Şimdi Ara

Yeni nesil konsollar birer aldatmaca mı? (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
1
Favori
8.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YusufTaziM.

Pc cileri takıp şu konuyu niye uzattiniz anlamıyorum

bunlar hep olan şeyler, hiç bitmeyecek ki :)
    pc-ps kavgası bitmez
    canon-nikon kavgası da bitmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zomçırgot -- 16 Haziran 2013; 13:47:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GT_55

quote:

Orijinalden alıntı: A35A

quote:

Ps4, 10 titandan güçlüdür.

Titan PS4ten en az 2 kat güçlüdür belirteyim.

İnsanları yanlış yönlendirmeyelim.

Alla alla.Gerçekten mi?Ne zaman test ettiniz.Elinizde ps4 prototipi mi var.
    Bu arada belirteyim 10 kat tabirini, bu saçma karşılaştırmalara binaen söyledim.Nasıl olsa herkes kafadan bir şeyler sallıyor.Benim ki, daha uçuk olsun istedim.

Tamam sen hayal dünyanda dolanmaya devam et.

Limitasyonu belli olan bir makinadır PS4. 7850 performansı verir en fazla. Optimize de bi yere kadar.

Bilgilen ve kendini geliştir.
  • Gerçekten bu forumda ki Konsol fanboyları fecisiniz.

Bir gram İngiliceniz var ise gidin yabancı forumlara bu dediklerinizi deyin çarmıha gererler sizi.

PS4 süper kaliteli bir konsoldur ve bende ilk gün alıcam. Keyfinide sürücem. Kaliteli exclusiveleri de alıcam ama grafik olarak her zaman High End PCnin gerisinde kalacaktır.

Ufacık bilginizle sanki PS4 dünyanın en iyi grafiğini sunan makina yaptınız ya diyecek bir şey yok.

Merak etmeyin Sony konsollarını ÇOK severim ve PS4 değil 5 6 7 çıksın hepsinide alıcam. Ama bu makinayı bu kadar abartmayın.

Pcler her zaman daha kuvvetli olacaktır donanım açısından.

Hani PS4ü beğenir insan ki bende ÇOK beğeniyorum, ama şu PS4ü de bu kadar abartmayın.

Maksimum yapacağı 1080p 60hz olan bir makinayı GTX titandan güçlü yaptınız ya helal olsun size.

Tekrar yazıyorum PS4 HARİKA bir makinadır ve oyun için dizayn edilmiş bir cihazdır. SEVE SEVE satın alıcam. Ama bu kadar kör olmayın beyler. Abartmayın.
  • @A35A
    Tamam kendini kanıtladın.Aferin sana.Yüceleri yücesi bir sistemin var.Konsol sahipleri asla senin gibi grafikte oyun oynayamayacak.Egon halan daha tatmin olmadı mı?
  • quote:

@A35A
    Tamam kendini kanıtladın.Aferin sana.Yüceleri yücesi bir sistemin var.Konsol sahipleri asla senin gibi grafikte oyun oynayamayacak.Egon halan daha tatmin olmadı mı?

Egom yok. Onu berliteyim.

Sadece senin gibi insanları yanlış yönlendirenleri uyarıyorum.

Bir insanın PS2si olup benden 10 kat daha zevk alabilir oyunlardan.

Sistemimmi? Batsın sistemim çokda umrumda değiş açıkcası.

Zaten konu grafik üzerine açıldı. Konsolunda bana göre çok sevdiğim avantajları var. Bunuda belirteyim.

İnsanları tanımadan onlar hakkında bence yorum yapma.
  • Yani artık diyorumki PS4 bi an önce çıksada şu tür konulardan kurtulsak , doğmamış çocuğa don biçmekte üstümüze yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FD3E26E25 -- 16 Haziran 2013; 14:56:08 >
  • Bu saçma sapan pc leri savunan arkadaşlar neyin kafasındalar.

-Full hd bir tv de oynan ve çözünürlüğü 1080p olan oyunlar için anti aliasing e gerek yoktur. Çünkü 2 veya 2.5 metre uzaktan bakarsınız.
    -30 fps hiçkimse için bir sorun teşkil etmez çünkü herkes multiplayer da 30 fps oynar
    -Ayrıca 8 gb paylaşılan bir ram var. Bu zamanda çıkan hiçbir pc bu ram kapasitesine eşlik edebilecek bir yapıya sahip değil. Ekran kartları hala 3 gb a kadar.. Adamlar 4 gb ekran kartına, 3-4 gb sistem için paylaştırsa, siz bunu pc de 8 gb ekran kartı 16gb sistem belleği en az en az 8+ çekirdekli bir pc de oynayabilirsiniz. Diğer türlü oyundan performans alamazsınız.

