Şimdi Ara

-YENİ NESİL TOYOTA COROLLA-Dünyanın en çok tercih edilen otomobili (784. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15.805
Cevap
30
Favori
1.252.293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr_blacksea

Sorun hala devam ediyormu? Bizim araçta böylebir problemle karşılaşmadım , ama sensörlerden kaynaklanabilir ki eger oyleyse alindigimdan beri bu sekilde olabilir.

Devam ediyor hocam.Babam dizel bu böyle olur diye ısrar etse de bir akrabanın Megane ' ı ile 100 km ye yakın yol yaptım 85 bg olmasına rağmen bundan çok daha iyi gidiyor.Kesin bir sorun var.
  • 2007 model Benzin+LPG'Li Toyota Corolla aracım var.

Bugün Kayseri'de bir OPET istasyonundan 10,10 lt ( 50 TL'lik) 97 oktan kurşunsuz benzin aldım. İçinde de yaklaşık 8-9 lt 95 oktan benzin vardı. Toplam 18-19 lt ( yaklaşık) yakıt vardı.
    (Birazda aynı yerden AYGAZ’dan LPG aldım. Sanırım onun konumuzla alaksı yok.)

Oradaki elemanların aşırı ısrarı ile WÜRTH LPG KATKISI 300 ML aldım. (Almak istemesem de sıkıldığım için "Tamam!" dedim.)

Daha ben kullanımına bakmadan eleman (yarıdan daha az dolu) depoya hepsini boca etti.

"Ağabey 8-10 km benzinde kullanda işe yarasın" dedi.

Bende 10 km civarı benzinde kullandım. Sonra gaza geçtim. Eve geldim WÜRTH'ün kendi sitesinden İnternet'e baktım, dolu bir depoya 300 mL katılması gerekiyormuş. Benim aracıma yarım depodan az miktarına 300 ml. katkı katmış oldum. Fazlası zararlıymış.

Yüksek konsentire olması araca zarar verir mi? Ne yapmalıyım? Yarın depoyu fulleyiim mi ? bugün kü 10 km zarar verdi mi ? Bu ürünün içeriği nedir? Ben OPET- AYGAZ markasına güvendim aldım , ama satanları bilgilendirilmesi gerekmez mi?

OPET-AYGAZ çatısı altında rastgele ürün satılmaz diye düşündüm. Evde inceleyim diye boş şişeyi de adlım. Eleman şişenin kapağını da vermedi. “Bize sayım yapıyorlar” dedi. Sanırım sattığı ürün başına promosyon alıyor. Bayii, belki 3-5 TL kazanacak diye benim aracımın zarar görmesi doğru mu? 3-5 TL için bu işe giren firma yakıta da hile katmaz mı?

Ürünü aldığımda ödemeyi Kredi kartı ile yaptım. Kasadaki görevliye de sordum. “Tamam , devam!” dedi.

Lütfen yardım. Ne yapmalıyım?
    (Aracımın tam dolu deposu 55 LT.)

Aldığım OPET - AYGAZ İstasyonu: MOLU PETROL ( Fişteki adresi:MOLU Petrol Ürn. Gıd. Tek. İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. Anbar Mah. Zafer Cad. No:440 KAYSERİ )

• Bence ilk önce opet müşteri hizmetlerini arayın sonra yakıt aldığınız bayiyi. Sonuç çıkmazsa yakıt ve ürün faturasını saklayın bir problem çıkarsa belgeleyin. Olmadı zaten 10km büyükbir rakam değil aracı hareket ettirip en yakın istasyonda depoyu fulleyin.
  • hava akış metre kirlenmiştir, temizletmek gerekebilir. aynı motora sahip corolla, auris, yaris vs. hava akış metresini söküp (takın araç kapalıyken)
    bence sorun düzelir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavi33

hava akış metre kirlenmiştir, temizletmek gerekebilir. aynı motora sahip corolla, auris, yaris vs. hava akış metresini söküp (takın araç kapalıyken)
    bence sorun düzelir.

Hangi araç/sorun için yazdınız. Benim araç için mi? Diğer arkadaş için mi?

Benim sorunum:

2007 model Benzin+LPG'Li Toyota Corolla aracım var.

Bugün Kayseri'de bir OPET istasyonundan 10,10 lt ( 50 TL'lik) 97 oktan kurşunsuz benzin aldım. İçinde de yaklaşık 8-9 lt 95 oktan benzin vardı. Toplam 18-19 lt ( yaklaşık) yakıt vardı.
    (Birazda aynı yerden AYGAZ’dan LPG aldım. Sanırım onun konumuzla alaksı yok.)

