Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.860
Cevap
52
Favori
376.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: e d d a i

quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

Orijinalden alıntı: ZerstoreNN

Selamlar herkese ,
    1.5 dCi Laguna3 düşünüyorum..araç hakkında şikayet ve önerileri rica edebilirmiyim kullanıcılardan?
    Bir bayii müdüründen edindiğim bilgiye göre.. servis ve parça ücretleri laguna için model düştükce artıyormuş doğru mudur ?
    Parça ücretleri gerçekten can yakar vaziyettemi ?
    Teşekkürler

Bu bölümde istediğiniz bütün bilgilere ulaşmanız mümkün. Zaman ayırabilirseniz paylaşımlarda istediğiniz bilgilere ulaşırsınız.

Servis ücreti örneğin Megane, Fluence...ile aynı.

Parça fiyatları bulunduğu sınıf gereği emsalleri gibi yüksek. Yani Megane vb.den yüksek.

Türkiye'de sınırlı sayıda bulunduğu için parça fiyatlarının yüksek olması normal.

2009 model aracım. Km 100 BİN oldu.

Şu ana kadar yıllık bakımları ve rutin değişmesi gereken yağ vb. hariç masraf yapmadım.

Masraf yaptığım anda burada paylaşacağım.

Hocam triger kayışlarını değiştirdiniz mi ? Evetse kaça ?

Haftaya bakıma gitmeyi düşünüyorum,yaklaşık 1000 TL falan tutuyor dediler. 4 yaş ve üzerindeki araçlara da % 30 indirim varmış.

75.000 km'de değiştirilmiş. Bu bakım en ağır bakım.

Rakam aşağı yukarı aynı.

• 2 model konusunda kararsızım ancak lagunadan biraz soğudum bir araç baktım xenon farının biri yanmıyordu. Servis ilk xenon farın beyaz geldiğini şimdi ise 2 ampulünde değişmesi gerektiğini çünkü sadece mavi xenon ampülü geldiğini belirtti 2 adet ampül 620 tl. Farın degismesi durumunda tanesi 740 tl, en çok dikkatimi çeken durum ise arka far ledleri sönerse ampülün değiştiğini söylediler. Ve fiyatı bagaj kısmı 420 tl çamurluk kısmı 220 tl. Hic led farlar ile ilgili bir sikinti yasayan var mi? Ledlerin değişme durumu oluyor mu. .? xenon ampülü sizce nerede bulunur bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustrix -- 24 Mart 2013; 0:06:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustrix

2 model konusunda kararsızım ancak lagunadan biraz soğudum bir araç baktım xenon farının biri yanmıyordu. Servis ilk xenon farın beyaz geldiğini şimdi ise 2 ampulünde değişmesi gerektiğini çünkü sadece mavi xenon ampülü geldiğini belirtti 2 adet ampül 620 tl. Farın degismesi durumunda tanesi 740 tl, en çok dikkatimi çeken durum ise arka far ledleri sönerse ampülün değiştiğini söylediler. Ve fiyatı bagaj kısmı 420 tl çamurluk kısmı 220 tl. Hic led farlar ile ilgili bir sikinti yasayan var mi? Ledlerin değişme durumu oluyor mu. .? xenon ampülü sizce nerede bulunur bilen var mı?

İlk olarak xenon ampulu baska bir servise daha sorun, arac uzerinde gelenle aynisini satmak zorundalar. Eger yok boyle satiyoruz derlerse zaten renault u mahkemeye vermek gerekir ve kesin kazanilir.

İkinci olarak laguna 2 imdede xenon far vardi 9 yillik 120k kmdeki aracta patlayan xenon ampulu yoktu. Laguna 2 forumundaki arkadaslar orjinal ampulu 150 tlya buluyorlardi. Bunda kullanilan modeli kitapcigindan bulup disaridan alabilirsiniz

• Herkese merhaba,
    Laguna III 2.0 dCI Dynamic'in GT paketi hakkında öğrenmek istediğim birkaç bilgi var;

- 2010 Model GT paket ile baz araca ek olarak gelen özellikler tam olanak nelerdir? Donanım özelliklerde baz bir araca göre ne gibi artılar var?

