Şimdi Ara

YENİ OPEL MOKKA X (ANA KONU) (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
424
Cevap
15
Favori
64.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2. el 2017 model 2018 çıkışlı 1.6 Dizel Otomatik Excellence + Kış Paketi 120.000 tl’ye alınır mı sizce?

Sıfır 2018 benzinli otomatiği 138000 tl diyorlar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UNDYING U kullanıcısına yanıt
    Düşük km ise alınabilir.

• Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    12.000 km’de

Ben 5-6 bin km civarı olur diye düşünüyordum siz 2018 çıkışlı deyince.Km yüksekmiş.

Eğer araç hatasızsa ve iyi kullanılmışsa dizel motorlar için 12 bin km hiç bir şeydir.

Ayrıca ben dahil bir kaç arkadaş şubat mart arası 2017 model sıfırı 125 bin civarları almıştık.
    Karar sizindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 26 Haziran 2018; 22:14:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Sayın Mokka X kullanıcıları;

2. el 2017 model 2018 çıkışlı 1.6 Dizel Otomatik Excellence + Kış Paketi 120.000 tl’ye alınır mı sizce?

Sıfır 2018 benzinli otomatiği 138000 tl diyorlar...
    2017 model sıfır Mokka X 1.6 dizel otomatik Excellence paket + sunroof 127.300₺ satın aldım. Haftaya teslim alacağım.

Bu konuyu da yakından takip ederim artık. İlk aracım olacak.

Kasko önerisi tutarı vb konusularinda bilgi paylaşmak isteyen olursa sevinirim

• enesaydin00 E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, nerden aldınız, başka var mıydı acaba?

Bursa Yalova yolundaki Opel bayiden aldım. Elinde İnce beyazı 3, siyah da 1 adet idi. Bu fiyata tekrar düşer mi bilmiyorum. Baya pazarlık yapmistim. Firmadaki hurda araçlardan indirim de yaptı. Vekalet verdim. Bu fiyata geldi

• Bende dizel oto atik almayı düşünüyorum. Bu gün bayi enjoy için 142 bin dedi. Fiyatlar bukadar kısa zamanda iyi uçmuş.

• teknokolik35 T kullanıcısına yanıt
    Kurların durumu ortada.Fiyatta bir kaç bin daha artış olsa bir üst vergi dilimine girecek ve 10 binde oradan artış gelecek.Bu sefer de 142 iyi fiyatmış diye düşüneceksiniz.
    Mesela benim mart ayında 125 bine aldığım sunrooflu excellence modelinin liste fiyatı şu an 174 bin lira.Şaka gibi!
    Bu ülkede yaşayan ve benim gibi döviz birikimi olmayan herkese sabırlar diliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Blof -- 14 Ağustos 2018; 9:6:37 >
  • Arkadaşlar uzaktan kumanda ve anahtarsız giriş sistemi hakkında biraz paylaşım yapmak istedim. Biliyorsunuz excellence modellerinde anahtarsız giriş ve çalıştırma var. Anahtarı içeride unutup kapıları kilitlemeye çalıştığınızda kapılar kilitlenmiyor ve ekranda ''uzaktan kumanda araçta kaldı'' uyarısı çıkıyor.

Daha önce yedek anahtar arabanın içindeyken diğer anahtarla arabayı dışarıdan kilitlemiştim. O zaman araba kilitlendi ancak korna ile uyarı verdi.

Normalde anahtarı sırt çantamın içerisinde taşıyorum. Geçen hafta araç kilitliyken bagajı açtım. Çantamı içeri koydum ve bagaj kapağını kapattım. Sonra bir daha ne bagaj kapağı açıldı ne de kapıları açabildim. Anahtarı arabanın içine hapsetmeyi başardım. Yedek anahtar evdeydi hemen alıp geldim ve kapıları açtım. Bu hatayı başka yerde yapsaydım yanmıştım. Aman dikkat

