Şimdi Ara

Yeni nesil konsollar birer aldatmaca mı? (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
362
Cevap
1
Favori
8.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bi bitmediniz.
    Yaov siz oturup pc nizde ultra ayarlarda crysis 3 felan oynasanıza.
    Gerek yok böyle tartışmalara.
    Ön sipariş safsatasına kapılan da kapılsın bu pazarda sazanlar olacak ki sen ne oynayacağına karar veresin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haykıran Bıngıldak -- 16 Haziran 2013; 0:52:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Haykıran Bıngıldak

Bi bitmediniz.
    Yaov siz oturup pc nidze ultra ayarlarda crysis 3 felan oynasanıza.
    Gerek yok böyle tartışmalara.
    Ön sipariş safsatasına kapılan da kapılsın o pazar sazanlar olacak ki sen ne oynayacağına karar veresin.

kalofduti ve bedılfiyıltı unutma!!!
  • quote:

Ama ben hala o yazılan ile Watch Dogs grafiğinin PC den nasıl daha iyi olacağını çıkarttığını anlayamadım.

sen nasıl pcde oyunların daha iyi olacağını çıkartı ise öyle çıkartım .. ya daha çıkmamış bir konsolu pc ile karşılaştırıyorsun ..birde donanım olarak yani.. böyle saçmalık var mı ben daha bir şey demiyorum .. birde diyorum pcde oyunlar düşük donanıma göre yapılır güçlü ekran kartlarına göre değil .. bu titan yeni nesil konsollar çıkmadan çıktı ama nedense yeni nesil konsollar gelince daha iyi oyunlar göreceksin bunun nedeni neden hiç düşündün mü ? çünkü oyun şirketleri ekran kartına göre değil konsollara göre ilerliyor .. yeni nesilde de böyle olacak ..pcde yeni nesil konsollardan fazlasını beklemek saçmalık .. 2k yı destekleyen oyun çıkmayacak buda saçmalık o zaman niye hiç haber yok .. oyun haberleri yeni nesil konsol haberleri ile dolu .. pc önemseyen olsa pc daha iyi oyun yapsalar şuana kadar pc ile ilgili bilgiler çıkardı ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PSAC -- 16 Haziran 2013; 0:54:11 >

• Pc toplamakla da iş bitmiyor ki .. yaklaşık 2 sene sonra sistem yetmemeye başlıyor tekrar upgrade tekrar upgrade
    kaldı ki bir oyuncunun konsol tercihindeki önceliği her zaman exclusive, pcye çıkmayan oyunlardır, görsellik tabi ki önemlidir ama ikinci planda kalır

KAndırmaca konusuna gelince haklı olabilirsiniz sonuçta bu bir pazarlama işi ve yalan dolanın en çok döndüğü sektör.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

Pc muhabbeti yapa adam uzilerek soyluyorum ki ergenin onde gidenidir.bizde bu yollardan gectik, lk pc ile ekran karti, ram monitor islemci ram hatta hdd de arkadaslarla sidik yarisina girik ama defigim gibi ergen zsmanlarda,
    Simdi bakiyorum pc ci ergenler konsolcilari colik cocuk yaftasi yapistirmaya calisiyor,

1. Pc ler bu nesil Donanim olarak kki konslldan da ustun durumda
    2. Oyun piyasasina ykn veren konsollardir
    3. Bir kac pfs oyinlari haric ki onlarda teknoloji veoyun motorlarinin showu icin pc ye oyin yapmak icin yanan firma sayisi pamak sayisindan azdir,
    4. 15000 dolarlim pc de onjmuzde ki en az dort sene her pc ci mecbur 1080p max 60 fps oyn oynamak zotunda 4k hayalleri kurmayin 2k yi bu neslin sonunda anca gorursunuz
    5.ve son olarakta 15000 dolarlkk pc olsa dahi degil ama 540p de olsa bir last of us ve benzer exclerk oynayamazsiniz, kafsi basmiyan bazi arkadslar ben oynuycam cunki ps4 alicam der de konimuz o degil pc nin ve konsolun ustunlukleri konimuz, hala ben de ps4 alicam diyor adam ya, konu iki cihazin ustumlukleri,
    Bana biri sorsa ki tem cihzz alicksin,
    Crisis 3 2k gorunt mu, last of us 2 yada gow 4 yada uncharted 4 540p mi ben ikinci sıkkı secerim