- Motor gücünde ve yakıt tüketiminde bir farklılık oluyor mu? Teknik özelliklerde ne gibi farklılıklar var?

- Jantlar 18 inch mi? (Öyleyse 17'ye göre yakıt tüketiminde ve konforda hissedilir bir fark yatatır mı?)

- Aracın yereden tüksekliği normal Laguna III'lere göre azaltılmış mı?

- Aracın diğer ölçülerinde (en, boy, toplam yükseklik, bagaj hacmi vb.) ve toplam ağırlığında baz araca göre bir farklılık var mı?

- GT paketli bir araç, normal bir LAGUNA III' göre öncelikli olarak tercih edilmeli midir?

Konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uluburak -- 24 Mart 2013; 9:22:23 >

• Sanirim birkac sayfa one gidersen bir arkadasimiz tum lagunalarin teknik ve donanim ozelliklerinin oldugu PDF linki vermisti. yada direk yenilaguna.com adresine bakarsaniz oradada hersey var... Dinamik Privilege ten ote alacaginiz aracin sahip oldugu paketler onemli... Paketler standart veya opsiyonludur.

GT paketli derken oyle bir paket yok sadece GT olan Laguna 3 ler varki Turkiyede varmi bilmiyorum. Bildigim kadariyla GT olan araclarda 4 tekerlekte direksiyon yonune gore ekseninde donebiiliyor, boylece arac daha dar aci ile saga sola donebiliyor. Yani saga 90 derece sokaga girerken on tekerlekler saga dogru aci yaparken arka tekerleklerde sola dogru disa donuyor. yenilaguna.com adresinde GT ve donu ile ilgili video var. Diger taraftan da yuksek suratlerde virajlarda savrulmalara karsi ESP nin isini azaltir ve daha guvenli surus saglar...

• Dynamic gt modeli var. Dynamic den farkı on tamponun 2 yaninda hava kanali var. Ayrıca vites topuzu ve pedallar metalik renkte. Fiyat ve donanım olarak farkı yok.

• Laguna 4Control turkiyeye gelmemis hic keske olsa... onun haricinde seklen farkli baska bisi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uluburak

Herkese merhaba,
    Laguna III 2.0 dCI Dynamic'in GT paketi hakkında öğrenmek istediğim birkaç bilgi var;

- 2010 Model GT paket ile baz araca ek olarak gelen özellikler tam olanak nelerdir? Donanım özelliklerde baz bir araca göre ne gibi artılar var?

- Motor gücünde ve yakıt tüketiminde bir farklılık oluyor mu? Teknik özelliklerde ne gibi farklılıklar var?

- Jantlar 18 inch mi? (Öyleyse 17'ye göre yakıt tüketiminde ve konforda hissedilir bir fark yatatır mı?)

- Aracın yereden tüksekliği normal Laguna III'lere göre azaltılmış mı?

- Aracın diğer ölçülerinde (en, boy, toplam yükseklik, bagaj hacmi vb.) ve toplam ağırlığında baz araca göre bir farklılık var mı?

- GT paketli bir araç, normal bir LAGUNA III' göre öncelikli olarak tercih edilmeli midir?

