Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (799. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: skd

quote:

Orijinalden alıntı: emurat

quote:

Orijinalden alıntı: ruab

Ruhsattaki ilk muayene tarihinden 3 yıl önceki tarih oluyor.

Arkadaşım adam onu demek istememiş hangi AY uretimli olduğunu nasıl ogreniriz demiş sıfır yada 1-2 yaslarindaki arabalarda muayene bile olmamiski zaten model yilida belli ulasilamayacak bir bilgi degil.

Merhabalar,

Hocam ruab arkadaşımız şunu demek istemiş, ilk muayene tarihi yaziyor ruhsatta ya, o tarih üretim tarihi + 3 yıl olarak belirleniyor. Oradan hesaplanabilir demiş. Ben eylulde aldim araci, muayene tarihi Mart 2019. Demekki Mart 2016 da uretilmis.

Duzeltme: Benim aracın muayene Haziran'mış :)

Arkadaşım ilk muayene tarihi aracın uretildildigi tarihten mi itibaren 3 yıl yoksa sen aldıktan sonra 3 yıl mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende 2 gün önce 2015 model 1.6 Bluehdi 120 bg Allure Premium paket 15.000 km deki aracımı satın alarak aranıza katılmış bulunuyorum. Aracımı Denizli Turkuaz otodan aldım. Banada 2 parçanın güncelleme nedeniyle garanti kapsamında değişeceğini söylediler. Sanırım bir kayış ve kablo değişecekmiş. Uygün bir zamanda gidip değiştirmeyi düşünüyorum.

İlk defa 45 yanaklı bir araç kullanıyorum, ondan mı bilmiyorum ama, stabilize yolda bagaj ve arka kapılardan fazla trim sesi duyuyorum. Sizin de böylemi acaba? Servise gittiğimde bu şikayetimi söylesem bir çözüm bulurlar mı?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Arkadaşım adam onu demek istememiş hangi AY uretimli olduğunu nasıl ogreniriz demiş sıfır yada 1-2 yaslarindaki arabalarda muayene bile olmamiski zaten model yilida belli ulasilamayacak bir bilgi degil.

Merhabalar,

Hocam ruab arkadaşımız şunu demek istemiş, ilk muayene tarihi yaziyor ruhsatta ya, o tarih üretim tarihi + 3 yıl olarak belirleniyor. Oradan hesaplanabilir demiş. Ben eylulde aldim araci, muayene tarihi Mart 2019. Demekki Mart 2016 da uretilmis.

Arkadaşım ilk muayene tarihi aracın uretildildigi tarihten mi itibaren 3 yıl yoksa sen aldıktan sonra 3 yıl mı?

Üretildiği tarihten itibaren 3 yıl. Dediğim gibi ben Eylül'de aldım muayene Haziran'da.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Muayene tarihi Türkiye'ye girişinden itibaren 3 yıl eklenerek ruhsata yazılıyor. Aracı satın alsak da almasak da bayi stoklarına girdiği andan itibaren muayene süresi de başlamış oluyor. Ama bu tarih üretim tarihi anlamına gelmez. Araç Fransa'da bir şekilde beklemiş de olabilir. O süreyi bu tarih üzerinden bilemeyiz.

Ama araçlarda DAM numarası denen bir numara var. O numara yardımıyla hangi tarihte ve hangi fabrikada üretildiğini bulabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: necdetpek

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhabalar,

Muayene tarihi Türkiye'ye girişinden itibaren 3 yıl eklenerek ruhsata yazılıyor. Aracı satın alsak da almasak da bayi stoklarına girdiği andan itibaren muayene süresi de başlamış oluyor. Ama bu tarih üretim tarihi anlamına gelmez. Araç Fransa'da bir şekilde beklemiş de olabilir. O süreyi bu tarih üzerinden bilemeyiz.

Ama araçlarda DAM numarası denen bir numara var. O numara yardımıyla hangi tarihte ve hangi fabrikada üretildiğini bulabilirsiniz.

Evet bu mantıklı. Aslında VIN (şase numarası) içerisinde de vardır. Baktım da, Peugeot VIN larinda uretim tarihi yok.

• skd S kullanıcısına yanıt
    Dam numarası kapılarda var arkadaşlar. Oradan okuyabilirsiniz.

Örnek üzerinden anlatmaya çalışayım.

Kapı direğinde olan, belki bazı araçlarda farklı yerlerde de olabilir, etiket var, o etiketteki numarayı not alın. Benim aracın etiketi şöyle:

Resimde üstü çizgili olan bölüm Dam numarasıdır. Son 2 rakam fabrika kodu. İlk 5 rakam ise üretim tarihini veriyor. O numarayı okuyup, şu siteye girin ve boş alana yazıp, calculate'i tıklarsanız aracınızın hangi gün üretildiğini öğrenebilirsiniz.

https://bartebben.com/map/citroen-peugeot-rp-dam-orga-number.html

• Ayrıca hangi fabrikada imal edildiğini merak ediyorsanız, fabrika kodları da şöyle..

