Şimdi Ara

Yeni işe bir türlü alışamama sorunsalı..Ne yapmalı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
1
Favori
20.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle bir sorunum var ki; Özel sektör de 27 Haziran'da işe başladım. Cumartesi yarım gün olmak üzere o hafta full time çalıştım. Kafamda soru işaretleri oldu iş yerine ilişkin neyse şu hafta bir bitsin dedim. Daha sonra malum bayram tatili girdi araya. Şimdi bugün yine iş başı yaptım. Yani 2. haftama başladım. Ancak işe bir türlü adapte olamıyorum. Ayrılmam için çok sebep var ancak evde daha fazla boş boş durmamak adına kabul etmiştim iş teklifini.

Ortam çok sıkıcı, ayrıca stajyer gibiyim gün boyu doğru dürüst iş yapmıyorum. Yapacağım bir iş geldiğinde nasıl yapacağımı doğru dürüst gösteren biri yok. 1 kere gösteriyor sonra sürekli kendi işiyle ilgileniyor sonra yaptın mı ettin mi gibisinden sorular soruyor. Bir de bir kaç yanlış bir şey yapmıştım tip tip bakıyor yanlış yapınca, çok iyi öğretip göstermişler gibi. Çalışma saatleri ve cumartesi çalışma olması sıkıntı. Mesaiye kalsan mesai ücreti vermiyorlar. Maaş desen istediğim düzeyin çok altında. Klimalı ofis ortamında masam bilgisayarım var ancak bunlar beni mutlu etmiyor. Kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum.

Daha önce özel sektörde 3 senelik iş deneyimim oldu eski işim hareketli,yorucu ve stresliydi ancak mutluydum ortamım güzeldi. Ancak şuan çok mutsuzum, daha erken belki ama ayrılmak geçiyor aklımdan ne yapmalı sizce?

• Ilk zamanlar hep boyle sıkıcı olur. Birazcik dayanin. Sonra isleri ogrendikten sonra, ortam da kendiliginden guzel gorunmeye basliyor insana emin olun. Siz bir an once isleri kavramaya bakin. Bu devirde is bulmak zor, hemen cikmayin, biraz savasin derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucurumda

Ilk zamanlar hep boyle sıkıcı olur. Birazcik dayanin. Sonra isleri ogrendikten sonra, ortam da kendiliginden guzel gorunmeye basliyor insana emin olun. Siz bir an once isleri kavramaya bakin. Bu devirde is bulmak zor, hemen cikmayin, biraz savasin derim ben.
    iş ne ki merak ettim
  • Daha henüz 15 gün olmuş kaldı ki 9 günü bayram tatiliydi.. karar vermek için biraz erken değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Daha henüz 15 gün olmuş kaldı ki 9 günü bayram tatiliydi.. karar vermek için biraz erken değil mi?
    Muhasebe ile ilgili işim. Yeniyim diye bana henüz bir şey demedi ancak patronun artist tavırlarını görseniz hayattan soğursunuz. Evet biraz erken belki, bu işsizlikte iş beğenmiyor diyebilirsiniz ama kafam hala karışık.
  • Hocam bence bir işi sevip sevmediğinizi anlamanız için en az bir 3-4 ay geçirmek gerekiyor. Sizin gibi ben de 20 Haziranda işe başladım, ofiste calisiyorum ve yeni bir is ilk defa ogreniyorum benzer sıkıntıları yasiyoruz.Su an ben de keyif almiyorum ama sabretmek gerekli. Zamaninda 2 ay calisip cikmistim bir işten. Sonrasi cok daha kotu oldu aylarca is aradim bulamadim falan. En azindan birkac ay sabret hala ayni fikirdeysen is bul oyle birak. Is bulmadan birakmak cok yanlis olur.
  • Rumpelstilzchen kullanıcısına yanıt
    Haklısın, mantıken düşündüğün zaman kısa bir süre geçti. Ancak insan psikolojisiyle alakalı sanırım hayal ettiklerinden farklı şeyler çıkınca afallıyorsun ve sürekli bardağın boş tarafına bakmaya başlıyorsun. Zamana bırakmaya karar verdim. En azından dayanabildiğim kadar dayanmaya çalışacağım çünkü 4 ay civarında işsiz kaldım ve bunun kötü psikolojisini de biliyorum. Bakarsın alışmış olurum ve yıllarım geçer, bakalım zaman gösterecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragen

