Şimdi Ara

yeni kasa ses sorunu (muhtemel nvidia kaynaklı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    geçenlerde yeni kasa topladım fakat eski kasada kullandığım hoparlörü takınca ses kontrolcünün çalışmadığını fark ettim. ki hoparlörüm de bim'den aldığım zamanında logitech s220 2+1. bilen bilir, bunun kontrolcüsü müthiş derecede pratik, buna alıştıktan sonra ses için başka yerden kısma yükseltme yapmak aşırı zor geliyor ki ikinci bir sıkıntı daha var: sesin az olması (aslında yeterli ama witcher 3 oynarken ses yetersiz geliyor ve artırmanın biryolu da yok).

sağda hoparlör simgesine tıklayıp ses ayarlarına gidince çıktı cihazı olarak iki seçenek var: smt22a300 (nvidia high definition audio) ki seçili olan da bu nvidia olan; bir de dijital ses (s/pdif) (2- high definition audio aygıtı) diye bir seçenek var. fakat ikincisini seçince ses gelmiyor pc'den.

ekran kartım asus gtx 1080, driverlarını indirirken inen geforce experience kaynaklı mı diye düşündüm önce sorun (sonuçta harici ses kartım olmadığına göre anakartla (msi x470 gaming plus) gelen dahili ses yongası kullanılmalıydı sanki) fakat emin olamadım. internette de bir şey bulamayınca burada sorayımd edim. yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.

• nvidia olan hdmi ile tv gibi bir aygıta görüntü ile birlikte ses aktarmak için kullanılan çıkış. diğeri ise bilgisayarın normal kulaklık çıkışı benim anlamadığım hangi kontrolden bahsediyoruz windows un ses kontrolümü hoparlörün üzerindeki seviye kontrolümü
  • _OzGuR_1903 kullanıcısına yanıt
    hocam realtek hd audio driverını tekrar indirince halloldu sorun. hem ses normale döndü hem de kontrolcü (hoparlöre bağlı olan) çalışıyor. teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim pcde de benzer sorun var, bazı oyunlarda ses yok, hoparlör anakartın ses çıkışından bağlı, hdmi kablo da ekran kartından ekrana bağlı....

anakartın ses çıkışından ekrana bağlayıp ordan ayrıca hoparlöre çıkış yapınca anca ses alabiliyorum, ilk durumda ses gelmiyor, mesala crysis 2, sniper elite vs
  • live2lift kullanıcısına yanıt
    dediğim gibi benim sorunum driver ile çözüldü hocam, sizinki de o kadar basit çözülür umarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.