Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
908
Cevap
159
Favori
78.103
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Esam 6600’den combi manuel makinaya geçmiş biri olarak kesinlikle her koşulda her zeminde tam otomatik almak lazım. Kahve yapmak iş artık. Önceden bardağı al bas geç idi.

combi’ye müşteri bulsam yine otomatik alırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 26 Ekim 2020; 20:13:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Esam 6600’den combi manuel makinaya geçmiş biri olarak kesinlikle her koşulda her zeminde tam otomatik almak lazım. Kahve yapmak iş artık. Önceden bardağı al bas geç idi.

combi’ye müşteri bulsam yine otomatik alırım

bahsettiğin makina 10.000 tl görünüyor hocam..

günde 2 bilemedin 3 kere meşgul olacağın makinaya 10.000 tl veremez orta gelirli vatandaş. absürt olur

• Vay be. 650₺’ye mi ne almıştım hb’den 2013’te. Yurtdışından 200-400 euro arasına alınır her türlü.

• quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

Vay be. 650₺’ye mi ne almıştım hb’den 2013’te. Yurtdışından 200-400 euro arasına alınır her türlü.

o zaman bi keyif kahvesi iç hocam  

• linklerdeki ürünlerin bir çoğu tahminimce paralel ithalat. distribütör getirmediği için bu tür uçuk fiyatları var. Delonghi EC.685 dediğimiz makine giriş seviyesi bir makine, 3200'e satılıyor. dolar-enflasyon her şeyi geçtim bu makinenin ederi maksimum 1500-1600 tl'dir.

2500 lira ve üstüne otomatik kahve makinesi kovalayın bence, black friday de yaklaşıyor.

not: filtre kahve makinesi spor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hey Jude. -- 26 Ekim 2020; 20:49:59 >
  • V60 ile kahve demleme ne kadar zahmetliymis böyle :) Ankara'da tanıdık bir barista var mı? Yanında ücretsiz staj görmek isterim :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mcroses kullanıcısına yanıt
    Hocam ayni kahve icin 2 kez tek yada cift fincan tusu kullaniminda sorun oluyor mu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fırsat diye girdim kahveciler toplanmış 😃

makinelerle ilgili iki yorum da ben yapayım, tam otomatik makinelerin bir çoğunda sıcaklık sorunu var. eğer gurmeler gibi 60-70 derece içerim diyorsanız alın. ancak benim gibi çok sıcak seviyorsanız (illa otomatik olacak diyorsanız) sıcaklık ayarı olan tam otomatik makine bakın derim.

ec685 kullanımı zaman isteyen bir makine. çekirdeği çek, kahve al köpürt temizliğini yap derken bir kahve 5-6 dk’yı buluyor. ancak aşırı iyi yapıyorsun. zaten en çok alınan makinelerden biri. espresso kaitesi 8/10 denilebilir.

5-6 bin bütçe varsa lelit pl81t öneririm öğütücüsüyle birlikte. ev kullanıcısı için en iyi makinedir bence. kullanımı yine uğraştırıcı tabi..sonuçta manuel.

son olarak gaggia da iyi ancak new classic modelinde su kabı ve tuşları çok ilkel. (türkiye’de çok tercih ediliyor diye bu model için bunu yazmak istedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chesstern -- 26 Ekim 2020; 21:3:44 >

• hotlevel kullanıcısına yanıt

herhangi bir sorun olmuyor çok hızlı ısınıyor makina. akış süresini programlayabiliyorsun.

• Ben de ilave yapayım:

Otomatik makinelerde genelde sıcaklık ayarı vardır. Çok basit bir makine önermem.

içeceğin sıcak olması için boruları ısıtmanız lazım. Bunun için önce birkaç saniye (10 sn gibi) sıcak su akıtmanız gerekir. O zaman 80 derece üstünde kahve veriyorlar ama yine zahmet işte. Bas parayı al starbaks makinesini bitti gitti.

• bialetti moka pot 4 için conta nereden bulabilirim?

• Cüneyt RC C kullanıcısına yanıt
    Bir çok yerde malesef stok yok.
    Brikka 4 cup modelinin contası,vereceğim linkte var.
    Uyum konusunda sıkıntı olamayacaktır. Satıcıya sorup alabilirsiniz bence.

https://www.campandtravel.com/bialetti-brikka-moka-pot-4-cups-yedek-conta-ve-filtre

• quote:

Orijinalden alıntı: VectrAirliness

Öğütüm ne durumda?

French press için biraz daha kalın öğütüm gerekir.

Hazır ince öğütülmüş bir kahve ise;

Su kahve oranı 1/16 civarı sıkıntı varsa su arttırmak iyi olabilir 1/17 veya 1/18.