Konu hakkında bilgisi ve tecrübesi olan arkadaşlar paylaşırlarsa çok sevinirim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-2009-servis-garantili-laguna-iii-2.0dc-otm.gt-dpf-118232437/detay
    pek resim koymamış, 1.5 lerde GT paketli görmüştüm bi kaç tane spor koltuklar felan vardı...
    2010 model ilan görünmüyor...bu nedenle 1. soruya cevap veremiyoruz...
    2. sorunun cevabı sanırım hayır, 175 bg dci motor 2010 Lagunalarda vardı galiba ama denk gelmedi hiç...
    3- lagunada 18 jant görmedim, benimki 17, lastikler 225/50/17; 2010 executive de 225/45/17 gördüm...
    4- sanmam...
    5- ağırlık donanıma göre biraz değişirde gövde boyutları değişmez (sadece lagunada değil çoğu arabada)
    6- laguna3 artık Türkiye'de satılmıyor elde sadece 2.el seçenekler var, bu durumda yapılacak şey istenilen donanımlarda veya buna en yakın ve temiz arabayı araştırmak,

bence 2010 executive beyaz cam tavanlı lag-3 ler hem dış görünüm hemde donanım olarak en güzel olanı....

• quote:

Orijinalden alıntı: ___Murat___

quote:

2 model konusunda kararsızım ancak lagunadan biraz soğudum bir araç baktım xenon farının biri yanmıyordu. Servis ilk xenon farın beyaz geldiğini şimdi ise 2 ampulünde değişmesi gerektiğini çünkü sadece mavi xenon ampülü geldiğini belirtti 2 adet ampül 620 tl. Farın degismesi durumunda tanesi 740 tl, en çok dikkatimi çeken durum ise arka far ledleri sönerse ampülün değiştiğini söylediler. Ve fiyatı bagaj kısmı 420 tl çamurluk kısmı 220 tl. Hic led farlar ile ilgili bir sikinti yasayan var mi? Ledlerin değişme durumu oluyor mu. .? xenon ampülü sizce nerede bulunur bilen var mı?

İlk olarak xenon ampulu baska bir servise daha sorun, arac uzerinde gelenle aynisini satmak zorundalar. Eger yok boyle satiyoruz derlerse zaten renault u mahkemeye vermek gerekir ve kesin kazanilir.

İkinci olarak laguna 2 imdede xenon far vardi 9 yillik 120k kmdeki aracta patlayan xenon ampulu yoktu. Laguna 2 forumundaki arkadaslar orjinal ampulu 150 tlya buluyorlardi. Bunda kullanilan modeli kitapcigindan bulup disaridan alabilirsiniz

Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkürler. Lagunalar ile ilgili herhangi bir olumsuz tarafı var mıdır? Mesela ön takım Türkiye'nin bozuk yollarında hemen ses yapar mı? Bu kararsız araç çalıştırma filan hemen bozulur mu. Hemen derken alacağımız araçlar 2. El olduğundan 3-4 yıllık bir araç olması korkutuyor bizi.

• Bilgi paylaşan herkese çok teşekkürler...

Herkese kazasız, belasız ve keyifli sürüşler diliyorum...
  • Bugun ondisk leri ve on balatalari degistirdim.

Sasic marka discler cifti 180 TL ( Serviste tanesi 159 TL marka ? )
    Remsa marka balata onler takim 90 TL.

35 TL iscilik TOPLAM 305 TL.
  • quote:

quote:

quote:

Vermiş olduğun bilgiler için çok teşekkürler. Lagunalar ile ilgili herhangi bir olumsuz tarafı var mıdır? Mesela ön takım Türkiye'nin bozuk yollarında hemen ses yapar mı? Bu kararsız araç çalıştırma filan hemen bozulur mu. Hemen derken alacağımız araçlar 2. El olduğundan 3-4 yıllık bir araç olması korkutuyor bizi.

Hocam ben de araci yeni aldim o yuzden tecrubeye dayali sorulara tam yanit vermem mumkun degil. Ancak, forumu okursaniz soylediginiz konularda pek sikinti yasayan olmamis gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Bugun ondisk leri ve on balatalari degistirdim.

Servis bu gibi konularda ciddi manada pahali maalesef.

Omer bey disk ve balatalarin markasini yeni duydum, sanirim kaliteli urunler? Ben bu tip urunlerde hep TRW markasini tercih ediyorum, gercekten iyi bir marka. Bir de otostart.com'dan fiyatlara baktiniz mi? Orada da fiyatlar bayagi iyi duruyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ohayyam

Bugun ondisk leri ve on balatalari degistirdim.

