Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (797. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
30.225
Cevap
294
Favori
1.547.989
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben de oldukça memnunum.Almayı düşünenlere hararetle tavsiye ediyorum.Eksiklik gibi
    gördüğümüz şeyler,düzeltilir ise daha çok kitleye hitap edebileceği içindir.Zaten ilk defa
    kullananlar epey şaşırıyor,olumlu manada oldukça etkileniyorlar.Herkese nasip olur umarım.
  • Herkesin gönlündeki araca sahip olmasını kazasız belasız kullanım dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arka diz mesafesi olayını ben de ilk alırken çok ikilemde kalmıştım ama diğer artıları bunu bastırdı. Benim 5 yaşında bir çocuğum var ve çocuk koltuğu kullanıyorum. İlk başlarda sağ arka koltuğa takmıştım. Fakat sizin de bildiği gibi sürücünün arkası diğer tarafa göre daha dar. Ben de çocuk koltuğunu şoför koltuğunun arkasına taktım. Diğer tarafın diz mesafesi gayet tatminkar. Bagaj zaten hb bur arabaya göre gayet iyi.

Eğer yetişkin 1.80 ve üstü 2 çocuktan fazla ise 308 size dar gelebilir. Ama 10 yaş altı iki çocuk için gayet yeterli bir araba bence.

Arkadaşımın opel astra j kasa aracına bindim. Arka taraf bir tık daha geniş ama tercih sebebi olacak şekilde büyük bir genişlik göremedim. Eğer hb araba alacaksanız her marka için bu böyledir.

Ben 2014 corolla dan geçtim 308 e. 308in verdigi Sürüş keyfi ve yakıt ekonimisi sayesinde diz mesafesinin dar olması çok da gözüme gelmiyor.

• Bagajdan biraz feragat edip arka koltuk mesafesine katsalarmış keşke; bagajın bir tık küçük olmasından pek kimse şikayetçi olmazdı. İlle büyük bagaj beklentisinde olanlar, HB saplantısı yoksa sedan tercih ederler zaten...

Birde arka koltuk oturma pozisyonu biraz dik geldi bana. İstediğim F/P oranını sağlayacak bir 308 versiyonu şu an favorim durumunda. Arka alan ve bagaj genişlikleriyle en az ilgili kişi olduğum için objektif değerlendirdiğimi düşünüyorum...
  • shamsheytani S kullanıcısına yanıt
    Hep olumsuzluk varmış gibi olmasın,sonra kızıyorlar

şaka bir yana severek, zevk alarak sürmek ayrı bir keyif.

Bizim çocuklar da her arabayla bizimkini kıyaslıyor ve çok memnunlar,

özellikle küçük olan (8) bir alem,arabayla ilgili sorularını yanıtlamaktan yoruldum.
  • Daha öncede bahsettiğim jant kaplama (Plasti Dip) işini geçen hafta sonu yapmayı planlamıştım ancak hem işlerimin yoğunluğu nedeniyle hemde akabinde Ankara`daki olumsuz hava şartları nedeniyle bir süre ertelemek zorunda kaldım. Yoksa hazırlıklar tamam..

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

• Benim elestirebilecegim tek nokta torsiyon olmasi. Puruzlu yollarda bazen bir taraf yoldan etkilenince az da olsa sag sol kayma yada atlama yapabiliyor. Lastik havalariyla oynasamda dikkat edince hissediliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Benim elestirebilecegim tek nokta torsiyon olmasi. Puruzlu yollarda bazen bir taraf yoldan etkilenince az da olsa sag sol kayma yada atlama yapabiliyor. Lastik havalariyla oynasamda dikkat edince hissediliyor.

Doğru hocam , öte yandan neredeyse yeni model tüm araçlarda arka taraf torsiyon. Bağımsız süspansiyon yok denecek kadar az.
  • Aracında havuzlu paspas kullanan var mı? Almayı düşünüyorum. Varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karbon12

Aracında havuzlu paspas kullanan var mı? Almayı düşünüyorum. Varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim?

Ben n11.com dan satın almıştım. 308 için özel havuzlu paspas. Kullanıyorum.

Havuzlu olması güzel, çer çöp içinde kalıyor. Biraz ince kauçuktan yapılmış.

