Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (800. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Deep Hypnosis

Bende 2 gün önce 2015 model 1.6 Bluehdi 120 bg Allure Premium paket 15.000 km deki aracımı satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Aracımı Denizli Turkuaz otodan aldım. Banada 2 parçanın güncelleme nedeniyle garanti kapsamında değişeceğini söylediler. Sanırım bir kayış ve kablo değişecekmiş. Uygün bir zamanda gidip değiştirmeyi düşünüyorum.

İlk defa 45 yanaklı bir araç kullanıyorum, ondan mı bilmiyorum ama, stabilize yolda bagaj ve arka kapılardan fazla trim sesi duyuyorum. Sizin de böylemi acaba? Servise gittiğimde bu şikayetimi söylesem bir çözüm bulurlar mı?

Arka kapı fitillerinden gelen gıcır gıcır sesten bahsediyorsan bendede var hocam :) araç esnedikçe gıcırdıyor, havalar soguduktan sonra iyice belli eder oldu kendini. Fitillere slikon sprey öneriyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuntyz -- 26 Aralık 2016; 9:59:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kuntyz

quote:

Orijinalden alıntı: Deep Hypnosis

Bende 2 gün önce 2015 model 1.6 Bluehdi 120 bg Allure Premium paket 15.000 km deki aracımı satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Aracımı Denizli Turkuaz otodan aldım. Banada 2 parçanın güncelleme nedeniyle garanti kapsamında değişeceğini söylediler. Sanırım bir kayış ve kablo değişecekmiş. Uygün bir zamanda gidip değiştirmeyi düşünüyorum.

İlk defa 45 yanaklı bir araç kullanıyorum, ondan mı bilmiyorum ama, stabilize yolda bagaj ve arka kapılardan fazla trim sesi duyuyorum. Sizin de böylemi acaba? Servise gittiğimde bu şikayetimi söylesem bir çözüm bulurlar mı?

Arka kapı fitillerinden gelen gıcır gıcır sesten bahsediyorsan bendede var hocam :) araç esnedikçe gıcırdıyor, havalar soguduktan sonra iyice belli eder oldu kendini. Fitillere slikon sprey öneriyorlar.

Servise gidince söyleyeyim bakayım, ses beni rahatsız etti biraz

• mitatbey M kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın.
  • Deep Hypnosis kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun,iyi günlerde kullanın.
  • Fitil gıcırtısı az da olsa var. Ama daha kötülerini gördüm bu iyi. Kafaya takan silikon sprey kullanabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bbasci06 kullanıcısına yanıt
    bunlar çakma xenon gibi değil ama hocam, ışık hüzmesi saçılmıyor bilakis toplanıyor, ve beyaz değil gün ışığı, küfür eden çıkmıyor, örüde 6-7 ay değil ben 2015 mart ayından beri aracımda takılı oalrak osram nb cool blue ları sislerde ( çok muazzam güzel) kısalarda philips extreme vision ( yağmurlu havada performansı zayıf) olmak üzere halen kullanıyorum. gündü de farını açan biriyim, sıkıntı yok ömür olarak, gece yolculuğumda olmuyor değil yani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

Sisleri gereksiz kullananlardan değilim.
    Malum saatlerin geri alınmaması sonucunda sanki gece yarısı işe gidiyormuşuz gibi hava daha aydınlanmamış oluyor, akşamları da malum erken kararıyor.

OSRAM Night Breaker Unlimited 12v H7 55w ampulden n11.com adresi üzerinden sipariş verim bile.. 79,90TL kargo bedeve..
    Yarına gelmiş olur inşallah..

iyidir iyidir,iyi günlerde kullanın,kısalara mı aldınız hangisine? h7 h11 hangisi sizinki hocam? cool blue varsa alsaydınız valla.
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağol.
    Her ikisi arasında mukayeseli videolara da baktım açıkçası aman aman bi fark yok.
    İllaki bi fark vardır ama sipariş verdiğim ürün bana yeterde artar..
    Teşekkürler.
    Şimdilik sadece kısalara aldım H7
  • ruab R kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

bunlar çakma xenon gibi değil ama hocam, ışık hüzmesi saçılmıyor bilakis toplanıyor, ve beyaz değil gün ışığı, küfür eden çıkmıyor, örüde 6-7 ay değil ben 2015 mart ayından beri aracımda takılı oalrak osram nb cool blue ları sislerde ( çok muazzam güzel) kısalarda philips extreme vision ( yağmurlu havada performansı zayıf) olmak üzere halen kullanıyorum. gündü de farını açan biriyim, sıkıntı yok ömür olarak, gece yolculuğumda olmuyor değil yani.

