Şimdi Ara

YENİ LAGUNA 3 İLE TAM 4 KEZ YOLDA KALDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
1
Favori
33.068
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • YENİ LAGUNA 3 1.5 PRİVİLAGE DİZEL ARACIMLA TEMMUZ 2008 - ŞUBAT 2009 VE MART 2009 VE MAYIS 2009 TARİHLERİNDE 4 KEZ YOLDA KALDIM. ARAÇ TURBO BASINÇ HORTUMUNU PATLATIYOR VE HAREKETSİZ HALE GELİYOR. HER DEFASINDA DEĞİŞEN HORTUM TEKRAR PATLIYOR VE ÖZELLİKLE ÖN KOKPİT VE TORPİDO ARKASINDAN ELEKTRİK MOTORU ÇALIŞMASI VE VINLAMA BENZERİ SESLER GELİYOR. RENAULT SERVİSİ İSE BU SESLERİN ÇALIŞAN PARÇALARDA OLACAĞINI SÖYLÜYOR ANCAK BU SESLER YOKTU ARAÇTA SONRADAN BAŞLADI VE ŞİDDETİ GİDEREK ARTMAKTA. ARAÇTA FARKLI ZAMANLARDA AKÜ BOŞ UYARISI ÇIKMAKTA AMA YAPILAN ÖLÇÜMLERDE DOLU OLDUĞUNU SERVİS SÖYLEMEKTEDİR. ARAÇ FARKLI ZAMANLARDA ARIZA LAMBASINI YAKMAKTA VE ENJEKSİYON ARIZASI VERMEKTE BU ARIZA VARKEN ARAÇ 3000 DEVİRİ GEÇMEMEKTE. ANCAK ARAÇ STOP EDİLİP TEKRAR ÇALIŞTIRILINCA ARIZA IŞIKLARI SÖNMEKTE VE SERVİSİN BAĞLADIĞI CİHAZLA VERİLER RESETLENDİKTEN SONRA HAREKET EDEBİLİR DURUMA GELMEKTEDİR. BUNLARIN DIŞINDA ARAÇTA ÇEŞİTLİ PARÇALAR DA SERVİS TARAFINDAN ARIZA NEDENİYLE DEĞİŞTİRİLMİŞTİR. TÜM BUNLARIN SONUCUNDA VE DE ÖZELLİKLE HORTUM PATLAMASI NEDENİYLE YOLDA KALMALARIMIZIN SONUCUNDA ARTIK YETER DİYEREK RENAULT MAİSE ARACIN DEĞİŞTİRİLMESİ İÇİN BAŞVURUDA BULUNDUM. ALDIĞIM CEVAP İSE ARACIMIN BİR SERVİSE ÇEKİLEREK DETAYLI OLARAK İNCELENMESİ VE TAMİR EDİLEREK TARAFIMA VERİLMESİ OLDU. ARAÇ KIRKLARELİ RENAULT UZUNLAR SERVİSİNDE 3 GÜN DETAYLI İNCELEMEYE VE TAMİRATA ALINMIŞTI. 17 MART 2009 TARİHİNDE SERVİSTE DETAYLI TAMİRİ !!! YAPILAN ARACIMI TESLİM ALDIKTAN SONRA 20 MART TARİHİNDE HAMİLE OLAN EŞİMİ İSTANBULA HASTANEYE KONTROLE GETİRİRKEN TEKRAR YOLDA KALDIM. ARTIK BU ARACI BİR DAHA NE TAMİR ETTİRİRİM NE DE GÜVENLE BİNMEK İSTERİM. HAKKIMI SONUNA KADAR ARIYACAĞIM VE HUKUKİ HER TÜRLÜ YOLU DENEYECEĞİM...