Suyun sıcaklığı da biraz düşürebilirsiniz.

starbuckstan frencpress için öğütmelerini istemiştim hocam. Çok anlamamakla beraber kalın bence. Teşekkürler.

• Hocam Starbucks kahveleri çok koyu kavuruyor.

Tavsiyem biraz suyu artırıp sıcaklığı düşürerek denemeniz.

Normalde koyu kavurum espresso için daha iyi. Filtrede pek gitmiyor.

• Güzel konu artık buradayım kahveciler de burdaymış vala mutlu oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: chesstern

fırsat diye girdim kahveciler toplanmış 😃

makinelerle ilgili iki yorum da ben yapayım, tam otomatik makinelerin bir çoğunda sıcaklık sorunu var. eğer gurmeler gibi 60-70 derece içerim diyorsanız alın. ancak benim gibi çok sıcak seviyorsanız (illa otomatik olacak diyorsanız) sıcaklık ayarı olan tam otomatik makine bakın derim.

ec685 kullanımı zaman isteyen bir makine. çekirdeği çek, kahve al köpürt temizliğini yap derken bir kahve 5-6 dk’yı buluyor. ancak aşırı iyi yapıyorsun. zaten en çok alınan makinelerden biri. espresso kaitesi 8/10 denilebilir.

5-6 bin bütçe varsa lelit pl81t öneririm öğütücüsüyle birlikte. ev kullanıcısı için en iyi makinedir bence. kullanımı yine uğraştırıcı tabi..sonuçta manuel.

son olarak gaggia da iyi ancak new classic modelinde su kabı ve tuşları çok ilkel. (türkiye’de çok tercih ediliyor diye bu model için bunu yazmak istedim)

saeco grubu otomatikte çok daha sıcak kahveler üretebiliyor.

• yılların birikimi yüzlerce mesaj var okumaya buralardan başlamanızı öneririm. (herkese öneririm) (bu arada yukarıdaki mesajda fiyatı fena sallamışım :p )

https://forum.donanimhaber.com/pusu-delonghi-kahve-makinesi-esam-6650-primadonna-1999-ve-alti-takip--82304233

https://forum.donanimhaber.com/gercek-kahve-keyfi--52382437

https://forum.donanimhaber.com/dh-kahve-severler-toplulugu--99389351

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yigit+ -- 27 Ekim 2020; 19:26:46 >

• Spor öncesi hep türk kahvesi içerdim burayı takibe başlayınca filtre kahve alayım dedim almaz olaydım :)
    Günde 3 fincan içiyorum artık.
    Evde ekipman yok frenc press yada v60 seramik olan hangisini tavsiye edersiniz ?
    Ayrıca tek tek kahve ceşitlerini deniyebileceğim hangi siteyi tavsiye edersiniz 50 gr setler halinde?

• şu son sorunuz yıllardır sorulan soru 😃 her siteden nerden bulursan deneyip kendi ağız tadınızı yakalmaya çalışın derim. şu ana kadar 10 farklı markayı geçmişimdir ancak hepsinde farklı doku lezzet var. her markanın da en az 3-4 çeşidi var düşünün artık 😃

• quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

V60 ile kahve demleme ne kadar zahmetliymis böyle :) Ankara'da tanıdık bir barista var mı? Yanında ücretsiz staj görmek isterim :)
    En zahmetsiz yöntemdir aksine ( ◜‿◝ )♡ ..en ucuz ekipman .bakım gerektirmez . Bulaşık çıkarmaz :) ..bunun yanında en lezzetli kahveyi bu yöntemle içersiniz ..sadece tek dikkat edeceginiz kahvenizin taze ve uygun kalınlıkta çekilmesi . Yem takmadan balık tutan Japonlar (lrf ve spin ) kahveyide en güzel demleme yöntemini bulmuşlar ..o kadar güzel insanlar ki boşuna 100 sene yaşamıyorlar brawo.

Edit : V60 tavsiye sorulmuş hazır yazmısken tavsiyem hario plastik ve retrobu diye aratırsanız uygun bir dripper var handmade onları kullanıyorum . Aslında hepsinde aynı mantık var kağıdı koyabileceginiz herhangi bir materyali evde bile yapsanız olur .tek konu kağıdın kaliteli olması ve kahvenizin taze az kavrulmuş çekirdekten ve çok ince çekilmemesi (kagıttaki gözenekleri tıkar ) .fikirler bunlar konuya ekleyeceğim naçizane, iyi forumlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayguru -- 27 Ekim 2020; 23:22:11 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.