Servis bu gibi konularda ciddi manada pahali maalesef.

Omer bey disk ve balatalarin markasini yeni duydum, sanirim kaliteli urunler? Ben bu tip urunlerde hep TRW markasini tercih ediyorum, gercekten iyi bir marka. Bir de otostart.com'dan fiyatlara baktiniz mi? Orada da fiyatlar bayagi iyi duruyor.

Valla disk sokuldukten sonra Kocaeli korfez sanayide gezmedigimiz yer kalmadi ustayla... Heryer Lag II ve Lag III turbo olmayan parcalarla dolu. Turbo nun diski buyuk balalalarinin sekli disk capindan dolayi farkli. Ufak bir yedek parcacida bulduk oda lag III diye almis ama bilseki bu turbonun parcasi digerlerine olmaz almazdi herhalde Fazla secme sansim yoktu yani... Ama Remsa alman, sasic ise ispanyol maliymis. Cin degillermis bari Nasil olduklarini zamanla kullandikca anliyacagiz bakalim...

• Sevgili arkadaşlar, forumu takip edenler,

Geçtiğimiz Ağustosta biraz da istemeyerek Laguna II benzin+LPGli aracımı sattım. Şartlar öyle gerektiriyordu. Sattım satmasına da rahatlığını, konforunu arar oldum. Arada sırada ikinci el sitelerine bakmaya devam ettim. Sanırım elimdeki Astrayı satıp yeniden bir Laguna alacağım. Niyetim, 2.0 dizel otomatik Laguna III almak. Sizlerden fikir ve bilgi bekliyorum. Örneğin,

Laguna 2.0 dizel otomatiklerde triger seti değişimine gerek yokmuş, zincirliymiş, doğru mu?

2. elde 2.0 lar ne derece değer kaybediyor bilen var mı?

Şu anda sahibinden.com da çok fazla satışta olan 2.0 dizel yok. Sizce 2010-2011 modellere en fazla ne kadar para verilir? Cam tavan-navigasyon opsiyonlarını da belirterek söyleyebilirseniz yönlendirici olur.

2011 model önden kaza yapmış, kaput, ön tampon, panel+airbagler değişmiş, çamurluklar boyanmış kazalı bir Lagunaya 42.500 TL isteniyor. Sizce bu makul mu?

Ayrıca Laguna veya Latitude 1.5 dci Otomatik gelir mi? Bekleyeyim mi?

Başka dikkat etmem gereken şeyler nedir?

Kestane kebap, acele cevap. Eski bir Laguna kullanıcısı Laguna II forumdaşı olarak şimdiden teşekkürlerimle selamlar.

• Geçen ağustosta Laguna II LPGli aracımı istemeyerek sattım şartlar gereği ama internetten bakmaya devam ettim. Şimdi Astramı satıp Laguna III dizel otomatik almayı düşünüyorum. Sizlerden bilgi ve görüş bekliyorum.

Dizel 2.0 Lagunalarda triger değişimine gerek yokmuş, zincirliymiş, doğru mu?

İkinci elde ne kadar değer kaybı yaşarım.

Sahibinden.com da 2011, kazalı, ön tampon, kaput, ön panel, havayastıkları değişmiş, ön çamurluklar boyalı, cam tavanı olmayan ama navigasyonu olan kazalı bir Lagunaya 42.500 TL isteniyor. Sizce bu fiyat ne derece makul?

Laguna 2.0 dizel otomatik alırken dikkat etmem gereken noktalar nelerdir?

Kestane kebap, acele cevap. Eski bir Laguna sürücüsü ve Laguna II forumdaşı olarak şimdiden teşekkürlerimle selamlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustallica

Geçen ağustosta Laguna II LPGli aracımı istemeyerek sattım şartlar gereği ama internetten bakmaya devam ettim. Şimdi Astramı satıp Laguna III dizel otomatik almayı düşünüyorum. Sizlerden bilgi ve görüş bekliyorum.