ARKADAŞLAR DESTEKLERİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. HAKKIMI SONUNA KADAR ARAYACAĞIM RENAULT MAİSTEN BENİ ARADILAR VE ARACI DEĞİŞTİRMEYE HİÇ YANAŞMIYORLAR YOLDA KALMAMIN OLABİLECEĞİNİ BUNUN KAÇ KERE OLDUĞUNUN ÖNEMLİ OLMADIĞINI VE ARACIMI DETAYLI BİR ŞEKİLDE TAMİR ETMEK İSTEDİKLERİNİ SÖYLEDİLER. ARAÇ ZATEN MART ORTALARINDA MAİS TARAFINDAN DETAYLI İNCELEMEYE ALINMIŞTI AMA SERVİSTEN ÇIKTIKTAN 3 GÜN SONRA TEKRAR YOLDA KALMIŞTIM. VE BU GÜN 26 MART 2009 TARİHİNDE AKIL ALMAZ BİR OLAY YAŞANDI 24 MART 2009 TARİHİNDE RENAULT SERVİSİNDE ARACIMIN ÖN FREN BALATALARININ BİTTİĞİ VE DEĞİŞMESİ GEREKTİĞİ SÖYLENMİŞTİ VE SERVİS TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLMİŞTİ. ANCAK DEĞİŞİMDEN SONRA ARACIN FRENLERİ ZOR TUTAR HALE GELDİ VE NEREDEYSE ÖLÜYORDUK KIRKLARELİ EDİRNE KARAYOLUNDA ARAÇ KONTROLDEN ÇIKTI VE FRENLER ZORLA TUTTU ARAÇ FRENE BASINCA SAVRULDU VE ZOR DURARAK BAYIRDAN AŞAĞI YUVARLANMAKTAN KURTULDUM. HEMEN EDİRNE RENAULT TANINMIŞLAR SERVİSİNE GİTTİM VE YAPILAN İNCELEMEDE 2 GÜN ÖNCE ARACIMA TAKILAN BALATALARIN LAGUNA 3 E AİT OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI ONLARDA ÇOK ŞAŞIRDI BİZ AZ DAHA ÖLÜYORDUK İNSAN HAYATINI HİÇE SAYAN BU UYGULAMAYI RENAULT KIRKLARELİ UZUNLAR SERVİSİ ELLERİNDE BALATA OLMADIĞI İÇİN ŞEKİL OLARAK UYAN AMA LAGUNA 3 E AİT OLMAYAN BAŞKA BİR ARAÇ BALATASI TAKMIŞLAR BUNU TESPİT ETTİRDİM VE ORİJİNALLERİNİ ÜCRETİNİ ÖDEYEREK TAKTIRDIM DİĞERLERİNİDE ALDIM VE KONUYU MAİS E İLETTİM. ŞİMDİ ELİMDE 2 GÜN ARAYLA TAKILMIŞ BU BALATALARIN FATURALARI VAR VE BAŞKA BİR RENAULT ARACA AİT ANCAK LAGUNA 3 E AİT OLMAYAN BALATALAR DA BENDE. RENAULT MAİS İSE KONUYLA İLGİLİ SERVİSE BENİM ELİMDEKİ FATURALARI VE YANLIŞ TAKILAN BALATALARI ALIKOYMA TALİMATI VERİYOR. BİZ ORADA ÖLSEYDİK NE OLACAKTI NASIL BİR ANLAYIŞ BU. ARTIK BU ARACA NASIL BİNEYİM BEN DEĞİŞİM İSTİYORUM HAYIR DİYORLAR TAMİR EDELİM DİYORLAR TAMİR EDİYORLAR YOLDA KALIYORSUN BALATA TAKIYORLAR ÖLÜMDEN DÖNÜYORSUN NASIL GÜVENELİM ARTIK BU ARACA. TAM SERVİSTEN ÇIKARKEN SON BOMBA DA PATLIYOR VE ELİMDE ARACIN 21 MART 2009 TARİHLİ 30000 BAKIM İŞ EMRİ VAR ARACA BAKIM YAPTIRMIŞTIM ANCAK BU FREN BALATA OLAYI NEDENİYLE GİTTİĞİM SERVİS RENAULT NETTE ARACA BAKIM YAPILDIĞININ GÖRÜLMEDİĞİNİ SÖYLEYİNCE ŞOK OLDUM ELİMDE BAKIM İÇİN BELGE VAR VE BEN BAKIMINI YAPTIRDIM AMA 26 MARTTA KAZA ATLATIP BAŞKA BİR SERVİSE GİDİNCE ARACA BAKIM YAPILMAMIŞ OLARAK GÖRÜNDÜĞÜNÜ ÖĞRENİYORUM VE YOLDA KALIRSAM YOL YARDIMIN 30000 BAKIMINI YAPTIRMADIĞIM İÇİN BENDEN ÜCRET TALEP EDECEĞİNİ ÖĞRENİYORUM. BU NASIL SAÇMALIKTIR BAKIMI YAPILAN ARAÇ NEDEN BAKIM YAPILMAMIŞ GÖRÜNÜR. BU İŞİN SONUNA KDAR TAKİPÇİSİ OLUCAM. ARKADAŞLAR FRANSAYA NASIL ULAŞABİLİRİM KONU ÇOK CİDDİ HALE GELDİ ŞU AN BU SATIRLARI YAZAMAYABİLİRDİM DE EĞER BUGÜN KURTULAMASAYDIM. YA DA SONRAKİ GÜNLERDE DE BAŞIMA GELEBİLİR ÇOK TEDİRGİN BİNİYORUZ ARTIK ARACA.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filipper33 -- 5 Mayıs 2009; 23:56:18 >

