Şimdi Ara

Yeni iPhone 8 sızıntısı cihazın final tasarımını ortaya çıkardı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
149
Cevap
0
Favori
8.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Aha buldum.

Yeni iPhone 8 sızıntısı cihazın final tasarımını ortaya çıkardı

Keşke böyle gelse.

İphone böyle çıkmaz.Çıkarsa yok satar.
  • ekranın üst kısmındaki sensörler çok çirkin görünüyor, s8 deki gibi ince bar atmaları daha güzel olur.
    ekran üzerine touch id gelirse teknolojiyi aşarlarsa samsung aşağıda kalır
  • Quesary kullanıcısına yanıt
    o bölümün LG v serilerindeki gibi bar şeklinde tasarlandığı ve bildirimler ile saat vs için ayrıldığı söyleniyor. Yani ana ekran yine 5.5" civarında olacak gibi görünüyor.

Bunun yanında ben tasraımı beğendim. Eğer pil ömrü iyi olur, kamera çıkıntısı olmaz ve de ince olursa tadından yenmez. Bir de rami artık 3gb standart haline getirmesi lazım. Halen ramden dolayı webde sayfa yenileniyor, akıl alacak gibi değil. Daha önce kullandığım note 4te bile (ki ram yönetimi konusunda çok çok başarısızdır) çok daha rahat kullanılabiliyordu webde telefon.

Bunun dışında artık şu kulaklık ses çıkış kalitesine bir el atması lazım. Diğer markalar ses için özel anfi vs koyuyorlar, Apple halen aynı şekilde devam ediyor.
  • 7s fiyatı tahminen ne olur arkadaşlar 4k olur mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsoldier

o bölümün LG v serilerindeki gibi bar şeklinde tasarlandığı ve bildirimler ile saat vs için ayrıldığı söyleniyor. Yani ana ekran yine 5.5" civarında olacak gibi görünüyor.

Bunun yanında ben tasraımı beğendim. Eğer pil ömrü iyi olur, kamera çıkıntısı olmaz ve de ince olursa tadından yenmez. Bir de rami artık 3gb standart haline getirmesi lazım. Halen ramden dolayı webde sayfa yenileniyor, akıl alacak gibi değil. Daha önce kullandığım note 4te bile (ki ram yönetimi konusunda çok çok başarısızdır) çok daha rahat kullanılabiliyordu webde telefon.

Bunun dışında artık şu kulaklık ses çıkış kalitesine bir el atması lazım. Diğer markalar ses için özel anfi vs koyuyorlar, Apple halen aynı şekilde devam ediyor.

iPhone'larda Cirrus Logic audio çipset ile birlikte 3 adet amfi birkaç yıldır mevcut zaten. Ondan önce de yine Wolfson çipler vardı. Zira piyasada 2-3 model hariç bu seviyede ses deneyimi sunabilen baska telefon yok. Ses çıkış kalitesine bir el atması lazım demeniz biraz ilginç olmuş bu açıdan.

http://www.kenrockwell.com/apple/iphone-6s-plus-audio-quality.htm

• Krone K kullanıcısına yanıt
    kasım 2014'te zenfone 6 aldım hala da ilk günkü gibi çalışıyor. satmak isteyen kim? niye yalan konuşuyorsun bebe
  • İphone artık sürümden kazanıyor.Komik gelecek ama 5s den sonra iphone nun bir numarasını göremedim.Apple fanı olarak 9 sene iphone modelleri kullandım.Ama apple defteri yavaş yavaş kapatıyor gibi.

İlk iphonelar gerçekten sıradışı özelliklere sahipti.Ekranıda idealdi.Ekran büyütelim dediler iphone 5 ile dikine ekranı büyüttüler.Ama rakipleri büyük ekran kullanıyordu.

5s e sadece parmak okuyucu geldi.Ekran aynı kaldı.