Sahibinden.com da 2011, kazalı, ön tampon, kaput, ön panel, havayastıkları değişmiş, ön çamurluklar boyalı, cam tavanı olmayan ama navigasyonu olan kazalı bir Lagunaya 42.500 TL isteniyor. Sizce bu fiyat ne derece makul?

Kestane kebap, acele cevap. Eski bir Laguna sürücüsü ve Laguna II forumdaşı olarak şimdiden teşekkürlerimle selamlar.

2.0 dci motorda triger yerine zincir kulanıldığı için sizi masrafa sokmaz. Değer kaybı 1.5 dci ile kıyaslandığında motor hacminden dolayı biraz daha fazla olmasına rağmen dizel ve otomatik oluşuyla durumu kurtarmaktadır. Bahsettiğiniz araç bana mantıklı gelmedi. Aynı fiyata yaşı daha büyük kazasız bir araç alınacağı gibi bütçenizi biraz daha arttırrak 2-3 yaşında orjinal bir araç alabilirsiniz. Periyodik bakımlarının düzenli olarak yaptırıldığından emin olun ve ekspertiz yaptırmayı, plaka ve şasi numarasından hasar kaydını sorgulatmayı unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustallica

Geçen ağustosta Laguna II LPGli aracımı istemeyerek sattım şartlar gereği ama internetten bakmaya devam ettim. Şimdi Astramı satıp Laguna III dizel otomatik almayı düşünüyorum. Sizlerden bilgi ve görüş bekliyorum.

lag-3 2.0 dizelde zincir var, 300 binde felan değişiyomuş o açıdan ağır bakım derdi pek yok...
    lag-3 2.0 dizel*oto alırken bence temizlik-kaza-km durumuna ek olarak donanıma bakmak lazım, ben aracımı nisan 12 de aldım, (yakın sayılır yani), tüm ilanlar nerdeyse privilege ama privilege olup kumaş koltuk-manuel ayarlı-cam tavan yok-bi xenon far yok vb. ama fiyat nerdeyse full ile aynı, ve lastiklerde önemli çünkü arabada 17" lastik var tanesi iyi markalarda (michelin vb) 400-500 tl,
    bende bunları düşünerek piyasasından 2-3 bin civarı fazla ödeyerek şu anki aracımı aldım, 2009 da alınabilecek en dolu paket (ısıtmalı-deri koltuk,cam tavan vb) ama çok temiz kullanılmıştı, ağır kaza yok, yaz-kış 2 set lastiği michelin vb...
    2. elde değer kaybı hangi km de aldığınıza ve kaça aldığınıza bağlı, (tabi kaza - boya durumuda)

100 binin altında nerdeyse hiç yok olanda yüksek rakam yazıyor, ör: benimki 2009 125 binde aldım 45 bine, 100 bin altına 50 civarı istiyolardı bende 50 ye alıp 100 bini geçtikten sonra değeri 40 a düşceğine 125 tekini alayım değer kaybı daha az olabilir diye düşünmüştüm...

ilgileniyosanız aracımı satıyorum, (nakit sıkışıklığı sebebiyle,) sahibinden ilanda detaylar var,
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-acil_deri-doseme_camtavan_temiz-kullanilmis-117898495/detay

• quote:

Orijinalden alıntı: isimbulunamadı

quote:

Arkadaşlar,

eller serbest şekilde kapılar kilitlendiğinde camlar da otomatik kapanıyor mu? Benim arabada kapanmadı, ben aslında kapanır diye bekliyordum ??

Camlar kapanmaz hocam. Camları ve sunroofu kapatmak için kapı üzerindeki düğmeye veya anahtar üzerindeki düğmeye 2 kere basmak yeterli.

Bu arada lastik olayını güzel açıklamışsın, eline sağlık.

Teşekkür ederim hocam, mesajınızı görmemiştim, bunu öğrenmem çok iyi oldu
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.