Şimdi Ara

+Yeni LAGUNA III Ana Konu+ 0 Bir Laguna Aldım (Resim Ekledim+Modifiye Edildi) (119. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.861
Cevap
52
Favori
376.111
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mustallica

quote:

Orijinalden alıntı: veyselh

quote:

Orijinalden alıntı: uluburak

quote:

Ben 2009 2.0 dci otomatik privilege 64bin km servis bakimli, birkac boya harici kazasi olmayani 37 ye aldim. Umarim sende gonlune gore bir laguna bulursun.

Öncelikle hayırlı olsun, kazasız belasız, güle güle kullanın aracınızı...

Çok uygun fiyata almışsınız... Bu aracı ne zaman satın aldığınızı öğrenebilir miyim?

Aracın herhangi bir ek paketi var mı?

Bir de; nerden aldınız, tanıdıktan mı, galeriden mi, internetten mi?

Tekrar hayırlı olsun....

Tesekkurker. 1 ay kadar once aldim, sahibinden com da buldum galeriden aksam 9 da ilan cikti sabah istanbul da araci almistim. Duzgun arac olunca 1 gunde gidiyor ondan ilanlari yakin takip etmek lazim. Birde renault2 com adresine bak servisleri aramanda fayda var. Slmlar.

Hayırlı olsun. Oralardan da takibe başlayayım. :)

Acaba Laguna 4 çıktığında renault bunlardan getirir mi sizce? Çıkmasına az kaldı, 2014 Mart'ında çıkacak. 1.6 130 bg dizel motor CVT şansımanla kombine edebilir diye düşünüyorum, sizler ne dersiniz?

Laguna 4 hakkında, çizimlerden başka birşey görmedim. Ama Renault'un yeni yüzü malum çıktı. Symbol, Clio, Fluence, Scienic falan hep değişti. Megane, Laguna ve Latitude da buna göre değişecek.

Ancak Laguna'nın TRye gelebileceğini düşünmüyorum. Fluence ve Qashqai satışlarını etkileyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: hasans

http://www.lastikcim.com.tr/Jant-KM776-BD-70x16-5x1143-ET42,PR-3503.html jantı almayı düşünüyorum.

Lastik olarak

205/55/16 ve 205/60/16 arasında kararsız kaldım.

205/55/16

Goodyear Efficientgrip Performance 205/55R16 91W 188 TL
    Michelin Energy Saver GRNX S1 205/55R16 91V 190 TL
    Continental ContiPremiumContact 5 205/55R16 91W 179 TL

205/60/16

Continental ContiEcoContact 5 205/60R16 92V 250 TL
    Goodyear Efficientgrip 205/60R16 92H 240 TL
    Michelin Energy Saver GRNX AO S1 205/60R16 92V 250 TL

Yarın jant ve lastik alacağım çok ACİL tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

yol tututşlarında bariz bir fark yok,tabi aracı limitlerine yakın kullanmayı sevmiyorsanız. 205/55/16 yolda ki her bozuk zemini hissettiriyor,sert spor bir araç gibi hissediyorsunuz.ben konfor adamıyım diyosanız 60/16 konfor açısından daha iyi olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben 2009 2.0 dci otomatik privilege 64bin km servis bakimli, birkac boya harici kazasi olmayani 37 ye aldim. Umarim sende gonlune gore bir laguna bulursun.

Çok uygun fiyata almışsınız... Bu aracı ne zaman satın aldığınızı öğrenebilir miyim?

Tekrar hayırlı olsun....

Tesekkurker. 1 ay kadar once aldim, sahibinden com da buldum galeriden aksam 9 da ilan cikti sabah istanbul da araci almistim. Duzgun arac olunca 1 gunde gidiyor ondan ilanlari yakin takip etmek lazim. Birde renault2 com adresine bak servisleri aramanda fayda var. Slmlar.

Acaba Laguna 4 çıktığında renault bunlardan getirir mi sizce? Çıkmasına az kaldı, 2014 Mart'ında çıkacak. 1.6 130 bg dizel motor CVT şansımanla kombine edebilir diye düşünüyorum, sizler ne dersiniz?