O yüzden bugün piyasada olan pclerin tümü ram kapasitesi yüzünden ps4 oyunlarında rezil bir performans sergileyecektir(ekran kartları). verimli donanımlar ps4 ün çıkışından sonra piyasaya çıkacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vamp -- 16 Haziran 2013; 15:04:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Bu saçma sapan pc leri savunan arkadaşlar neyin kafasındalar.

-Full hd bir tv de oynan ve çözünürlüğü 1080p olan oyunlar için anti aliasing e gerek yoktur. Çünkü 2 veya 2.5 metre uzaktan bakarsınız.
    -30 fps hiçkimse için bir sorun teşkil etmez çünkü herkes multiplayer da 30 fps oynar
    -Ayrıca 8 gb paylaşılan bir ram var. Bu zamanda çıkan hiçbir pc bu ram kapasitesine eşlik edebilecek bir yapıya sahip değil. Ekran kartları hala 3 gb a kadar.. Adamlar 4 gb ekran kartına 3-4 gb sistem için paylaştırsa, siz bunu pc de 8 gb ekran kartı 16gb sistem belleği en az en az 8+ çekirdekli bir pc de oynayabilirsiniz. Diğer türlü oyundan performans alamazsınız.

O yüzden bugün piyasada olan pclerin tümü ram kapasitesi yüzünden ps4 oyunlarında rezil bir performans sergileyecektir(ekran kartları). verimli donanımlar ps4 ün çıkışından sonra piyasaya çıkacaktır.

Al işte bu kişi ile tartışıyoruz forumda.

1-) Anti Allising farkeder 1080pde. İstersen 2 veya 2.5 metreden bak hiç farketmez. Sen neyin kafansındasın?

2-) 30 fps ile eğlenceler o zaman sana. Herkes multide 30 oynar demek ne? Böyle mantıksız bir cümle görmedim. Şahsen 120hz de oynuyorum BF3 multiyi ve çok avantajları var.

3-) Ram fazla olması sanki daha iyi grafik sunacak diye bir düşünceniz var ise tekrar gözden geçirin bu düşümnceyi. Ekran kartları 3GB a kadar demişsin. GTX Titan 6 GB belirteyim.

Eğer gerçekten PCler PS4 oyunlarını rezil sunacak diyorsan sana şunu diyeyim. BF4 PC gameplay PS4den daha kaliteliydi E3te.

Lütfen sağda solda Türk forumlarında yazılan yanlış bilgiler ile savunmayın bu kadar PS4 ü.

Ne diyorum ÇOK güzel bir alet PS4 ama High End PClerden kaliteli diye düşünüyorsanız biraz araştırma yapın derim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ps4fb

quote:

Gerçekten bu forumda ki Konsol fanboyları fecisiniz.

Bir gram İngiliceniz var ise gidin yabancı forumlara bu dediklerinizi deyin çarmıha gererler sizi.

PS4 süper kaliteli bir konsoldur ve bende ilk gün alıcam. Keyfinide sürücem. Kaliteli exclusiveleri de alıcam ama grafik olarak her zaman High End PCnin gerisinde kalacaktır.

Ufacık bilginizle sanki PS4 dünyanın en iyi grafiğini sunan makina yaptınız ya diyecek bir şey yok.

Merak etmeyin Sony konsollarını ÇOK severim ve PS4 değil 5 6 7 çıksın hepsinide alıcam. Ama bu makinayı bu kadar abartmayın.

Pcler her zaman daha kuvvetli olacaktır donanım açısından.

Hani PS4ü beğenir insan ki bende ÇOK beğeniyorum, ama şu PS4ü de bu kadar abartmayın.

Maksimum yapacağı 1080p 60hz olan bir makinayı GTX titandan güçlü yaptınız ya helal olsun size.

