Şimdi Ara

:..YENİ JETTA KULLANICILARI VE SEVENLERİ TOPLULUĞU..: (269. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.849
Cevap
77
Favori
573.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkeze selamlar.. Daha önce benzinli aracım olmadı..95 oktan veya 97 oktan benzinin yapılan km.ye etkisi oluyormu? 1.2 TSİ motor için; adana, mersin veya hatay bölgelerinde kulanan varmı? şehir içi ve şehir dışı tüketimi nedir acaba?

Son bir soru Trendline paketin ses sistemi nasıldır ( bass , tiz)
  • arkadaşlar dsg şanzımanlı jetta almayı düşünüyorum dsg şanzımanın bir sıkıntısı varmı yılda 20.000km yapıyorum.şimdiden teşekkürler...
  • ben yeni jetta 1.4 tsi kullanıyorum.yakıt olarak 95 oktan kullanıyorum gayet memnunum.volkswagende donanım çeşitlerinde ses farkı yoktur diye biliyorum.şahsi fikrim
  • benim araç da manuel.şimdi keşke DSG alsaydım diyorum.şehir içi çok faydası var.babamın passatı dsg şanzumanlı.araç şuan 110 bin km de lakin bir şanzıman problemi olmadı.
  • herkese merhabalar.benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
    aracım 2012 jetta 1.4 tsi 122hp manuel comfortline.
    aracımda ilk başta gaza basarken bir zırıltı sesi geliyordu servise gittim izolasyon sorunu olduğunu söyleyip izolasyon yapılıp ses kesildi.
    daha sonra fark ettim ki aracım soğuk olsun sıcak olsun rolantide hiç gaza basmadan beklediğimde anlık titreşim,sarsıntı(devir düşüyor gibi ama devir saaati sabit) gibi bir şey olup 1-2 sn olup geçiyor.10-15 sn sonra tekrar 1-2-3 sn lik bir titreşim sarsıntı gibi birşey olup tekrar geçiyor.bu çok rahatsız edici bir durumservise gittiğimde normal dendi ve tüm tsi lerde bu titreşim falan var deniyor.başka arkadaşların arabasında varmı böyle problem acaba.bu problem için ne yapmalıyım.paylaşırsanız sevinirimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: omercan6327

herkese merhabalar.benim bir sorunum var yardımcı olursanız sevinirim.
    aracım 2012 jetta 1.4 tsi 122hp manuel comfortline.
    aracımda ilk başta gaza basarken bir zırıltı sesi geliyordu servise gittim izolasyon sorunu olduğunu söyleyip izolasyon yapılıp ses kesildi.
    daha sonra fark ettim ki aracım soğuk olsun sıcak olsun rolantide hiç gaza basmadan beklediğimde anlık titreşim,sarsıntı(devir düşüyor gibi ama devir saaati sabit) gibi bir şey olup 1-2 sn olup geçiyor.10-15 sn sonra tekrar 1-2-3 sn lik bir titreşim sarsıntı gibi birşey olup tekrar geçiyor.bu çok rahatsız edici bir durumservise gittiğimde normal dendi ve tüm tsi lerde bu titreşim falan var deniyor.başka arkadaşların arabasında varmı böyle problem acaba.bu problem için ne yapmalıyım.paylaşırsanız sevinirimm

