Şimdi Ara

Golf 7 paket kıyaslaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
56.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İkinci el Golf 7 almaya karar verdim. Donanım paketleri hakkında kafamda çok soru işareti var. Trendline çok mu boş ? Comfortline orta paket sanırım almaya değer mi? Highline'a zaten yetişemiyorum onu geçtim :) Bir de BlueMotion olanlarla olmayanlar arasındaki farklar nelerdir hangisi alınmalı ?

• Daha midline plus donanım paketinin adını trendline sanan insanlar yorum yapıyor.

Her şey donanım değildir, o zaman herkes full egea alsın binsin?

Midline plus - donanım önemli değil, temel şeyler olsun, yaşım oldu 50-60 ben konfor arıyorum.

Comfortline - orta yaştayım, iki üç oyuncak olsun bana yeter.

Highline - ben konforu üst düzeyde yaşayıp, renkli bir kişiliğe sahibim, param var bu araçtan sonra premiumlara geçeceğim.

Güvenlik tüm paketlerde standart.
    Golf 7,Astra K ve 308 II fiyat ve donanım kıyaslaması.
    Kriterler yıllık max 15000 km.Boyasız ve değişensiz.

https://www.sahibinden.com/volkswagen-golf?a5_min=2013&unpaintedParts=true&unchangingTracks=true&a4_max=75000

https://www.sahibinden.com/opel-astra?unpaintedParts=true&a4_max=45000&a8=62068&a4_min=0&a5_min=2015&unchangingTracks=true

https://www.sahibinden.com/peugeot-308?unpaintedParts=true&a4_max=60000&a4_min=0&a5_min=2014&unchangingTracks=true

Şahinden hallice olan Golf Midline Plus fiyatına Allure 308 alınabiliyor. Comfortline fiyatına Enjoy Otomatik veya Manuel Dynamic Astra alınabiliyor. Astra enjoy donanımda bile mercek far var. Golfte utanmasalar Highline a bile koymayacaklar. Astra ve 308 in dizeli Golf ün dizel motorundan daha güçlü. Astra 136 Hp-320 nm tork. 308 115-120 HP 300 nm tork. Golf 105-110 HP 2016 sonrası kıçını yırttı 115 HP oldu ve 250 nm tork standart artmadı hiç. Patlayan DSG de bonus. Opel ve PSA nın otomatik şanzımanları taş gibi. Taşı geç kaya gibi. Sapasağlam. Yakıt konusunda Blue HDİ a yaklaşamaz. Yılın otomobili ödülü filan desen Golf 2013 yılın otomobili seçildi. 308 2014 te Astra da 2016 da seçildi. Hepsi çıktığı sene ödül aldı. Güvenlik desen yine hepsi 5 yıldız. Kaldı ki Euroncap testleri daha da zorlaşıyor. Yani 2013 ile 2014 ün ve 2016 nın 5 yıldızı aynı değil. Son olarak LPG uyumsuz motor seçeneklerine rağmen milletin Golf te Golf diye tutturmasına anlam veremiyorum. TR şartlarına göre uygun olan araç ve yakıt kombinasyonu Benzin+LPG dir. Astra ve 308 de LPG uyumlu ekonomi odaklı motor seçenekleri mevcut.

Abartısız söylüyorum. Milletin Golf fetişizmi üzerine tez bile yazılır.
    Sawyer258 kullanıcısına yanıt
    Sawyer258 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: Sawyer258

quote:

Orijinalden alıntı: s 2000

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dukkha

En üst donanımı bile fazlasıyla boş. Ben olsam almazdım,şu kadar açıklayım havayastığı bile opsiyon.

İddianızı kanıtlar mısınız? Midline plus ve highline donanım seviyelerinin resmi site karşılaştırması. 7 Havayastığı standart.

Golf 7 paket kıyaslaması

Konfigürasyon yaparken highline'da bile arka koltuklar için opsiyon gözüküyor. 550 TL bir şey değil ekleriz diyebilirsiniz ama o zaman da özel sipariş diyip 2-3 ay bekletebilirler.

