Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vaya589

Elektrıkcı ustude olması ıyı degıl dedı aynını bulmak amperaj olarak daha ıyı olur dedi. basık aku dur onlar falan dedı pıyasada bu kadar az nadır olması nıyekı acaba benı dusunduren o başka bırsey degıl kesınlıklen ...

aksam aksam nedir bu aku problemi yaa... bir telefon ettim MUTLU akuye adresi verdim geldi taktilar hersey dahil 190 mi ne verdim eski akuyu alip goturduler, is 10 dakika surmedi... laguna 3 aku demen yeterli. lutfen bir iki saticiya takilip kalmayin arastirin biraz...

asagidaki linkten ilini sec cikan yeri ara. laguna 3 e aku lazim de... adresine getirir takarlar. cikan akunu verirsen bayagida hesapli olur.

http://www.mutlu.com.tr/bayiler.cfm?id=29

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 24 Eylül 2014; 23:28:33 >

• vaya589 kullanıcısına yanıt
    Ben 22 temmuzda değiştim aküyü. Üzerinde renault orjinal akü vardı. 70 lik. Arac 1 yaşındayken değişmiş. Elektrikci arkadaşım 75 lik bir akü buldu taktı. orjinal akü yandan şişmişti. Yolda rezil etti beni. Şimdi bir problem yok. Bosch tercih edebilirsin. Yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ohayyam arkadaşım aku problemım yok ayrıca arabamın akusu daha fabrıkasyon aküdür. Sızın arabanız 2.0 t. olması lazım o bır referans olamaz cunku Lagunalarda 1.5 lerde bıle exectuve ayrı prıvılage larda ayrı amperajlar olabılıyoor. Aracım Garajda ısyerının bazen takvıye ıcın bıle yerı musaıt olmayabılıyoor dıger park eden araçlar yüzünden arıyorum aynı amperajda hep yok dedıler Izmırde ısın ıcınden cıkyoorlar bende anlıyamadım araç Laguna dıyemı oluyor hıç fıkrım yok .. Yıgıt aku Izmır bır kı bayisini arıycam Servıstekı Renault markaların Yıgıt olduğunu soyluyor burdakı elektrıkcı bır arkadaş Tesekkurler en kotu verırım servıse 500 kâğıt takarlar bır aku en kotu senaryoo bu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vaya589

Ohayyam arkadaşım aku problemım yok ayrıca arabamın akusu daha fabrıkasyon aküdür. Sızın arabanız 2.0 t. olması lazım o bır referans olamaz cunku Lagunalarda 1.5 lerde bıle exectuve ayrı prıvılage larda ayrı amperajlar olabılıyoor. Aracım Garajda ısyerının bazen takvıye ıcın bıle yerı musaıt olmayabılıyoor dıger park eden araçlar yüzünden arıyorum aynı amperajda hep yok dedıler Izmırde ısın ıcınden cıkyoorlar bende anlıyamadım araç Laguna dıyemı oluyor hıç fıkrım yok .. Yıgıt aku Izmır bır kı bayisini arıycam Servıstekı Renault markaların Yıgıt olduğunu soyluyor burdakı elektrıkcı bır arkadaş Tesekkurler en kotu verırım servıse 500 kâğıt takarlar bır aku en kotu senaryoo bu...

Valla para coksa bilemem hatta servise orjinal olmasini soyle kalkip sana motti midir nedir ondan takmasinlar. uzerinde renault yazan orjinal renault laguna 3 akusunu al bence Hatta sase numarasini ver ona gore siparis etsinler cunku eminim ki ellerinde yoktur onu da Fransadan getirtirler merak etme getirtmek zorundalar. hele hele sen 200 300 tl lik akuye 500 tl yi vermeyi goze aldiktan sonra hic sorun yok

• Aku ıcın zannetmiyorum ben Şase ıle gelecegını pek Renault marka dıyor yedek parçada çocuklar reno servısı yani elketrıkcılere sordum Yıgıtaku olduğunu soyledıler Yıgıt akuyede 500 tl. yerlı aküye vermem Yuasa bakıycam cok ıyı akudur Yuasa, Ithal her zaman tercıhım aküde ozellıklen zaten sukur daha ekranda sarj zayıf falan yazmadı...
  • "...zaten sukur daha ekranda sarj zayıf falan yazmadı..."

• Ya ekranda akü sorunu şeklinde yazı gelseydi burada kıyameti koparırdınız galiba.
    http://www.akadia-ats.com/catalogs/?brid=566&mdl=6430&mdf=23373&spid=10142

• Laguna 2.0 T arkadaşım teşekkürler Onlıne Catalog gondermıssın ...
    Rica ederim.
    Sadece akü değil tüm parçalara ait bilgiler mevcut. Sagdaki resime tiklarsan ebatları da yazıyor.

• Genelı baktım 75 amper 85 90 lık yok gıbı
  • Bende arabayı aldığımda akü sorunu yaşadım. Orijinal aküsü 85 A. Mutlu, inci vs. 80 A aküsü sığıyordu akü yerine. Serviste 235 tlye orjinal taktırdım.

• Ek olarak Lagunalarda çok büyük akü kullanılıyor. 85 amper nedir ya Honda civic 45 amper ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

Ek olarak Lagunalarda çok büyük akü kullanılıyor. 85 amper nedir ya Honda civic 45 amper ;)

Lagunada büyük amperli akü kullanılması normal bir durum.

Elektronik sistemler bunu gerektiriyor.

Örneğin katlanır aynalar, iç aydınlatma, deri koltuklu olanlarda elektirkli deri koltuk ayarları vb.

Bütün bunlar aküden çok fazla güç alıyor.
  • Arkadaşlar bu arabada hb ve sedan mı var yoksa millet sahibindene rastgele mi seçim yapıyor.
    Googlede bakıyorum ikisi de aynı görünüyor, hb sedanın ne olduğunu gayet iyi bildiğim halde bu araçta kafam karıştı resmen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

Arkadaşlar bu arabada hb ve sedan mı var yoksa millet sahibindene rastgele mi seçim yapıyor.
    Googlede bakıyorum ikisi de aynı görünüyor, hb sedanın ne olduğunu gayet iyi bildiğim halde bu araçta kafam karıştı resmen.

Bu araç liftback, hatchback ve sedan arasında bir model. Türkiyede fazla liftback model olmadığı için kimi sedan kimi hatchback diyor.

• ___Murat___ kullanıcısına yanıt
    Ama uzunlukları hemen hemen aynı gibi duruyor bir de hep yandan fotoğraf çektikleri için ilanlara bakarken doğru düzgün karşılaştırma yapamıyorum.
  • pcwolf28 P kullanıcısına yanıt
    boyutlar hepsinde aynı zaten. hb arabaların arkası sw gibidir ama kısadır camla beraber kalkar.

sedanlarda ise cam kalkmaz sadece bagaj kapagı açılır.

ama lagunalar liftback tipinde araçlardır. tipi sedana benzer ama camla beraber açılır bagaj kapağı.

ama türkiyede arama motorlarında liftback diye bir seçenek olmadığı için ilanlar ya hb yada sedan olarak veriliyor.

kısacası ilanlardaki hb'ler de sedanlarda aynı araç.
  • cbkeser C kullanıcısına yanıt
    Cevap için sağolun ben fark var sanıyordum, fotoğraflar yandan çekildiği için de pek anlaşılmıyordu.
  • Araçta dikkat etmemiz gereken sorunlar var mı arkadaşlar executive donanım 2010 model var niyetimizde.
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.