Şimdi Ara

Yeni kasa Mazda 3 mü yeni kasa Honda Civic mi

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
84
Cevap
0
Favori
8.665
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> Yeni kasa Mazda 3 mü yeni kasa Honda Civic mi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    382 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 1905

quote:

Orijinalden alıntı: AkifKarabulut

Arkadaşlar 2012 çıkışlı 0 km.Mazda İmpressive(en dolusu) buldum bir bayide...Hem de istediğim renk inci beyazı...Adamlar 54.500'e bırakıyor 2013'ü 63000 tl... Bence süper bir fiyat buldum yorumlarınız nedir ? Arkadaşların çoğu Mazda mı alınır modunda ama ben hanımı ikna edebilirsem bu aracı almayı planlıyorum..

Hocam hangi bayi bu

Ben almaktan vaz geçtim alırsanız Trabzon bayii hatta zorlayın 54'e kesin alırsınız ben telefonda pazarlık yaptım
    |
    |

• Yarbay
    3223 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: en_x

o honda cıvıc sedan nın nasıl bır suspansıyonu var anlamıyorum, beşik gıbı araba gercı kullanım yönüne göre değişir ama ben o aracın yol tutusunu dıreksıyon tepkısnı hıc sewmıyorum bozuk bır yoldan hızlıca gectığınızde resmen arabanın gezındığını hıssedıyorsunuz lastıkler sankı yere temas etmıyor gıbı

standart suspansıyonu olan mugen body kıtlı cıvıc meyıllı vırajlara sert girildiğinde arka tamponu asfalta surtuyor (şöför+3kişi)

ayrıca mılletın mest olarak baktığı o konsolda kapıların acık olduğunu uyaran ıkaz ışığı bıle yok :) (2012) makyajlı kasada var mı bılmıyorum

bence kullanıcı ılla honda kullanıcam dıyorsa accort typer s2000

bence volvo ve mazda arasında secım yapın

güz kahve mazda 3

Senın yazdıklarını kendı deneyımlerımde karşılaştırıyorumda alakası bıle yok usta. Ben her yaz antalyadan artvıne ailecek gıden bırıyım. Arabada 5 kişi ve 2 kişi ağırlıgındada bagaj oluyordu hatta bagaja sığmayıp arka koltugun onunude dolduruyoduk. Onca yolla araba takozlara vura vura tumseklerden geçıyordu yanı arkası tam oturuyordu yere nekadar hızlı gıdersem gıdıyım ben suspansıyonlardan hiç şikayetçi olmadım bence süspansıyonlar diğer butun markalara göre çok daha guzel hatta en ıyılerden dıyebılırım. Gerektiğinde sert gerektiğinde yumuşak. Kapıların açık olduğunu belirten ışık var ayreten sen dıkkatlı bakmamışsın sanırım. Şahsen şehir içi yada uzun yolda acayip keyıf alarak kullandığım bir araçtır

• Yarbay
    3351 Mesaj
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: A380

deden büyük adammış kıymetini bil

allah dostu birisiymiş

Babaannem yatalak maaşı alıyor doktor %92 özürlü raporu vermişti doktor..dinen çok kişiye danıştım hemen hemen hepsi caizdir dedi...Ama benim için dedemin rızası da çok önemliydi 70 yaşındaki adamın gönlünü kıracak değildim dünya malı için.. O yüzden her zamanki gibi hayırlısı olsun dedim ve özürlü aracı almaktan vaz geçtim...