Laguna 4 hakkında, çizimlerden başka birşey görmedim. Ama Renault'un yeni yüzü malum çıktı. Symbol, Clio, Fluence, Scienic falan hep değişti. Megane, Laguna ve Latitude da buna göre değişecek.

Ancak Laguna'nın TRye gelebileceğini düşünmüyorum. Fluence ve Qashqai satışlarını etkileyecektir.

Eminim ki benim gibi çok sayıda Laguna'nın tekrar gelmesini bekleyenler vardır. Latitude 20cm uzun ve bagajı Laguna gibi değil, fulence en dolu donanımlı versiyonu olsa dahi eksikleri kalmakta üstelik içi daha dar. Alt sınıf sonuçta, Qashqai de hem arazi arabası hem içinin net ölçülerini bulamadım ama daha dar gibi. Lafım size değil Renault yöneticilerine aslında. İnşallah bizi daha uzun süre Laguna' sız bırakmazlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tekrar hayırlı olsun....

2014 Mart'ında Laguna IV'ün çıkacağını nerden öğrendiniz? Kaynak sağlam mı? Paylaşırsanız sevinirim...

Sadece tahmindi.. & yılda bir yeni kasa-model, 4. yılında makyaj. Aslında Fransadaki modellere bakmak lazım ki hemen gidip Renault Fransa sitesinden Laguna broşürü indirdim.

Kasa değişmemiş, makyaj da görünmüyor.

Daha önce de değinilen, 4CONTROL dedikleri sisteme sahip araçlar var (sadece ön değil, arka tekerlekler de direksiyona belli bir oranda tepki vererek dönüyor, kısa mesafe/düşük hızlardaki dönüşlerde dönüş çapı azalıyor, uzun yol-60 km üzerindeki hızlarda da daha sarsıntısız şerit değiştirme sağlıyormuş.

Expression, Black Edition, BOSE Edition, GT 4 CONTROL / Pack GT Alcantara ve Initiale diye 5 adet donanım seviyesi veya paket ile satılıyor. En basiti Expression, en üstü Initiale, hep üzerine donanım eklenerek gidiyor.

2.0 litre, bio etanollü, 140 bg, 6 ileri düz vites ile 10,1 litre şehiriçi tüketim
    1.5 litre, dizel, 115 bg, 6 ileri düz vites ile 4,9 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 130 bg, 6 -düz vites ile 6,3 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, ENERGY dizel, 130 bg, 6 -düz vites ile 5,5 litre şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 150 bg, 6 -düz vites ile 6,3 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, ENERGY dizel, 150 bg, 6 -düz vites ile 5,5 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 175 bg, 6 -OTOMATİK vites ile 7,4 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 180 bg 400 NM Tork, 6 -düz vites ile 7,1 şehiriçi tüketim

Bunlar da motor seçenekleri.

Yine de bu broşürde manuel vitesler çoğunlukta. EDC göremedim. Belki de yeni teknolojilerin uygulanacağı bir Laguna çıkmayacak ve tarihe gömülecek...! Bilemiyorum. Ama 6 yılda bir yeni model çıkması lazım ve seneye Mart ayına denk geliyor :) Kimbilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: MAKBERO

quote:

http://www.lastikcim.com.tr/Jant-KM776-BD-70x16-5x1143-ET42,PR-3503.html jantı almayı düşünüyorum.

Lastik olarak

205/55/16

205/60/16

yol tututşlarında bariz bir fark yok,tabi aracı limitlerine yakın kullanmayı sevmiyorsanız. 205/55/16 yolda ki her bozuk zemini hissettiriyor,sert spor bir araç gibi hissediyorsunuz.ben konfor adamıyım diyosanız 60/16 konfor açısından daha iyi olacaktır.

teşekkür ederim dostum lastik marka olarak hangini almalıyım?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Tekrar hayırlı olsun....

2014 Mart'ında Laguna IV'ün çıkacağını nerden öğrendiniz? Kaynak sağlam mı? Paylaşırsanız sevinirim...

Sadece tahmindi.. & yılda bir yeni kasa-model, 4. yılında makyaj. Aslında Fransadaki modellere bakmak lazım ki hemen gidip Renault Fransa sitesinden Laguna broşürü indirdim.

Kasa değişmemiş, makyaj da görünmüyor.