İphone 6 ile ekranı büyütüm kasayı incelttiler ama bu seferde dayanıksız birşey ortaya çıktı.Ben 6 sene ip4 kullandım.5-6-7 alacak durumum vardı.Sırf saat gibi çalıştığı için idare ettim.1 hafta önce SE aldım ama pişman oldum.Ekranı baya küçük geldi.

İphone 4 kasası gibi sağlam ve göze hoş gelen bir telefon çıkarırsa alırım.Tabi ekrab boyutu ideal olacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eksik bilgimi düzelttiğiniz için teşekkür ederim. Ses seviyesi özellikle htclerde oldukça tatmin edici, iphoneda ancak kulak içi kulaklık kullanıldığında tatminkar bir kalite elde edilebiliyor. Onun dışında kutudan çıkan kulaklığın kulağa verdiği maksimum ses bana az geliyor. Onu belirtmek istemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BayGlock

İphone artık sürümden kazanıyor.Komik gelecek ama 5s den sonra iphone nun bir numarasını göremedim.Apple fanı olarak 9 sene iphone modelleri kullandım.Ama apple defteri yavaş yavaş kapatıyor gibi.

İlk iphonelar gerçekten sıradışı özelliklere sahipti.Ekranıda idealdi.Ekran büyütelim dediler iphone 5 ile dikine ekranı büyüttüler.Ama rakipleri büyük ekran kullanıyordu.

5s e sadece parmak okuyucu geldi.Ekran aynı kaldı.

İphone 6 ile ekranı büyütüm kasayı incelttiler ama bu seferde dayanıksız birşey ortaya çıktı.Ben 6 sene ip4 kullandım.5-6-7 alacak durumum vardı.Sırf saat gibi çalıştığı için idare ettim.1 hafta önce SE aldım ama pişman oldum.Ekranı baya küçük geldi.

İphone 4 kasası gibi sağlam ve göze hoş gelen bir telefon çıkarırsa alırım.Tabi ekrab boyutu ideal olacak.

4 inc te yazmak cok buyuk sikinti 5 inc alti artik bana garip geliyor yolda yururken yazi bile yazilmiyor :/

Yada ben alistigim icin 5 ince yazi yazamiyorum 2 gun once s2 kullandimda lanet ettim ufak ekrana

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Allah bilir yine 326ppi ile gelir ekran

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Portraitclub -- 14 Haziran 2017; 16:39:24 >
  • Parmak izi sensörünü Sony'nin yaptığı gibi güç tuşu üzerine koyabilir. Ekranda yok diye ekranın altında olması gerekmiyor.
  • shadowtr kullanıcısına yanıt
    Büyük ihtimalle öyle olacak. Bu konuda bir patent başvurusu var sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lahmacun Küreği

quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Lahmacun küreği gibi duruyor

• HTC 10, LG V20, S7/8 vs bunlardan iyi mi yani? S7 24-bit diğerleri 32-bit desteğine sahipler. iPhone 7 ise 16-bit destekli yanlış bilmiyorsam.

Benim asıl merak ettiğim HTC'nin geçmişte çıkardığı Sensation modeli Beats Audio teknolojisi vardı. Mesela 6s ondan iyi ses veriyor mu?

Bunları kulaklıktan verdikleri ses kalitesini baz alarak soruyorum. Hoparlör olarak değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

HTC 10, LG V20, S7/8 vs bunlardan iyi mi yani? S7 24-bit diğerleri 32-bit desteğine sahipler. iPhone 7 ise 16-bit destekli yanlış bilmiyorsam.

Benim asıl merak ettiğim HTC'nin geçmişte çıkardığı Sensation modeli Beats Audio teknolojisi vardı. Mesela 6s ondan iyi ses veriyor mu?

Bunları kulaklıktan verdikleri ses kalitesini baz alarak soruyorum. Hoparlör olarak değil.