boşver belkide arabayı alsan bi yerden çıkacaktı kaza yapacaktın çalınacaktı yanacaktı bişey olacaktı

en iyisini yapmışsın
    |
    |

• Yüzbaşı
    723 Mesaj
    Orijinalden alıntı: HondatugraL

Senın yazdıklarını kendı deneyımlerımde karşılaştırıyorumda alakası bıle yok usta. Ben her yaz antalyadan artvıne ailecek gıden bırıyım. Arabada 5 kişi ve 2 kişi ağırlıgındada bagaj oluyordu hatta bagaja sığmayıp arka koltugun onunude dolduruyoduk. Onca yolla araba takozlara vura vura tumseklerden geçıyordu yanı arkası tam oturuyordu yere nekadar hızlı gıdersem gıdıyım ben suspansıyonlardan hiç şikayetçi olmadım bence süspansıyonlar diğer butun markalara göre çok daha guzel hatta en ıyılerden dıyebılırım. Gerektiğinde sert gerektiğinde yumuşak. Kapıların açık olduğunu belirten ışık var ayreten sen dıkkatlı bakmamışsın sanırım. Şahsen şehir içi yada uzun yolda acayip keyıf alarak kullandığım bir araçtır

kullanım şeklıne gore tercihlerin değisebıleceyını msjımın basında yazmıstım o aracın suspansıyonu cok yumusak babam kullanıyo olsa o araba ona gore gayet kullanıslı olurdu,
    ayrıca aracınız mugen mıydı bılmıyorum standart tamponlarıyla aracın yere surtmesı ımkansız zaten ayrıca arac surtme eylemını vıraja sert bır sekılde gırıldığınde esnerken yapıyor sız masallah arac esneyemıycek kadar yukluyorsunuz.

araç arkadasımındı satılalı uzunca bır zaman oldu. Ama onunla, o ışığa kezza bır uyarı işaretının noksanlığından oluşan şaşkınlık sebebıyle sureklı takılırdık, aklımda kapı ısığı gıbı kalmış. var ise duzelttığın ıcın tesekkur ederım.

o aracın suspansıyonu BENCE ıyı değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en_x -- 8 Temmuz 2013; 12:31:44 >

///M MOTORSPORT

• Binbaşı
    1379 Mesaj
    2014 mazda 3
    |
    |
    |
    Arkadaşlar herkese cevapları için teşekkürler honda civic hb dizel almaya karar verdim inşallah hayırlısı olur.... Jetta - Skoda -Astra(sedan) ve Mazda'yı da detaylı biçimde inceledim...Jetta Wv sevenler için en iyi seçenektir... Mazda iç dizaynı dışında gayet güzel bir araç sorunsuzdur fakat eşimi ikna edemeyince Hondaya döndüm.. Ayrıca bayilerde 2012 çıkışlı o km. çok uygun Mazdalar bulabilirsiniz ben en full dizelinin sıkı bir pazarlıkla 53-54'E-e alınabileceğini düşünüyorum
    |
    |

Arkadaşlar 2012 çıkışlı 0 km.Mazda İmpressive(en dolusu) buldum bir bayide...Hem de istediğim renk inci beyazı...Adamlar 54.500'e bırakıyor 2013'ü 63000 tl... Bence süper bir fiyat buldum yorumlarınız nedir ? Arkadaşların çoğu Mazda mı alınır modunda ama ben hanımı ikna edebilirsem bu aracı almayı planlıyorum..

Çok güzel bir tercih. yeni kasayıda dikkate alın hatta önceliğiniz yeni kasa olsun.
    |
    |
    Orijinalden alıntı: en_x

Orijinalden alıntı: HondatugraL

kullanım şeklıne gore tercihlerin değisebıleceyını msjımın basında yazmıstım o aracın suspansıyonu cok yumusak babam kullanıyo olsa o araba ona gore gayet kullanıslı olurdu,
    ayrıca aracınız mugen mıydı bılmıyorum standart tamponlarıyla aracın yere surtmesı ımkansız zaten ayrıca arac surtme eylemını vıraja sert bır sekılde gırıldığınde esnerken yapıyor sız masallah arac esneyemıycek kadar yukluyorsunuz.

araç arkadasımındı satılalı uzunca bır zaman oldu. Ama onunla, o ışığa kezza bır uyarı işaretının noksanlığından oluşan şaşkınlık sebebıyle sureklı takılırdık, aklımda kapı ısığı gıbı kalmış. var ise duzelttığın ıcın tesekkur ederım.