• kavakmert K kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar selam aracım 7000 km ye geldi geçen pazar günü başıma 2. kez gelen bir durumu paylaşmak istiyorum. Aracı otoparka sunroof çok az açık olacak şekilde kilitleyip bıraktım. Döndüğümde ise 4 cam ile birlikte sunroofun tamamen açık olduğunu ancak kapıların hala kilitli olduğunu gördüm. Tabiki de şoka uğradım. Şikayetvar.com da da benle aynı sorunu yaşayan bir mokka x kullanıcısı olduğunu görüncede sinirlerim iyice bozuldu. Bu durum belki yaşanmıştır belki de yaşanabilir dikkatli olmakta fayda var. İlgili link aşağıda bu kronik bir sorunsa eğer ne yapmamız gerekiyor.

https://www.sikayetvar.com/opel/opel-mokkada-guvenlik-sorunu-var

• serhat.serhat S kullanıcısına yanıt
    Bazen kilitleme sistemi sapıtıyor. İçinde anahtar olmasa da anahtar kaldı uyarısı veriyor. Bazen otomatik kilitleme devreye girmiyor. Dikkat etmek lazım. Anahtarınızın çanta içinde falan açma tuşu basık kalıyorsa açılmış olabilir. Açmaya basık tutunca tüm cam ve kapıları açıyor.

• Yıllık bakıma girdim aracın garantisi bitiyor 1 ay içinde uzatalım diyor adam. İleride akü değiştirmek bile 1000 TL olacak sana diyor. 1200 TL ye 2 yıl uzatıyor alınır mı önerir misiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: dirdom

Yıllık bakıma girdim aracın garantisi bitiyor 1 ay içinde uzatalım diyor adam. İleride akü değiştirmek bile 1000 TL olacak sana diyor. 1200 TL ye 2 yıl uzatıyor alınır mı önerir misiniz?
    Bence alınır. Adamın dediği doğru. Ne olur ne olmaz. 2 yıl daha kafanız rahat olur.
  • merhaba grup öldü sanırım ya da herkes sattı mokkaları :D aracım 14000 km ye ulaştı 15 bin bakımı yaptıran oldu mu acaba yakın bir zamanda ya da istanbul avrupa yakasında ve ya trakya da servis önerisi olan arkadaşlar var mıdır ?
  • serhat.serhat S kullanıcısına yanıt
    Ben henüz yaptırmadım ama önümüzdeki hafta bakıma sokacağım. Ay sonuna kadar indirim olduğunu, daha sonra %40 - 50 arası bakım fiyatlarına zam geleceği söylendi.

Bakım değil ama ufak bir problem için Beşiktaş'ta opel gerçek servisine gitmiştim Hasan Bey çok yardımcı oldu tavsiye ederim. Bu arada yanlış anlaşılmasın kendisini tanımam etmem. Bende başka bir arkadaşın tavsiyesiyle gittim, kendisiyle de aracı alırken 5 dakika tanışabildim.
  • kavakmert K kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederım hocam aracı dün bakıma soktum opel uygulaması üzerinden randevu aldım 999 tl ye maloldu.
  • Ben 11.11 de N11 den liqui moly toptec 4600 yağ aldım.Servis zamanı geldiğinde bu yağla değişim yapmak istiyorum.Gm nin yağından daha kaliteli olduğunu düşünüyorum.
    Acaba servis ne der bu işe?Daha önce böyle bir işlem yaptıran var mıdır aramızda?
  • Mr.Blof kullanıcısına yanıt
    Bildigim kadarıyla servisler dışarıdan gelen yağı kullanmak istemiyor tabi arayıp sormak daha iyi olur.Yağa gelince ben 30 bin bakımında bu yağı kullandim zincir sesini ve motor sesini farkedilecek şekilde azalttı.

• Qashqai dizel otomatik full olanlar bizim arabalardan ucuza satılıyor. Birisi C biri B segment.
    Öyle olunca forumda in cin top atıyor.

Opel'e birşeyler oldu. Özellikle SUV modellerine ilişkin tek bir iletişim-kampanya yapmıyorlar. Bu kadar mı pahalıya mal ediyorlar bizim araçları.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.