Daha önce de değinilen, 4CONTROL dedikleri sisteme sahip araçlar var (sadece ön değil, arka tekerlekler de direksiyona belli bir oranda tepki vererek dönüyor, kısa mesafe/düşük hızlardaki dönüşlerde dönüş çapı azalıyor, uzun yol-60 km üzerindeki hızlarda da daha sarsıntısız şerit değiştirme sağlıyormuş.

Expression, Black Edition, BOSE Edition, GT 4 CONTROL / Pack GT Alcantara ve Initiale diye 5 adet donanım seviyesi veya paket ile satılıyor. En basiti Expression, en üstü Initiale, hep üzerine donanım eklenerek gidiyor.

2.0 litre, bio etanollü, 140 bg, 6 ileri düz vites ile 10,1 litre şehiriçi tüketim
    1.5 litre, dizel, 115 bg, 6 ileri düz vites ile 4,9 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 130 bg, 6 -düz vites ile 6,3 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, ENERGY dizel, 130 bg, 6 -düz vites ile 5,5 litre şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 150 bg, 6 -düz vites ile 6,3 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, ENERGY dizel, 150 bg, 6 -düz vites ile 5,5 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 175 bg, 6 -OTOMATİK vites ile 7,4 şehiriçi tüketim
    2.0 litre, dizel, 180 bg 400 NM Tork, 6 -düz vites ile 7,1 şehiriçi tüketim

Bunlar da motor seçenekleri.

Yine de bu broşürde manuel vitesler çoğunlukta. EDC göremedim. Belki de yeni teknolojilerin uygulanacağı bir Laguna çıkmayacak ve tarihe gömülecek...! Bilemiyorum. Ama 6 yılda bir yeni model çıkması lazım ve seneye Mart ayına denk geliyor :) Kimbilir...

Benzin yada LPG li motor olmamasi cok ilginc ???

• Arkadasım o Mugladakı arkadas demıssın bendede 2011 exectuve var 2.0 d.c.i laguna aracı 78.700 tl 'ye almıstım exectuve modellerı satıslerı yuksektır tabııkıde bu araclarında bellı bır model fiyatı olucaktır zaten pıyasası dusuktur lagunaın butun lagunaların kaderınde bu var ama parasını bence her türlü hakeden bır aractır arkadaslar,ayrıca bızım ısyerıne bır tane latıtude 2.0 d.c.i gelmıstı ınanın ıscılık anlamında laguna on ceker herkese ıyı forumlar
  • quote:

quote:

quote:

Lastik olarak

205/55/16

205/60/16

Michelın. Laguna ne yazık ki lastik seçiyor. Hem konfor hem de yol tutuş olarak limitlerini bir hayli zorlayabiliyorsunuz aracın. Yol müsait olduğu her uzun yolculuğumda şahsen aracımın limitlerini denerim.yüzünüzü gülümsetecek tepkiler vereceğine emin olabilirsiniz:) laguna nin 3 kasasına da bindim. Hatırı sayır bir tecrübem var. Ben aracımın limitlerini denemeyi seviyorum dediğimede bakmayın. Tam bir konfor adamıyım, bazen gerçekten sinirimi bozuyor. Lastik yanağımın yarılması sebebiyle lastiklerin dördünüde değiştirdim ancak lastikler ebad ölçüleri sebeeiyle gercekten pahalı. Bu yüzden gitti lassa aldım hayatımın harasını yaptim konforda berbat yol tutuşda. Ortalama ayda bir istanbul a giderim her virajın ne kdr sert girilebileceğini dahi ezberledik artık:) lassa ile viraja sert girmek ( baya sert):) cesaret ister hata affetmez michelin gercekten cok pahali ancak verdiginize kesinlikle degecektir. Ne yalan söylim diger bindiğim araçlarda bu kadar bariz lastik seçen aracım olmamıştı ama laguna seçiyor..hakkınıda veriyor:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Lastik olarak

