Şimdi Ara

Yeni iPhone 8 sızıntısı cihazın final tasarımını ortaya çıkardı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
150
Cevap
0
Favori
8.979
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: trapspeed

quote:

Orijinalden alıntı: TormentedSoul

xiaomi ultrasonik parmak izi okuyucuyu bilmeyen apple sektörde ilk olacak zannetmiş

tasarımı henüz görmedik ama s8 mi mix gibi bişey olur en fazla

klasik apple

yenilik diye keriz turnusolluğu yapacak

kamerasına garantisine lafım yok

ama

tr için apple almak keriz turnusolu demeyine gönüllü kobay olmaktır

Keske 2 yıl önce 6s almak yerine galaxy s6 falan alsaydım simdi ne güzel üstüne 2 telefon daha değiştirmiştim :) Baya keriziz yani senin anlayacağın. Kerizlikten ölmek üzere bu apple kullanıcıları yahu, çok keriziz çok.

Bu arada xiaomi ultrasonik ne alaka onu anlamadım, ekran altında fingerprint sensörü falan mı var ?

s6'sı olanlar değiştirmedi merak etmeyin

s6 s8 aynı hızda candy crush oynuyor aynı hızda facebookta likelıyor instagramda yorum yazıyor

sınıf arkadaşımda var s6 gayet kullanıyor, iki çocuk annesi çocuklar kaç kere düşürmüş çizik yok ki kılıfsız kullanıyor hoca cihazı...

eşimde xiaomi redmi note 3 var ben redmi 3 aldırdım bir arkadaşa

ilk günkü seriliğinden daha iyiler miui güncellemesi ile

androidde s3 dönemi bitti

tabii 4s 5s dönemi de appleda bitti

telefon değiştirme çılgınlığına gerek yok

6s plus bi ios kullanıcısına 2-3yıl daha yeter

sd810-820 işlemcilere sahip cihazlarda öyle...

mi5 proda ultrasonik sensör var gerekirse çok ince çerçeveye de entegre oluyor tuşa gerek yok, ekrana da olabiliyordu sanırım elime alıp inceleme fırsatım olmadı hiç

elin ıslaktı kirliydi sorun olmuyor

sony yan çerçeveye koymuştu parmak izi okuyucuyu

kısaca

apple sensörü arkaya koymadıysa

xiaomi veya sonyden çaldı

koyduysa çin malına benzedi diyecek herkes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne yalan söyleyim beğendim. Kendimi bildim bileli Android kullanıyorum. Mi4 ten beri xiaomi deyim. Güzel bi fiyat olursa birde arkası mat olan bi model olursa düşünürüm. Ancak hiç zannetmiyorum en düşük varyantı 5bin lira olur bunun.

• quote:

Ekran kasa oranı dediniz adamlar %90 üstüne çıkmış, kablosuz şarj diye ağladınız onu da koydular, parmak izi okuyucuyu çöp androidler gibi arkaya almamışlar, ekranın altına gömmüşler. Zaten CPU/GPU olarak her zaman ezdi adamlar. Dual Cam, 3D touch vb. donanım üstünlükleri de mevcut. iOS 11 ile de kusursuz bir final yapıp güzel bir de pil süresi elde ederlerse daha bu telefona sallamak için nasıl argümanlar sunacaksınız çok merak ediyorum.

Forum ağlak android tayfası dolu, bıktırdılar artık.

Yıl olmuş 2017.

3.5mm Jak yok.
    Hafıza kartı yuvası yok.
    Çin malı telefonlarda bile daha ince çerçeve var.
    1000 liralık telefonlarda bile 2K ekran var. Niye 3500TL lik telefonda 750p ekran var.
    3000TL den pahallı bir cihaz ama kablosuz şarj yok.
    Vr yok.
    Hücresel veriyi açıp kapatmak için ayarlar menüsüne niye giriyoruz, neden bir kısayol yok.
    Cihazı neden günde 3 defa şarja takmak, cebimde power bank ile dolaşmak zorundayım.
    Neden 1GB ram var ( Andoid de 3GB vardı o sırada. Apple da 512MB varken android de 2GB vardı. ) neden 3-4GB yok.

Çağın gerisinde kalmış bir cihaza neden 3300TL fiyat biçiliyor.

Dediğimizde gereksiz tatava yapmış oluyoruz zaten.

Siz o "gereksiz Argümanlar"ı sunan adamların yatıp kalkıp ellerini ayaklarını öpün ki BELKİ bu sefer adam gibi bir İPhone gelecek onların sayesinde. Yoksa Apple ne yapsa alırız, Apple en iyisini bilirciler e kalsaydı hala 256MB ramli telefon kullanıyordunuz. Android de Wifi açıp kapatmak için ana ekranda widget varken İOS da ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyordu hatırlatırım. Nokia 6600 da olan video kaydını duraklatma özelliği İPhone da HALA yok mesela. Ya da hala ekrandaki simgeleri kafana göre organize edemiyorsun mesela.

Ayrıca doğmamış çocuğa da don biçiliyor o da ayrı mevzu. Şimdiye kadar çok gördük projeksiyon yapan lazer klavyeli esnek ve katlanabilir İPhone ları.

