Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (143. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
177.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Ben 225 55 r17 ye çevirdim hem makul fiyatlar hem konfor daha iyi oldu :)
    55 yanak çamurluklara esnemelerde sürtme yapmıyor değil mi?Aslında insignia da kullanmıştım bu ebadı baya konforluydu.Yazlıkları bu şekilde mi alasam ne dersiniz?
  • ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Herhangi bir sürtme yaşamadım. Sıkıntı olmuyor tavsiye ederim 🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halil bey 2015 titanium mondeom var. Anahtarsız kapı bagaj olayını nasıl yaptığınızı paylaşırsanız bende yapmak istiyorum.

• quote:

Rica ederim. Ben vakit buldukça yapılan değişiklikleri burda paylaşmaya çalışıyorum. Ama malum şu foruma bir türlü alışamadım. Daha önce arkadaslara whatsapp grubu kurmayı teklif etmiştim daha yararlı bilgiler paylaşmak için fakat kimseden ses seda çıkmadı birşey yapamadım haliyle.

Muhtemelen benim kadar km yapan da yoktur araçla. Haliyle biraz tecrübe etmiş oluyorum. Seve seve her konuda yardımcı olmaya çalışırım herkese.

Aracım şuan 111.xxx km yi geçti her geçen gün artıyor 😊

Başlıca yaptığım işlemleri özetlersem;

* Aracımda halajen farlar vardı mercekleri vs komple değiştirerek bixenon fara çevirdim. A6 far mercekleri ampul ve beyinlerini kullandık.

* Sis farlarını led yaptım

* Koltuklar kumaş idi Art Car istanbul da komple deriye çevrildi.

* Kodlama ile dijital hız, lastik basıncı, yakıt geçmişi gibi özellikleri kodladım.

* Anahtarsız giriş ve çıkış özelliğini aktif ettim.

* Aracı sıfır aldığımda Yazılım yapmıştım. Ortalama 145 hp 330 nm tork olmuştu. Sonrasında dpf ve egr iptali yaptık 160 hp 350 nm civarında bi güçle hala kullanıyorum.

Aklımda yapacağım iki şey kaldı.

Şerit takip sistemini aktif etmek bide arka tampon altlarını 2.0 difizore geçirmek.
    Halil Hocam ve Ahmet hocam epeydir foruma girmiyordum daha önceden de söyledim mondeo mk5 Tr facebook grup ve watsap grubu mevcut. Çok faydalı bilgiler paylaşılıyor ve katılımcı sayısı fazla siz grup üyelerimizide o gruplara bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/1341052959361145/members/

Kesinlikle katılmanızı tavsiye ederim özellike watsapp grubuna bekleriz.
    https://chat.whatsapp.com/5lJhPTFFx6UFiyxIEIRrQq?fbclid=IwAR0ZOvzyNvlg-Opz9MlWIuhwccLO0kALpwmLNasnwKiUi40Ct-4FZIhhCxg

• Arkadaşlar bende ecobost 1.5 benzinli versiyonunu almayı düşünüyorum performansı ve elinde olan varsa bana yazabilirmi performansı nasıl yakıtı vs bana yazarmısınız

• Darbit3838 kullanıcısına yanıt
    Performansı gayet iyi. Şehir dışı 6-7 civarı, şehir içi 10-12 arası yakar. Keyifli araba.

• quote:

Herhangi bir sürtme yaşamadım. Sıkıntı olmuyor tavsiye ederim 🙂
    hocam nasil oluyo bu anahtarsiz giris nerde yaptrdiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: MhmmdKvk

Halil Hocam ve Ahmet hocam epeydir foruma girmiyordum daha önceden de söyledim mondeo mk5 Tr facebook grup ve watsap grubu mevcut. Çok faydalı bilgiler paylaşılıyor ve katılımcı sayısı fazla siz grup üyelerimizide o gruplara bekleriz.

https://www.facebook.com/groups/1341052959361145/members/

Kesinlikle katılmanızı tavsiye ederim özellike watsapp grubuna bekleriz.
    https://chat.whatsapp.com/5lJhPTFFx6UFiyxIEIRrQq?fbclid=IwAR0ZOvzyNvlg-Opz9MlWIuhwccLO0kALpwmLNasnwKiUi40Ct-4FZIhhCxg

Alıntıları Göster
    Face grubuna dahil oldum.Anahtarsız giriş ve çalıştırma ile ilgili baya bilgi paylaşılmış.İlk fırsatta bende yaptıracağım.Teşekkürler.

