Şimdi Ara

YENİ MONDEO 1.6 TDCİ TİTANİUM 2015 İNCELEME VE MONDEO SEVERLER KULUBÜ (144. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.932
Cevap
34
Favori
177.041
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ali119

Bakımda 530 demişlerdi yaptırmadım. Sonra aradım indirim yapın diye 420 dediler. Balatanın internet fiyatı 300 lira zaten. Ön balata çok tutmuş sanki sizin.
    Yaptırmaya gidince 475 oldu. Fiyatta yanlışlık olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali119

Yaptırmaya gidince 475 oldu. Fiyatta yanlışlık olmuş.

Alıntıları Göster
    Güle güle kullanın.Bende hafta sonu değistireceğim bakalım.

• Bugün arka balataları değiştirdim 350 tl ye.Orjinal motorcraft marka.Özel serviste yaptırdım gayette memnun kaldım.Önlerde baya bitmek üzereymiş ellerinde olmadığı için değiştiremedik.Yakında onlarıda temin edip değiştireceğim.

• Güle güle kullanın, gayet uygun fiyatmış. Daha çok önler giderdi ama demek arka önce gitmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: big_planner

Güle güle kullanın, gayet uygun fiyatmış. Daha çok önler giderdi ama demek arka önce gitmiş.
    Saolun aslında ikisode birlikte gitmiş.Balataları takan serviste ön balatalar yoktu bende internetten aldım 240 tl + 15 tl kargo ile sanayide 50 tl vererek önleride değiştirdim dün akşam.Ön balataları motorcraft marka orjinal aldım.Fiyat baya uygun olunca firmayı aradım siparis vermeden önce stok sormak için.Onlarda fiyatın 280 tl olduğunu söyledi.Ama ne hikmetse siteyi guncelleyemediler.Sonra beni geri aradılar size 240 tl den verelim dediler bende o şekilde aldım.
    Fren derdim kalmadi şimdilik.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

Rica ederim. Ben vakit buldukça yapılan değişiklikleri burda paylaşmaya çalışıyorum. Ama malum şu foruma bir türlü alışamadım. Daha önce arkadaslara whatsapp grubu kurmayı teklif etmiştim daha yararlı bilgiler paylaşmak için fakat kimseden ses seda çıkmadı birşey yapamadım haliyle.

Muhtemelen benim kadar km yapan da yoktur araçla. Haliyle biraz tecrübe etmiş oluyorum. Seve seve her konuda yardımcı olmaya çalışırım herkese.

Aracım şuan 111.xxx km yi geçti her geçen gün artıyor 😊

Başlıca yaptığım işlemleri özetlersem;

* Aracımda halajen farlar vardı mercekleri vs komple değiştirerek bixenon fara çevirdim. A6 far mercekleri ampul ve beyinlerini kullandık.

* Sis farlarını led yaptım

* Koltuklar kumaş idi Art Car istanbul da komple deriye çevrildi.

* Kodlama ile dijital hız, lastik basıncı, yakıt geçmişi gibi özellikleri kodladım.

* Anahtarsız giriş ve çıkış özelliğini aktif ettim.

* Aracı sıfır aldığımda Yazılım yapmıştım. Ortalama 145 hp 330 nm tork olmuştu. Sonrasında dpf ve egr iptali yaptık 160 hp 350 nm civarında bi güçle hala kullanıyorum.

Aklımda yapacağım iki şey kaldı.

Şerit takip sistemini aktif etmek bide arka tampon altlarını 2.0 difizore geçirmek.
    dijital hız, lastik basıncı, yakıt geçmişi, Anahtarsız giriş ve çıkış özelliğini nasık aktif ettiğiniz değiştirdiğiniz kodlamaları yazar mısınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Halil Can ACAR

İyi akşamlar. Daha önce kodlama ile aracıma dijital hız, ek yakıt göstergesi, lastik basınçlarını görüntülemeyi açmıştım. Burda paylaşım yapmıştım. 

Aracımda Sync 2 mevcut. Bizdeki ortalama yakıt tüketimi görünen kısım ile sync 3 lerde ki kısım farklı. 

Sync 3 de bu şekilde. Acaba bizdeki de kodlama ile bu şekilde 4 ayrı kısımda görme şansımız varmıdır ki :)
    Halil bey merhaba,
    Bu gösterge ekranındaki yakıt göstergesi ve dış sıcaklık göstergesinin eklenmesinin kodlarını bulabildiyseniz paylaşabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmet_turedi -- 19 Mart 2019; 9:59:55 >

• Dün akşam aracımın dijital hız,çapraz trafik uyarısı,lastik basınçlarının tek tek gösterilmesi gibi kullanışlı tüm özellikleri aktif ettim.Birkaç özellik daha açtım ama bu üçü gerçekten neden kapalı konumda satılır anlam veremedim.