Tekrar yazıyorum PS4 HARİKA bir makinadır ve oyun için dizayn edilmiş bir cihazdır. SEVE SEVE satın alıcam. Ama bu kadar kör olmayın beyler. Abartmayın.

pc ile ps4 arasindaki grafik farki ilk 5 sene icerisin de oyle buyuk bi fark olarak kesinlikle gözükmeyecek ve cok dikkatli baksan dahi gözüne batmayacak farkedemeyeceksin. (cunki su anda ki en guclu pc ye göre oyun grafigi yapip konsol grafiklerinin gözden düsmesini en azindan ilk 5 sene istemezler) bu parantez icinde ki cumleyi sen cok fark olacakmis gibi lanse ettigin icin soyluyorum. ki kaldi ki yapsalar da yine cok büyük fark olmaz ve yine diyorum en guclu pc ye gore grafik yapsalar da üstte de dedigim gibi en azindan ilk 5 sene göze baticak sekil de cok kötü ve fazla fark gözükmeyecektir. ama senin beyin bunu basmiyor ve basmaz da asil hayal alemin de yasayan sensin. sen sanki aralarinda ki grafik farkini daha baslangicta dahi ps4 ps2 gibi grafik cikaracak pc de ps3 kalitesinde grafik cikaracakmis ve cok fark olacakmis gibi meseleyi cocuk gibi uzatip lanse ediyorsun. uyusturucumu kullaniyon oglum sen? girdirmissin bi taraflarina fuzuli pc donanimi hava mi basiyon.

Hocam olacak tabi.

bir oyunu 120hzde veya 1440pde oynamak bile bir fark başlı başına.

1080p 60hz PC ile 1080p 60hz PS4 ü karşılaştırınca bile Anti Allising gibi veya daha bir çok efekt gibi farklar olacaktır.

Ha bazen farklar olur insan o farkı anlamaz veya önemsemez bunlar çok ama çok ayrı konular. Bir insana gayet PS4ün sunduğu grafik çok güzel ve tatminkar gelir. Bu zaten tamamen farklı bir arguman.

PC grafikleri ayrı bir kategoridir. Oyun yapımcılar PC grafiklerini mükemmel yapsalarda konsolların satışlarından endişe duymazlar. Konsol çünkü çok daha farklı bir kategori.

Aynı şeyler PS3 veya Xbox 360 içinde dendi ama fark hep vardı. Bu nesilde böyle olacak.

Çocuk gibi ben uzatmıyorum bu arada ama sen bana çocuk diyerek tekrar kaybettiğin bir argumana sahip olduğunu gösterdin. Böyle hakaret edenler çünkü güzel bir şekilde kendini savunamaz ve hakaret etmeyi seçer. Sende bu yolu seçiyosan diyecek bir şey yok.

Uyusturucu kullanmıyorum sen merak etme. Ama sinirtlendiğin ve artık kendini savunamadığın yaptığın hakaretler ile belli oldu.
  • quote:

quote:

@A35A

Umrunda olmasaydı, imzanı komple süslemezdi.

Rubisco arkadaşımız çok güzel bir şekilde açıklamış.Senin gibi papağan gibi aynı şeyleri sayıklamamış.Donanımında yazılımına kadar güzel bir şekilde anlatmış.Zaten ps4'teki gpuyu direk 7850 ile karşılaştırman, niyetini belli ediyor.Ps4'teki gpu 7850 değildir.Customdur.Zira 7850'de 16 cu varken, ps4 için özel gelişitirilmiş custom gpuda 18 cu var.PC 7850'DE 2 GB GDDR5 varken, ps4 custom gpu'da 8 GB GDDR5 var.Aynı şeyler değil.Ayıca ps4 apu'dan(CPU+GPU) oluşuyor.Ne yapacaklarını,neler yapacaklarını sen bilemezsin.Gelecek de pc'de ki 7850'nin açamadığı oyunları, ps4 çatır çatır oynattığı zaman görürüm sizi.
  • quote:

quote:

quote:

@A35A

Umrunda olmasaydı, imzanı komple süslemezdi.

Rubisco arkadaşımız çok güzel bir şekilde açıklamış.Senin gibi papağan gibi aynı şeyleri sayıklamamış.Donanımında yazılımına kadar güzel bir şekilde anlatmış.Zaten ps4'teki gpuyu direk 7850 ile karşılaştırman, niyetini belli ediyor.Ps4'teki gpu 7850 değildir.Customdur.Zira 7850'de 16 cu varken, ps4 için özel gelişitirilmiş custom gpuda 18 cu var.PC 7850'DE 2 GB GDDR5 varken, ps4 custom gpu'da 8 GB GDDR5 var.Aynı şeyler değil.Ayıca ps4 apu'dan(CPU+GPU) oluşuyor.Ne yapacaklarını,neler yapacaklarını sen bilemezsin.Gelecek de pc'de ki 7850'nin açamadığı oyunları, ps4 çatır çatır oynattığı zaman görürüm sizi.

Burası DONANIM FORUMU DONANIM. Bir tek benmiyim donanımı imzasında olan? Yanda ki donanım sektesi bozuk ve çalışmıyo. İnatla güncellememe rağmen bazı donanımımı doğru yazmıyor.

forumun adı ne? donanımhaber... EE? Sonuç?