1-) Evet doğru PCler donanım olarak üstün durumda
    2-) Oyun piyasasına yön veren de konsoldur buda doğru (daha iyi grafik vereceği anlamına gelmez)
    3-) Bir çok oyun Sony Exclusive hariç PCde var şu an. Ferrariye de talep az. O zaman senin görüşüne göre boş bi araba Ferrari.
    4-) 4k monitörler piyasaya çıktı. 39 inch araştırmanı tavsiye ederim. 3-4 seneye çok fazla yayılacak. Şu an bile ben Titan ile 1080p 120hz alıyorum. 1440pde 60hzi çok ama çok rahat buluyorum bir çok oyunda. 2. Titan alsam ve 4K olsa hazır sayılırım. Sonuçta 4K nın verdiği piksel sayısı Surround 1440p den daha az. Bunu sana belirteyim. 3 tane 1440p monitör ile oyunlar oynanabiliyor şu an piyasada. HAberin olsun.
    5-) Exclusivelere lafım yok. Ama oyun piyasası sırf Sony nin çıkarttığı exclusive ler ile dönmüyor haberin ola.

God of War, Uncharted, Resistance ve Killzone serilerini ÇOK ama ÇOK severim. Zaten bu yüzden PS3 aldım zamanında ve PS4 çıkınca yine alıcam bunu da belirteyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: PSAC

quote:

Ama ben hala o yazılan ile Watch Dogs grafiğinin PC den nasıl daha iyi olacağını çıkarttığını anlayamadım.

sen nasıl pcde oyunların daha iyi olacağını çıkartı ise öyle çıkartım .. ya daha çıkmamış bir konsolu pc ile karşılaştırıyorsun ..birde donanım olarak yani.. böyle saçmalık var mı ben daha bir şey demiyorum .. birde diyorum pcde oyunlar düşük donanıma göre yapılır güçlü ekran kartlarına göre değil .. bu titan yeni nesil konsollar çıkmadan çıktı ama nedense yeni nesil konsollar gelince daha iyi oyunlar göreceksin bunun nedeni neden hiç düşündün mü ? çünkü oyun şirketleri ekran kartına göre değil konsollara göre ilerliyor .. yeni nesilde de böyle olacak ..pcde yeni nesil konsollardan fazlasını beklemek saçmalık .. 2k yı destekleyen oyun çıkmayacak buda saçmalık o zaman niye hiç haber yok .. oyun haberleri yeni nesil konsol haberleri ile dolu .. pc önemseyen olsa pc daha iyi oyun yapsalar şuana kadar pc ile ilgili bilgiler çıkardı ..

ben çıkartmadım onu. Gameplay videoları gösterdi E3de.

O çıkmamış konsolun belli bir gücü var ve bu güç belli. O güçte öyle AMAN AMAN OF EFSANE bir güç değil.

Konsolların oyun sektörüne artılarına birşey demiyorum. Zaten ben konsollarada laf atmıyorum fakat halen daha ben konsollara laf atmışım gibi yorum yapıyosun. Gerçekten şaşkınlık ve hayretle izliyorum.

PC de yeni nesil konsollardan azını beklemek saçmalık asıl.

2K yi destekleyen oyun çıkmayacak nedemek Allah aşkına. Burada bilgisizliğini gösterdin. 3 tane 1440p monitörün var ise şu an 7680x1440p de oyun oynanabilir PCde ve bu 2K bir monitörden çok daha fazla güç ister. Daha fazla pikseli vardır. Bu son cümlen ile olaylara hakim olmadığını gösterdin.

• quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Ps4, 10 titandan güçlüdür.

Titan PS4ten en az 2 kat güçlüdür belirteyim.

İnsanları yanlış yönlendirmeyelim.
  • 25 yasindayim, NES doneminden beri yani yaklasik 16-17 yildir hem konsol hemde PC konusunda yeterince tecrube sahibiyim. Iyi bir PC her zaman doneminin konsolundan kat ve kat guclu olmustur. Konsollar sadece ps3 doneminde PC lere biraz yaklasabildi ancak sadece `yaklasabildi` diyebiliyorum.
    30 FPS ile sinirlandiklari surece asla bir oyunu konsolda tercih etmem, konsola oyun almamin tek sebebi de zaten exclusive oyunlardir, o da baska carem olmadigi icin, yoksa asla konsolda oynamam
  • GOGOMEZ kullanıcısına yanıt
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyzard

25 yasindayim, NES doneminden beri yani yaklasik 16-17 yildir hem konsol hemde PC konusunda yeterince tecrube sahibiyim. Iyi bir PC her zaman doneminin konsolundan kat ve kat guclu olmustur. Konsollar sadece ps3 doneminde PC lere biraz yaklasabildi ancak sadece `yaklasabildi` diyebiliyorum.
    30 FPS ile sinirlandiklari surece asla bir oyunu konsolda tercih etmem, konsola oyun almamin tek sebebi de zaten exclusive oyunlardir, o da baska carem olmadigi icin, yoksa asla konsolda oynamam

• Bence bir oyuncu gerçekleri konuşur diyorum, yani aslında herkes bilirya işin doğrusunu kabullenmek istemez arkadaşım sen anladın
  • Ben yatıyorum hepinizide seviyorum.

