Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (602. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araç bakımını yaptırdım tüm parcalar polen filtresi haric orjinal aldım ancak aracta su an mazot filtresinde ki suyu alınız uyarısı var ustama sorduğumda ya mazotta su var yada filtre orjinal degildir diyor

İnternetten araştırdığımda filtrenin altında biriken suyu altta bosaltma vanasi ile boşaltıniz diyorlar birde mazot filtresi soketlerinin kablolarinda temassizlik vs var ise bu uyariyi verir diyorlar.

Usta mazot filtresini sökerken cok uğraştı acaba sokete yada kablosuna zarar vermis olabilir mi.

Böyle bir sey başına gelen var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • osmanak kullanıcısına yanıt
    aynı arıza benim aracımda da çıkıyordu. bi kaç sefer hatayı sildirdim yine çıktı. servis otomatik fren beyninin arızalı olduğunu söylemişti. gerçi bu hatayı vermesi dışında fren beyni işlevini yerine getiriyordu. üç yıl önce yetkili servis fren beyni için 1100 tl istemişti. ben 300 tl ye çıkma fren beyni aldım ve taktırdım. o günden beri de herhangi bir arıza ışığı vermedi. sizde de fren beyni arızası olması muhtemel...

ayrıca şunu belirtmek istiyorum, bu fren beyinlerinin hepsinin modeline göre farklı kod numarası olanlar var. servisin bana verdiği kod numarası ile araçtan çıkan beynin kod numarası farklıydı. eğer çıkma almak zorunda kalırsanız önce araçtan beyni söküp kod numarasını aldıktan sonra sipariş vermenizi tavsiye ederim...
  • Arkadaşlar son zamanlarda servisten bakım yaptıran var mı fiyatlar ortalama nedir?

• özel servis 420 lira (yakıt filtresi dahil) , yetkili servislerde %30 indirim gelmiş 700-800 lira civarıdır. ben özelde bir hafta önce periyodik bakım yaptırdım bursa'da hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultrAslan-BH

Arkadaşlar araç bakımını yaptırdım tüm parcalar polen filtresi haric orjinal aldım ancak aracta su an mazot filtresinde ki suyu alınız uyarısı var ustama sorduğumda ya mazotta su var yada filtre orjinal degildir diyor

İnternetten araştırdığımda filtrenin altında biriken suyu altta bosaltma vanasi ile boşaltıniz diyorlar birde mazot filtresi soketlerinin kablolarinda temassizlik vs var ise bu uyariyi verir diyorlar.

Usta mazot filtresini sökerken cok uğraştı acaba sokete yada kablosuna zarar vermis olabilir mi.

Böyle bir sey başına gelen var mı
    Bahsettiğim hata bu

• İstanbul Avrupa yakası önerebileceğiniz özle usta/servis var mı

• Merhabalar; 2011 model aracım yıkama sonrası bagaja az da olsa su alıyordu. 3. Stop lambası yanmamaya başlayınca anladım ki oradan alıyormuş, fitiller yıpranmış. Söküp baktım, patlayan ampulleri değiştirim diye ama 3 ledli bana göre karışık bir devreyle karşılaştım ve su etkisiyle deforme olan bölümleri var, temizleyip denedim halen çalışmıyor. Böyle bir sorun başına gelen var mı? Yenisi takım halinde satılıyor ve 200 TL civarında. Sadece içine led şerit döşetsem olur mu? Ne yapsam bilemedim. Muayene yaklaşıyor. 265900026R kodlu ürün.

• RenaultMeganeSportTourer R kullanıcısına yanıt
    Oto elektriği risklidir, en ufak kaçak oldukça pahalıya mal olabilir. Oto elektrik işinden anlıyorsanız Led şerit halinde alıp döşeseniz olur, 3 nokta halinde değilde düz çizgi halinde yanar. Yalnız seçeceğiniz led şeridin ışık gücünün eski ledlere yakın olması gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Oto elektriği risklidir, en ufak kaçak oldukça pahalıya mal olabilir. Oto elektrik işinden anlıyorsanız Led şerit halinde alıp döşeseniz olur, 3 nokta halinde değilde düz çizgi halinde yanar. Yalnız seçeceğiniz led şeridin ışık gücünün eski ledlere yakın olması gerekiyor.
    Tamirini yapabilen bulamadım. 1 metresi 15 lira olan şeritler vardı ama pek kaliteli gelmediler bana, gerçi onu da yapabilirim diyeni bulamadım. Orijinal olsun istedim, risk almayıp servisten 220 TL' ye yenisini sipariş geçtim.

• RenaultMeganeSportTourer R kullanıcısına yanıt
    En güzeli
  • Kolay gelsin. Klimanın sağ derece ayarlama tuşu yukarı gitmiyor. Sadece derece düşürüyor. Sanırım temas sorunu var. Klima resetleme nasıl yapılıyor. Sadece sol tuşları kullanarak iki bölgeyi eşitlemeye yarayan bir yöntem var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • suivant kullanıcısına yanıt
    Auto ya basılı tutarsanız iki tarafı eşitler.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim elektrikçi bakana kadar idare eder. Uygulayacağım.