Oradaki elemanların aşırı ısrarı ile WÜRTH LPG KATKISI 300 ML aldım. (Almak istemesem de sıkıldığım için "Tamam!" dedim.)

Daha ben kullanımına bakmadan eleman (yarıdan daha az dolu) depoya hepsini boca etti.

"Ağabey 8-10 km benzinde kullanda işe yarasın" dedi.

Bende 10 km civarı benzinde kullandım. Sonra gaza geçtim. Eve geldim WÜRTH'ün kendi sitesinden İnternet'e baktım, dolu bir depoya 300 mL katılması gerekiyormuş. Benim aracıma yarım depodan az miktarına 300 ml. katkı katmış oldum. Fazlası zararlıymış.

Yüksek konsentire olması araca zarar verir mi? Ne yapmalıyım? Yarın depoyu fulleyiim mi ? bugün kü 10 km zarar verdi mi ? Bu ürünün içeriği nedir? Ben OPET- AYGAZ markasına güvendim aldım , ama satanları bilgilendirilmesi gerekmez mi?

OPET-AYGAZ çatısı altında rastgele ürün satılmaz diye düşündüm. Evde inceleyim diye boş şişeyi de adlım. Eleman şişenin kapağını da vermedi. “Bize sayım yapıyorlar” dedi. Sanırım sattığı ürün başına promosyon alıyor. Bayii, belki 3-5 TL kazanacak diye benim aracımın zarar görmesi doğru mu? 3-5 TL için bu işe giren firma yakıta da hile katmaz mı?

Ürünü aldığımda ödemeyi Kredi kartı ile yaptım. Kasadaki görevliye de sordum. “Tamam , devam!” dedi.

Lütfen yardım. Ne yapmalıyım?
    (Aracımın tam dolu deposu 55 LT.)

Aldığım OPET - AYGAZ İstasyonu: MOLU PETROL ( Fişteki adresi:MOLU Petrol Ürn. Gıd. Tek. İnş. Tic. ve San. Ltd. Şti. Anbar Mah. Zafer Cad. No:440 KAYSERİ )

• 2011 1.6 benzin +lpgli corolla manuel aracımı kullanıyorum.Geçen gün benzinli 1.6 manuel yeni corolla deneme sürüşü yaptım. motor performans olarak pek fark göremedim. Ama frenler daha iyi tutuyor.Yakın mesafede ani frenlemede araç hemen tepki veriyor. Yol tutuş daha iyi.Virajlarda dönüşler daha sağlam geldi.Araç daha sessiz. İç mekan kalitesi, ferahlık daha iyi.Ön göğüs yüksek ve dik buldum.
  • beyler acil bir konuda yardıma ihtiyacım var bunun için konu açmadım 2008 model 85 binde tüplü 1,6 temiz comfortun değeri ne kadar olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simon Laplace -- 19 Ağustos 2013; 1:43:46 >
  • Merhaba, 2008-2012 model otomatik vites corollalarda bildiğim kadarıyla 4 ileri otomatik vites var.
    Peki bu 4 ileri vites araba için yeterli oluyor mu? 5. vites ihtiyacı yüksek hızlarda gerekiyor mu? Devir düşmezse yakıt sarfiyatı çok olmuyor mu?
    Kullanan arkadaşlar bu konuda yorumlarını belirtebilir mi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: andan44

2011 1.6 benzin +lpgli corolla manuel aracımı kullanıyorum.Geçen gün benzinli 1.6 manuel yeni corolla deneme sürüşü yaptım. motor performans olarak pek fark göremedim. Ama frenler daha iyi tutuyor.Yakın mesafede ani frenlemede araç hemen tepki veriyor. Yol tutuş daha iyi.Virajlarda dönüşler daha sağlam geldi.Araç daha sessiz. İç mekan kalitesi, ferahlık daha iyi.Ön göğüs yüksek ve dik buldum.

Evet bende aşağı yukarı aynı şeyleri tespit ettim. Benim araçtan hafif olmasınıa rağmen performans aynı geldi. Yol tutuşta ben fark göremedim. araç içi sıfır olduğu için daha sessiz. Ama 50.ooo km sonra denemek lazım. Fren başarılı. Bence o paranın arabası değil. Hele ki Avansisi Elegant Extra ve Dizel Super B'lerin fiyatını görünce.

