Şimdi Ara

YENİ OPEL MOKKA X (ANA KONU) (19. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
15
Favori
64.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Opel servislere 1.4 motor lar icin guncelleme geldigi ile ilgili bilgiler dolasiyor internette. Bizim araclarda bu guncelleme programindan da yer aliyor mu? Bilgisi olan var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar selamlar cevabını bilen var mıdır bilmem ama aracın arka koltukları sökülüp takılıyor mu acaba ? Böyle bir imkan var mıdır?
  • 2016 1,6 dizel otomatik ex + deri doseme koltuk ısıtma vs 16 binde bugun satın almış bulunmaktayım araç gerçekten mikemmell anlatmaya gerek yok ama yazıların çoğunu okudum fikir paylaşan arkadaşlara teşekkür ediyorum yakıt konusunda ya ben çok az yakıyorum yada arkadaşlar çok basıyor şuan ortalamada 5,4 kullanıyorum tahminime göre biraz daha düşecek şuan 250 km yol yaptım karma olarak
  • serhat.serhat S kullanıcısına yanıt
    Bu bir peugeot alışkanlığı. 3000km de çağırır bir iki vida sıkar gönderirler diye biliyorum öyle yağ değişimi falan olmaz.

• Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    Crossland ve grandland zafira ve meriva yerine geldiler. Mokka x kimsenin yerine gelmedi. Kendine has bu sınıf oldu. B suv diyorlar ama bence b buçuktan c!

• Dizel otomatik yakıt verisini merak edenler için tamamı şehir dışı sakin kullanım depoyu 280 tl ye fulledim (5.76 tl den) yakit lambası yeni yanmıştı 120 km menzil vardı. Aydından Ankaraya gidis ve geliş yakit verisi

Gidiş =595 km 3.9 lt kalan menzil 693 km

Dönüş= 593 km 3.5 lt kalan menzil 100 km

Aydına giriste yakit lambasi yandı

Toplam=1191km yakıt 3.7 lt ortalama 90 km hız ile bu değerlere ulaşıldı. Bir depo mazot ile 1191 km yol 23.5 kuruş maşallah diyelim. Yakit ucuz olsa süper olacak.

• weewbwy W kullanıcısına yanıt
    Allah nazardan saklasın çok iyi değerler.Ben ne yaptımsa 5 in altına düşüremedim uzun yolda.Hız sabitleyici kullanmadım ve araç 4 kişi ve bagaj doluydu.

• attRaCtiVe A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.Güzel bir tercih yapmışsınız.

5-5.5 arası bu araç için güzel değerler.Nihayetinde yaklaşık 1.5 tonluk ve tork konvertörlü otomatik bir araç kullanıyoruz.

• Tamamen şehir içi kullanım.

YENİ OPEL MOKKA X (ANA KONU)
    hocam selam öncelikle kıskandım maşallah :) benım araç 3500 km de 5.6 yakıt tüketimi. Size hgs etiketi ile ilgili bir sorum olacak ancak konu ile ilgili çok bir fikrim yok açıkçası. Sanırım etiketi dikiz aynasında afl sensörlerinin önüne yerleştirdiğim için otomatik uzun kısa olayı benım araçta işlemiyor. Taktıktan sonra farkettim bunu. Acaba siz nasıl yerleştirdiniz bu etiketi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhat.serhat

hocam selam öncelikle kıskandım maşallah :) benım araç 3500 km de 5.6 yakıt tüketimi. Size hgs etiketi ile ilgili bir sorum olacak ancak konu ile ilgili çok bir fikrim yok açıkçası. Sanırım etiketi dikiz aynasında afl sensörlerinin önüne yerleştirdiğim için otomatik uzun kısa olayı benım araçta işlemiyor. Taktıktan sonra farkettim bunu. Acaba siz nasıl yerleştirdiniz bu etiketi?
    Teşekkür ederim.Ben de biraz gaza bassam sizinki gibi rakamları rahatlıkla görürüm.
    Yukarıdaki fotoğrafı çektikten sonra motorin aldım ve göstergeyi sıfırladım.Daha sonra biraz virajlı ve ara yollardan hiç dur-kalk yapmadan giderek 500 km lik bir trakya turu yaptım.Maalesef ortalamam 5.6 oldu.
    Gaza fazla dokunmamak gerekiyor.Yoksa tüketim fırlayıp gidiyor.
    Ben hgs yi şuraya koydum:

Uzun kısa çok dikkat etmedim ama otomatik far sensöründe sorun yok gibi.Hava karardığında veya tünele girince otomatik olarak farlar yanıyor.

• Bir de şunu sorayım izninizle.
    Araç 3500 km de demişsiniz.
    Acaba 3000 bakımına gittiniz mi?Ne gibi işlemler yaptılar?Bana söylenen herhangi bir şey yoktu ama ben de gitsem mi acaba?
  • Bir tek bijonları kontrol ettiler birde seramik kaplama ve kaput koruma yerleştirdiler sağolsunlar :)))

Sanırım hgs etiketini sökmem gerekecek devreye girmemesinde başka bir engel göremiyorum.

• serhat.serhat S kullanıcısına yanıt
    Sizinkinin yeri benim koyduğum yerden farklı mı?

• Hocam biraz daha asagıda değiştirmem gerekiyor sanırım

• Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum:
    Opel'in Almanya sitesinde konfigürasyon yaptığımda dizel motor seçince ad blue görünüyor.Bildiğim kadarıyla Türkiye'ye gelen mokka dizellerde ad blue yok.Bu fark neden oluyor acaba?Türkiye'ye gönderilen araçlar eski teknoloji mi?

6,2 motor ile artık adblue özellikli gelecek
  • Opel Arden Otomotiv kullanıcısına yanıt
    2018 ler 6.2 olarak mı geliyor?Sanıyorum ad blue eski tip dpf lerden daha sorunsuz oluyor.

2018 ler 6.1 gelen de var 6.2 gelen de var yani alırken bayiye sormanız veya 6.2 istemeniz gerekecek. adblue ile partikül filtresi tıkanma olayı cözülüyor. bir nebzede olsa ama 10 bin km olması lazım adblue de ilave etmeniz gerekecek eger ki adblue biterse de araç çalışmayacaktır.
  • Opel Arden Otomotiv kullanıcısına yanıt
    Bizi bilgilendirdiğiniz teşekkürler Süleyman bey.

Demek ki bundan sonra alacaklar 6.2 olanları tercih etmeli.

• 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.