Haklısın, mantıken düşündüğün zaman kısa bir süre geçti. Ancak insan psikolojisiyle alakalı sanırım hayal ettiklerinden farklı şeyler çıkınca afallıyorsun ve sürekli bardağın boş tarafına bakmaya başlıyorsun. Zamana bırakmaya karar verdim. En azından dayanabildiğim kadar dayanmaya çalışacağım çünkü 4 ay civarında işsiz kaldım ve bunun kötü psikolojisini de biliyorum. Bakarsın alışmış olurum ve yıllarım geçer, bakalım zaman gösterecek.
    her iş ayrı bir tecrübedir ve bu da sana bir şeyler kazandırır. 2 ay çalış baktın olmuyor yeni bir iş ara bulunca çık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragen

Şöyle bir sorunum var ki; Özel sektör de 27 Haziran'da işe başladım. Cumartesi yarım gün olmak üzere o hafta full time çalıştım. Kafamda soru işaretleri oldu iş yerine ilişkin neyse şu hafta bir bitsin dedim. Daha sonra malum bayram tatili girdi araya. Şimdi bugün yine iş başı yaptım. Yani 2. haftama başladım. Ancak işe bir türlü adapte olamıyorum. Ayrılmam için çok sebep var ancak evde daha fazla boş boş durmamak adına kabul etmiştim iş teklifini.

Ortam çok sıkıcı, ayrıca stajyer gibiyim gün boyu doğru dürüst iş yapmıyorum. Yapacağım bir iş geldiğinde nasıl yapacağımı doğru dürüst gösteren biri yok. 1 kere gösteriyor sonra sürekli kendi işiyle ilgileniyor sonra yaptın mı ettin mi gibisinden sorular soruyor. Bir de bir kaç yanlış bir şey yapmıştım tip tip bakıyor yanlış yapınca, çok iyi öğretip göstermişler gibi. Çalışma saatleri ve cumartesi çalışma olması sıkıntı. Mesaiye kalsan mesai ücreti vermiyorlar. Maaş desen istediğim düzeyin çok altında. Klimalı ofis ortamında masam bilgisayarım var ancak bunlar beni mutlu etmiyor. Kafam çok karışık ne yapacağımı bilmiyorum.

Daha önce özel sektörde 3 senelik iş deneyimim oldu eski işim hareketli,yorucu ve stresliydi ancak mutluydum ortamım güzeldi. Ancak şuan çok mutsuzum, daha erken belki ama ayrılmak geçiyor aklımdan ne yapmalı sizce?

Sürekli iş değiştiren biri olarak şunu söyleyebilirim . Bir günde alıştığım işlerde oldu 2 ayda alıştığım işlerde . Bunun temel sebebi iş arkadaşlarınızın tavır ve hareketleri . Sıkıcı iş arkadaşları alışma dönemini uzatırken sıcak kanlı bol muhabbetli kafa dengi iş arkadaşları bu süreyi kısaltır . Olay işle ilgili değil iş arkadaşlarıyla ilgilidir.

