Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (346. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.229
Cevap
295
Favori
1.549.018
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyatlar iyice saçma sapan seviyelere geldi.

Bu arabaların hiçbiri 80-90 kağıt etmez.

İnsan araç alınca da dolu almak ister.

Şu aralar almamak en mantıklısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fasson

Peugeot daha ne yapsın ki şuan dizel otomatik araci 71.000tl ye veriyor, cokta dolu bir arac, daha ucuz arabada zaten yok, yakin rakipleri leon 77bin, i30 75bin, rapid 70bin, megane focus golf zaten daha pahalli, 308i 60bin tl yede veremezki, c1 bile olmus 55bin tl polo dizel otomatik 67bin tl

hocam bana göre aynı fiyatlarda bile 308, golften iyidir. kalitelidir. güzeldir. ama gerçekler ortada. golfun ağustosta sattığını 8 ayda satamamış.

yukarıda yazdığınız fiyatları bilmiyorum bu arada, benim bildiğim full dizel otomatik opsiyonsuz hali ile 83 bin. alıcı şu ikilemde kalıyor 10 bin farkla neyi almalıyım. tabi ki golf diyor.

71 bin dizel otomatik nerde satılıyor hocam. keşke olsa... 308 71 bine satılırsa ilk 5 e girer işte.

saygılar...
  • quote:

Yalniz vw golfte 1.2 tsi motor ile dizellere iyi derecede rakip bir motor çıkardı, dsg comfortline paketide 70bin tl ye verince, diğer markaların 1.6 dizel otomatik versiyonlarına balta vurdu, golf 1.2 nin yakit tüketimi makul fiyatı uygun 2.eli cok başarılı, maalesef en çok duyduğum laf okadar para verdin neden golf almadin.

açıkçası 1.2 130 beygir 308 motoru tsi'yı her türlü yer de bilen yok. her disiplinde daha iyi. sakin kullandığım için dizelci olan ben bile 130luğu alabilirim. hem 55 bine falan bulunuyor.
  • quote:

Vw o araçların hepsini geri çağırma kapsamında toplayıp Doğuş Otoya teslim etsin, burda peynir ekmek gibi gider, nasılsa Türkiyede emisyon sorunuda yok, hatta Doğuş Oto bunları abd de üretildi diye daha pahalli satar, Bağcılar oto center esnafı hemen toplar.

Bizde millet 6 ay kuyruğa girer.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • elcas kullanıcısına yanıt
    Ben de size katılıyorum pejo 1.2 motoru golf motorundan iyi.ben pejo derim insanlar ikinci eli tutuyor diye golf alıyor ben ticaret yapmıyorum ki.golf ü beğenirdim fakat test ettim içeri süspansiyon sesi veriyor fakat yeni 308 bu konuda golften başarılı ayrıca bana göre iç tasarım daha güzel dış tasarım da keza aynı şekilde

• Yakıt tuketimini 5.0 gösteriyor gel gör ki fuelio'ya göre 5.8

Buyuk hayal kırıklığı yaşattı bana.

• 308 1.2 130hp manual allure en son kaça alınır fiyat alan var mı ? Fiyatlar yükselince dizelden vazgeçtik.

• quote:

Orijinalden alıntı: tazcan

Ben de size katılıyorum pejo 1.2 motoru golf motorundan iyi.ben pejo derim insanlar ikinci eli tutuyor diye golf alıyor ben ticaret yapmıyorum ki.golf ü beğenirdim fakat test ettim içeri süspansiyon sesi veriyor fakat yeni 308 bu konuda golften başarılı ayrıca bana göre iç tasarım daha güzel dış tasarım da keza aynı şekilde

hocam imzamda ,1 yaşında, 11 bin tl. daha uygun olarak aldığım araç var. Fransız tenekesi

3.6 litre şehir içi var ekranda 500 km ortalaması.

308 i de 1 yaşında uygun fiyata aşmak da bizim görevimiz oluyor işte.

sıfır alanlar; zaten keyfini sürüyor. ben de çorsa almıştım. sıfırın tadı başka.

zamanında polo sıfır alacakken koşarak uzaklaşmıştım. golf için de benzer duygularım var.

• 90'ların sonu: Corolla, Golf, Focus, Astra, hala diri diri dolaşıyorlar. Peki; Elantra, 306 ? Zaten azlardı, neredeyse silindiler.

Zamanımızda, eski de olduğu gibi, bariz kalite farkları kalmadı, hemen hemen aynılar. Fakat geçmişin algısı halen devam ediyor, referansı geçmişten alma ne zaman biter, dengeler değişir. Ekilenler biçiliyor, hatta kimisi ekmeden hala biçiyor Toyota; vvti ı revize edip valvematic yapıyor, 308 dizel fiyatına da satıyor. Neden? bir kere "sorunsuz" sıfatını aldı ya. Amcam, corolla al, sorun yaşamazsın der, amcaaaaa, o devirler geri kaldı, o o zamandı Bir çoğumuza araçları amcalar aldırtmıyor mu.......

