Şimdi Ara

Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
908
Cevap
159
Favori
78.093
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kahve Fırsatları Ana Konu, adı bence uygundur.

Önerilerim :

Yalnızca espresso, filtre kahve gibi kahve fırsatlarına ek olarak. Yardımcı malzemeler fırsatları da paylaşılabilir bence örnek tamper.

• Hocalar aldık bir frenchpress ama tadını beğenmedik :) Bana acı geliyor açıkçası. Bunu nasıl tatlandırıp içeriz? Başka işlemler mi gerekir yoksa alet edavat mı almak lazım?

• Serkan Sarı kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler Amazon.com.tr den 2.069 TL ye aldim. Kardesim 6 ay once 1300 e almisti. Genel piyasada 3k civarı. Fransadan geldi kargo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türk kahvesi de dahil olursa sevinirim. Çekirdek, değirmen önerisi vb. Özellikle çekirdek konusu çok makbule geçer. Halihazırda Starbucks Veranda kullanıyorum (çekirdek alıp manuel değirmende kendim öğütüyorum).

• Aylar önce kavrulmuş, pakette beklemiş bilindik markaların çekirdeklerinden mümkün mertebe almayın.
    10-20tl fazla verip haftalık kavrum yapan, çekirdeğin seceresi belli ve size demleme tavsiyesi verip yardımcı olacak butik kavurucuları tercih etmenizi öneririm.

V60 ekipmanı olarak hario plastik kolay ısınır, kırılmaz, güzel performans verir. Seramik olanlar biraz daha zor ısınır ve kırılma riski hep var.

İyi bir öğütücü almak lazım. Hazır öğütülmüş kahve çok çabuk bayatlıyor ve öğütücü yokken para çöpe gitmiş gibi hissediyordum.
    Çekirdeklerin öğütme boyutları ile oynarayak farklı tatlar alabilirsiniz.

Tartı için çok pahalı bir şey gerekmiyor. Kazboyunlu kettle da ilk başlarda olmazsa olmaz değil ama yavaş döküş elde etmek gerçekten önemli.

7-8 aydır evde kendi kahvesini öğütüp demleyen bir kahve sever olarak tavsiyem yeni kahveler denemeniz ve demleme parametreleri ile oynayarak farklı tatlar aramanızdır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Antocio kullanıcısına yanıt

Konu içeriğini güncellemeye çalıştım. Dün bahsettiğim (alıntıda mevcut) fırsatı bugün kullandım. Henüz kahveyi deneme fırsatı bulmadım ama taze çekilmediği sürece birçok Türk kahvesi bana yakın tatta geliyor. 6 tane kahve 9,80 TL çok iyi bir fırsat. Üretim tarihleri benimkilerde yaklaşık 10 gün önce.

Ek olarak yakında sizlerle kahveye dair yazılar hazırlayacağım ama birkaç kahve ekipmanım maalesef hala eksik. V60 benzeri bir demleme ekipmanım da kalmadı. Şu an french press ve Moka Pot mevcut elimde. Uygun fiyattan V60 satan veya fırsat paylaşmak isteyen varsa (konudaki Kütahya Porselen hoşuma gitti) satın almak isterim. :)

Konu için hazırladığım imzayı düzenleyemedim tam olarak, yardımcı olmak isteyen varsa buradayım. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antocio -- 25 Ekim 2020; 13:58:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jizzy Quuatily

Hocalar aldık bir frenchpress ama tadını beğenmedik :) Bana acı geliyor açıkçası. Bunu nasıl tatlandırıp içeriz? Başka işlemler mi gerekir yoksa alet edavat mı almak lazım?