Herkesin kararına ve tercihine de saygılıyımdır ama lütfen kör de olmayalım.

RTE Mode on

Bir daha da gelmem bu konuya. One minute

RTE Mode off

kalın sağlıcaklar dostlar.
  • 400$ ekran kartina veriyorsunuz.. TAM
    1 YIL SONRA MENU'den ayarlari kismaya basliyorsunuz! Pc öldü artik. Yazik gunah o kadar verilen paralara

• quote:

Orijinalden alıntı: [DMC]

400$ ekran kartina veriyorsunuz.. TAM
    1 YIL SONRA MENU'den ayarlari kismaya basliyorsunuz! Pc öldü artik. Yazik gunah o kadar verilen paralara

Bilgisayın iyi olsada optimizasyon yüzünden yine kısıyorsunuz değişen birşey olmuyor .

Gerçekten şuan iyi bir bilgisayarım var herşeyi akıcı ful veya fule yakın oynuyorum fakat konsol diye birşey varken oyun oynamak için tercih edilecek son platform bence. Ama türkçe yamalar var en güzel yanı o.

Konsolun online sistemi ortamı sorunsuzluğu yeter başta.
  • Hocam anlamadiginiz sizin su,
    Native 1080p ve 60 fps, biraz daha basitlastiriyim, kodlanirken , oyun yapilirken max bu degerlerde yapilan bir oyunu siz isterse 8 k monitor de oynayn isterse 500 fps ye cikardin islem gucu yuksek gpulariniz ile degisen ne olucak bana bunu aciklar misiniz,
    Su an eline yuzune bakilir 1080p bir oyunun maliyeti 100 milyon dolar seviyesinde, siz gecekten oyun firmalari /- show yapmak beni teknolojim bakin neler yapiyorcu cevat yada dice belki- / nin pc sadece pc icin 4k oyun cikaracaklarini mi aaniyorsunuz, pc bir anne yada bana gibidir, konsolda. Cocuk, baba annr cocuga ayak uydurur cocu baba annesine degil, bekliyceksiniz, 2 yada 4 k nkn standart olmasi icin uzulerek soyluyorum yeni konsollari bekliyceksiniz,

• quote:

Orijinalden alıntı: A35A

quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

Ps4, 10 titandan güçlüdür.

Titan PS4ten en az 2 kat güçlüdür belirteyim.

İnsanları yanlış yönlendirmeyelim.

Birşey sormak istiyorum bunu PC deki HD7850 oranla mı hesapladınız ?

Şöyle birşey demek istiyorum 2 tane Titan Crysis 3 ü adam akıllı 2K da oynatamıyor zaten.
    4K nın standart olabilmesi için baya bir zaman var

Fiyat,teknoloji bakımındanilerlemesine daha çok var.

Bide dikkat ederseniz bu oyunlar geçiş oyunları bu oyunyların hepsi PS3 ve Xbox360 ada çıkıyor.
    Hem PS2 ye hem PS3 e çıkmış bir sürü oyun var PS3 çıkışında.

Tomb Raider Anniversary,NFS Carbon, Pro street gibi.

Konsolların zaten PC ile kapışmasıda imkansız teknoloji bakımından oyunlarda zaten konsol gücü baz alınarak yapılıyor ne oluyor bu sefer:

PC ye düzgün port olmamışsa uyduruk oyun. Ekran kartının %20sini bile kullanamıyor onu geçtim oyun kasıyor pc de ya da konsol versiyonunun çözünürlük ve aa ile modifiyeli hali karşımıza çıkıyor.

Onun dışında bir oyun platformunda en çok ne önemlidir bence oyun yelpazesi bir PC de Uncharted Red Dead Gow Killzone çoğu dövüş oyunu vb yapımlar olmadıktan sonra PC 4K da oyun sunsun bana istediğim oyunu oynayamadıktan sonra ne anlamı var ki ?

