Şimdi Ara

Msi Rx 5700 xt driver kurulumu sırasında çökme ve bi daha açılmama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.090
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Msi rx 5700 xt ekran kartını 4 gün önce inventus'tan satın aldım. Kartı dün pc ye taktım ve sonrasında Adrenalin 2019 Edition 19.9.2 kurulumu esnasında ekranda sinyal yok belirerek monitör kararadı. Yaklaşık 10 - 12 dakika bekledikten sonra görüntü gelmeyince bende reset attım.
    Resetten sonra anakart logosu sonrasında yine aynı şekilde sinyal yok diyerek monitör kapanıyor. Kasayı açıp baktığımda ekran kartının fanları dönüyor ve rgb logosu yanıyordu. Başka bir ekran takarak windowsu açıp yarım kalan adrenalin sürümü kurulumunu kaldırıp. Tekrardan msi rx 5700 xt yi taktım. Fakat aynı durum dahada farklılaştı ve bu sefer hiçbir şekilde ekrana görüntü gelmiyor. Ekran kartının fanları dönüyor ve rgb logosu yanıyor fakat görüntü gelmiyor. Diğer ekran kartında ( hd 7350 ) sıkıntı yokken bunda olması beni kahretti. Sorun nerden kaynaklanmış olabilir.Yardımlarınızı bakliyorum. Bu arada arızalı ürün kaydı açtım.

• Arkadaşı niye tersliyorsunuzki? AMD stabil sürücü yapmayı beceremiyorsa bu arkadaşın suçu değil.RX 5700 ve RX 5700xt benimde beğendiğim fiyat-performans kartları fakat AMD'nin sürücüleri daha stabil ve sorunsuz çıkarması lazım. Ondan sonra AMD hakkında olumsuz yorum çıkınca insanlara kızıyorsunuz, AMD birazda suçu kendinde arayıp daha çok çalışmak zorunda. İlk yapacağı şeyde bu beceriksiz yazılım ekibini şutlamak olmalı bence.
  • sistem hakkında hiç bilgi vermemişsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güç kaynağın nedir?
  • monitörün görüntüsü gidince monitörü aç kapat düzelmesi lazım bende bıkaç kez bu sekılde olmustu
  • Sistem ryzen 2600
    msi b450m mortar
    g skill 16 gb
    evga 650 p2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGENERAL36 -- 3 Aralık 2019; 17:9:27 >
  • Kart dün yaptığımız bütün denemelere rağmen görüntü vermedi. Son kez kartı bilgisayara taktım ve sorunun ortadan kalktığını gördüm. 3 bin liralık bir parça nasıl bu kadar hassas olabiliyor.
  • An itibarı sorunlar çözülmüş görünüyor. İlgilenen bütün değerli forum üyelerine teşekkürler.
  • Nasıl çözdüğünü de yaz da aynı sorunu yaşayan olursa konuyu bulup çözümüne bakar öğrenir hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Muten Baba

Nasıl çözdüğünü de yaz da aynı sorunu yaşayan olursa konuyu bulup çözümüne bakar öğrenir hocam.
    Aynen öyle.

İlk konuya güncel olarak yazarsanız iyi olur.

Sonra millet AMD bozuk, gaming x çalışmamış vs demeye başlamasın ;)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef sinyal yok sorunu devam ediyor. Sorunun kaynağı Amd adrenalin edition 19.9.2 sürümünü kurulumu esnasında sinyal yok diyerek görüntüyü kesiyor. Bu durumu birkaç kez sürücüyü ddu yardımıyla silip yeniden yüklememe rağmen sinyal yok ve görüntünün gitmesi sorunu devam ediyor.
  • ORGENERAL36 O kullanıcısına yanıt
    Şu an 5700 serisinde sürücüden kaynaklanan;
    https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-12-1

Known Issues
    Radeon RX 5700 series graphics products may intermittently experience loss of display or video signal during gameplay.

Bu sorun var, genelde DP kullananlar bu sorunu yaşıyor, hdmi kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 3 Aralık 2019; 16:53:28 >
  • Diğer ekran kartı ile (hd 7350 ) Amd adrenalin 19.9.2 sürümünü kaldıktan sonra , rx 5700 xt'yi sisteme takınca görüntü veriyor. Taki 19.9.2 sürümünü yükleyinceye kadar sorun yok. Donanımsal bir sorunmuş gibi görünüyor.
  • Bahsettiğiniz durumu yaşadım. Dp kablosu ile hiçbir şekilde görüntü vermiyor. Hdmi ile görüntü veriyor fakat 19.9.2 sürümünü yüklemek istediğimde çökme oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ORGENERAL36 -- 3 Aralık 2019; 17:3:38 >
  • Kartı iade edip rtx 2060 super mi alayım yoksa kartın onarımını mı talep edeyim?
    Aralarındaki bir miktar performansa farkından feragat edilir mi?
  • 19.12.1 sürümünü yüklemeyi denesem mi?
  • Yanlışım olduysa affola. Kartı sürekli çıkarıp takmaktan gına geldi o sebeple böyle bir cümle kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

Bu mesaj silindi.
    Arkadaşı niye tersliyorsunuzki? AMD stabil sürücü yapmayı beceremiyorsa bu arkadaşın suçu değil.RX 5700 ve RX 5700xt benimde beğendiğim fiyat-performans kartları fakat AMD'nin sürücüleri daha stabil ve sorunsuz çıkarması lazım. Ondan sonra AMD hakkında olumsuz yorum çıkınca insanlara kızıyorsunuz, AMD birazda suçu kendinde arayıp daha çok çalışmak zorunda. İlk yapacağı şeyde bu beceriksiz yazılım ekibini şutlamak olmalı bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SakuraiTomoki -- 3 Aralık 2019; 19:58:48 >
  • ORGENERAL36 O kullanıcısına yanıt
    Dene tabi dostum. 1000 lira fazla vermemek için denenir.

Ben de nitro+ 5700xt aldım. Henüz kurmadım. Yarın toplamayı düşünüyorum kasayı. Mesela ben ekran kartı driver'ını son sürüm yüklemeyi hiç düşünmüyordum bile.

Umarım çözersin sorunu. Güzel haberlerini merakla bekliyoruz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.