Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
4.853
Cevap
52
Favori
358.826
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 463
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 155
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 saat 57 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 13
  • Favoriye Eklediklerim 51
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Aydoğan* (415 mesaj) ohayyam (382 mesaj) Laguna 2.0 T (312 mesaj) isimbulunamadı (238 mesaj) Robinson_Crusoe (155 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (997 mesaj) Mobil (797 mesaj) Tablet (122 mesaj) Mini (41 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Renault >> +Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi)
Giriş
    6211 Mesaj
    Yapılan işlemler: yağ filtresi, polen filtresi, motor yağı, mazot filtresi, karter tapa contası, hava filtresi, paket Renault bakım ve kontroller. Parça ve İşçilik indirimli fiyatlarla toplam: 828 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aydoğan* -- 21 Aralık 2018; 19:52:35 >
    |
    |
  • Yarbay
    6211 Mesaj
    160 bin km bakımı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    32 Mesaj

Laguna 2 1.6 prv faz2 ve laguna 2 2.0 t dyn kullandiktan sonra laguna 3 2.0 dci dyn sunrooflu gri bir arac aldim.3 ay kadar oldu. Yeni bakim yapilmisti ve birsey yaptirmadim henüz. oncelikle motor performansi 2.0 dci de tabiki guzel ama 2.0 t gibi degil. Yol tutuşu faz2 den zayif gibi ancak burada benim on duzende bir sorun var onu hallettikten sonra yeniden görüş paylaşacağım. Suspansiyon epey farkli laguna 3 sert bir arac. On konsolsan gelen sesler rolantide gercekten sinir bozucu. Yakit anlaminda sehirler arasi 110 km ortalamada 5.5 lt civarina dusuyorum sehir ici 9 alti mumkun degil hatta daha da yukseliyor. Simdilik aklimdakiler bunlar sormak istediginizbirsey olursa bildigim kadari ile cevap yazarim.

|
    |
    bedrim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    409 Mesaj
    Bakim icin teklif aldim. 1150 liraya geliyor fren hidroligi ve antifriz eklenince. Onlarin da degisme zamani gelmis oyle dediler. İstanbulda var mi onerebileceginiz servis? İnanlara gidiyordum kapandi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecü -- 9 Ocak 2019; 12:19:59 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    257 Mesaj
    Uzunca bir süredir ekranda çıkan park yardımı ve airbag hatası sebebiyle Ankara Şaşmazda gittiğim my renom özel servisinde tüm sorunlar halledildi (nasıl halledildiğini de yazacaktım ama tam anlamam bu işlerden) daha önce de triger değişimi için gelmiştim ve o zaman da sorunsuz işlemlerimi halletmişlerdi. Düzgün laguna ustası bulmak zor olduğu için ihtiyacı olan arkadaşlara duyurulur.

|
    |
  • Yarbay
    6211 Mesaj
    2018 Aralık ayında yıllık bakım yapıldı. Yetkili servis, dört yıl dolduğu için ağır bakım yapılması gereği özellikle belirtmişti. Fakat ağır bakımı bir sonraki yıllık bakım olan Aralık 2019 kadar erteledim.
    |
    |
  • Yarbay
    6211 Mesaj
    Sorun olmadığı halde, yine park freni arızası ekranda görünmeye başladı.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    938 Mesaj
    2009 1.5dci aracıma Ankara'da özel bir serviste bakım yaptırdım. arka balataların değişmesi gerekir dediler tamam dedim. mga marka balata taktılar. Fakat ciddi anlamda ses yapınca tekrar gittim. Değiştirdiler arka diskleri tornaya gönderdiler ve TRW marka balata taktılar. Ancak gördüm ki TRW marka taktıkları balata Laguna 2 için üretilmiş (TRW GD1469) ses yok ama kafamda soru işareti var. Bu konu hakkında tavsiyeniz ne olur ?
    |
    |
  • Teğmen
    109 Mesaj
    Merhaba Arkadaşlar ,
    Bu aralar Laguna 3 Modelini baya kafama taktım.

Dizel Laguna 3 Modelini kafama takma sebebim , tamamen duygusal $$$ :) Bu donanım seviyesindeki araçlara nazaran daha uygun olmaları.

Ancak bir konuda kararsız kaldım.

1.5dCİ Manuel ile 2.0 dCİ Otomatik arasında kararsız kaldım.

Tecrübeli olan arkadaşlardan , yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
  • Onbaşı
    32 Mesaj
    2.0 dci otomatikten memnunum☺️

|
    |
  • Yarbay
    2270 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: karacicek

Merhaba Arkadaşlar ,
    Bu aralar Laguna 3 Modelini baya kafama taktım.

Dizel Laguna 3 Modelini kafama takma sebebim , tamamen duygusal $$$ :) Bu donanım seviyesindeki araçlara nazaran daha uygun olmaları.

Ancak bir konuda kararsız kaldım.

1.5dCİ Manuel ile 2.0 dCİ Otomatik arasında kararsız kaldım.

Tecrübeli olan arkadaşlardan , yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
    ahh ahh kardeşim

Laguna II Faz 2 1.9 dci ile lagunayı çok sevdim.

Uzun süredir Laguna 3 1.5 dci takip ediyorum ama son 3-4 ayda fiyatlar 1.5-2 kat oldu..:

maaşlar? %15 zam Ocak ayında....
    |
    |
  • Teğmen
    156 Mesaj

bir kaç ay önce bende laguna III 1.5 dci privilege modeli satın aldım aklımda her zaman olan arabalardan biriydi aslında güzel araba geniş araba deri koltuk cam tavan ve sunroof özellikli navigasyonu yok bazı modellerinde var bazılarında yok privilagelerin şimdilik iyi gidiyoruz denizlide 65 lik depo ile 800 km ye yakın yol yapıyor ilerleyen zamanlarda resim de yüklerim

|
    |
  • Yüzbaşı
    280 Mesaj
    Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum bir çok mesaj okudum ama detaylı bilgi bulamadığım için yazmam zoru da kaldım. 2.0 dizel Laguna 3 alacam nasipse ancak bir çok yorumda aracın direksiyon sertliğinden bahsedilmiş bir kaç yorumda da saça 1.5 şerde bu sorumu. Olduğu 2.0 larda daha yumuşak bir direksiyondan bahsediliyor 1.5 ile 2.0 dizel arasında direksiyon anlamında bir gark var mı ve direksiyonlar servo mu yoksa sadece hidrolik mi selamlar
    |
    |
Reklamlar
Masal Oku
Ekonomi
Cancer Clinical Trials
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,625
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.