Arkadaşım; İllahi gel şu 308'e bir otur, bir test et demese, hala bir 308'im yoktu. Ön yargı işte, bunları değiştirmek kolay değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eisenberg -- 21 Eylül 2015; 0:19:20 >
  • VW ilk sırada. Bunların cogu filo bir kısmınİda devlet aliyör ama doğusun yaptığı falsolarina rağmen halen vw. Oralarda hukuk var, biz 3.dünya ulkesiyiz. Ben Borusanda yaşadığım sorunlardan sonra aracı sattım adım sonradan görme parasıyla milleti eziyora çıktı ama süzmeleri pek kale almiyorum. Lastik siparisi verirım dalga geçer gibi yazlik iki tane lastik gelir başım ağrimaya başladı sattım birdaha o distribution sattığı lastik sibop kapağı bile alman. 308 kullandığım dönemde sorunsuz sıkıntısiz 6 ay geçirdim.

• fasson kullanıcısına yanıt
    Rapid boyutları itibariyle C sınıfı içerisine girsede aslan B sınıfına ait bir araçtır bu satış sıralamasında olmaması gerekiyor , Sanırım rakamları yanlış yazdınız 308 ACTIVE 1.6 BlueHDi 120 hp EAT6 Tam Otomatik liste fiyatı 83.790 TL . Bayiler iyi indirim yapıyor demeyin her bayi bir değil ve herkesin gidip farklı şehirden araç alabilme lüksü yok onuda geçtim kimse kimseye ağız eğmek zorunda mı indirim alabilmek için. Düzgün bir fiyat oluşturmak bu kadar mı zorda keşmekeş oluşuyor . Ayrıca emsal segment rakipleri fiyatları verirken 308'in boşunu baz alırken neden diğer firmaların dolu modellerinin fiyatlarını yazıyorsunuz ? i30 adına konuşmam gerekirse 1 ay önce en son zam dalgası yaşanmadan evvel elite donanım ve metal boya ile 76 bin liraya aldım , o dönemde bile 308 7 bin lira i30'dan pahalı bir fiyat almıştım . Şu kısacık zamanda neredeyse 5-6 bin lira zam geldi bu arabaya , Segment satışları belli emsal rakipler mağlubiyet yaşatıyor bunların alenen açık olmasına rağmen zam peşinde olmak pek mantık işi bir hareket olarak gelmiyor . Desek ki Peugeot diğer segmentlerde başaralı C Hatcback te olsada olur olmasada diye düşünüyor e böyle bir durumda yok b-c-d ve mpv lerde satışlar yerlerde.

• 2015 3008 eat6 96 km cruse control eşim kullandı

• CnkYgT C kullanıcısına yanıt
    3-5 sayfa geriye bakin 10-15gun içinde 71-72bin tl ye dizel otomatik alan arkadaşlar var, 308in boş olanin fiyatı derken zaten active donanimi yazdım boş bir arac değil, diğer araçlarında ortalama bu pakete denk gelen araçlarını yazdım.

• fasson kullanıcısına yanıt
    1-2 tane örnek istisnadır bayiden indirim koparmak ile bu aracın gerçek satış fiyatı ortaya çıkmaz . Herkes yok filo indirimi yok sadakat indirimi yok siz bizim eski dostumuzsun gibi durumlara haiz olamaz , Bu kadar'da fiyat kırma sebepleri anlaşılan düşük satış grafikleri ellerinde kalan eski araçlarmış . 308 için allure 91.790 TL ne ise Leon içinde style paket 77.900 odur aynı seviyelerdedir opsiyonu girersen 2 araç içinde opsiyonlara girerssen fiyat yukarı yönlü oynar. Durum bu iken'de leon'u bu segmentte alt etmek imkansız olur
  • CnkYgT C kullanıcısına yanıt
    Style dediginiz su 16 jantli, karartilmis arka cami bile olmayan,led fardan arindirilmis! donanim paketi mi? Style ile allure kiyaslamasi yapip ayni fiyati beklemek yerine active ile style'i kiyaslayip aradaki farki elestirmek daha dogru.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugünkü haberlerde VW’nin ABD’de sattığı 2.0 litre dizel motora sahip araçların, emisyon testlerini manipüle ederek çevreyi belirtilenden 40 kat daha fazla kirlettiği tespit edildi deniyor. Haberde ayrıca VW’nin bu motorlara sahip toplam 482 bin araç için 18 milyar dolara yakın ceza ödemesi gündemde.

Yani bir zamanlar Hyundai'nin de ABDde buna benzer bir sorunu olmuştu. Şimdi de VW.

