Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.848
Cevap
77
Favori
573.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • syn mustafa bey merhaba.aynı sorun bende de oldu.gaziantep şahintaş vw e giitim baktılar normal dediler.arıza yok dediler.istanbulda doğuş oto maslak da arabamı aldıgım servise gittim sağolsunlar sorun çözüldü.sorun yakıt pompası tesisatı.garantiden değiştirdiler.
  • geçenlerde yeğenime verdim arabayı sanırım tamponunu sürttü neyse o önemli değil bir akşam hız denemesi yapıyorum yeğen bana diyor ki amca bu araba 2000 devire kadar kedi 2000 den sonra içinden bir canavar çıkıyor demesi hoiuma gitti bu arada arabam 2012 tdi HIGHLİNE
  • 2012 model ıcın trafık sıgorta ve kasko ucretı ıle bırıncı yıl bakım ucretlerı hakkında bılgısı olan varmı 1.2 comf manuel

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: VTUNCAKAD

2012 model ıcın trafık sıgorta ve kasko ucretı ıle bırıncı yıl bakım ucretlerı hakkında bılgısı olan varmı 1.2 comf manuel

sigorta fiyatları şirketten şirkete kasko çeşidine göre değişir.bakım ücretini de vw sitesinden öğrenebilirsiniz...
  • 1.2 TSI DSG versiyonunun yakıt tüketimi dahil 100.000 km kullanım masrafı 57.000 TL hesaplanmış.

Detayları için: http://yuzbin.net/volkswagen-jetta-1-2-tsi-dsg-2013/
  • 2013 jettalarda 1.6 TDİ ile 1.4 TSİ arasındaki motor performansı nasıl olur (kalkış, uzun yol, yakıt vs. )
  • az önce çekildi

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE  SEVENLERİ TOPLULUĞU..:

(araç benim değil, yer ısparta)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 15 Temmuz 2013; 17:11:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fasulye41

2013 jettalarda 1.6 TDİ ile 1.4 TSİ arasındaki motor performansı nasıl olur (kalkış, uzun yol, yakıt vs. )

2012 ne ise 2013 te de o olur aynı motor aynı şanzuman değişen sadece yıl
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilhan032

az önce çekildi

(araç benim değil, yer ısparta)

bu bi denizaltı değil kardeş otomobil neticede... karayolu için yapılmış bir makina

• 1.6 tdi motordan 1.4 tsi performansı kadar güzel bi performans alınabilir mi ve vw nin diğer araçların dizel motorlarına karşı performans olarak üstünlüğü var mıdır
  • kardeşim 1.2 tsi jetta bile performans dan ödün vermiyor lütfen dikkate alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fasulye41

1.6 tdi motordan 1.4 tsi performansı kadar güzel bi performans alınabilir mi ve vw nin diğer araçların dizel motorlarına karşı performans olarak üstünlüğü var mıdır

Aynen bende bunu merak ediyorum. Birde yakıt masrafını hiç hesaba katmaz isek konfor ve keyif için dizelmi benzinlimi?
  • cadot C kullanıcısına yanıt
    dizel için bu kadar fark değmez bence 150 binden sonra satış biraz zor gibi benzinli evet yakıt pahalı ama daha sıkıntısız saygılarımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jettam

dizel için bu kadar fark değmez bence 150 binden sonra satış biraz zor gibi benzinli evet yakıt pahalı ama daha sıkıntısız saygılarımla

Çok teşekkür ederim yardımın için. Bende öyle düşünüyordum ama bazen ikilemde kalıyordum acabamı diye. Teşekkürler.
  • Merhabalar,

4 yıldır kullandığım dizel MM Auris'imi satıp 1.2 DSG comforline Jetta almayı planlıyorum. Ağustos 3. hafta aracımı teslim alacağım ancak hatamı yapıyorum diye düşünüyorum. 4 yılda 96000 KM yol yapmışım, yıllık 24000km yol yapıyor. Aracım 5.8 ortalamayı gösteriyor (şehiriçi kullanımım çok fazla yok). Araca 3 yıl bineceğimi düşünüyorum ve kabaca yaptığım hesapta Jetta ortalama 6 lt yakarsa benim için başabaş noktası oluyor. Arkadaşlar Auriste 5.8 ortalama dizel yakıt kullanımına karşın Jettada 6 lt benzin yakıtı çok mu iyimser rakamdır? Benim gibi dizelden benzine geçen arkadaşlar varsa özellikle onların yakıt tüketimindeki değişimi çok merak ediyorum. 6lt çok iyimser diye düşünülürse yeni corolla dizel mm almayı düşüneceğim. Yardım için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thoros

Merhabalar,

4 yıldır kullandığım dizel MM Auris'imi satıp 1.2 DSG comforline Jetta almayı planlıyorum. Ağustos 3. hafta aracımı teslim alacağım ancak hatamı yapıyorum diye düşünüyorum. 4 yılda 96000 KM yol yapmışım, yıllık 24000km yol yapıyor. Aracım 5.8 ortalamayı gösteriyor (şehiriçi kullanımım çok fazla yok). Araca 3 yıl bineceğimi düşünüyorum ve kabaca yaptığım hesapta Jetta ortalama 6 lt yakarsa benim için başabaş noktası oluyor. Arkadaşlar Auriste 5.8 ortalama dizel yakıt kullanımına karşın Jettada 6 lt benzin yakıtı çok mu iyimser rakamdır? Benim gibi dizelden benzine geçen arkadaşlar varsa özellikle onların yakıt tüketimindeki değişimi çok merak ediyorum. 6lt çok iyimser diye düşünülürse yeni corolla dizel mm almayı düşüneceğim. Yardım için şimdiden teşekkürler.

Manuel 1,2 genel ortalamam 6,4 litre. Şehir dışınız fazla ise 6,0 ortalamayı yakalayabilirsiniz tabii 120 yi geçmemek kaydıyla...

• quote:

Orijinalden alıntı: anchorman

quote:

Merhabalar,

Manuel 1,2 genel ortalamam 6,4 litre. Şehir dışınız fazla ise 6,0 ortalamayı yakalayabilirsiniz tabii 120 yi geçmemek kaydıyla...

Teşekkür ederim.

• quote:

Merhabalar,

merhabalar...
    dizel aurisle kıyaslama yapmadım, ancak şunu söyleyebilirim. imzamdaki aracı kullanıyorum. fabrika verilerine çok yakın değerleri yakalıyor. 1.2 TSI ın daha ekonomik olduğunu düşünüyorum. daha önce forumda bir arkadaş 1.2 tsi motor için çok yakan dizel gibi diye bir yorum yapmıştı. o arkadaşın dediğine katılıyorum. tabi kullanım şartlarına ve ortama göre değişecektir. ben de yılda en fazla 10.000 km yapan birisi olarak tercihim 1.2 jetta olurdu. zaten yeni mtv yasası yolda torbadan ne çıkacak belli değil. devlet vergi almayı kafaya koymuş bir kere ister bayide ver ister pompada ver :) iyi forumlar.

• 2012 jetta sahibiyim aracı içeriden (kapı kolundan) kilitlediğimde kapılar hareket halindeyken bile koldan açılıyor ama bir önceki kasada açılmıyordu bir ayarımı var yoksa benimkinde bir sorun mu var
  • quote:

Orijinalden alıntı: muustafagmail

2012 jetta sahibiyim aracı içeriden (kapı kolundan) kilitlediğimde kapılar hareket halindeyken bile koldan açılıyor ama bir önceki kasada açılmıyordu bir ayarımı var yoksa benimkinde bir sorun mu var

Cevabı bende merak ediyorum.
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.