• Bulut gri 145bin km'deki aracımı satıyorum 800tl tramer kaydi var arka iki çamurluk boyalı. 2010 model privilange manuel 105hp cam tavan navigasyon esp bixenon mevcut araçta. 64bintl istiyorum

• Arkadaşlar,
    Size dün başımdan geçen olayı yazayım. Aracım MST 2010 Pri. 105lik. Pazartesi günü Antalya-Adana yola çıkacağım için aracın sağına soluna baktırayım dedim dün sabah sanayinin yolunu tuttum. Özel servise gittim şikayetlerimi anlattım. Usta bilgisayara bağladı. kızdırma buji hatası var dedi. motor kapağını söktü elini oradaki kablolara attı ve araba stop eder gibi oldu. Sonra bujiyi buldu ve değiştirdi ve motoru topladı. Sonra olan oldu araba tekrar çalışmadı. Makineye bağlıyor "Pompa Üzerinde Basınç regülatörü devresi" hatası veriyor. İlk önce dediki yakıt pompasının üzerinde yakıt basıncını ayarlayan kaptör bar o arızalı dedi. Pompacıdan sıfırını aldık takdık olmadı, rail kaptörünü aldık olmadı kabloları kontrol ettik olmadı.... Araba kaldı orda Usta sinir oldu ben daha çok sinir oldum. Sabah 10:00 gibi gitmiştim akşam 19:00'a kadar 2 usta ve ben uğraştık. En son iş Enjeksiyon beyni programlamaya ve içini açmaya kadar gitti. Neyse ki beyin açılmadı. Bu gün sabah elektronikçi gelip beyini kodlayacaktı fakat beyinde sorun olmadığını söyledi. Ustanın tanıdığı bir pompacı ustası geldi. Yine 2 usta yakıt pompası üzerindeki soketleri yenilediler. Ve neyse ki araba çalıştı. Bir yandan benim moralim bozulmuştu, diğer yandan ustam mahcup oldu, araba sağlam geldi burada bozuldu diye. Kötü bir durumdu.
    Özet olarak araçlarımızın motoru bazen çok hassas olabiliyor incecik kablo kopsa veya deforme olsa yolda kalabiliriz. 2 gün uğraştık 2 tane 10 TL değerinde soket yüzünden.

Bu vesile ile akünün ömrünün de bitmiş olduğunu anladık onuda değiştirdim fakat arabadan çıkan akü 70 Amper idi usta orjinali 60 Amper dedi ve 60 amperlik Varta aküyü taktırdım. Bu konuda bilgisi olan varmı ?

• cenkcoskun C kullanıcısına yanıt
    edc otomatik şanzıman varsa 60 yerine 70-72 amperlik akü daha iyi olur. manuel vites ise 60 amperlik yeterli geliyor sorun yaratmıyor ama büyük akünün faydası olur zararı olmaz fiyat harici. zaten akünün yerini büyük yapmışlar bizim araçlarda 72'lik sığıyor.

• suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Evet aracım Manuel şimdilik sıkıntı yok 60 amper varta taktırdım.
    Ayrıca bir not bu sanayi macerasından sonra aracım daha stabil çalışıyor, gaza fazla basınca siyah duman atma vardı kesildi, zorlasam bile doğru düzgün duman yok, yakıt tüketimi de azaldı gibi.
    Sanırım soket arızası motorun zengin karışım ile çalışmasına sebep oluyordu. Şimdi düzeldi.

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Belirlenemeten sorun gibisi yoktur basit bir sorun olsa bile belirlenemediginde insanın bir hayli canını sıkar.

Benim aractata gaza bir anda yuklenince gaz pedalını yaridan fazla basacak sekilde seviyede bir anca basinca arkadan siyah duman attığını görüyorum sorun yakıt pompa soketleri midir acaba?

• ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler, sorun soketlerdir demesi doğru olmaz, başka bir şey de olabilir. Ama bence enjektörlerde bir sorun yoksa hatayı yakıt pompası üzerinde aramak lazım.

Daha önce duman atma olayını kaç tane ustaya gösterdiysem hepsi normal dedi. Ama değilmiş ki araba şimdi normale döndü.

Benim size nacizane tavsiyem, ustanızda makineye bağlatın, verdiği hataya göre pompa üzerindeki kaptörleri ve soketleri kontrol edebilirsiniz.

Son olarak araçta yakıt filtre musuru değişti ondan sonra duman gözlemlemedim ancak net bir denemede yapamadım açıkçası yol boşken 3. yada 4. Viteste sakin bir sekilde giderken gazı neredeyse bir anda dip gaza yakın basmam gerekiyor çünkü o şekilde arkada bir duman belirtisi görebiliyordum birde tabi gece ve arkada araç olması lazım ki ışığı sayesinde dumanı net görebileyim. Deneme yapıp ustaya uğrayacağım duruma göre.

• 
Sayfa: önceki 600601602603604
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.