Al işte hakaret eden bir insan daha. Argumanını savunamayıp karşısında ki insana hakaret eden insandan zaten mantıklı yazı beklemek hata.

7850nin 8gb rami olması daha rahatlatacaktır ama daha iyi grafik sunamayacaktır. Fazla RAM daha iyi grafik olacak diyorsan gerçekten fazla tartışmayalım bu konuyu.

PS4 de neler yapacağı çok belli. Nereye kadar geleceğide çok belli. 7-8 yıl olsa bile yapacağı maksimum şey 1080p 60hz.

High END PC ler şu an 7860x1440 çözünürlükte bile oynarken.

O senin PS4 Titandan 2 kat güçlüdür dediğin Titan mesela 2560x1600p çözünürlükte oyun imkanı sunuyor belirteyim.

İlah yaptınız be PS4ü. İlah. Bu kadar insanların gazına gelmeyin biraz araştırmacı olun. Ezberci değil.
  • Haklisin aslında PS one dan sonra konsol çıkmamalıydı ps2 ps3 ps4 hep aldatmaca ;))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

-Ayrıca 8 gb paylaşılan bir ram var. Bu zamanda çıkan hiçbir pc bu ram kapasitesine eşlik edebilecek bir yapıya sahip değil. Ekran kartları hala 3 gb a kadar.. Adamlar 4 gb ekran kartına 3-4 gb sistem için paylaştırsa, siz bunu pc de 8 gb ekran kartı 16gb sistem belleği en az en az 8+ çekirdekli bir pc de oynayabilirsiniz. Diğer türlü oyundan performans alamazsınız.

1-) Anti Allising farkeder 1080pde. İstersen 2 veya 2.5 metreden bak hiç farketmez. Sen neyin kafansındasın?

2-) 30 fps ile eğlenceler o zaman sana. Herkes multide 30 oynar demek ne? Böyle mantıksız bir cümle görmedim. Şahsen 120hz de oynuyorum BF3 multiyi ve çok avantajları var.

3-) Ram fazla olması sanki daha iyi grafik sunacak diye bir düşünceniz var ise tekrar gözden geçirin bu düşümnceyi. Ekran kartları 3GB a kadar demişsin. GTX Titan 6 GB belirteyim.

Eğer gerçekten PCler PS4 oyunlarını rezil sunacak diyorsan sana şunu diyeyim. BF4 PC gameplay PS4den daha kaliteliydi E3te.

Lütfen sağda solda Türk forumlarında yazılan yanlış bilgiler ile savunmayın bu kadar PS4 ü.

Ne diyorum ÇOK güzel bir alet PS4 ama High End PClerden kaliteli diye düşünüyorsanız biraz araştırma yapın derim

Arkadaş sen ne içtin ya

Bize ne senin 120hz monitöründen fps değerinden. Konsolda herkes eşit şartlarda oynar. Sen git gtx titan al.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-70102-10p-gtx-titan-amp!-gddr5-6gb-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66054

2.476-3.538 tl arasında

Sana bu kafayla hayırlı uğulu günler 5000-6000 TL ye toplayacağın bir pc yi 1500 TL etmeyen bir platformla karşılaştırman bugün için açık ara kazık yediğini gösterir. Hadi sana iyi günler
  • quote:

Yanlış bilgiler verme.
    Oyun ps4'te oynanmadı ki, kaliteli veya kalitesiz olsun.Xbox One'da oynandı.Ve gayet te kaliteliydi.Zaten oynanan haritalar farklıydı.Karşılaştırma yapılamaz.Asıl bomba, son gelen haberlere dayanarak söylüyorum, xbox one'da oynatılmaması o demonun.Sadece o değil diğer oyunlarda o şekilde oynatıldı.Bildiğin i7'li titanlı pc'de oynandı.Ve sen buna bakıp, önyargılı ve taraflı olarak, ps4'te oynandığını söyleyip grafiklerin kötü olduğunu söyledin.Halbuki pc'de oynandı.Millete fanboy diyeceğine kendine bak ilk öncei fanboyluğun dik alasını yapaıyorsun böyle yaparak.
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaş sen ne içtin ya

Bize ne senin 120hz monitöründen fps değerinden. Konsolda herkes eşit şartlarda oynar. Sen git gtx titan al.

