Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (601. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
12.103
Cevap
88
Favori
871.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cenkcoskun

Geçenlerde bende bakım yaptırmıştım, araçlarımız aynı, parçaları internet ten aldım. Yağ filtresi resimdeki idi. Sizin aracınıza farklı bir filtre takıldıysa, resimdeki oem numarasından karşılaştırabilirsiniz. İyi günler dilerim.

2012 model 1.5dci tourer priv. aracım var şuan 67.000 km de yılı geldiği için bakım yaptıracağım. Bakım yaptırırken yağ filtre vs alıp bakım yaptırmak mantıklı ve daha mı uygun oluyor? İnternetten nereden nasıl alıyorsunuz mesela yağ kaç litre hangi marka ve filtrenin numarasına göre mi? Biraz bilgi verebilir misiniz?

• osmanak kullanıcısına yanıt
    Renault toptancısı. com gibi internet siteleri var. Araç modeline göre parçalar alınmalı. Mümkünse araç şase numarasına göre uyumlu parçalar alınmalı. Ben orjinal parça satan sanayide bilinen bir yerden aldım.
    Bizim araçlarımız eğer sizinki de makyajlı ve sonrası ise DPF olduğundan Elf 5-30 dpfli tam sentetik yağ kullanılmalı kodu yanlış hatırlamıyorsam Rn-740 olmalı ve aracımız 5 L yağ alıyor. Mazot filtresi bir değişip bir değişmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracımı satarak aranızdan ayrılıyorum. Kalın sağlıcakla...

Yeni araç 2017 Ford Kuga 1,5 TDCI Powershift Style.

• mstfks-82 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Ben de çok eskitmeden değiştireyim diyorum ama bu genişlik ve donanımda bir şey bulamıyorum. Bulsam da çok pahalı.

Büyüğe alışınca diğerleri kutu gibi kalıyor. Güzel geniş bir araç almışsınız. Kazasız belasız kullanın inşallah.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • beyler yıllar sonra merhaba. 3 yıl önce forumda aranızdayfim o kadar araba geldi geçti aynı tadı alamadim. tekrar mst alacam.

satmak isteyen olursa abartnamak kaydıyla 65 bine kadar bütçem var. düz vites olanlar bana mesaj atarsa sevinirim.

• 2010 model aracım bu uyarıyı verdi.servisde bilgisayara bağlandı aşırı akım belemesi uyarısı verdi. herhangi bir sorun bulamadılar mesajı sildiler sadece bu uyarı ile karşılaşan varmı aramızda tşk.
  • toful T kullanıcısına yanıt
    Ben karşılaştım. Aracın çekişi düştü. Eve varınca elm cihazını bağlayıp uyarıyı sildim. Tekrar çıkmadı.

• Arkadaşlar nasipse pazartesi bakıma gireceğim. Özel servis ve sanayiden fiyat aldım.
    Yapılacaklar:
    1. Yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, hava filtresi, polen filtresi.
    2. Triger, v kayışı, devirdaim üçlüsü.
    3. Tahliye hortumu bakımı, kalorifer hortumunda çıkan bir yer (sağ ön yolcu tarafında)
    4. Arıza ışığı söndürme.

Özel servis: 1650
    Sanayi: 1260 ve açılınca ekstra çıkarsa.
    Sizce hangisini tercih edeyim? Servis elf yağ koyacak. Diğerine ben alacağım. Ortalama bir yağ için fiyat verdi parçacı.
    Bir de yağ olarak ne tavsiye edersiniz? 5w40 galiba bizi tam karşılıyor.

• suivant kullanıcısına yanıt
    Aracınızın motor tipi nedir? Euro 4 yada 5
  • quote:

Orijinalden alıntı: suivant

Arkadaşlar nasipse pazartesi bakıma gireceğim. Özel servis ve sanayiden fiyat aldım.
    Yapılacaklar:
    1. Yağ, yağ filtresi, mazot filtresi, hava filtresi, polen filtresi.
    2. Triger, v kayışı, devirdaim üçlüsü.
    3. Tahliye hortumu bakımı, kalorifer hortumunda çıkan bir yer (sağ ön yolcu tarafında)
    4. Arıza ışığı söndürme.

Özel servis: 1650
    Sanayi: 1260 ve açılınca ekstra çıkarsa.
    Sizce hangisini tercih edeyim? Servis elf yağ koyacak. Diğerine ben alacağım. Ortalama bir yağ için fiyat verdi parçacı.
    Bir de yağ olarak ne tavsiye edersiniz? 5w40 galiba bizi tam karşılıyor.
    3 yıldır MST kullanmıyorum ama konu takipte kaldığı için cevap yazıyım dedim.

