Şimdi Ara

Yeni nesil (Hayalet) Göstergeler (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
0
Favori
40.823
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zamanın efsanesidir ya komşu aldığı zaman akşamları uzay mekiği gibi bakıyorduk, arabanın arkasındaki o uzayan giden ünvanıyla sunduğu donanımla cidden o yılların güzel aracıydı tempra/tipo kardeşler.

Tempra 1.6 sx ak ie...... diye gidiyodu
  • Mazda Motor Corporation M kullanıcısına yanıt
    Marka/model nedir?

@Mazda Motor Corporation
  • hayalet göstergenin her türlüsünü beğenmiyorum,oyuncak gibi.en fazla analog göstergenin ortasında yol bilgisayarı olabilir bana göre.kontağı çevirince o 15-20 tane ışığın yanıp sönmesini beklemek bana ayrı haz veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PoloClassic75 -- 4 Eylül 2016; 13:24:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PoloClassic75

hayalet göstergenin her türlüsünü beğenmiyorum,oyuncak gibi.en fazla analog göstergenin ortasında yol bilgisayarı olabilir bana göre.kontağı çevirince o 15-20 tane ışığın yanıp sönmesini beklemek bana ayrı haz veriyor

Hayalet göstergede istemediğin kadar ışık yanıp sondurebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.big

quote:

Orijinalden alıntı: PoloClassic75

hayalet göstergenin her türlüsünü beğenmiyorum,oyuncak gibi.en fazla analog göstergenin ortasında yol bilgisayarı olabilir bana göre.kontağı çevirince o 15-20 tane ışığın yanıp sönmesini beklemek bana ayrı haz veriyor

Hayalet göstergede istemediğin kadar ışık yanıp sondurebilirsin

teker teker yanması lazım hocam ekranda yanan simgeleri ne yapayım,bildiğimiz ışık olunca çok haz alıyorum

• Passat hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: aykut467

Turn Left diye uyarı yazıp sağa ok işareti vermek nasıl bir fantezi

Yeni nesil (Hayalet) Göstergeler

Bu yeni pejo larda kullanılacak heralde.Bi kokpit tanıtımı yapmışlardı ordaki göstergeler bunun aynısıydı sanırım

• Mazda Motor Corporation M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, çok güzelmiş valla.

@Mazda Motor Corporation
  • vidyodaki göstergeler hiç hoşuma gitmedi. isteyenler 5 dolara çinden obd aparatı ve 30 dolarlık tablet alıp yapıştırsınlar cama.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    Geçen gün tablet tutacağım yanımda yoktu göstergenin oraya koydum tableti navigasyon olarak kullanıyorum bunca zaman cama boşuna yapıştırmışım dedim bence hayalet gösterge işe yarar

• Paneller şuan sanırım lcd, esas oled olunca çok çok daha güzel olur

• Her yerde dijital , cepte dijital bilgisayar dijital.Bıkkınlık veriyor.Harika spor bir analog göstergeyi her türlü dijital göstergeye tercih ederim.
  • Ben sevmiyorum bunları, yapay ve oyuncakvari duruyor. Gösterge dediğin mekanik ibreli olacak. Şık arkaplan üzerine ince kırmızı aydınlatmalı ibrelerin görsel keyfini bana başka hiçbirşey vermiyor. Zaten saatte de has mekanik saat seveirm. Öyle dijital saat falan bana gelmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UssuzAdam

Paneller şuan sanırım lcd, esas oled olunca çok çok daha güzel olur

Videodakiler amoled.

• güncel ekleme yapıcak olan arkadaş varsa buyursun üzerinden bayağı vakit geçmiş
  • Maliyeti daha ucuz olduğu halde extra para ödenerek satın alınan çok gereksiz bir donanım. Şekilcileri güzel avlıyorlar üreticiler ve satıcılar.

Bir de hayalet lafını kim bulduysa dili kopsun.... Dijital grafikli gösterge demek daha doğru olur.
  • Bütün gün baktığımız lcd ekranlardan birini de arabada kullanabilmek için fark verip test drive oynuyormuş hissinin nesi güzel anlamadım. İşin komiği maliyetinin daha düşük olması gerekirken daha pahalı olması. Malesef daha ucuza malolacağı için 10 seneye bütün araçlarda standart olur ve sonraki aracım oyuncak gibi olur muhtemelen.

• Sanırım ilk 2007 yılında Reventon modelinde standart geldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Doğru uygulamak, analog göstergede keyif veren unsurlarla, full ekranın esnekliğini bir araya getirmek önemli. Yeni Porsche modellerinde olduğu gibi, merkezde klasik dev bir analog devir saati, sağda solda geleneksel görünümle birlikte sunulmuş ama konfigüre de edilebilen dijital bölümler. Benim tercihim bu,

Dijital göstergede de ekranın yenileme sıklığı, kontrast oranı ve panelin ışık yansımasına direnci çok önemli. Yeni Volvo'lardaki paneli hiç beğenmiyorum mesela, ışık yansıması var ve kontrast düşük. VW'lerin highline göstergesi de biraz daha iyi olmakla birlikte benzer bir yapaylık var, renk seçimi mi, yoksa siyahları mı zayıf var bir olmamışlık onda da. Fakat Mercedes'in W213'deki merkezle tümleşik gelişmiş göstergeleri çok iyi, panel ben kaliteliyim diyor. Mercedes'teki gibi bu iş tam yapılacaksa bir sorun yok ama yapmak için yapılmış komple ekranlar yerine şık bir analog tarzı yeğlerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alcohol06 -- 8 Ekim 2018; 22:55:42 >

• Bence Bu göstergelere sahip araçların en büyük eksiği customizable olmamasi.

Sadece show amacli olmamali. Üzerlerinde bir platforma sahip olmalilar.

Mesela Mercedes Apps var Mercedes'de ama atıl bırakılmış.

Hâlbuki ortak bir platform olsa ayni cep telefonunda oldugu gibi, kullanici profil secimine göre surucunun gösterge paneli secimi yuklenmeli.

Mesela ben yag sıcaklığı egzoz gazi sicakligi MAF ve G sensor verisini gorurken lastik açısı ve anlik güç uretimini surekli izlemek istiyorum. Onumde 30.000₺ odedigim iki tane 12" ekran var ama normal bir analog gostergeler ile neredeyse ayni kapasitede bilgiye ulaşıyorum.

Eşim ise devir saatini bile gormek istemiyor, navigasyon ve hizi gostersi yeter diyor.

Bu gunumuz teknolojisi icin gayet yapilabilir. Ancak hayalet göstergeler suanki durumuyla tüm araçlarda overkill.

Ayrica platform ortaklaşatirilsa App developer sayisi da artar. Boylelikle BMW surerken telefonumdan o platformda giris yaptiktan sonra ( ekranda cikan karekod ile belki) Benim profilim bacak ve vücut boyuma kiloma gore hesaplanan ideal otomatik direksiyon koltuk ve ayna ayarlari yapilsa görsel enstrümanlar da isredigim bilgiler gelmeye baslasa...

Aynı profili Mercedes'de oturum acsam yine bu ozellikler oradan aktif olsa gayet olabilir bir teknoloji günümüzde.

Kisacasi ben 5-6k Euro veriyorsam biraz daha yazilim teknolojisi isterim biraz daha otonomizasyon isterim.

Hem Benim kendi hem de kardesimin aracimda o herkesin bayildigi ekranlar var araba uzay mekigi efektinde ama hala broadway gibi ayarlar ile uğraşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 8 Ekim 2018; 23:14:25 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.