Şimdi Ara

Yeni kasa Mazda 3 mü yeni kasa Honda Civic mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
8.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

%90 engelli babaannemin üzerine %37.5 indirimle almayı planladığım 0 km. Volvo v40 hayalim dedemin caiz olmayabilirine takılarak suya düştü.... Hayatımda maddi hiçbirşeyi bu kadar istediğimi hatırlamıyorum... 26 yaşında resmen bir çocuk gibi heveslenmiştim.. V40 hevesim şimdilik rafa kalktı..

Ama hayat devam ediyor..:D 45-50 bin civarı araç bakıyorum arkadaşlar.. Tip ve içime sinmesi benim için çok önemli... V40 75000 tl. idi o fiyata çok araç bulurdum ama içime o sinmişti... Böyle bir yapım var...
    Öncelikle aldığım aracın yakıtı çok önemli senede 25000 km. yapıyorum... Başlarda Ceed veya i 30 düşünüyordum (hb'ciydim) ama biraz da eşimin beğenisini göz önüne alarak sedanlara yöneldim..
    Wv ve Opel grubuna nedense bir türlü içim ısınamadı...Aslında en çok tavsiye edilen araçlar Jetta-Golf-Astra falan ama dediğim gibi içime sinecek önce... 3 yıldır Focus kullanıyorum ama Ford'un konfor yönü hoşuma gitmiyor...
    En son Honda Civic (yeni kasa lpgli ) - Mazda 3 yeni kasa (2010'dan sonraki dizel) ve Volvo s 40 arasında kaldım ...S40 üretimi durduğu için ondan da vaz geçmek üzereyim... BU arabaları kullananlar veya yakınlarında olanlar bana yakıt -kalite-yedek parça zorluğu-bakım fiyatı gibi konularda bilgi verirse çok sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkifKarabulut -- 2 Temmuz 2013; 12:36:57 >

• arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın
  • Millet kaynamasın measajım bir fikir verin lütfen.... Forumdonanım da bu kadar tenhalaştıysa vay diğer forumların haline
  • Mazda 3 derim ben

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

arabanın üretiminin durmasının ne ilgisi var ki olayla?
    sonuçta mazdanın da yeni kasası çıktı.
    S40 bu araçlardan daha üstün bir otomobil,ayrıca yabancınız da değil ford altyapısına sahip.
    Yani yedek parça zorluğu yaşamazsınız.
  • Volkswagen olmasın demişsiniz ama bence yeni Skoda Rapid'in 1.6TDI CR Elegance modeline bakın. 52bine TDI dopdolu bir araç oluyor ki bence çok iyi şu an.

Ama eğer temiz, dizel bir s40 bulursanız kaçırmayın. S40 bu araçlardan çok daha iyi.
  • Tutulan bir model olsun parça ve piyasa sıkıntısı çekmeyeyim derseniz civic önemli değil derseniz mazda olsun hem az olduğu için daha özel bir araba hem civicten daha iyidir

• ben kullanıyorum ve civici tavsiye ederim
  • hocam civic makyajlanacak ve makyajı hali çok daha güzel olacak. o nedenle civic almayın derim..

eğer alırım ve 2. elde yaşayacağım kayıp çok da önemli değil derseniz mazda 3 olabilir..

imkanlarınızı zorlayabilirseniz mercedes a serisi de belki alternatif olabilir...

vw jetta da güzel ve konforlu araç. o da düşünülebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: FirstClass

Volkswagen olmasın demişsiniz ama bence yeni Skoda Rapid'in 1.6TDI CR Elegance modeline bakın. 52bine TDI dopdolu bir araç oluyor ki bence çok iyi şu an.

Ama eğer temiz, dizel bir s40 bulursanız kaçırmayın. S40 bu araçlardan çok daha iyi.