Araca uygun duruyor.

Tek dikkat edilmesi gereken nokta, direksiyon milinin pedalların arkasından motor tarafına geçen mafsalına değmesi. O nedenle paspas ileriye doğru giderse, arada bir geriye doğru çekmek gerekiyor.

Tabandaki çıkıntılara yuvalarını taksam da, yine de ileriye doğru biraz yürüyor. Onun dışında bir sıkıntı yok.
  • quote:

Aracında havuzlu paspas kullanan var mı? Almayı düşünüyorum. Varsa deneyimlerini yazarsa sevinirim?

Llocker kullanıyorum , memnunum diyebilirim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Dizel var, 6ileri, benzinli için 8-8.5lt deniliyordu istanbuldaki arkadaşlar ama şehire göre olsun, guzergaha göre (istanbulda olsa), daha aşağı olabilir.

Yav Selami sen C4 iyi diyorsun ama 308 daha güzel hem şanzımanıda Japon EAT6. C4 de ne şanzımanı var ki ?
  • Wolfen1976 kullanıcısına yanıt
    FL=EAT6

• Yorumların uçmuş vw tarafinda yine sansür mü var yoksa sen mi sildin.
  • C4 makyajlıdaki motor şanzıman 308 ile aynı BlueHdi+Aisin fakat platform aynı değil eski platform.
    Yeni emp2 platformu sadece c4 picasso'da var. Ama yeni gelecek kasası herhalde emp2 üzerine inşa edilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuntyz

quote:

Llocker da klips yeri var ama klipse takılcak aparat yok benimkinde. Sizde durum nasıl. Paspas arada bir öne doğru gidiyor

• karbon12 K kullanıcısına yanıt
    Niken marka 308 ile tam uyumlu paspaslardan memnunum. Gittigidiyor dan almıştım. Yuvalarına gayet iyi oturuyor ve hiçbir oynama yok. Ayrıca şaft tünelinide örten parçası arkada çocuk olduğu için baya bi işime yaradı. c.e. plus konusuna resimlerini atmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Peugeot Türkiye sitesinde okuduğuma göre 308'deki çarpışma önleme sisteminde olası çarpışma anında araç 20km/h hıza kadar otomatik fren yapıyor ancak tam durma yapmıyor. Fakat videoda aracın durduğunu görüyorum. Acaba aracı kullanan kişi hemen fren pedalına müdahale mi ediyor, yoksa sistemde güncelleme mi yapıldı? Videoyu paylaşan Sayın Sami Can Keleş aramızda mı?

başıma geldi araba kendiliğinden fren yatı ve olduğu yerde çakıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: sc_kwon

quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Peugeot Türkiye sitesinde okuduğuma göre 308'deki çarpışma önleme sisteminde olası çarpışma anında araç 20km/h hıza kadar otomatik fren yapıyor ancak tam durma yapmıyor. Fakat videoda aracın durduğunu görüyorum. Acaba aracı kullanan kişi hemen fren pedalına müdahale mi ediyor, yoksa sistemde güncelleme mi yapıldı? Videoyu paylaşan Sayın Sami Can Keleş aramızda mı?

başıma geldi araba kendiliğinden fren yatı ve olduğu yerde çakıldı

Sizin araç kaç model? Belki de sistemde güncelleme oldu ama Peugeot Türkiye web sitesinde eski bilgi kaldı. Bilgiye göre 20km/h hıza kadar frenleme yapıyor yazıyor.

Veya bir çeviri hatası yapılmış olabilir. Mesela 208'deki Active City Brake için 20km/h hızın altında aracı tam durdurur diye yazılar var ama aslında 20mph (32km/h) doğru olanı.

Böyle detaylı bilgileri satış temsilcileri veya ilgili kişiler maalesef bilmiyorlar. Ilginiz için size teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: helluri

quote:

Orijinalden alıntı: kuntyz

quote:

Llocker da klips yeri var ama klipse takılcak aparat yok benimkinde. Sizde durum nasıl. Paspas arada bir öne doğru gidiyor

bendede locker marka var havuzlu ama sürekli kayıyor malesef yaza doğru bir cırtcırtla sabitlemeyi düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.