o aracın suspansıyonu BENCE ıyı değil

Araç sert şekılde esnese zaten bıyere kadar esner sonra takoza oturur e benım aracımda takoza oturmuş şekılde gıdıyor zaten arada hiçbir fark yok sızın bındıgınız araçta yere yakın gorunsun dıye mugen kıt taktıysanız bırakında deysın. O araç mugen kıte gore tasarlanmış araç değil standart donanıma gore duzenlenmiş araç. Ama hem kıt takıp hemde orjınal amortısorle kullanırsan her arabada o kiti yere deydırıceğime garantı verırım. Benım gc8 ın yere yakınlığı 4-5 cm civarıdır orjınal amortısorle kullansam yazıklar olsu naracın haline ama coil set oldugundan daha hiç deymedı. Kısaca sorun araçta yada amortısorde değil kıtı uygulayanda
    |
    |

• Yüzbaşı
    519 Mesaj
    Arkadaslar2014 yeni mazda 3 nasil yakit performans ve ses yalitimi ???

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: murat_ozen0707

yakıt 5 üzerinden 5 yani kendi klasmanındaki motorlara oranla çok az yakıyor.
    performans 5 üzerinden 4
    ses yalıtımı gene 5 üzerinden 4
    Valla pek anlamamda honda nin typer lari cok albenili :d

|
    |

Orijinalden alıntı: Aniil

quote:

Orijinalden alıntı: murat_ozen0707

yakıt 5 üzerinden 5 yani kendi klasmanındaki motorlara oranla çok az yakıyor.
    performans 5 üzerinden 4
    ses yalıtımı gene 5 üzerinden 4

Hocam test edenlerden okudum bir onceki kasaya gore ses kalitimi daha kotu diyenler var???

En garanti yol sizin bu aracı test etmeniz
    |
    |
    murat_ozen0707 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Aynen hocam 2010 mazda 3 var , yeni kasaya bakmak lazim, honda demisken honda seri arac fakat yol tutusu zayif mazda gibi diil ve tekerlek sesi iceriye cok aliyor motoru cok saglam fakat kaporto duzeni ve guvenlik olrak mazda 3 gerisinde ..

|
    |

Orijinalden alıntı: serdaresse

bir honda sahibi olarak yeni mazda 3 cok daha agır basıyor.. hem konfor hem motor, hem sürüş keyfi..

Konfor olarak hocam koltuktan sikayetciyim ortepedik koltuk var inanilmaz sert 2010 maz 3,te, kasisleri bu yuzden fazla hossediyor insan koltuklari degistirme fikri geciyor tek sikintisi o arabanin .....yeni mazda sehir ici 6.4 litre, dizel almak sacmalik bosa para demek artik..yeni mazdada okudugum artilar; az yakit surus keyfi tasarim super (hacback), eksileri :koltuklari ve ses yalitimi arastirmama gore... Kendim test edersem daha saglikli bilgi veririm...

|
    |
    |
    |

|
    |
    Arkadaşlar konum aklıma geld, bir yazayım dedim..Temmuz 2013'te aldım Civic hb dizelimi..21000 km. yaptım aracımdan çok memnunum aynı parayı verseler 1dk. düşünmem civic hb dizel alırım ..Gerçi epey zamlandı ben comfortu 59'a almıştım şimdi o paraya ancak 2. eli alınır..:)

Almayı düşünen varsa kesinlikle tavsye ederim , konfor-yakıt-performans bu 3'lüyü kolay kolay bir arada bulamazsınız..

Yeni mazda alan varsa fikirlerini bekliyorum.Aracın dışı efsane olmuş ama diğer özellikleri nasıl..Bence piyasadaki en yakışıklı araba..:)
    |
    |
Mobilya Takımları
Bey Azura
emek server
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,531
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.