S40 üretilmiyor artık yerine v40 çıktı o yüzden tereddüt ettim..AÇıkçası tip olarak içime en çok sinen Mazda 3 oldu içi de gayet iyi sadece 2. el piyasası kötü diyorlar ama 2-3 milyar zararına da satsam sorun değil benim için...Yedek parçası falan sorun oluyor mu acaba ? Bir de Hondayı lpgli mazday dizel düşünüyorum o yönden de dizel ağır basıyor...

• Kesinlikle CIVIC. karsilastirmam bile

• makyajlı civic ve yeni mazda 3 2014 te gelicek, bunları görmeden karar vermeyin ...

aceleniz varsa yeni leon sipariş edin, 2-3 ayda onun bekleme süresi var gerçi ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electro_g -- 4 Temmuz 2013; 10:51:06 >
  • Arkadaşlar samsun -ordu bölgesinde mazda 3 servsi yok galiba..Bir bilgisi olan varmı ? Eğer öyleyse zaten Mazda işi direk yalan olur
  • Eğer eşiniz sedan demeseydi heme gidin Yani Civic HB alın derdim ... Civic sedan ile HB 'in tek ortak özellikleri isimleri...
    Ben yeni Sedan Civic ' e hiç alışamadım ....

Volvo her zaman iyi bir tercih ama servis , yedek parça maliyetleri iyi araştırılmalı benim bu konuda bir fikrim yok açıkçası ...

Yeni mazda 3 2014 gelecek lansmanı yeni yapıldı ama lansmanda HB Olanı vardı yanılmıyorsam sedanı nasıl olur bilmem ... Ama
    güncel 3 sedan da yabana atılacak araba değil ...

Yalnız kesin sedan olacak diyorsanız Rapid ve Toledoya mutlak bakın fiyatları çok uygun ve donanımlı araçlar ..
  • Mazda 3 çok karizmatik bir araç bence mazda daha iyi seçim arıza oranı da oldukça düşük ve herkesin kullandığı civic'e gore nadir görülmesi bence artı.
  • quote:

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın

Arabayı polis çevirdiğinde engelli olmadığını görecek ne yapacaksın? Babaannenin emeklisine göz koymuşsun heralde
  • o honda cıvıc sedan nın nasıl bır suspansıyonu var anlamıyorum, beşik gıbı araba gercı kullanım yönüne göre değişir ama ben o aracın yol tutusunu dıreksıyon tepkısnı hıc sewmıyorum bozuk bır yoldan hızlıca gectığınızde resmen arabanın gezındığını hıssedıyorsunuz lastıkler sankı yere temas etmıyor gıbı

standart suspansıyonu olan mugen body kıtlı cıvıc meyıllı vırajlara sert girildiğinde arka tamponu asfalta surtuyor (şöför+3kişi)

ayrıca mılletın mest olarak baktığı o konsolda kapıların acık olduğunu uyaran ıkaz ışığı bıle yok :) (2012) makyajlı kasada var mı bılmıyorum

bence kullanıcı ılla honda kullanıcam dıyorsa accort typer s2000

bence volvo ve mazda arasında secım yapın

güz kahve mazda 3

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en_x -- 4 Temmuz 2013; 12:29:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gezginbur

quote:

arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum lütfen fikirlerinizi paylaşın

Arabayı polis çevirdiğinde engelli olmadığını görecek ne yapacaksın? Babaannenin emeklisine göz koymuşsun heralde

BU özürlü aracı değil kardeşim vasi aracı bunun adı..Özürlünün 3. derece yakınına kadar herkes kullanabiliyor... Yoksa %90 özürlü kişinin araç kullanamayacağını devlet de biliyor

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    Bir arkadaş epey yardımcı oldu özelden mesaj atmış...2012 çıkışlı 0 km. Mazda 3 'lerde epey indirim yapıyorlar..Orduda anlaşmalı servisleri de varmış...İbre iyice Mazda 3'e kaydı ... Görünüş olarak bence piyasadaki en iyi sedan sansasyonel bir tasarımı var Mazda 3'ün.. Satışta opel-VW'e göre 2-3 bin daha zararlı satsam da umrumda olmaz... Ama çok daha fazla zarar edilcekse sıkıntı olur..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.