205/55/16

205/60/16

Michelın. Laguna ne yazık ki lastik seçiyor. Hem konfor hem de yol tutuş olarak limitlerini bir hayli zorlayabiliyorsunuz aracın. Yol müsait olduğu her uzun yolculuğumda şahsen aracımın limitlerini denerim.yüzünüzü gülümsetecek tepkiler vereceğine emin olabilirsiniz:) laguna nin 3 kasasına da bindim. Hatırı sayır bir tecrübem var. Ben aracımın limitlerini denemeyi seviyorum dediğimede bakmayın. Tam bir konfor adamıyım, bazen gerçekten sinirimi bozuyor. Lastik yanağımın yarılması sebebiyle lastiklerin dördünüde değiştirdim ancak lastikler ebad ölçüleri sebeeiyle gercekten pahalı. Bu yüzden gitti lassa aldım hayatımın harasını yaptim konforda berbat yol tutuşda. Ortalama ayda bir istanbul a giderim her virajın ne kdr sert girilebileceğini dahi ezberledik artık:) lassa ile viraja sert girmek ( baya sert):) cesaret ister hata affetmez michelin gercekten cok pahali ancak verdiginize kesinlikle degecektir. Ne yalan söylim diger bindiğim araçlarda bu kadar bariz lastik seçen aracım olmamıştı ama laguna seçiyor..hakkınıda veriyor:)

Laguna II deki bir arkadasimin tavsiyesi ile PETLAS PT741 aldim. 215x55x17 6 taksit 1000 TL. Daha oncede laguna II de Starmaxx kislik kullanmistim. Micheline gore ucuz ama kalite olarak hic asagi kalir yani yok bence.

• Petlas ve starmax ucuz ama kötü lastik değiller. Yol tutuş ve gürültü gayet iyi.

• Arkadaslar cok acıl yardımm Interruptıon radıo dıyoor radyo ekranımda arac laguna 3 d.c.i exectuva aracım Izmırde oturuyoorum Dost fm' de kaldı arabanasıl kanalı degıstırebılırım ned yaptıysam olmadı fabrıka ayarlarına gırıp reset atmak da ıstemedım samsung S3 telefonu takrar tanıtmam gerekıcek bılenler varsa Lütfen yardım arabamı sewıyoorum ama su Fransızler tam Fransızz yawurlarıymış wallahı Iyı forumlar herkezee bugune kadar hıçbır arabamda basıma gelkmıyeen sey laguna 3 de oldu
  • Nokian 205 55 R 16 94 H XL Nokian H Lastik 180 TL

Continental 205/55R16 91V TL CPC 5 Lastik 180 TL

GOODYEAR 205/55 R16 91V EFFICIENTGRIP Performance Lastik 189 TL

MICHELIN 205/55 R16 91V Primacy 3 Lastik 200 TL

Bugün kısmetse alacağım.Hangi lastik alınır ?
  • quote:

Nokian 205 55 R 16 94 H XL Nokian H Lastik 180 TL

Continental 205/55R16 91V TL CPC 5 Lastik 180 TL

GOODYEAR 205/55 R16 91V EFFICIENTGRIP Performance Lastik 189 TL

MICHELIN 205/55 R16 91V Primacy 3 Lastik 200 TL

Bugün kısmetse alacağım.Hangi lastik alınır ?

Conti veya michelin almani tavsiye ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qzwxec

quote:

Aracınızda ek paket var mı diye sormuştum ama sanırım gözünüzden kaçmış...
    Mesela deri döşeme, XENON far ve far yıkama sistemi ya da atermik ön cam gibi özellikler bir ya da birkaçı var mı aracınızda?

expression hariç, tüm Laguna 3lerde deri-kumaş standart. atermik cam da sanırım standart.

xenon far, bixenon far, sunroof ve navigasyon opsiyon. navigasyon, 2010 sonrası executivelerde standart sanırım.

Atermik cam standart değil sanırım... 2008 yılında paketler şöyleymiş;

Busines Paket (BP)
    --------------------------------
    - Yan arka hava yastıkları
    - Elektirikli ve ısıtmalı ön koltuk
    - Deri döşeme (Premium)
    - Alkantara/Nubuk Döşeme (Dynamic)

Premium Paket (PP)
    --------------------------------
    - Atermik ön cam
    - Arka yan camlarda güneşlik
    - İlave viraj sis farı
    - XENON farlar
    - Far yıkama sistemi

Ama 2010 yılındaki GT tipindeki Dynamic'ler için durum nedir? Tamponlarına bakılırsa, far yıkama var... Bu farların Xenon olma ihtimalini gösteriyor... Ama kesin nedir?
    Halojen, Xenon, Bi-Xenon? Ayrıca adaptif mi bu serinin farları?