• Çok geçmiş olsun.
  • yolda kalmak hiç birimizin istemediği sıkıntılı bir durumdur
    daha tecrübeli bir servise götürün bence istanbulda en azından
    ben bilemem fakat bilen arkadaşlar olur
    topiği güncel tutarsanız faydalı bilgiler edinebilirsiniz
  • kesinlikle arayın hakkınızı peşini bırakmayınız

bu şekilde bir sorunda ford fiestalarda var çoğunda boya dökülmesi var ama ford bunu kabul etmiyor araç değiştirmeye yanaşmıyor

2 tane dava açılmış durumda şuanda ford a

eğer sizin gibi başka bu sorunları yaşayanları bulursanız ve dava açarsanız kazanabilirsiniz daha önce örnekleri var bu şekilde sizde hakkınızı sonuna kadar arayın illaki bi sonuca ulaşırsınız
  • renonun müşteri memnuniyeti aracı satana kadar demek...
  • sonra renault teneke deyince kızıyolar .....

satın kurtulun bence
  • sonuna kadar arayın hakkınızı
  • yepyeni arabada nasıl böyle şeyler olur ilginç yahu bide laguna yani
  • Bizimde aracımız 16 km de baskı balata yakmış 500 km de komple direksiyon sistemi devre dışı kalmış ve kaza tehlikesi yaşamıştık. Fransaya mail attık , renault maisle görüştük , aracı değiştirmek istemediler ama sonunda 2.0 dci ile değiştirildi , araç fatura bedelinden geri alındı ve biz üzerini tamamlayıp 2.0 dci aldık.

Hakkınızı sonuna kadar arayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sobre -- 25 Mart 2009; 23:14:11 >
  • Renault'un geri aldığı araç

• Geçmiş olsun..

Ben olsam bende o araca bir daha binmek istemezdim..Ne bi uzun yola huzurla çıkılır nede başka biryere güvenle gidilir..

Hukuki haklarınızı sonuna kadar kullanın..Tanıdık bir avukat bulursanız o size yardımcı olacaktır..

Gerekirse mahkemeye verin dava açın Fransaya direkt telefon açın..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Exxcrea

sonra renault teneke deyince kızıyolar .....

