Şimdi Ara

İlginç bir anakart sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sağdan soldan topladığım parçalarla 2.bir pc dizip arkadaşa vermek istedim, her şeyi ayarladım bir tek ekran kartı kalmıştı onu da gidip arkadaştan aldım, sistem kasada değil dışarıdaydı.Ekran kartını taktım çalıştı ve görüntü geldi, anakartı kasaya yerleştirdim tüm kablolarını eksiksiz bağladım çalıştırdım görüntü gelmedi.Ekran kartından şüphelendim kasadan söktüm anakartı masaya koydum, kendi kullandığım ekran kartını denedim görüntü geldi sorunsuz bir şekilde, tekrar arkadaştan aldığım ekran kartını denedim olmadı.Daha sonra arkadaştan aldığım ekran kartını kendi kullandığım anakartımda denedim ve görüntü geldi.Ben buradaki sorunun ne olduğunu anlayamadım.Google dan da baktım böyle bir sorun yaşayan var mı diye onu da bulamadım.

• Statik elektrik sorunu gibi sanki.hocam birde işlemciyi de söküp tekrar ekran kartını takıp denermisin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kardeşim işlemciyi çıkarsam hiç bir türlü görüntü gelmez zaten,ekran kartında sorun olduğunu sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: WhiteCorn

kardeşim işlemciyi çıkarsam hiç bir türlü görüntü gelmez zaten,ekran kartında sorun olduğunu sanmıyorum

Anlatım bozukluğu oldu sanırım .işlemciyi de söküp takacaksin anlamında dedim.islemcisiz tabiki çalışmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: nazaman

Anlatım bozukluğu oldu sanırım .işlemciyi de söküp takacaksin anlamında dedim.islemcisiz tabiki çalışmaz

Alıntıları Göster

işlemciyi yeni macunlamıştım çıkarırsam macun boşa gider :(

• quote:

işlemciyi yeni macunlamıştım çıkarırsam macun boşa gider :(

Alıntıları Göster
    Valla hocam benim pcde böyle bir problem oluşuyordu.tum donanımları işlemciyi de dahil komple söküp tekrar toplayarak hallediyordum.denemeye değer.macuna pek bişey olmaz.bir kısmı sogutucuda bir kısmı işlemcide kalır temizlemeden yerine tekrar takarsın.sen bilirsin tabiki

• WhiteCorn W kullanıcısına yanıt

kasayı yataysa dikey konuma dikeyse yatay konuma getirin (yerde olsun kasa masanın üzerinde filan değil) eğer görüntü geliyorsa statiklenme var demektir kasanda sorunu kasayı değiştirmen yok görüntü gelmiyorsa tornavidayla ateşle yine görüntü gelmiyorsa sorun powerda

• quote:

Orijinalden alıntı: dokuzkuyruklu-_-

kasayı yataysa dikey konuma dikeyse yatay konuma getirin (yerde olsun kasa masanın üzerinde filan değil) eğer görüntü geliyorsa statiklenme var demektir kasanda sorunu kasayı değiştirmen yok görüntü gelmiyorsa tornavidayla ateşle yine görüntü gelmiyorsa sorun powerda

anakart kasanın içinde değil , kitapların üstüne koyup çalıştırdım sürekli.sorun powerda da değil 3 tane power denedim hepsinde aynı sonucu aldım.statik elektrik olacağınıda sanmam 24 saat geçtikten sonra denedim yine olmadı açılışta 1 uzun 2 kısa bip sesi veriyor internetten araştırdım ekran kartı arızası diyor.

• quote:

anakart kasanın içinde değil , kitapların üstüne koyup çalıştırdım sürekli.sorun powerda da değil 3 tane power denedim hepsinde aynı sonucu aldım.statik elektrik olacağınıda sanmam 24 saat geçtikten sonra denedim yine olmadı açılışta 1 uzun 2 kısa bip sesi veriyor internetten araştırdım ekran kartı arızası diyor.

Alıntıları Göster
    Ekran kartsız çalıştırdınız mı peki yada ekran kartınızın ekstra güç kablolarını doğru taktığınızdan emin misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: dokuzkuyruklu-_-

Ekran kartsız çalıştırdınız mı peki yada ekran kartınızın ekstra güç kablolarını doğru taktığınızdan emin misiniz

Alıntıları Göster

Ekran kartsız 1 uzun 3 kısa bip geliyor, ekran kartını taktım 1 uzun 2 kısa verdi, rami çıkarıp silgiyle sildim şuan hiç bip vermedi ekrana görüntü hala gelmiyor. Ekran kartının başka bir güç girişi yok eski tip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhiteCorn -- 2 Nisan 2021; 16:13:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.