Online altyapılı PSN ve Xbox Live gibi sistemler PC den daha iyi bence özellik kullanabilirlik ve sosyal özellik olarak. Güzel bir ortam oluyor konsolda işin en güzel tarafı pc gibi seni ordan oraya fırlatmıyor.

BF oynamak için Origin Cod için Steam AC için Uplay Gta için Rockstar Social Club Street Fighter için GFWL.

Ben genel olarak konsolu daha çok seviyorum ama PC yide çok seviyorum hatta konsolum yok sadece orta derece de işimi görecek bir PC ye sahibim HD7850 var gayet yeterli geliyor bana.

Neyini seviyorum PC nin Steam de oyunlar daha ucuz param olmasa bile malum yerler var. Türkçe yama mod seçenek şansları var vs vs.

Özellikle öğrenci adam için iki platform şart PS4 de para dayanmaz. Birçok yapımdan marum kalınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mactavish- -- 16 Haziran 2013; 2:06:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: CMKNTR

quote:

25 yasindayim, NES doneminden beri yani yaklasik 16-17 yildir hem konsol hemde PC konusunda yeterince tecrube sahibiyim. Iyi bir PC her zaman doneminin konsolundan kat ve kat guclu olmustur. Konsollar sadece ps3 doneminde PC lere biraz yaklasabildi ancak sadece `yaklasabildi` diyebiliyorum.

Sen 17 yildir oyun oynamisin ama bosa malesef,
    Pc ler hic bit nesil konsollara ilk ciktiklarnda yanasamadilar, takip eden bir iki yilda bu boyle oldu, psone zamainda basladi ps2 zamaninda ps2 nin mimarisine yanaacak cihaz ortalarda uzunca bir sure gorunemedi,
    Sonra bu nesilde ps3 bundan 7 yil once cell ile 7 cekirdek ile cikti, xbox 360 ciktiginda cihazin gpu su piyasada ki gpulara nal toplatiyorfu,
    Ancak aadece ve sadece bu nesil yeni nesil cihazlat piyaaya ayak bastiklarinda pcler onlardan guclu olacak, onunda sebebi fiyat, her iki firmada size oyle bir cihaz gozunuze dayardi ki bi kac yil en baba pcler yetisemzdi ama o zamana ps3 gibi hem 600 dolarlardan cikardi hemde o fiyatttan. Cikmasna ragmen firmasi cihaz basna 150 -200 dolar zarar ederdi, artik devir degisti, bu cihazlat max 5 yil omurlu ps2 yada ps3 gibi 8 degil, o yuzden ucuz rta kalited is gorur bir cihaz cikti, ben son laf olarak
    İki konsolunda pc karsisinda gucsux oldugunu kabul ediyorum ama boy egecek kadar degil, hani vardorya futbolda yenildk ama ezilmedik diye, aynen iste guclu olduklarini kabul ediceklr pc lerin ama kendlerini de ezdrmiyceklerdir exclerle kaliteli AAA larla

• quote:

Orijinalden alıntı: Kasatka

quote:

Orijinalden alıntı: CMKNTR

quote:

Sen 17 yildir oyun oynamisin ama bosa malesef,
    Pc ler hic bit nesil konsollara ilk ciktiklarnda yanasamadilar, takip eden bir iki yilda bu boyle oldu, psone zamainda basladi ps2 zamaninda ps2 nin mimarisine yanaacak cihaz ortalarda uzunca bir sure gorunemedi,
    Sonra bu nesilde ps3 bundan 7 yil once cell ile 7 cekirdek ile cikti, xbox 360 ciktiginda cihazin gpu su piyasada ki gpulara nal toplatiyorfu,
    Ancak aadece ve sadece bu nesil yeni nesil cihazlat piyaaya ayak bastiklarinda pcler onlardan guclu olacak, onunda sebebi fiyat, her iki firmada size oyle bir cihaz gozunuze dayardi ki bi kac yil en baba pcler yetisemzdi ama o zamana ps3 gibi hem 600 dolarlardan cikardi hemde o fiyatttan. Cikmasna ragmen firmasi cihaz basna 150 -200 dolar zarar ederdi, artik devir degisti, bu cihazlat max 5 yil omurlu ps2 yada ps3 gibi 8 degil, o yuzden ucuz rta kalited is gorur bir cihaz cikti, ben son laf olarak
    İki konsolunda pc karsisinda gucsux oldugunu kabul ediyorum ama boy egecek kadar degil, hani vardorya futbolda yenildk ama ezilmedik diye, aynen iste guclu olduklarini kabul ediceklr pc lerin ama kendlerini de ezdrmiyceklerdir exclerle kaliteli AAA larla

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.