satın kurtulun bence

Teneke ne alaka araç 6 yıldızı kaçırmış sen teneke yaptın.Arkadaş 3 defa yolda kalmış olabilir sonuçta mekanik bir alet otomobil.A6 alıp defalarca yolda kalanıda biliyoruz bu forumda.Yorum yaparken biraz objektif ol.
  • Öncelikle çok geçmiş olsun hakkınızı sonuna kadar arayın.
    Laguna III yapımında renonun çok özen gösterdiği bir model diye biliyorum hatta reno mühendislerinden birisi bu modelin yapım aşamasında intihar ettiğini duymuştum buna rağmen yine sorunlu bir model ortaya çıkıyorsa yazık reno lüks araba yapmayı beceremiyor megane II yaptı yüzüne gözüne bulaştırdı sıra laguna III de zaten laguna II de sorunluydu reno toros ve r19 a devam etsin
  • geçmiş olsun topiği Alfisti 159 un topiğine yaptığım gibi Mais e uğradığımda ileteceğim. O topiği Mais e ilettikten sonra çözüme ulaşılmıştı. Umarım gene çözüm olur. Her seri üretimde olduğu gibi Laguna da da Renault da da sorunlar olur. daha önce Audi A6 içinde benzer bir topic açılmıştı. Yada Ford Fiesta içinde.. Renault'un bu motoru yıllardan beri birçok araçta kullanılıyor. Sorunu genelleyip markaya yaymaksa VW hariç tabi bu forumun kronik sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 26 Mart 2009; 0:14:30 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: kubi lay

Öncelikle çok geçmiş olsun hakkınızı sonuna kadar arayın.
    Laguna III yapımında renonun çok özen gösterdiği bir model diye biliyorum hatta reno mühendislerinden birisi bu modelin yapım aşamasında intihar ettiğini duymuştum buna rağmen yine sorunlu bir model ortaya çıkıyorsa yazık reno lüks araba yapmayı beceremiyor megane II yaptı yüzüne gözüne bulaştırdı sıra laguna III de zaten laguna II de sorunluydu reno toros ve r19 a devam etsin

intihar mı etmiş
    cem yılmazın bu halıyı dokuyan çocuk kör oldu esprisi gibi birşey olmuş bu...
    sana yüklenincede kızıosun kubi lay...gene demedini bırakmamışın

• kesinlikle hakkınızı savunun garanti süresi bitmeden aracı değiştirtin ayıplı mal
  • O zaman sorunun çözümünde sizin topiği maise iletmenizin çok çok büyük bir payı vardı , tekrardan teşekkür ederim .
    quote:

Orjinalden alıntı: asilx

geçmiş olsun topiği Alfisti 159 un topiğine yaptığım gibi Mais e uğradığımda ileteceğim. O topiği Mais e ilettikten sonra çözüme ulaşılmıştı. Umarım gene çözüm olur. Her seri üretimde olduğu gibi Laguna da da Renault da da sorunlar olur. daha önce Audi A6 içinde benzer bir topic açılmıştı. Yada Ford Fiesta içinde.. Renault'un bu motoru yıllardan beri birçok araçta kullanılıyor. Sorunu genelleyip markaya yaymaksa VW hariç tabi bu forumun kronik sorunu

• quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orjinalden alıntı: kubi lay

Öncelikle çok geçmiş olsun hakkınızı sonuna kadar arayın.

intihar mı etmiş
    cem yılmazın bu halıyı dokuyan çocuk kör oldu esprisi gibi birşey olmuş bu...

Laguna III satışa çıkmadan önce öyle bir şey duymuştum ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum sanırım yine Dh'den okumuştum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubi lay -- 26 Mart 2009; 1:16:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Sobre

O zaman sorunun çözümünde sizin topiği maise iletmenizin çok çok büyük bir payı vardı , tekrardan teşekkür ederim .
    quote:

Orjinalden alıntı: asilx

geçmiş olsun topiği Alfisti 159 un topiğine yaptığım gibi Mais e uğradığımda ileteceğim. O topiği Mais e ilettikten sonra çözüme ulaşılmıştı. Umarım gene çözüm olur. Her seri üretimde olduğu gibi Laguna da da Renault da da sorunlar olur. daha önce Audi A6 içinde benzer bir topic açılmıştı. Yada Ford Fiesta içinde.. Renault'un bu motoru yıllardan beri birçok araçta kullanılıyor. Sorunu genelleyip markaya yaymaksa VW hariç tabi bu forumun kronik sorunu

Ne demek yardımcı olduysam ne mutlu.

• direksiyonu kilitlenen araç seninmiydi şimdi hatırladım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.