Milyonlarca kullanıcının iyiliği için inşallah adam gibi bir telefon çıkar bu sefer. Böylece en azından 5 yıl gerideki teknolojiye sahip telefona 3300TL vermekten kurtulurlar. Nasıl olsa gene mesaj atmak dışında kullanmayacaklar ama en azından paranın hakkını veren bir cihaz almış olurlar.

Bunları gerçek sanan çooook büyük bir kesim vardı.

Yani bir bakmak lazım. Bak bu da İPhone 8

• quote:

Orijinalden alıntı: darkarea

Neden bu kadar gereksiz bir şekilde övüyorsunuz şu cihazı ya samsung note serisi ile büyük ekrana geçti , apple aynı hamleyi yaptı , samsung çerçevesiz ekran yaptı apple onuda yaptı birde iris tarayıcı gelecekmiş bunlar mı yenilik kusura bakmayın ama parmak izi dışında özgün olan hiç bir yenilik,fikir yok. Demek istediğim şey harika yenilikçi bir cihaz olmuş demenin bir anlamı yok apple uzun zamandır taklitle başarısını sağlıyor.

Not:Android kullanıcısı değilim kullanamıyorum , 6 senedir iphone kullanıcısıyım.

Henüz yaptığı yok.

İphone 5 lerde 6 larda 6S lerde hep kablosuz şarj olacaktı. Lazer klavyesi olacaktı. Duvara projeksiyon yansıtacaktı. Holografik ekranı olacaktı. Şeffaf olacaktı. Çerçevesiz olacaktı.

Olacaktı da olacaktı yani.

Ne oldu?

Hayaller şeffaf telefon. Ortaya çıkan ise kulaklık jakı Skip-AD a kurban gitmiş fotoğraf çerçevesi gibi telefon.

Yani görseller FAKE olabilir çok basit bir şekilde.

Yani şuna baksana?

• quote:

Orijinalden alıntı: darkarea

Neden bu kadar gereksiz bir şekilde övüyorsunuz şu cihazı ya samsung note serisi ile büyük ekrana geçti , apple aynı hamleyi yaptı , samsung çerçevesiz ekran yaptı apple onuda yaptı birde iris tarayıcı gelecekmiş bunlar mı yenilik kusura bakmayın ama parmak izi dışında özgün olan hiç bir yenilik,fikir yok. Demek istediğim şey harika yenilikçi bir cihaz olmuş demenin bir anlamı yok apple uzun zamandır taklitle başarısını sağlıyor.

Not:Android kullanıcısı değilim kullanamıyorum , 6 senedir iphone kullanıcısıyım.

Atrix de mükemmel çalışan bir parmak izi okuyucu vardı. Tam olarak yapması gerekeni yapıyordu. Apple dan yıllar önce.

Yani cidden yok apple pay bilmem ne? Kaç kişi parmak izi okuyucuyu ekran kilidini açmak dışında kullandı???

Peki Apple da fark neydi?

Reklam bütçesi ve Apple CEO sunun dışkısını bile satın alacak fanatik bir kemik kitle. Bu kadar basit. Özellikle Jobs dan sonra resmen hiç bir şey yapmadılar reklamdan başka.

• quote:

Ekran kasa oranı dediniz adamlar %90 üstüne çıkmış, kablosuz şarj diye ağladınız onu da koydular, parmak izi okuyucuyu çöp androidler gibi arkaya almamışlar, ekranın altına gömmüşler. Zaten CPU/GPU olarak her zaman ezdi adamlar. Dual Cam, 3D touch vb. donanım üstünlükleri de mevcut. iOS 11 ile de kusursuz bir final yapıp güzel bir de pil süresi elde ederlerse daha bu telefona sallamak için nasıl argümanlar sunacaksınız çok merak ediyorum.

Forum ağlak android tayfası dolu, bıktırdılar artık.

HOCAM SADECE 2GB RAM VAR AMA YA

IPHONE ÇÖP

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IG -- 14 Haziran 2017; 4:41:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Jingles

Eğer parmak izi okuyucuyu ekrana yerleştirebildilerse sektörde ilk olacaklar ki önemli bir yenilik. Arka taraf ise umarım bu şekilde gelir şahsen beğendim. Kameralar da aynı şekilde dikey olarak konumlandırılmış ki video ve foto çekimi için daha iyi bir deneyim olacaktır.

Fakat ön taraf ciddi bir eksi yiyor. Ön taraftaki ekran alanına konulmuş ahize insanı rahatsız eder. Çünkü ekran konusu ayrı bir konudur ve simetri olması zorunludur. Ekran bütünlüğünü tamamen bozuyor.

Aynen. O ahizenin ekran butunlugunu bozmasi da Samsung'un ayni yuvarlatilmis koseli ekrani kadar sacma hatta belki daha sacma.

Bu arada parmak izini ekran altina yerlestirip ekran uzerindeki her islemi izi kayitli parmak yapmadikca yapmamasi da mumkunse devrim olur bence.

