Şimdi Ara

Yeni nesil konsollarda disk okuyucusu olmazsa satın alır mısınız?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
2.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 versiyon olsa, disk okuyucusuz olan daha ucuz olsa mesela? onu mu alırsınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defected -- 21 Kasım 2018; 19:16:29 >

• Ben blu ray film izlediğim için benim için çok önemli. Ben farkını verir disk sürücülü olanı alırım.
  • Disk okuyucusu olmayan konsol çıkartmazlar herkes oyun için almıyor konsolu.Bluray film için alan büyük bir kitle var.
  • Her ne kadar dijital arşive alışmış olsak da, çok sevdiğim oyunları muhakkak kutulu alıyorum. Sadece disk versiyonu olmayan ama başarılı oyunları olan bir konsol olursa el mecbur alırız ama seçenek olarak disk versiyonlu modeli olursa, kesinlikle alacağım model de o olur...
  • Oyun firmaları da bu işe olumlu bakmaz. Dijital oyun çok satılsa da kutulu oyun satışları da azımsanmayacak derecede. Neden bu gelirden olmak istesinler ki?
  • Gelecekte zaten disk sürücüsü diye bir şey kalmayacak. Filmler oyunlar vs. her türlü medya tamamen dijital olarak kullanılacak. benim seçimim disksiz olan modeli olurdu. Değişim güzeldir.
  • Kesinlikle disksiz modeli seçerim. Yıllardır 4-5 farklı ps4 kullandım bir tanesine bile disk takmadım. Ben digitalciyim.
  • Şu konuda geçirdiğiniz her bir saniye ömrünüzden israf.
  • Ps4 e bir kere yanında hediye edilen oyunu taktım. Bitirdim çıkardım. 3 senedir öyle kaldı.

Geçenler de proya geçtim, yüksek ihtimal disk sürücü hiç çalışmayacak.

Yerim yok, olsa tüm oyunları kutulu alır arşivlerim ama yerim yok..

bu sebepe sürücüsüz alırım
  • Açıkçası Disk okuyucusu olmayan bir konsol istemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmtayd

Şu konuda geçirdiğiniz her bir saniye ömrünüzden israf.

tamam
  • Ben fiyat farkı çok olursa disksiz olanı alırım. Hani nebiliyim arada 100 dolar oynuyorsa alırım. Ama 50 dolar yada 20 dolar indirim olursa almam elbette.
  • Herkesin interneti olmayabilir, olan internetlerin de hali ortada. Bir oyun inecek diye 3 gün bekliyoruz. Hal böyle olunca kutulu oyun avantajlı hale geliyor. Tak cd'yi oyna. Blu-ray film izleme mevzusu da var tabi ben şahsen kullanmasam da disk sürücülü konsol için geçerli bir sebep. Bunların yanında kutulu oyun satışı-ekonomisi diye bir şey de var, büyük bir gelir kapısı o da. Yukarıda da dendiği gibi hem disk sürücülü hem sade modeller çıkarılıp ayrı ayrı fiyatlandırılabilir. İnternet altyapımız gelişmediği ve dijital oyunlara çok çok ucuza sahip olmadığımız sürece tercihim kutulu oyun, dolayısıyla disk sürücülü konsoldan yana olur.
  • boşa masraf gözü ile bakılacak yakın gelecekte disk sürücüsüne. Dijital sürümü alırdım.
  • sahsen ben mumkun oldugunca dijital oyunu tercih ediyorum. eger online oynaacaksam dijital aliyorum. fakat dunya gercekleri disksiz konsola pek izin vermez gibi. geri kalmis ulkelerin cogu icin internet erisimi yeterli olmaz.
  • Disk devri kapandı sonraki nesilde disk seçeneği olmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _botturgec_

Kesinlikle disksiz modeli seçerim. Yıllardır 4-5 farklı ps4 kullandım bir tanesine bile disk takmadım. Ben digitalciyim.
    Hocam yıllardır neden 4-5 farklı Ps4 kullandınız?
  • Arkadaşlar merhaba ,

konu açmıştım ama dönüş olmadı. yardıma ihtiyacım var !!
    Geçen gün ps4 slim aldım. İçindeki versiyon 5.55 ve 6.02 ye güncellemek istemiyorum. Fakar playstation store da giremiyorum. Psn hesabı açamıyorum. Cd ile oyun alsam güncelleme yapmadan oynayabilir miyim ?

Örnek call of duty - nba 2k -pes-fifa vs.
  • Arada fiyat farkı olursa CD/DVD/Bluray okuyucu için para ödemem.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.