Head-fi gibi forumlarda samsung modellerinde bulunan wolfson çipin oldukca başarısız olduğu söyleniyor hatta iphone 3gs de kullanılan wolfson DAC ve kodekler dahi daha naturel bulunuyor. Ses kalitesi konusunda iphone ile rekabet edebilecek telefonlar ESS/Sabre yüksek kalite DAC kullanan HTC ve LG modelleri sadece, outputları da keza yüksek. Bunun dışında çoğu android hala qualcomm entegre çip kullanıyor ki ses kaliteleri katlanılır durumda değil.

16-24-32 bit olayı ise tamamen kağıt üstünde milleti keklemek için kullanılan bir durum. Eğer studyo kalitesinde kayıt yapıyorsan önemli (ki maksimum noise level 124db yani 21 bit ile sınırlı, burada bile 32 bit veri işlemek neredeyse imkansız). Cep telefonlarında ise küçücük çiplerin 24 bit veri işlemesi demek daha fazla gürültü alanı ve daha fazla bozulma yaratması demek. Zaten kimse de çıkıp 32/192 kalitede 200 mb boyutta parçayı cep telefonundan dinlemeye çalışmaz heralde, alacağı kalite şok olmasına sebep olabilir. Bu konularla ilgili güzel makaleler var.

• Dediğin gibiyse 320 kbps kalitede HTC ve LG modelleriyle hiçbir fark sunmuyor. Onun farkı sadece dediğin gibi büyük boyutlu ses dosyalarında belli oluyorsa o halde dediğin gibi kandırmacadan ibaret. Zaten 100 MB üzeri bir ses dosyasını telefona atacak değilim. Dediğin gibi bozulma yaratacaksa bir boka yaramaz. 320 yeter de artar.

Fakat N91'in ses kalitesinin hâlâ çoğu telefonda olmadığını okudum. Hâlâ en iyisi olduğunu söyleyenler var.

• Kapalı alanda 300 metre mesafeden bahsedilen Bluetooth 5.0 umarım iPhone 8 ve yeni Apple Watch ile birlikte gelir. Bluetooth 5.0 ile birlikte gerçek anlamda, smart watch, bluetooth kulaklık vs. kullanımı mantıklı olacak.

• Kamerayı dikleştirmek tasarımsa ben bir şey demiyorum.
  • Foto çekerken telefonu yan konumda tuttuğum icin dikey kamera modülü yatay olmuş olur ki. Bence sıkıntı degil hatta iyi bile.

Sadece kamerada çıkıntı olmasın

Parmak izi okuyucusu ekranın altında olması durumu bence hayali bir ürün ki günümüz ekranlarıyla bu mümkün degil. Apple ekranları hep led aydınlatmalı IPS Lcd ekran ki öyle bi teknoloji icin farklı ekran mimarisi gerekli. Mesela fototransistör mantıklarıyla - RGB dizilimlerini bir arada sunon oled tabanlı ekran iş görür. Bide yeni bir ekran mimarisi için agre yapacaklar sorunsuz bir ürün elde edecekler ve milyonlarca üretecekler. 1 yılda olacak iş degil. Yeni başlanmiştır da 2019-2020 ye kadar gelistirecektir.

Ama eger öyle ekran altında gelirse parmak izi okuyucusu alkışlanacak iş olur. Helal olsun der herkez. Fanboyluk yapacak adam kalmaması lazım..

• Aslında siz biraz dedikodulardan kopmuşsunuz galiba. Bu yeni boydan boya ekran iPhone için Samsung ile anlaşıldığı ve on milyonlarca adet ekran siparişi verildiği söyleniyor. Oled ekran iddiaları da havada uçuşuyor. Tahminimce Samsung'un kendi amoled ekranlarından biraz daha farklı bir ekran çıkacak karşımıza. Tabi ben hala daha kimsenin tam çözemediği burn-in sorununa ne çözüm bulunacağını merak ediyorum

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.