Şimdi Ara

Yeni i20'den Seat Ibiza 1.2 TSI geçmek ne kadar mantıklı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şubat ayında yine bu iki araç arasında kalarak tercihimi i20 yönünde kullanmıştım. Ancak gerek performanssızlığı gerekse yaşadığım 1-2 sorun beni tekrar düşündürmeye başladı.

Yakıt konusunda ise gerçekten can sıkıcı bir durum. Verdiği performans yönünde bir yakıt tüketimi sağlasa kabul edeceğim bir durum ancak vasatın altındaki performansın yanında yüksek tüketimi beni illahlah ettiriyor. Ne kadar uğraşssam da uğraşayım istediğim sonuç yok.

1.4 benzinli 100 beygir 4 ileri otomatik vitesin performans değeri 13 saniye. Yakıt tüketimi ise şu anlarda 8,5-9 litre arasında geziyorum.

Donanımsal ve kalite olarak i20 daha önde, tasarımı da öyle. Style + pan. sunroof var benim i20de. Hacimsel olarak da daha iyi. Mercek far, cam tavan gibi bazı avantajları varken sadece 2 hava yastığı bulunuyor, bir de euro ncapten 4 yıldız aldı bu yepyeni otomobil....

Ibiza'nın motor şanzımanı harika. Zaten ikisini de test etmiştim, beni i20de mest eden tasarımı ve hacmi olmuştu. Yoksa Ibiza için sıraya yazılmıştım bile...

Sizce i20yi satıp Ibiza almak ne kadar doğru bir tercih olur? Yorumlarınızı esirgemeyin, teşekkürler.

• Gereksiz olur bence. Heleki o donanimi dusununce. Tup takilmiyormu sizin araca? O secenegi degerlendir bence usta. Ayrica az once konu vardi 1.2 tsi 8 litre yakiyor diye. Yakit uc asagi bes yukari ayni olur. Performans tsi daha iyidir. Ancak o donanimi birakmaya degmez derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i20 şanzıman motor olarak piyasadaki en kötüsü.rezalet bir yakıt tüketimi var.iç malzeme kalitesi orta halli ekipmanı çok
    ibiza ise eski nesil tsi motor dsg ile kendini toparlıyor 2sinin uyumu çok iyi.ibizanın iç malzeme kalitesi rezalet
    i20 den sonra b sınıfı araç alınmaz , leon i30 auris civic corolla gibi modellere bakın bütçe yetmiyorsa i20ye lpg takın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi airarmada -- 19 Temmuz 2015; 14:21:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Gereksiz olur bence. Heleki o donanimi dusununce. Tup takilmiyormu sizin araca? O secenegi degerlendir bence usta. Ayrica az once konu vardi 1.2 tsi 8 litre yakiyor diye. Yakit uc asagi bes yukari ayni olur. Performans tsi daha iyidir. Ancak o donanimi birakmaya degmez derim

tsi dsg tarih öncesi motorlu ve şanzımanlı i20ye göre %50 az yakar.i20 istanbul trafiğinde 12-13 lt yakıyor.
    ama dediğin gibi gereksiz bir hareket olur

• i20 nin o sacma sanzimani yuzunden cok mantikli bir karar olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: airarmada

quote:

Gereksiz olur bence. Heleki o donanimi dusununce. Tup takilmiyormu sizin araca? O secenegi degerlendir bence usta. Ayrica az once konu vardi 1.2 tsi 8 litre yakiyor diye. Yakit uc asagi bes yukari ayni olur. Performans tsi daha iyidir. Ancak o donanimi birakmaya degmez derim

tsi dsg tarih öncesi motorlu ve şanzımanlı i20ye göre %50 az yakar.i20 istanbul trafiğinde 12-13 lt yakıyor.

Yakit degerlerini arkadaslarin dedigine gore baz aldim ustam. Yani az yaksa bile hic gerek yok

• quote:

quote:

quote:

Yakit degerlerini arkadaslarin dedigine gore baz aldim ustam. Yani az yaksa bile hic gerek yok

istanbulda insanlar bu i20yi kullanamıyor yakıttan dolayı. şehiriçi köprü trafiğinde iddia ediyorum 14-15 lt ler görüyorlar (anlık olarak)

• quote:

quote:

quote:

quote:

istanbulda insanlar bu i20yi kullanamıyor yakıttan dolayı. şehiriçi köprü trafiğinde iddia ediyorum 14-15 lt ler görüyorlar (anlık olarak)