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-70102-10p-gtx-titan-amp!-gddr5-6gb-384bit-nvidia-geforce-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=66054

2.476-3.538 tl arasında

Sana bu kafayla hayırlı uğulu günler 5000-6000 TL ye toplayacağın bir pc yi 1500 TL etmeyen bir platformla karşılaştırman bugün için açık ara kazık yediğini gösterir. Hadi sana iyi günler

Zaten GTX Titanım var merak etme

Ha evet kazık yedim.

Mesela öbür ay 2560x1440p monitör alıcam tekrar ve daha yüksek çözünürlükte oynayacam ama kazık yedim çok haklısın.

Konsolda eşit şartta oynarmış herkes. Aman çok matah bişey sanki.

Başlı başına limitasyonun kralı bu kusura bakma.

Ama PS4 de alıcam orası ayrı konu. Eğlenceli olacaktır.

Ama neyse bu forum garip bir hal aldı. Titan ı korusam hemen baka züppe veya ego sahibi diyen insanlarla doldu taştı forum.

Biraz geliştirin kendinizide, hem Playstation kullanmış ve kullanacak olan, hemde PCleri çok iyi tanıyan bir insanın dediklerine bir kulak verin.
  • quote:

quote:

Yanlış bilgiler verme.
    Oyun ps4'te oynanmadı ki, kaliteli veya kalitesiz olsun.Xbox One'da oynandı.Ve gayet te kaliteliydi.Zaten oynanan haritalar farklıydı.Karşılaştırma yapılamaz.Asıl bomba, son gelen haberlere dayanarak söylüyorum, xbox one'da oynatılmaması o demonun.Sadece o değil diğer oyunlarda o şekilde oynatıldı.Bildiğin i7'li titanlı pc'de oynandı.Ve sen buna bakıp, önyargılı ve taraflı olarak, ps4'te oynandığını söyleyip grafiklerin kötü olduğunu söyledin.Halbuki pc'de oynandı.Millete fanboy diyeceğine kendine bak ilk öncei fanboyluğun dik alasını yapaıyorsun böyle yaparak.

Ben sana konsollar kalitesiz dedim mi? Demedim.

PC daha kaliteliydi dedim.

Galatasaray Fenerbahçeden daha iyi desem Fenerbahçe kötü takım mı olacak senin manteliten ile?

Lütfen ben ne zaman PS4 grafikleri kötüdür dedim yazarmısın? Delikanlıysan göster.

PC grafiği daha iyidir demek PS4 kötüdür mü demek? Bekliyorum cevabını.

Mercedes E 250 Mercedes E200den iyidir dersem Mercedes E 200 kötü araba mı olur? Nasıl bir mantık bu?

Sen eğer böyle benim demediğim şeyleri ben demişim gibi yazacaksan o zaman lütfen kimsenin zamanını çalma ve forumlarada girme.

Fanboymuş. Fanboysam neden PS4 alıcam? Bunuda açıklarmısın?

bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iARDAs -- 16 Haziran 2013; 15:27:31 >
  • Açıklama yaparız sorun değil de, sen ilk önce soruma cevap ver.E3'de ki bf4 single player demosu pc'de oynandı.Ve sen buna sırf konsolda oynandığını zannetiğin için, grafiklerin pc'den daha kötü olduğunu söyledin.Fanboyluğun işte tam burada ortaya çıkıyor.Halbu ki, pc'de oynandı.Konsol grafiklerin kötü olduğunu söylemem de. pc versiyonu ile kıyaslmandan dolayıdır.Ama sen bakıyorum, hemen konuyu değiştirip, ps4 kötü grafik verir dermişim gibi yorumlamışsın.
    Bizde de çok şükür sistem var, sizin ayıla bayıla büyüttüğünüz grafikleri, sadece konsol versiyonun cilalısı olarak gördüm.O yüzden buradaki arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim lütfen.
  • konuya bak git pc topla
    konuya bakmadan git konsol al
  • Bir dakka ya Oyun konsolda oynanır doğrumu doğru peki grafik kalitesini hangi platform verir PC halen içden içe PC,Konsol fanboyluğu almış gidiyor msj,larda,bu neyin kafası, yıllardır PC İle full detay oynamayan adam, konsolda ömrünü bitirmişse oyuncu olarak, herhalde konsol diyecek, ama her iki platformu kullanan adam test eder,bakar,aynı oyundan aynı sahnede kare yakalar hangisinde text farkı var hangisinde kaplamalar iyi hangisinde ışıklandırmalar iyi AA iyi bunları yapan adam varmı yok, varsada kendini iyi saklıyor maşallah, Konsola yapılan optimize oyunlar konsola göre işlenir PC İle alakası yokdur bunu anlayın...
  • Konu nerelerden,nerelere gelmiş.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.