CA Aulnay sous bois
    76 Trnava
    77 Buenos Aires Argentina
    78 Porto Real Brazil
    81 Poissy
    82 Villaverde
    83 Ryton England
    85 Vesoul
    88 Mulhouse
    89 Sochaux
    U5 Pininfarina
    U8 Sevel Nord Sud Val di sangro
    U9 Sevel Nord Valenciennes
    FV Vigo

Benim kedinin son numarası 89 olduğuna göre Sochaux'daki kardeşlerim imal etmişler.
  • Active modele sahip olup da kısa ve uzun farların ampüllerini değiştiren, marka, model ve memnuniyetini bildirebilecek biri/birileri var mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

Active modele sahip olup da kısa ve uzun farların ampüllerini değiştiren, marka, model ve memnuniyetini bildirebilecek biri/birileri var mıdır?

Sadece kısaları OSRAM %110 Night Breaker ile değiştirdim.

Geceleri sık sık şehirler arası yolculuk yapıyorum, işime yaradı. Daha önceki aracımda da aynı ampülü kullandığım için hiç tereddüt etmeden taktım. Memnunum.
  • necdetpek kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler..
  • necdetpek kullanıcısına yanıt
    Hocam şimdi internetten baktım H3 H7 gibi modelleri var bahsettiğiniz ampüllerin sizinkisi hangi modeli?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

Teşekkürler..

Rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytin45

Hocam şimdi internetten baktım H3 H7 gibi modelleri var bahsettiğiniz ampüllerin sizinkisi hangi modeli?

Orjinali H7 dolayısıyla Osram'ın da H7 olanını alığ takmak gerekiyor.
    Değiştirmek hiç aklıma bile gelmemişti.
  • bbasci06 kullanıcısına yanıt
    osram nb cool blue daha iyi, ama sislerler kısaları bir değiştirmelisiniz hocam. sis sarı diğeri gün ışığı olunca sarı gün ışığını sönümlüyor bilginize.
  • bakım er kullanıcısına yanıt
    merhaba whatsapp grubunda daha önce paylaşmıştım , teşekkür ediyorum..
  • bbasci06 kullanıcısına yanıt
    oSRAMIN LAZERİ ÇIKMUŞ H7 VE H11 LER İÇİN VAR SANIRIM, BEN BİLE ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM. DİKKATİMİ ÇEKTİ, N11 DE BULDUM ŞU AN
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    Sisleri gereksiz kullananlardan değilim.
    Malum saatlerin geri alınmaması sonucunda sanki gece yarısı işe gidiyormuşuz gibi hava daha aydınlanmamış oluyor, akşamları da malum erken kararıyor.

OSRAM Night Breaker Unlimited 12v H7 55w ampulden n11.com adresi üzerinden sipariş verim bile.. 79,90TL kargo bedeve..
    Yarına gelmiş olur inşallah..
    Teşekkürler.
    Uygun fiyatlı ve yorumlarını olumlu bulduğum OSRAM Night Breaker Unlimited 12v H7 ampulden sipariş verdim.
  • Merhaba arkadaşlar,

İki buçuk aydır tekno gri c.e. plus sahibi olarak forumu dışarıdan takip ediyordum. Burada paylaştığınız değerli bilgiler için sizlere minnetarım. Başkalarına yararı dokunur düşüncesiyle ben de kısaca araç ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.

Aracım 6 bin km'ye ulaşmış durumda. Yüzde 80'i Ankara şehir içi olmak üzere ortalama yakıt tüketimi 5.2 lt civarında geziniyor. Havalar soğumadan önce 5 lt ortalamayı tutturmuştum. Bu arada, günlük güzergahımın rampalı ve yedi-sekiz trafik ışığının bulunduğunu bir güzergah olduğunu belirteyim.

Genel bir değerlendirme yapmam gerekirse araç beklentilerimi karşılamış durumda. Yol tutuşu ve konforundan hayli memnunum. Araç içine giren sesler konusunda hassas birisi olmama rağmen herhangi bir trim sesi duymuyorum. Rüzgar sesini de 100-110 km/h den itibaren hissetmeye başlıyorum. Motor sesi yalıtımı ise çok başarılı. Özellikle de bir önceki tdci aracıma göre.

Bu arada, mypeugeot app isimli uygulamayı kullanıyorum. Bu konu altında daha önce bahsi geçti mi bilmiyorum ama ben ihtiyaten linkini vereyim:https://apkpure.com/myp...pp/com.psa.mym.mypeugeot

Bahsettiğiniz ampülü tekrar inceledim.
    Bu tarz performans ampüllerin ömürleri kısa oluyor.
    Ortalama 6-7 ay kullanıma bağlı olarak patlıyor ve değişmesi gerekiyor.
    Bana göre çok fazla para vermeye ve gereğinden fazla aydınlık olması nedeniyle karşıdan gelenin aile bireyleriyle muhattap olmasına hiç gerek yok
  • 
Sayfa: önceki 797798799800801
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.