Sütle

• Arkadaşlar filte kahvenin demlenmesi için 93 derece su sıcaklığında olması gereklidir deniliyor. Bunu ölçmek için F/P ürünü sıvı termometresi önerir misiniz? Siz ne kullanıyorsunuz? Ya da termometre olmadan 93'ü kaç dakika bekleterek bulabiliriz kaynamış suyu, deneyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *EKSeLaNS* -- 25 Ekim 2020; 18:31:4 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam yanlış gormediysem 10 kusur dakka geçti. Kahve soğudu? Nasıl olacak bu iş Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları 

• Moka pot ve manuel öğütücü tavsiyeleri olursa memnun oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: *EKSeLaNS*

Arkadaşlar filte kahvenin demlenmesi için 93 derece su sıcaklığında olması gereklidir deniliyor. Bunu ölçmek için F/P ürünü sıvı termometresi önerir misiniz? Siz ne kullanıyorsunuz? Ya da termometre olmadan 93'ü kaç dakika bekleterek bulabiliriz kaynamış suyu, deneyen var mı?

Ben ikea'nin et termometresini kullaniyorum. 65TL fiyati.

• arkadaşlar kahve makinesi için sorum olacak makine önerebilecek varmı acaba ?

sanırım biri yarı manuel biri otomatik model

Delonghi Ec685.Bk Dl Siyah Kahve Makinesi

https://www.hepsiburada.com/delonghi-ec685-bk-dl-siyah-kahve-makinesi-pm-HB0000097FJO

Siemens TI303203RW EQ3 s300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

https://www.n11.com/elektrikli-ev-aletleri/elektrikli-mutfak-aletleri/espresso-cappuccino-makineleri

ev için sıkılmadan problem yaşamadan hangisi daha kullanışlı olur acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: brak13

arkadaşlar kahve makinesi için sorum olacak makine önerebilecek varmı acaba ?

sanırım biri yarı manuel biri otomatik model

Delonghi Ec685.Bk Dl Siyah Kahve Makinesi

https://www.hepsiburada.com/delonghi-ec685-bk-dl-siyah-kahve-makinesi-pm-HB0000097FJO

Siemens TI303203RW EQ3 s300 Tam Otomatik Kahve Makinesi

https://www.n11.com/elektrikli-ev-aletleri/elektrikli-mutfak-aletleri/espresso-cappuccino-makineleri

ev için sıkılmadan problem yaşamadan hangisi daha kullanışlı olur acaba?

hocam makinaya bu paralara vermeyi göze aldıysan tam otomatik alırsın kanımca 2. el.. direk çekirdeği atıyorsun herşeyi kendisi yapıyor.. bana sorarsan değermi, değmez.. manuel in keyfi başka tabi :D zamanında 1000 tlye satılıyordu yarı otomatikler, nerden nereye..

• Ben bu makineyi 2 sene önce 500 tlye almıştım. Böyle enflasyon kahrolsun ya.
    Yeni Nesil Kahve ve Ekipman Fırsatları

• daniel_wellington D kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir artış bu ya kasım ayı içinde friday kampanyasında biraz da olsa alınabilecek seviyelere inebilir. Takip eden ve kafasında olan arkadaşlar takip etsin.

• Serkan Sarı kullanıcısına yanıt
    2 sene önce 2500 tlye profesyonel espresso kahve makineleri alınıyordu. Bu resmini attığım cihaz en basit, en giriş seviyesi cihaz.

• daniel_wellington D kullanıcısına yanıt
    Teknosada ben de alsam mi diye kararsiz kalmistim.180 tlye electrolux filtre kahve makinesi almistim.Benim makine 500 oldu bu alet 2500 😆

• şu seti aldım kavrumu güzeldi yanında da hediye türk kahvesi göndermişler.

https://www.hepsiburada.com/paco-yedili-set-filter-coffee-7-x-75-gr-p-HBV00000SAIPF?magaza=PACO%20Coffee%20Roastery

• brak13 kullanıcısına yanıt

iki senedir ec685m kullanıyorum gayet güzel makina modifiyeye de açık bunla ilgili birçok video var nette. ben aldigimda 1200 gibi fiyati vardi.

• Jizzy Quuatily kullanıcısına yanıt

Öğütüm ne durumda?

French press için biraz daha kalın öğütüm gerekir.

Hazır ince öğütülmüş bir kahve ise;

Su kahve oranı 1/16 civarı sıkıntı varsa su arttırmak iyi olabilir 1/17 veya 1/18.

Suyun sıcaklığı da biraz düşürebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VectrAirliness -- 26 Ekim 2020; 20:14:15 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.