Triger, V kayışı ve devir daim kayışı değişimi işlemi motor için kritik bir işlem, bence 400 lira daha verip serviste yaptırın ki bir problem çıkarsa karşınızda hesap sorabileceğiniz bir kurum olsun. Diğer bakımları özelde yaptırabilirsiniz.

• wolfien W kullanıcısına yanıt
    Akşam düşündüm sizin dediğiniz gibi risk alamadım ve özel servise verdim. Bir teker bilyesi ve motor takozu da işe dahil oldu. Sanırım 2000 lirayı bulacak. Güzel öpecekler birazdan beni. 😂

Hamiş: Tüm bakımları tamamlandı. Toplam 1600 tuttu. Mutluyum gururluyum. Sanayi fiyatına en iyi özel serviste yaptırmış oldum. Teşekkürler Renotek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suivant -- 21 Ağustos 2019; 12:54:49 >
  • 2012 model 1.5dci Sport Tourer Priv. 110 hp aracım var yağ değişimi geldi. Hangi yağ kullanmalıyım? Aracımda dpf olup olmadığını bilmiyorum. Yağlarda Rn 0700, 0710 ve 0720 gibi spesifikasyonlar var. Bunların hangisini aramalıyız?

Castrol EDGE 5W-30 C3 de RN 0700 ve RN0710 onayı var
    Motul Specific 0720 5W-30 de RN 0720 onayı var
    Tam sentetik ve kaliteli olsun. Ben elf koydum. Sizin modelde kod 720 olması lazım yine de yanlış yönlendirmeyeyim. Filtrelerde biraz daha fazla verin kaliteli ve mais olsun. Castrol konusunda bir iki olumsuz yorum okumuştum şimdi aklıma gelmedi.

aracınızın 110 bg olduğundan eminseniz euro 5 motordur ve dpf vardır. bu yüzden 5w-30 yağ kullanmanız gerekiyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marmaratic

quote:

Orijinalden alıntı: supernumara

Merhaba, Megane Sport Tourer 2012 model aracım var.2 Gün kadar oldu araçta "park frenini kontrol ettiriniz" uyarısı var ve servis ışığı yanıyordu.Burada özel bir servise götürdüm Bilgisayara bağladılar ve o hata mesajını sildiler ,şu an yok artık.Ancak bunun tekrar ortaya çıkma olasılığı var mı ve bu neden kaynaklı olabilir? Yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler..

Arka fren aktüatörü arızası. Ben aracım 4. Yılındayken iyi niyet garantisinden değiştirtmiştim. Servis ilişkileri önemli bu noktada.

Alıntıları Göster
    Benim aracımda da bu arıza uyarısı çıktı aracı durdurun diyor mesajda. Ama el freni tutup bırakıyor sesten anlaşılıyor. Problem varsa masraflı bir şey midir?

• Merhabalar,
    Bütçe olarak 40.000 ayarlamıştım ama o fiyata düzgün araba (geniş bagajlı, az yakan ve sorun çıkarmayacak araç arıyorum) bulamadım, zar zor bütçeyi 45e çıkardım. Sıkıntı çıkarmayacak Megane Sport Tourer bulma ihtimalim nedir sizce? sahibindene bakınca zor gibi görünüyor gerçi ama :(
  • Hocam moral bozmak gibi olmazın ancak 45 TL bütçe ile masraf çıkartmayacak MST zor gibi görünüyor.Zira MST iki nedenden satılır maddi sıkışıklık yada ağır hasar ve/veya bakımsız kullanıma bağlı turbo yada şanzımanın sinyal vermesi.Bu iki olasılık dışında MST düşük fiyata bulmak biraz şans işi.
    3 yıldır 2. Araç olarak kullanıyoruz,hedefim çok km yapmadan emeklilik öncesi yenilemekti.Ne zaman yekinip araç baksam geri dönüp MST ye biraz daha sarılıyorum.En yakın donanım ve kalite için iki kat para verne saftiriliğine giremedim bir türlü.Ha birde Koreliler dışında sport STW de yok gibi benzer kasa olarak oda işin cabası...Sedan ölmüştür benim için MST sonrası.Dilerim sizde gönlünüzce bulur ve aramıza katılırsınız.

• Merhaba,
    70 bin bütçe ile otomatik mümkün olan en düşük km ve en yüksek model, yetkili servis bakımlı Megane ST atıyorum. Satmak isteyen ya da ilan önerecek olursa memnun olurum.
    Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: mstkurt

Merhaba,
    70 bin bütçe ile otomatik mümkün olan en düşük km ve en yüksek model, yetkili servis bakımlı Megane ST atıyorum. Satmak isteyen ya da ilan önerecek olursa memnun olurum.
    Teşekkürler.
    facebook megane 3 grubunda resimdeki arkadaş satıyordu, uygunsa detaylar için face üzerinden temasa geçin arkadaşla hocam.

• 
Sayfa: önceki 599600601602603
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.