• Bismillah yeni çıktı ne çabuk en çok tercih edildi
  • Yakıt katkısı olayı nasıl sonuçlandı? Problem olmadı sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr_blacksea

Yakıt katkısı olayı nasıl sonuçlandı? Problem olmadı sanırım.

Würt'ten dönüş yaptılar. Az km yapmışınız bir şey olmaz dediler. Sonuçta bu ürün zararlı değil dediler. Biraz daha benzin alın denildi. Bende depoyu fulledim. Kullanıyorum. Yaklaşık 1500 km yol yaptım. Pek bir şey fark etmedi. Zaten performanstan ziyade motorda, valflerde, benzin deposunda temzilik yapıyor, korozyonu engelliyor denilmişti. Bakalım ne işe yararsa artık? Bir depo benzin artık bana 1 seneden fazla gider. Hala depo full duruyor. Zaten havalar sıcak hemen gaza geçiyor.

Bu tür ürünleri kullanırken bilinçli kullanmak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Yeni Avensis Benzin, manuel 1.6 Elegant 57,600 tl ve
    Yeni Avensis Benzin, manuel 1.6 Elegant Extra 63,200 tl iken;

Yeni Corolla Benzin, manuel 1.6 Advance 54,450 tl
    Yeni Corolla Benzin, manuel 1.6 Premium 60,000 tl
    Yeni Corolla Dizel, manuel 1.4 D-4D Premium 69,400 tl
    Corolla alan var mı aceba ? Ne mantıkla alınır?

BEN 3.200TL fark ile D-Segmenti bir aracı, yani Avensis'i tercih ederdim,
    AMA otomatik vites mutlak gereklilikse tabii ki Corolla CVT...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRAVEHEART11

quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

Yeni Avensis Benzin, manuel 1.6 Elegant 57,600 tl ve
    Yeni Avensis Benzin, manuel 1.6 Elegant Extra 63,200 tl iken;

Yeni Corolla Benzin, manuel 1.6 Advance 54,450 tl
    Yeni Corolla Benzin, manuel 1.6 Premium 60,000 tl
    Yeni Corolla Dizel, manuel 1.4 D-4D Premium 69,400 tl
    Corolla alan var mı aceba ? Ne mantıkla alınır?

BEN 3.200TL fark ile D-Segmenti bir aracı, yani Avensis'i tercih ederdim,
    AMA otomatik vites mutlak gereklilikse tabii ki Corolla CVT...

Aslında İkinci el temiz Makyajlı olandan Toyota Avansis 1,8 Multidrive S Elegant Extra alıp birde LPG ile canavar olur gibi. Aklıma iyice yatıyor. İnternette var bir kaç tane. Fiayatı da Sıfır Corolla'ya göre daha mantıklı geldi. 1,8 atmosforik motor LPG ile de sorunsuz çalışır. Tek dez avantajı MTV. Onu da sene de iki kez dişimizi sıkarız.
    Olmadı iknci el Makyajlı Toyota Avansis 1,6 Elegant Extra.

Hanımın sesini duyar gibiyim. " Otur oturduğun yerde! Ne gerek var? Arabamız gayet iyi. Masrafta yok. Vergi indirimine de girdi." diye.

• Yeni corollayı alan arkadaşlar araçlarınız hayırlı olsun.
    Araçlarınızı 2014 olarak mı 2013 mü aldınız ruhsatta ne yazıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tavernac1

Yeni corollayı alan arkadaşlar araçlarınız hayırlı olsun.

2013 yılında üretilmiş her araç 2013 model olarak satılır. Eski uygulama 2012'de sona erdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

2013 yılında üretilmiş her araç 2013 model olarak satılır. Eski uygulama 2012'de sona erdi.

Doğrusu da buydu, gitgide işin suyu çıktı. 1990'lı yıllarda, yılın son 2-3 ayı satılan araçlar bir sonraki yıl modeli olarak işlenirken, 2011'e gelindiğinde Temmuz ayında satılan bir araç bir sonraki yıl modeli olarak işlenmeye başlamıştı. Böylesi iyi oldu BENCE

• Eski bildiklerimizden ötürü kafa karıştıran bir durum bence de bu uygulama çok daha mantıklı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

Alıntıları Göster
    Düzenleme: Yanlışlıkla 2. kez yollandığından silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 29 Ağustos 2013; 18:03:48 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 782783784785786
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.