Üstad Cool blue ampül üstü komple mavi boya ile kaplı bu sayede beyaz ışık veriyor ama yağmurlu ve sisli havalarda berbat performansı var diyorlar. Kötü havalar için gün ışığı yani sarımsı renk daha iyi. Ama Philips extreme vision üzeri mavi boya kaplı kısmı az ve normal ve kötü havalarda performansı çok iyi diyorlar. Sen %130 luk olan seridenmi kullanıyorsun? Yada CRYSTAL VISION olmasın sendeki seri yani ısığı beyaz mı sarımı?
    CRYSTAL VISION Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)
    Extreme VisionYeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 26 Aralık 2016; 11:39:16 >

• emurat E kullanıcısına yanıt
    benimki +130 luk hocam,cristal vision çok çok daha kötü önceki aracımda kullanmıştım bembeyazdı,ama osramın cool blue si dışı mavi olsa da cart beyaz değil tam gün ışığı aslında, phlipsin +130 luğu sarıya daha yakın ama tam sarı değil fakat yağmur performansını ben beğenmiyorum, yağmur yağdımı sisleri yakıyorum, işte o zaman cool blue lar farkını ortaya çıkartıyor,denk gelirse çekicem
  • emurat E kullanıcısına yanıt
    cool blue sisli havada kötü olabilir,sis de beyaz bir perde olduğu için duvar etkisi yapabilir, siste huyumdur kısaları en dibe indirir asla uzun açmam, uzun açan afedersiniz aptaldır önünüzde bembeyaz bir duvar oluyor, sis performansına bir şey demiyorum,kanımca haklısınız hocam.
  • BU ARADA BİZİM FORUM NASIL 800 SAYFALARA GELDİ BEN 250-260 LARI HATIRLIYORUM,ARADA HAFIZAMI MI KAYBETTİM,NAPTINIZ SİZ ALOOO :)SANKİ FORUMU 2020 DE OKUYORMUŞUM GİBİ GELDİ :) 2 YILDA ANCA 250 SAYFAYDI BU FORUM YAZDAN BUYANA Bİ 550 SAYFA KİM PATLATTI BURAYI :))
    Sayfa sayılarını dövize endekslemişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: memurpower

BU ARADA BİZİM FORUM NASIL 800 SAYFALARA GELDİ BEN 250-260 LARI HATIRLIYORUM,ARADA HAFIZAMI MI KAYBETTİM,NAPTINIZ SİZ ALOOO :)SANKİ FORUMU 2020 DE OKUYORMUŞUM GİBİ GELDİ :) 2 YILDA ANCA 250 SAYFAYDI BU FORUM YAZDAN BUYANA Bİ 550 SAYFA KİM PATLATTI BURAYI :))

Demekki 308 ler çogalıyor
  • teixeira kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Aktifiriyılda 30.000 bakımı kaça yapıldı.Birde eğişecek parça ile ilgili sizmi araştırıp sordunuz,yoksa servis mi size aradı böyle bir durum var diye ?

Teşekkürler.
  • Peugeot Türkiye'den cumartesi akşam Otomatik Fren sistemi ile ilgili detaylı bilgi istemiştim, pazartesi sabah telefonla arayıp istediğim belgenin e-posta adresime gönderildiğini söylediler. Peugeot Türkiye'yi hızlı tepkisinden, tam ve eksiksiz geri dönüşünden dolayı buradan tebrik ediyorum.

308'deki Otomatik Fren Sistemi'nin çalışma prensibi;

Çarpışma riski uyarı sistemi, sürücünün öndeki araçla çarpışma hakkında uyarılmasına olanak tanır.
    Sistem, kullanıcıyı en iyi şekilde uyarmak için iki uyarı eşiği kullanır:

1. seviye: Çok işlevli ekranda turuncu piktogramla görsel uyarı ve "yakın araç" mesajı,
    2. seviye: Çok işlevli ekranda kırmızı piktogramla görsel uyarı ve "Fren yapın" mesajıyla birlikte sesli uyarı.

Çarpışma riski durumunda otomatik fren işlevi, çarpışma riski uyarı sisteminin tamamlayıcısıdır.
    Sistem çarpışmanın kaçınılmaz olduğunu algılar ve kısa süre içinde aracı otomatik olarak frenler. Bu hareket sürücünün frenlemeyi öngörmesine ve çarpışma durumunda hasarların azalmasına olanak tanır.

Etkinleştirme hızı : Otomatik vites 10km/s , Manüel vites 20 km/s

Hedefler : Darbe hızını maksimum 20km/s azaltarak çarpışmanın etkilerinin sınırlandırılması

Yavaşlama : Maksimum 1,7 sn boyunca maksimum 4m/sn2 Kullanılan sensör Ön radar

Özet olarak 308 modelinde sürücünün frene basmadığı durumda çarpışma riskini radar algıladığı zaman max. 1,7 sn boyunca frenleme yapar. Sonrasındaki frenleme sürücü tarafından yapılmalıdır.

• http://www.carscoops.com/2016/09/2017-peugeot-308s-facelift-could-be-as.html

2017 makyajı böyle mi olacak ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruab -- 27 Aralık 2016; 18:52:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ruab

http://www.carscoops.com/2016/09/2017-peugeot-308s-facelift-could-be-as.html

2017 makyajı böylemi olacak ?

Çok fark yok gibi.
  • 
Sayfa: önceki 798799800801802
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.