• Hayırlı olsun, neden açmazlar hayret hiç masrafsız aracın albenisi artıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet_turedi

Dün akşam aracımın dijital hız,çapraz trafik uyarısı,lastik basınçlarının tek tek gösterilmesi gibi kullanışlı tüm özellikleri aktif ettim.Birkaç özellik daha açtım ama bu üçü gerçekten neden kapalı konumda satılır anlam veremedim.
    Ahmet Bey çapraz uyarı sistemini aktif etmek için kör nokta uyarı sistemi özelliği olması gerekli herhalde. Bu özellikleri aktif etmek için cihaz mı aldınız yoksa daha kolay bir yöntem mi var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: simsek07

Ahmet Bey çapraz uyarı sistemini aktif etmek için kör nokta uyarı sistemi özelliği olması gerekli herhalde. Bu özellikleri aktif etmek için cihaz mı aldınız yoksa daha kolay bir yöntem mi var?

Alıntıları Göster
    Evet kör nokta olması gerekiyor elm327 ile açtım bu özelliği.
    Kameradan göremediğimiz yandan gelen araçları algılayarak gösterge ekraninda sağdan veya soldan araç yaklaşıyor diye uyarı veriyor.

• Tekno paketli mondeosu olan ve modül değişikliği yaparak tabela okumayı çalıştıran arkadaşımız oldumu acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FireStorm

Tekno paketli mondeosu olan ve modül değişikliği yaparak tabela okumayı çalıştıran arkadaşımız oldumu acaba?
    Henüz bunu başaran yok.Sanırım bunun için ayna kısmında bulunan kameraların özelliklerinin farklı olması gerekiyor.Sanırım Türkiyeye bu özellikte araç gelmemiş.
  • Aracımın lastiklerini FAlken 225 55 r17 310 serisi lastiklerle değiştirdim.AÇıkcası çok daha konforlu oldu araç.Her hangi bir sürtmede yaşamadım.LAstikler henüz çok yeni ilerde ne olur bilemem ama orjinal conti lerden çok daha sessizler şuanda.Yol tutuşta sorun yaşamadım gayet iyi tutunuyor.Zaten etiket değerleri çok iyi ıslakta frenleme A,Yakıt verimliliği C ,ses seviyesi 69 db.Ben şimdilik memnunum bakalım uzun dönemli kullanımda ne olacak.
  • Hayırlı olsun, yeni lastik baya fark etmiştir.
    Benim de 50bin oldu, orjinal Michelin, yavaş yavaş istiyor sonbaharda değişebilirim. Orjinal ebatla fiyat farkı çok mudur?
  • quote:

Hayırlı olsun, yeni lastik baya fark etmiştir.
    Benim de 50bin oldu, orjinal Michelin, yavaş yavaş istiyor sonbaharda değişebilirim. Orjinal ebatla fiyat farkı çok mudur?
    Teşekkürler.Açıkcası orjinal 235 50 r17 ebadlarda falken 914 serisi vardı.Eski seri üretimi durdurulduğu için almadım.Etiket değerleri 310 serisinin çok daha iyi olduğu için 310 serisini tercih ettim.Bu seridede orjinal ebadlar bulunmuyor malesef.Ama 225 55 r17 çok konforlu geldi bana.Ben beğendim.Kışlıklarımda falken onlar 225 50 r17 kasislerde hafif vuruntu hissettiriyordu,açıkcası 55 yanak baya iyi oldu bu yönden.

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Ben de muhtemelen aynısını tercih ederim, fiyat da baya fark ediyordur, 235-50-17 çok modelde olmadığından baya yüksek fiyatlı.
    Hız göstergesinin tekrar kalibre edilmesi gerekiyor mu?
  • quote:

Ben de muhtemelen aynısını tercih ederim, fiyat da baya fark ediyordur, 235-50-17 çok modelde olmadığından baya yüksek fiyatlı.
    Hız göstergesinin tekrar kalibre edilmesi gerekiyor mu?
    Kalibre edilirse daha iyi olur tabi ama edilmeyincede çok büyük değişiklik olmuyor.Göstergede 100 le giderken aslında 102 103 gibi bir hızla gidiyorum.Bunun bilincinde olunursa radara yakalanma riski olmaz.Zaten radar hariç cok bir etkisini görmüyorsunuz :)

• ahmet_turedi kullanıcısına yanıt
    Hocam mondeo yu genel olarak tavsiye eder misiniz?

2.0 dizel otomatik almayı düşünüyoruz.Şanzıman ve motor ömrü nasıldır? 2-3 yıl sonra satmak istersek çok mu zorlanırız?

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam mondeo yu genel olarak tavsiye eder misiniz?

2.0 dizel otomatik almayı düşünüyoruz.Şanzıman ve motor ömrü nasıldır? 2-3 yıl sonra satmak istersek çok mu zorlanırız?
    Mondeo yu 3.5 yıldır kullanıyorum.Benimki 1.6 tdci.Aldığımdan beri 72.000 km yol yaptım dpf hariç sorun yaşamadım sayılır.Konfor,yol tutuş ve görsel olarak her yönü ile hala cazibesi olan bir model. 2.0 dizel hakkında bildiğim 1.6 dizel kadar nerdeyse az yaktığı ve çok güçlü olduğu yönünde.Açıkcası mtv derdi olmasa ben bile düşünebilirdim.Eğer mtv dert etmiyorsanız alın derim pişman olmazsınız.2.0 tdci larda dpf sorunuda yok diye biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 142143144145146
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.