalar,

Hocam ruab arkadaşımız şunu demek istemiş, ilk muayene tarihi yaziyor ruhsatta ya, o tarih üretim tarihi + 3 yıl olarak belirleniyor. Oradan hesaplanabilir demiş. Ben eylulde aldim araci, muayene tarihi Mart 2019. Demekki Mart 2016 da uretilmis.

Duzeltme: Benim aracın muayene Haziran'mış :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skd -- 25 Aralık 2016; 14:06:57 >
  • 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.