• Gayet güzel olmuş. Tabii çok pahalı olmasından dolayı alamayacağım belki 4 sene sonra filan

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Lahmacun küreği gibi duruyor

• Ne ara değiştirdim yahu telefonu valla.

S6 32 GB SAPPHİRE BLACK 2. Yılında telefon. Hiç dert tasa yok. Taş gibi hala

• parmak izi sensörünü ekrana yerleştirecek diyorlar da şimdi ekran panellerini samsung tan alıyorlar samsung bu işi çözemedi, tek çözdüğünü açıklayan firma da dün okudum lg oldu lg de apple böyle bi anlaşma yaptı mı yapmadı mı bilemiyorum bu haberler doğrultusunda nasıl ekrana yerleştirecek merak ettim doğrusu

haberde şurada yazıyor;http://www.log.com.tr/lg-parmak-izi-sensorunu-ekrana-yerlestirdi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 14 Haziran 2017; 9:52:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cumur

parmak izi sensörünü ekrana yerleştirecek diyorlar da şimdi ekran panellerini samsung tan alıyorlar samsung bu işi çözemedi, tek çözdüğünü açıklayan firma da dün okudum lg oldu lg de apple böyle bi anlaşma yaptı mı yapmadı mı bilemiyorum bu haberler doğrultusunda nasıl ekrana yerleştirecek merak ettim doğrusu

haberde şurada yazıyor;http://www.log.com.tr/lg-parmak-izi-sensorunu-ekrana-yerlestirdi/

qualcoom ekran içine görünmez bir parmak okuyucusu yapmayı başarmıştı s8'lerde olur diyordum olmadı.

sanırım hala geliştirme aşamasındalar.v

• beğenmeyenleri cihaz çıkınca görürüm ben :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Front-Back

Bu leş tasarımı sırf apple diye alacaklar ya ona üzülüyorum.

Not: Almayı düşünüyordum fakat bu leş tasarımdan dolayı vazgeçtim. Teşekkürler apple.

Tasarım gayet güzel.

Daha ne bekliyorsun at'la deve'mi?

Ya da uzaydan gelen harikulade bir şey mi?

• S8 e yetişmedi ama note 8 dede ekran altına gömülü parmak izi gelicek.Q2 ye yetişmedi Q3 de kesin olarak gelicek detaylı şekilde sitesinde zaten var.Tarihe dikkat S8 tanıtıldıktan 5 gün sonra yayınlandı bu haber.

http://www.synaptics.com/company/news/FS4600

IP 8 böyle mi olur emin olamadım olursa 200-300 milyon satar herhalde birde edge ekran olsaydı.Düz ekranlar artık ilgimi çekmiyor amirallerde edge ekran standart olmalı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sızıntı değil artık ciddi ciddi bu hali ile çıkacak

https://www.macrumors.com/roundup/iphone-8/

Bir android kullanıcısı olarak bu yeni tasarımı ben beğendim. En büyük yeniliği ise , ki yapmışlar diye dolu dedikodu var yabancı teknoloji sitelerinde, TouchID'nin ekrana gelmesi. Çok büyük bir yenilik bence. Son zamanlarda akıllı cihazlarda artık teknolojik doyuma gelindi ve bu şekilde bir entegrasyon nefis olacaktır.

Bir de vertical dual cam AR/VR için de landscape orientation (yani yan çevirince) daha iyi denmekte.
  • Kamerayı dik koymuşlar büyük yenilik 5 bin lira verin koşun

• Ne fanatikler varmıs arkadas uste para verip bide adamların bayragını sallamak hatta eksikliğinide savunmak nasıl bir piskolojidir anlamakta zorlanıyorum...hem android sistemlerin hem ios sitemlerinin artıları ve eksileri var..
    android daha ozgur,esnek daha yuksek donanım ve uygun fiyat avantajları varken ios un kendi eko sistemi olması ciddi yazılım desteği,prestij ve guvenlik algısı daha iyi durumda..eskiden millet telefon istiyordu yanında gerekirse sosyal medyaya gireyim video seyredeyim gibi işe bakıyordu ..şimdi asıl oncelik smart ozellikler yanında telefon olsun deniyor..dolayısyle ekran boyutları gitgide buyuyor..apple da duruma uydu ve iphone 8 yada pro ile androidle geri kalmıs olan donanım farkını guncelleyecek gibi..eğer akıllı mantıklı bir fiyat aralıgı ile cıkarsa sahsen eksikleri giderilmiş bir cihaz olarak gordugum ve bu yeni tasarım daha cok begendiğim kaldıkı samsung s8 e benziyor bu cihazı alabilirm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

Aha buldum.

Yeni iPhone 8 sızıntısı cihazın final tasarımını ortaya çıkardı

Keşke böyle gelse.

Böyle gelse alırdım ama hiç inanmıyorum. 10 yıldır cep telefonu almıyorum, bu yıl alacağım ya iphone 8 yada note8 ikisinden birini alıcam bakalım.

• Piyasaya çıksın. Arabamı satıp ilk gün gidip 10 bin tl verip alacağım... Arabasız olurda İphonesuz asla :)

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.