klimanız açıksa bahsettiğiniz kısa süreli devir düşüklüğünün olması normal. araç fan açtığında bile seyir halinde olmadığınız ve motor rolantide olduğu için anlık düşüşler olabilir. benim bildiğim birçok araçta bu böyledir.
  • özellikle klima,fan,yani herşey kapalıyken yalnızca araç rölantide çalışırken böyle yapıyor.devir düşüşü gibi ama devir saati değişmiyor.modeli çok eski araçlar bile kullandım böyle olmuyordu hiç
  • merhaba benim aracımda 2012 1.4 tsi confortline. benim araçta yapıyor aynısını. aracı 2013 ocak ayında aldım. ilk zamanlar böyle bir sorun yoktu. şimdilerde (havalar ısndıktan sonra) ilk çalıştırdığımda bazen yüksek rolantide çalışyo bazen düşük. rolente düşükken sanki motor tekliyormuş gibi oluyor. bundan önceki aracım 1.6 benzinli focustu 120 binde sattım hiç böyle yapmazdı saat gibi çalışıyordu. açıkçası beni de rahatsız etti bu durum. ama bir kaç kişiye sordum normal diyorlar. araç 2400 km de. servise de bi sorayım diye düşünüyorum. bu arada yakıt değerleriniz nasıl. benim ortalama 7,3 / uzun yolda (Muğla-Afyon arası) 5,4. focusa göre baya iyi geldi yakıtı bana performans desen cabası. iyi forumlar.
  • Arkadaşlar merhaba 1.2 dsg jetta aldım yakıt tecrübelerinizi paylaşmanızı rica ediyorum aracım henüz gelmedi eğer bu motor üzer derseniz seni 1 ayım varken vazgeçeceğim senede maksimum 10,000 km yapıyorum cevaplarınızı bekliyorum teşekkürler...
  • Değerli jetta kullanıcıları ve sevenleri hepinize merhaba. 1.2 Tsi Highline jetta almayı planlıyorum. Bayiyle 17'' jantla(porto) ilgili görüştüğümde 1400 tl farkla siparişe eklenebileceğini söylediler. Ancak benim merak ettiğim konu; araç bu şekilde yapıldığında spor süspansiyonla beraber mi geliyor acaba. Bilgisi veya fikri olan varsa değerli paylaşımlarını bekliyorum. 17'' jantın artı ve eksileri konusunda yorumlarınızı da ayrıca bekliyorum. Saygılar...
  • Arkadaşlar bende yeni jetta 1,6 dizel comfort dsg alanlar arasına katıldım.Fakat Iphone için bir kablo taktırmak istedim adı "xcarlink" doğuş oto bunun için 300 Lira istedi bunu daha ucuza halletmenin bir yolu yokmu.Piyasada bu kablonun ucuz muadillerini buldum acaba kabloyu ben tek alsam dışarıdan,servise gerek olmadan kablonun takılacağı plastik yeri açıp takmayı denesem sıkıntı olur mu?
  • Slm arkadaşlar bende iknci el olsada bir jetta sahibi oldum çok şükür bir kaç sorum olucak kış lastiğini değiştirdim halde 110 km de kış lastiği takılı yavaş diyo bu normal mi bide saati nasıl ayarlıcam şimdiden yardımlarınız için tık ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Slm kış lastiği değiştirdim halde 110 km kış lastiği takılı yavaş diyor normal mi birde saat ayarını nasıl yapıcam bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim çok tşk ederim şimdiden

• 2013 Highline TDİ DSG Jetta almayi dusunuyoruz. Sunrooflu 75.500 Sunroofsuz 74.500 lira fiyati var galeriden. Son modellerde Dsg sorunlari varmi? Özellikle trafikte 1den 2ye gecerken titreme olayi devam ediyormu? Fiyatlar hakkinda yoruarinizi bekliyorum.

• Arkadaşlar,

Jetta 2012 1.6 TDI 15.000Km bakımı geldi.... bu bakım serviste bize kaca mal oluyor....

birde Jant olarak sizler ne kullanıyorsunuz... resim ekleyebilirmisiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender -- 27 Mayıs 2013; 9:19:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker2052

Slm kış lastiği değiştirdim halde 110 km kış lastiği takılı yavaş diyor normal mi birde saat ayarını nasıl yapıcam bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim çok tşk ederim şimdiden

Aracın menü seçeneklerinden kış lastiği seçeneğini kapalı konuma getirin.

• Herkeze selamlar...Daha öncede 1 soru sormıştum ama cevap alamadım malesef...Bu sayfada 1.2 TSİ jetta kullanan yok sanırım...

Fabrika verileri genelde doğru olmuyor...1.2 TSİ jetta orta yoğunluktaki şehir içi trafiğinde ve şehir dışı ortalama 120-130 km. hızdaki yakıt tüketimleri nedir acaba?
    Şehir dışında ortalama 130-140 km hızlarda motor sesi araç içine yansıyormu?

Şimdiki tüm yeni nesil motorlar 16 valve oluyor....1.2 TSİ iler 8 valve ( eski motor) diyorlar bu doğrumu??

Cevap veren saygıdeğer jetta kullanıcılarına şimdiden tşk ederim..

• Merhaba arkadaşlar yıl sonuna doğru araç almayı düşünüyorum ve araştırmalar yapmaktayım.

Ben yukarıda resimde ki Volkswagen / Jetta / 1.2 TSI 105 HP HIGHLINE modelini beğendim.

Bir kaç sorum olacak

- Bu model de görünüyor Navigasyonlu Multi media ekran STANDART MI ?

- Diğer opsiyonlu donanım paketlerini sonra istediğimiz gibi takırabiliyormuyuz.Yetkili servise taktırsak bile garanti sorunu olur mu ?

Herkeze markası ve modeli ne olursa olsun kazasız belasız ve sorunsuz sürüş keyfleri dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zarinca -- 30 Mayıs 2013; 2:39:34 >
  • Forum sayfasında Jetta kullanan yok sanırım...Herkez bir soru sormuş ama cevap veren yok malesef
  • bu araba mükemmel dizaynı kışkırtıyor insanı... jetta duruşu bile harika...
  • 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.