Şimdi Ara

YENİ MEGANE SPORT TOURER SAHİPLERİ (600. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
12.104
Cevap
88
Favori
871.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 598599600601602
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımda sol ön kapının eller serbest modülü çalışmıyor. Elimi tutamağın arasına soktuğumda açılmıyor. Diğerleri normal çalışıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kudretest K kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,
    Bunu bir deneyin isterseniz belki işe yarar.
    youtube
  • Evet bunu bende gördüm. Denemeye değer ama kalıcı bir çözüm olmayacak gibi duruyor. Teşekkürler

• Arkadaslar orjinal bakım parcalarini bulabilecegim bir site var mi set halinde filtre seti alacağım ve sanayideki ustama bakımı yaptıracağım 3-4 bin km kaldı bakıma. Arac 1.5dci 105hp

Bunun dışında birde motorun sağına dogru giden buyuk siyah bir boru var onun birlesim yerinin altinda bir metal aksam var orada terlemeye bagli yag kalıntısı dikkatimi cekti bunun hakkında bilgisi olan var mı. Resminide çekip atacağım bir ara.

• ultrAslan-BH kullanıcısına yanıt
    Kelepçeyi biraz sıkmak gerekir, o terleme zamanla hemen hemen bütün 1.5 dci larda oluyor.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam ben ustama sıktırayım yada kendim bakayim cok ilgilenemedim aslında hafta sonu o bolgeyi iyice temizleyip birde kelepceyi kontrol edeceğim.

Turbo bakımı vs. gerekirmi arac 9 yaşında 130bin km olacak 3 ay sonra.

Aracı alalı 1.5 ay oldu yeni yeni alışıyorum. Yaptırmam gereken görsel seylerden once(cam filmi,koltuk kılıfı ve koltuk temizleme vb.) motor aksamını elden geçirmek istiyorum. Trigeri 120binde değişmiş mazot filtresi ile beraber.

Turbo bakım istemez ama araç 130 binde olduğuna göre durumunu anlamak için basınç kontrolü yaptırabilirsiniz.
  • Arkadaşlar 2010 1.5 105hp aracım için orjinal bakım seti almak özellikle hangi yağı kullanmam gerektiğini çözemedim bu aracta kullanılacak yağın specification numarası vs belirtilmemiş. birde benim aracım euro 4 mü eurp 5 mi sanırım euro 4.

Linea kullanırken kullanma klavuzunda aracın motorunda kullanılması gereken yağın specification numarası 10w40 vs. ve önerilen yağ marka modeline kadar hepsi mevcuttu(şanzuman yağına kadar tüm yağ ve sıvıların önerilen marka modelleri vardı)
    Su an megane kullanma klavuzunda "bakım klavuzuna bakin" diye bir ibare var bunu nereden bulabilirim.

Aracınız Euro 4, herhangi bir markanın 5W40 RN0710 onay kodlu yağını kullanabilirsiniz.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgiler icin teşekkür ederim. Bu tür bilgilere kaynak olarak nereden ulasabilirim. Mesela fren yada direksiyon hidroliginide degistirmek istiyorum bir süre sonrada sanzuman yağını degistirecegim

Rica ederim, yetkili servie sorabilirsiniz. Sanırım parçacılar da şasi numarası ile görebiliyor.
  • Arkadaslar cumartesi günü araca bakım yaptırdım filtre seti mazot haric orjinal istedim parcacidan hepsini verdi ancak ustam yag filtresini degistirirken fark ettim benim aldigim yag filtresi aractan çıkana göre daha kısaydı. Usta bunlarin üç boy oldugunu tüm renault araçlara uyduğunu bir sey fark etmedigini belirtti. Yag filtresinde ki durum gercekten böyle mi aslı astarı nedir. Ve bu gün arac ilk çalışırken yağ oranına bakma tuşuyla yağ oranını kontrol ettigimde 6 noktalı yağ seviyesinin biri boştu yani yağ seviyesi bir tık düşük gözüküyordu, araçta yağ akıtma vs fark etmedim usta yağı koyarken 4.5 litre kadar yağ koymustu araca ve araç bakımdan çıktığından beri yag seviyesini ilk defa kontrol ettim. Bakımı yapmadan önce 8 9 bin km kadar bindim araca bu sürede yag hep full gösteriyordu herhangi bir azalma olmamıştı.

Yağ olarak elf evulation 900sxr 5w 40 aldım yag bidonunun arkasinda rn0710 yaziyordu uygun gözüküyordu. Arac 2010 105hp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAslan-BH -- 28 Mayıs 2019; 9:56:44 >

Geçenlerde bende bakım yaptırmıştım, araçlarımız aynı, parçaları internet ten aldım. Yağ filtresi resimdeki idi. Sizin aracınıza farklı bir filtre takıldıysa, resimdeki oem numarasından karşılaştırabilirsiniz. İyi günler dilerim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar, 205 55 r17 lastiklerimi değiştireceğim.Ancak bu ebat pahalı.2012 model için ebat değiştiren oldu mu? izlenimlerinizi alabilir miyim?

• chener kullanıcısına yanıt
    2018 Mayıs'ta değiştirdim. Adedi 235 liradan Falken 914 aldım, bir yıldır kullanıyorum, fiyatına göre çok iyi bir lastik. Duyduğuma göre yeni çıkan Falken 310 lar daha iyiymiş.
  • cenkcoskun C kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim yarın kontrol edeceğim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yag filtresini kontrol edemedim takılı olduğu için görmem olanaksız gibi su an. Özellikle takip ettim yag seviyesini arac kısa süreli bekleyip tekrar marş basinda bir nokta(6 noktanın biri boş) eksik gösteriyor yağı ve birazda eğimli konumda ise. Ancak uzun süreli beklemelerde bir eksikli gözükmüyor yağ kontrolünde.

Birde sanırım orta stop lambasının contalari eskidigi için tazyikli su ile aracı yıkayınca tam o noktadan bagaja 3-5 damla geliyor böyle bir durum yaşayan oldu mu

Orta stop mevzusunu ben bir ay kadar önce yaptırdım. Benimkinden 3-5 damla değil Bayağı fazla su girişi oluyordu. Sanayide cam, sunroof, tampon vs. tamiratı yapan bir yere götürdüm. Söküp silikonlarını yenilediler şimdi sorun yok.
    Sanırım zamanla orijinal conta şeklindeki silikon özelliğini kaybediyor ve oradan içeriye su alıyor.
    Maliyet olarak 50 TL aldılar. Stopdan kaçırdığını bilseydim kendim yapardım, ben camın kenarından zannetmiştim.

• cenkcoskun C kullanıcısına yanıt
    Orta stipu sokmeye calistim ama basaramadim ic taraftaki plastikleri internette cekip cikariyorlar ama ben biraz nazik davrandim kırılacak gibi hissettigim icin durdum. Teşhis konusunda net olmamakla birlikte orta stop un su aldığını düşünüyorum. Çünkü basınçlı su ile yikadigimda bagaj kapaginin ust sag tarafindaki plastiklerin birlesim yerinde bir kac damla su gelmiş oluyor, tahminim stop lambası. Bir bidon su döktüm stop lambasina ama su gelmedi basınçlı su ile yikayınca geliyor.

• TURKER75 kullanıcısına yanıt
    Ben yaşadığımı yazdım .
    Wv dede olumsuzluk olursa Onur’da yazarım boş boş konuşmam. @TURKER75

• 
Sayfa: önceki 598599600601602
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.