Dogrudur. En temizi illa binilecekse gaz takmak. 10 litre yaksa bile oldukca fazla

• Ibiza'da motor şanzıman daha iyi fakat, dsg en çok sorun çıkaran şanzıman, riskli bir ünite, kısa süre kullanacaksanız +2 ya da 3 yıl garanti uzatıp belki düşünebilirsiniz ama ben yerinizde olsam bu değişikliği yapmazdım. Sorunsuz şanzıman istiyorsanız Ford Fiesta'ya bakın 1.0 Ecoboost PowerShift modeline veya 1.6i powershift modeline, opel corsa'da da 6 ileri sorunsuz bir şanzıman var fakat o da i20deki gibi tam otomatik olduğu için yakıtı fazla olur. Toyota Yaris 1.33 CVT'ye bakabilirsiniz, şanzımanı sağlamdır fakat araç biraz pahalı gibi.
  • dsgli arabaya 20 litre yaksa yinede binilmez kardeş
  • Yakittan sikayetcisinz. Arac degistirmek yerine lpg taktirip bnin bence. Yeniden basiniz agriyacak arac aranacak bulunacak pazarlik kasko cart curt... Lpgden de cok daha pahaliya patliyacak size bu degisiklik. Manual 1.2 i20 kullandim cekisi o kadar kotu bir arac degil. Sizinki de 1.4 ama otomatik. Asagi yukari manual 1.2 gibi cekiyordur en azindan...abartmayn yani bence.

• Hocam bende bir araç bakıyorum yeni fabia önerebilirim size 1.2 tsi motorlu düz ve otomatik seçenekleri var fiyatlarıda uygun.
  • lpg uyumlu bir aracı satıp aynı sınıf ve lpg uyumsuz araç alanın aklından şüphe ederim.
  • Sizin şuan kısa vadeli çözümünüz LPG.
    Ya da linea gibi dizel araçlara geçeceksiniz. Bu da kaliteden ödün vermeniz anlamına geliyor.

• dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    otomobil performansının hakkını verse yakıt konusunda töleranslı olabilirim. ayrıca yılda 6000-7000 kmye bile gelmeyecek aracımın kullanımı, lpgyi amorti etmesi 2 yılı bulacak. düzgün lpg kiti 2500den aşağı değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohan

otomobil performansının hakkını verse yakıt konusunda töleranslı olabilirim. ayrıca yılda 6000-7000 kmye bile gelmeyecek aracımın kullanımı, lpgyi amorti etmesi 2 yılı bulacak. düzgün lpg kiti 2500den aşağı değil.

o kadar az biniyorsanız o halde aracınızı değiştirebilirsiniz ve benzinde binebilirsiniz. yalnız aracınızı değiştirip 2. el araç almak risktir.
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    i20ye zam geldiği için aldığım fiyata satabileceğimi düşünüyorum, bu da 0 ibizanın parasını karşılıyor.... fabia da iyi bir seçenek aslında...
  • airarmada A kullanıcısına yanıt
    Şunu unutuyorsunuz İbiza'da kullanılan 1.2 TSİ da eski motor hatta trafikte 17 litreleri gören bile var testte.Tabi anormal kullanım normal kullanımda 1.4 TSİ kadar yakıyor.

Görülen Test Bu:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Automobilista -- 19 Temmuz 2015; 18:48:34 >
  • Konu sahibine önerim alacaksanız Fabia ya da Polo tercih etmeniz yönünde olacak İbiza'da şu an eski 1.2 TSİ motor var.O da İ20 den daha az yakmaz hatta trafikte geçer diye düşünüyorum.
    Fabia ve ya Polo bakın derim bakacaksanız.Ama şu gerçek var bunlarda trafikte İ20'den az yakmayacak.Turbonun faydası size performansta ve sakin kullanımda olacak.
    Dediğim gibi Fabia ve Polo'ya bakın.Ama asıl niyet gerçekten az yakmak ise C3 1.2 otomatik bakın derim.Ama onda da performans olmayacaktır.Dizel modellerde tahminim bütçenizi aşacaktır.Dizel modeller bütçenizi aşmıyorsa bir tane Peugeot 208'de düşünebilirsiniz.
  • Automobilista kullanıcısına yanıt
    dostum ben zaten otopark'ta editörüm.. dediğim gibi yaktığı yakıt kadar performans sağlasa ağlamam.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.