Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (348. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.222
Cevap
294
Favori
1.547.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kontrolor41

dizelleri fiyatlandırırken fahiş bi şekilde fiyatlandırdıkları için haliyle indirim miktarı da daha yüksek oluyor. Acrupa ülkelerinde dizel benzinli fiyat farkı bu kadar yüksek değil.

Almanya'da benzinli ve dizel BlueHdi allure modeller arasında 1950 Avro fark var. 6500TL civarında. Bizedeki fark 10500TL mertebesinde. ÖTV ve KDV eklenince 10600TL'ye geliyor. (Yine de onlarda başka vergiler alınıyorsa bu rakam daha da düşmesi gerekir. 1950 Avro vergili fark aslında)

Fransa sayfasında ıse aradaki fark 1900 Avro. Benzer seviyede.

Ancak bizden farklı olarak Almanya ve Fransa'da düz vites BlueHdi modeller var. Fransa'da bir de 100HP BlueHdi model var. 120HP ile arasındaki fiyat farkı 1300 Avro.

Bakınca motorlar daha yeni modelmiş gibi görünüyor. Hem Co2 salınımları daha az hem de yakıt tüketimleri biraz daha düşmüş görünüyor. 0,2lt dizel ve benzinli için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ukiotoshi -- 22 Eylül 2015; 12:56:04 >

• i30 ve 308 i birbirinden en önemli 2 nokta klima ve ağırlı. 308 de klima elektronik ve ağırlık 1200 gibi ciddi bir rakam ve depo şamandıra noktası 53 lt. i30 klima elektronik değil ağırlığı 1500 kilo civarı bi deposu 50 km . Kısaca 308 in motoru ve şanzımanı alsan i30 a taksan yinede aynı yakar aynı durumda i30 un motorla şanzımanı alsan 308 e taksan yakıt yine aynı olur. Kısaca 15-16 milyar fazla vereceğime 1 lt fazla yaksın
  • Bugun bir avm otoparkında yeni 308 sahibi ile konuştuk, aracını geçtiğimiz hafta almış 1.6 dizel otomatik allure comfort paket ve tekno gri opsiyonları ile 88.500TL ye almış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haziran ayıydı sanırım premium paketi 84 ten veriyorlardı.Aslında tam alınacak zamanmış.

• Arkadaşlar yol bilgisayarında range "0" km ye düştükten sonra araç yolda kalmadan önce kaç km daha gider test eden oldu mu :) Ben istanbul trafiğinde yaklaşık 7.0 litre yakıyorum ve bir depoyla kabaca 700-750km yol yapıyorum.
  • teknik bir soru sorayım bende: 1.6 manuel dizel ile 1.2 130 HP manuel motorların vites oranları aynı mı farklı mı. tam otomatikler aynıdır da... manueller nasıl acaba. mesela daha önce yazılmıştı manuel dizelin 6. vites 110 km devir rakamı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: elcas

teknik bir soru sorayım bende: 1.6 manuel dizel ile 1.2 130 HP manuel motorların vites oranları aynı mı farklı mı. tam otomatikler aynıdır da... manueller nasıl acaba. mesela daha önce yazılmıştı manuel dizelin 6. vites 110 km devir rakamı...

Dizel motorların benzinlilere oranla güç-devir bandı daha dar olduğu için 110km hıza daha düşük devirde ulaşırlar . Benzinli ile dizelin devirleri aynı olmaz.
  • Bir soruda benden aracinda lastik tamir seti (12 volt komresor)olan varmi gecen kullanim klavuzunda gordum varda benmi bulamiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

quote:

teknik bir soru sorayım bende: 1.6 manuel dizel ile 1.2 130 HP manuel motorların vites oranları aynı mı farklı mı. tam otomatikler aynıdır da... manueller nasıl acaba. mesela daha önce yazılmıştı manuel dizelin 6. vites 110 km devir rakamı...

Dizel motorların benzinlilere oranla güç-devir bandı daha dar olduğu için 110km hıza daha düşük devirde ulaşırlar . Benzinli ile dizelin devirleri aynı olmaz.

işte ben de bundan sordum. ancak turbo benzin dizel karakterinde olduğu için aynı olma ihtimali de var. manuelciler rakamlarla desteklerse iyi olur.
  • Arakadaşlar "motor yağı seviyesi azaldı" uyarısı çıktı bugün aracımda. Kendim yağ eklemek istiyorum. Hangi yağ kullanmalıyım sizce, yoksa serviste mi ekleteyim?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ognemir

quote:

işte ben de bundan sordum. ancak turbo benzin dizel karakterinde olduğu için aynı olma ihtimali de var. manuelciler rakamlarla desteklerse iyi olur.

Turbo olması benzinli ile dizeli aynı karakterde yapaz ki,hangi 1.600cc dizel 6000 devir çeviriyor

• ozanakbulut134 O kullanıcısına yanıt
    Dizel mi benzinlimi

• Merhaba. 308 dizel otomatik active icin 78 bin tl fiyat aldim. Belki 1000 tl inerler. Sizce fiyat nasil.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Merhaba. 308 dizel otomatik active icin 78 bin tl fiyat aldim. Belki 1000 tl inerler. Sizce fiyat nasil.

Üzerinde ne opsiyonlar var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

Merhaba. 308 dizel otomatik active icin 78 bin tl fiyat aldim. Belki 1000 tl inerler. Sizce fiyat nasil.

Otomatik dizellerde 10bin TL indirim yapıyorlardı. metalik boya olduğunu varsayarsak o seviyede bir indirim almışsınız demektir. Başka opsiyon olmadığını var sayıyorum. Var ise fiyat daha da iyi demektir.
  • otmotvmhndsi O kullanıcısına yanıt
    Sadece sedef beyaz boya var. Baska opsiyon yok.

• ukiotoshi U kullanıcısına yanıt
    Sedef beyaz boyanin disinda birsey yok. Cok iyi fiyatmidir.

• elcas kullanıcısına yanıt
    Evet, 308 navigasyonunda da aynı durum varmış, tüm markalarda navigasyonların işlevselliği ile problemler var gibi. Daha kötülerini de duymuştum.

Gereksiz bir opsiyon olarak duruyor.

Beyaz renkli Active'de de gece stopları(arka) birebir aynı, güzel duruyor
  • gokselelkn kullanıcısına yanıt
    Daha 1 hafta önce 17",ön arka park sensör,geri görüş,metalik araca bir yer 78 verirken başka yer 73 verdi.Fiyat yeni artsa bile bu fiyatı gördükten sonra 77-78e aracı almazdım

• quote:

Orijinalden alıntı: ozanakbulut134

Arakadaşlar "motor yağı seviyesi azaldı" uyarısı çıktı bugün aracımda. Kendim yağ eklemek istiyorum. Hangi yağ kullanmalıyım sizce, yoksa serviste mi ekleteyim?

Eklemeden önce servise bir bakın.

Birde Kullanım Kitapçığını okusanız keşke...
  • 
Sayfa: önceki 346347348349350
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.