• https://www.donanimhaber.com/2019-Ford-Mondeo-tanitildi-Station-Wagon-da-yeni-hibrit-secenegi--107067

Makyajlı Ford Mondeo tanıtılmış. Bu üretimi duracak söylentilerine bir son veriyor sanırım.
  • Herkese selam arkadaşlar.. 2015 1.6 tdci mondeo amacımın on fren balatalarını degistiricem..servis 1000 tl istedi..disarda degistircem..motocraft mi trv mi hangisini tavsiye edersiniz?

• onderaykut O kullanıcısına yanıt
    motocraft fordun yedekparçalarını üretiyor sanırım. O yüzden daha iyi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onderaykut

Herkese selam arkadaşlar.. 2015 1.6 tdci mondeo amacımın on fren balatalarını degistiricem..servis 1000 tl istedi..disarda degistircem..motocraft mi trv mi hangisini tavsiye edersiniz?
    Ikiside iyidir istediğinizi alabilirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Balatada ötmemesi önemli.
    Benimki 50 bine yaklaşırken orjinallerle devam. Bakalım ne kadar gideceğiz.
  • quote:

Ben 225 55 r17 ye çevirdim hem makul fiyatlar hem konfor daha iyi oldu :)
    Halil bey Tüvtürk artık muayenede lastik ölçü farklılığını ağır kusur sayıyormuş.Yan kapı kenarında yazan lastik ölçülerinden farklı lastikleri kabul etmiyorlarmış.Bunun ile ilgili bir bilginiz var mı?
    Bende lastik alma arefesindeyim bu muayene işi kafamı karıştırdı.

3 yıldır 2016 1.6 tdcı titanium kullanıyorum. hiç bir sorun yaşamadım. aracın özellikle konfor ve yakıt ekonomisinden çok memnunum. aracım 45.000 km. de. sert kullanırım. özellikle uzun yolda yol müsaitse sınırları zorlarım... aldığımdan beri aracın yakıt göstergesini sıfırlamadım ve 45.000 km ortalamam 6.0 l/100 km... Aracı hiç düşük hızlarda kullanamıyorum, sıkılıyorum... 3 yılın ardından geçenlerde denemek için uzun yolda aracı 95 km/saat hıza sabitleyip aynı yolu 30 km gittim ve geldim. kışlık lastiklerle...yakıt tüketimi 3.7 l/100 km gösterdi.

aracın orginal lastik ebatı 235 50 17... bu ebata en yakın ölçü 215 55 17... benim kışlıklar bu ebat. arada % 0.2 lik bir çap farkı var ki önemsiz bir değer. ilave servis ayarına gerek yok. üstelik kışlıklar la araba daha da rahatlıyor. yakıt tüketimi ve yol sesi de fark edilir şekilde azalıyor. farklı bir ebat lastik seçilecek ise ben bu ebadı öneririm. ben 3 yıldır problemsiz kullanıyorum. Sadece araçda ki yaylanma hissinde hafif bir törpülenme oluyor.

muayenede sorun olmaz inşallah...

• Yakında arka balataları değiştiren oldu mu? Kaç lira tuttu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali119 -- 16 Şubat 2019; 9:14:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Yakında arka balataları değiştiren oldu mu? Kaç lira tuttu?
    Bir hafta sonra değiştireceğim.Antalyada özel bir servisten fiyat aldım.Değişim dahil 350 tl dediler.

Teşekkürler. Servisten fiyat aldım. Müsait zamanda değiştirceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Teşekkürler. Servisten fiyat aldım. Müsait zamanda değiştirceğim.
    Servis kaç tl fiyat verdi? Bana ön balatalar için 1340 tl dedikten sonra bir daha yetkili servise fiyat bile sormadım :)

Bakımda 530 demişlerdi yaptırmadım. Sonra aradım indirim yapın diye 420 dediler. Balatanın internet fiyatı 300 lira zaten. Ön balata çok tutmuş sanki sizin.

• 
Sayfa: önceki 141142143144145
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.