Bluemotion TDI lar için geçerli bir durum. Fabrika verilerinin üzerine çıkan veriler sorunu, TR de bu araçların neden çok sarfiyatı olduğunu da anlatıyor bence. Çünkü TDI lar da tüketim genelde teknik verilerin 2 lt ve üstü rakamlar. Siz ne dersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: feriterk

2015 3008 eat6 96 km cruse control eşim kullandı

bizden iyi kullanmış. tebrikler

• quote:

Orijinalden alıntı: baristeel

Arkadaşlar bugünkü haberlerde VW’nin ABD’de sattığı 2.0 litre dizel motora sahip araçların, emisyon testlerini manipüle ederek çevreyi belirtilenden 40 kat daha fazla kirlettiği tespit edildi deniyor. Haberde ayrıca VW’nin bu motorlara sahip toplam 482 bin araç için 18 milyar dolara yakın ceza ödemesi gündemde.

Yani bir zamanlar Hyundai'nin de ABDde buna benzer bir sorunu olmuştu. Şimdi de VW.

Bluemotion TDI lar için geçerli bir durum. Fabrika verilerinin üzerine çıkan veriler sorunu, TR de bu araçların neden çok sarfiyatı olduğunu da anlatıyor bence. Çünkü TDI lar da tüketim genelde teknik verilerin 2 lt ve üstü rakamlar. Siz ne dersiniz?

ww epeydir yapıyordu bunu ama ABD daha sert....

• Merhabalar. Uzun süredir bir 207 kullanıcısıyım. Bagaj küçük geldiği için yeni araçları araştırırken 308'i de takip listeme aldım. Uzun zamandır takip ettiğim içinde fiyatlardaki artışı söyle özetleyebilirim.

Şubat 2015 308 Allure 1.2 130hp model fiyatı 66,660.00TL
    19 Eylül 2015 308 Allure 1.2 130hp model fiyatı 78,290.00TL

Başka 308 donanımları ve başka peugeot modelleri de olmasına rağmen fazla karmaşıklaştırmamak için vermiyorum.

Aradaki fark kura bakılırsa kur artışının bir miktar altı gibi görülebilir. Bu durumda bir sorun yok. Ancak rakiplerinin kampanyalarını da incelemek önemli bir durum.

VW'nin yeni kampanyasına bakılırsa 308 Allure 1.2 130hp 78,290.00TL iken benzer seviyede olan Golf 1.4 TSI BMT 125 PS Highline donanım fiyatı 75,400.00TL. VW kampanya ile oldukça rekabetçi bir durumda görülebilir. Aradaki fark azalmış durumda. Verilen satış rakamları da Peugeot'un fiyatlandırmada öne geçmek için biraz daha gayret etmesi gerektiğini gösteriyor.

Ankara'da yaşadığım için iki bayi ile de 308 konusunda yaptığım görüşmeler neticesinde aldığım fiyatlar liste fiyatlarının makul bir miktar altında idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ukiotoshi

Merhabalar. Uzun süredir bir 207 kullanıcısıyım. Bagaj küçük geldiği için yeni araçları araştırırken 308'i de takip listeme aldım. Uzun zamandır takip ettiğim içinde fiyatlardaki artışı söyle özetleyebilirim.

Şubat 2015 308 Allure 1.2 130hp model fiyatı 66,660.00TL
    19 Eylül 2015 308 Allure 1.2 130hp model fiyatı 78,290.00TL

Başka 308 donanımları ve başka peugeot modelleri de olmasına rağmen fazla karmaşıklaştırmamak için vermiyorum.

Aradaki fark kura bakılırsa kur artışının bir miktar altı gibi görülebilir. Bu durumda bir sorun yok. Ancak rakiplerinin kampanyalarını da incelemek önemli bir durum.

VW'nin yeni kampanyasına bakılırsa 308 Allure 1.2 130hp 78,290.00TL iken benzer seviyede olan Golf 1.4 TSI BMT 125 PS Highline donanım fiyatı 75,400.00TL. VW kampanya ile oldukça rekabetçi bir durumda görülebilir. Aradaki fark azalmış durumda. Verilen satış rakamları da Peugeot'un fiyatlandırmada öne geçmek için biraz daha gayret etmesi gerektiğini gösteriyor.

Ankara'da yaşadığım için iki bayi ile de 308 konusunda yaptığım görüşmeler neticesinde aldığım fiyatlar liste fiyatlarının makul bir miktar altında idi.

Kesinlikle doğru söylüyorsunuz.

308 sadece dizel modellerinde VW'e göre avantajlı. Hem de bayağı avantajlı.

Piyasa algısı VW lehine iken; turbo benzinlide avantaj olmaması satışlarını elbet etkileyecektir.

Bugün VW, Mercedes, Bmw ve Audi alamayanlar için ara prestij markası, bunu böyle kabul etmek gerekir.

Bu fiyatlar ile bırakın VW'i diğerleri ile de rekabet etmesi imkansız.

Peugeot az satarım, bu fiyatlardan satarım, aracımın ederi bu, çok satmak gibi bir derdim yok diyor diyorsa, o farklı.

Dizellerini her türlü satar bu fiyatlarla.

• 
Sayfa: önceki 344345346347348
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.