Bilenlerden dönüş bekliyoruz...

Şöyle bir kaynak da var. Kenarda bulunsun.http://www.yenilaguna.com/ebrochure.pdf

• aracımla son 600 km ortalamam yol bilgisayarına göre 6.2 litre/100 km. yol bilgisayarı benim hesaplarımdan yaklaşık 0.3-0.4 litre fazla gösterdiğini de hesaba katarsam ortalamam 5.8 litre civarı. aracı yaklaşık %50 şehir dışı, %50 ankara şehir içi trafiğinde kullanıyorum. nazar değmesin şu an çok memnunum aracımın yakıt tüketiminden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: melangee

aracımla son 600 km ortalamam yol bilgisayarına göre 6.2 litre/100 km. yol bilgisayarı benim hesaplarımdan yaklaşık 0.3-0.4 litre fazla gösterdiğini de hesaba katarsam ortalamam 5.8 litre civarı. aracı yaklaşık %50 şehir dışı, %50 ankara şehir içi trafiğinde kullanıyorum. nazar değmesin şu an çok memnunum aracımın yakıt tüketiminden.

Belirtmiş olduğunuz veriler güzel. Yol bilgisayarında görülen ortalama hızınız kaç acaba.
  • 2008 model 2.0 dCI Privilege 61.000 km tüm paketleri olan kazasız ve temiz bir Laguna III için 41.000 TL nasıl bir fiyattır? Fiyat makul mu, yoksa aracın 2. el piyasa değerine göre yüksek bir miktar mı?

Ne dersiniz?
  • quote:

2008 model 2.0 dCI Privilege 61.000 km tüm paketleri olan kazasız ve temiz bir Laguna III için 41.000 TL nasıl bir fiyattır? Fiyat makul mu, yoksa aracın 2. el piyasa değerine göre yüksek bir miktar mı?

Ne dersiniz?

Bu fiyat bana göre çok iyi. Zaten Laguna uygun fiyatının karşılığından çok fazla şey sunuyor.

Ayrıca performans beklentiniz varsa 2.0 motor bunu karşılayacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aydoğan*

quote:

2008 model 2.0 dCI Privilege 61.000 km tüm paketleri olan kazasız ve temiz bir Laguna III için 41.000 TL nasıl bir fiyattır? Fiyat makul mu, yoksa aracın 2. el piyasa değerine göre yüksek bir miktar mı?

Ne dersiniz?

Bu fiyat bana göre çok iyi. Zaten Laguna uygun fiyatının karşılığından çok fazla şey sunuyor.

Ayrıca performans beklentiniz varsa 2.0 motor bunu karşılayacaktır.

Dönüş için çok teşekkürler....

Takip ettiğim kadarıyla bu fiyat piyasa ortalamalarına göre bana da uygun geldi ama yukarıda Veyselh nickli arkadaşın aldığı aracın özellikleri ve fiyatı maşallah çok iyi... O biraz aklımı karıştırdı, yani biraz daha beklersem, o kadar makul bir fiyat çıkar mı acaba? Yoksa o çok istisnai bir kısmetmiş de veyselh arkadaşımıza mı nasip olmuş?

Bu arada O'na da tekrar kazasız, sorunsuz keyifli sürüşler diliyorum...

Acele edip, yüksek fiyattan alma hatasına düşmeyeyim diye fikir almak istedim...

Başka arkadaşların da olumlu-olumsuz tüm fikirlerini duymak isterim...

• Bazı arkadaşlarım 2008 model 5 yaşında araba alınmaz, onun yerine 2-3 bin TL daha ver, en fazla 2-3 yaşında ama senin alacağından 20-30 bin KM daha fazlası olan bir araç al diyorlar...

Bu tavsiyeleri mantıklı mı?

2008 Model Laguna ile 2010 (ya da 2011) model Laguna'nın teknolojisi arasında bir fark var mı? Yoksa aynı parçalar ve sistemler mi kullanılıyor?

Her türlü fikri duymaktan memnun olurum...
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.