• dragen kullanıcısına yanıt
    Tavsiye olarak iş bul ve o işi bırak yol yakınken hiçbişey senin ruh sağlığından değerli değil
  • İş arkadaşlarının yanına patron faktörünü de eklemek gerek bence. İş arkadaşlarım fazlası ile sıkıcı. Ortam sıkıcı. İş yerine geldim daha yarım saat geçmemiş ve daha 2. haftamdayım işlerle ilgili düzgün bir bilgiye sahip değilim, zaten ilk mesajımda da stajyer gibi olduğumu belirtmiştim, neyse patron sabah geliyor bizim diğer elemanı yanına çekiyor ve benim için bu arkadaşın çok boş oturduğunu görüyorum diyor. Sabah sabah çok moralim bozuldu. İş verdiler de yapmadık mı? Kaldı ki diğer çalışanlara soruyorum yapacağım bir şey var mı diye şuan yok diyorlar sonra kendi işlerine dalıyorlar ben napayım?
  • Henüz yeniyim birebir patronla konuşmak şuan doğru olmaz. Şefimiz de izinli haftaya gelecek. Bu hafta burda olsa kesinlikle söylemiştim zaten sıkıntılarımı. Haftaya konuşacağım. Bu şekilde fazla devam edemem zaten burada. Patronundan çalışanına bir iş yapmıyoruz gözüyle bakıyorlar şuan artı dedikoducu hepsi. En azından 1-2 ayı tamamlamak istiyordum burada ama oda olmayacak bu gidişle bakalım.
  • Valla hocam ofis ortamlarını falan hiç bilmiyorum ama söyleyeceğim tek şey abim de senin gibi yaptı 2 hafta da çıktı 5 aydır işsiz kafayı yemek üzere. Gireceğiniz yeri garanti etmeden bitirmemenizi öneririm
  • Aslangur A kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun hocam ancak her gün mutsuz bir şekilde gittiğin ve stres dolu bir gün yaşadığın bir işte de devam etmek istemiyor insan. Bakalım önümüzde ki hafta belirleyici olacak son kararımda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

Bu mesaj silindi.
    Bu olaya bende şahit oldum.İşi bilen bi eleman hemen yeni gelen birini ezmeye çalıştığı olabiliyor.Bende elektrikte çalışıyorum 3-4 gün sonra baya bi alıştım
  • Hocam merak ettim aradan biraz zaman geçmiş ne yaptınız ne ettiniz ? Bende iş değiştirdim 1 haftadır çalışıyorum bir türlü adapte olamadım. Cevabın için şimdiden teşekkür ederim.
  • fmmania kullanıcısına yanıt
    Güzel hort olmuş Bu konuyu açtıktan yaklaşık 1 ay sonra civarı daha fazla dayanamadım ve ayrıldım oradan. Şansıma eski iş yerim tarafından arandım ve tekrardan orada işe başladım hala devam ediyorum.

Eğer adaptasyon sorununuz ciddi boyuttaysa yani ruh sağlığınızı ciddi etkileyecek düzeyde ise düşünmeden çıkın o işten. Hiçbir şey sağlığınızdan önemli değil. Ancak basit bir alışma sorunu ise bekleyin biraz daha en azından 1 ayı doldurmaya çalışın ve daha sonra karar verin.
  • eski yerinize dönmenize sevindim. Hayal ettim de kıl,tüy burnu havada kazara bir işletme sahibi olmuş adamların yanında maalesef parası için bile olsa işi çekilmiyor. Eski çalıştığım şirkette (3 yıl önce) buna benzer durumla karşılaşmıştım. Çok aşırı zengin İzmir'in en güçlü müteahhitinin yanında 4 ay dayanabildim. Yalnızca patron değil oğlunun saçma salak tavırlarından da bıkmıştım. Allah yüzüme güldü de adam gibi kurumsal grup firmasına girdim 1kaç ay içinde. Şimdi herşey yolunda.
  • Sevindim adına hocam. Gerçekten iş hayatında ortam ve patron önemli faktörler hele ki bir de özel sektördeysen çok daha önem kazanıyor bunlar.
  • dragen kullanıcısına yanıt
    MAasi alip ciksaydin kac para verdiler ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.