Golf 7 paket kıyaslaması

Hocam tamam, benim demek istediğim en üst ve en alt pakette standart aynı. Hani demek istediğim, en alt donanımda 5 olan 7 olmuyor, en üst pakette 7 den fazla oluyor.

Uykunuzu alamadınız heralde? 2 hava yastığıyla alıyorsunuz en üst donanımla alo?

Yan ve arka yan hava yastıkları için 550 tl ödemelisin.

İşte kullanıcı kitlesi bu

Ekleme: 7 değil 17 tane oluyor yanlışınız var.
    beyinsis b kullanıcısına yanıt
    B beyinsis demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Farfaraway21

Golf 7,Astra K ve 308 II fiyat ve donanım kıyaslaması.
    Kriterler yıllık max 15000 km.Boyasız ve değişensiz.

https://www.sahibinden.com/volkswagen-golf?a5_min=2013&unpaintedParts=true&unchangingTracks=true&a4_max=75000

https://www.sahibinden.com/opel-astra?unpaintedParts=true&a4_max=45000&a8=62068&a4_min=0&a5_min=2015&unchangingTracks=true

https://www.sahibinden.com/peugeot-308?unpaintedParts=true&a4_max=60000&a4_min=0&a5_min=2014&unchangingTracks=true

Şahinden hallice olan Golf Midline Plus fiyatına Allure 308 alınabiliyor. Comfortline fiyatına Enjoy Otomatik veya Manuel Dynamic Astra alınabiliyor. Astra enjoy donanımda bile mercek far var. Golfte utanmasalar Highline a bile koymayacaklar. Astra ve 308 in dizeli Golf ün dizel motorundan daha güçlü. Astra 136 Hp-320 nm tork. 308 115-120 HP 300 nm tork. Golf 105-110 HP 2016 sonrası kıçını yırttı 115 HP oldu ve 250 nm tork standart artmadı hiç. Patlayan DSG de bonus. Opel ve PSA nın otomatik şanzımanları taş gibi. Taşı geç kaya gibi. Sapasağlam. Yakıt konusunda Blue HDİ a yaklaşamaz. Yılın otomobili ödülü filan desen Golf 2013 yılın otomobili seçildi. 308 2014 te Astra da 2016 da seçildi. Hepsi çıktığı sene ödül aldı. Güvenlik desen yine hepsi 5 yıldız. Kaldı ki Euroncap testleri daha da zorlaşıyor. Yani 2013 ile 2014 ün ve 2016 nın 5 yıldızı aynı değil. Son olarak LPG uyumsuz motor seçeneklerine rağmen milletin Golf te Golf diye tutturmasına anlam veremiyorum. TR şartlarına göre uygun olan araç ve yakıt kombinasyonu Benzin+LPG dir. Astra ve 308 de LPG uyumlu ekonomi odaklı motor seçenekleri mevcut.

Abartısız söylüyorum. Milletin Golf fetişizmi üzerine tez bile yazılır.

artık böyle tartışmalara dalmıycam diyorum ama dayanamıyorum.

şahinden hallice dediğin midline'da olan donanımlardan bazılarına bir bakalım:

-7 hava yastığı
    -elektronik diferansiyel kilidi
    -otomatik park freni
    -start stop
    -yok dedikleri direksiyondan kumandalı müzik sistemi
    -bluetooth telefon bağlantısı + usb + sd kart girişi
    -şimdi uzun uzun sayamayacağım bilimum elektronik güvenlik donanımı

tüm bunların dışında aynen 308'de olmayan kalite standart. golf birden fazla kez yılın otomobili seçilen tek araç bildiğim kadarıyla. euroncap'tan bahsetmişsin de golf bu teste her sene tekrar giriyor. Kasım 2016'da girdiği "Facelift Review"'de de 5 yıldız aldı.
    motorun lpg uyumsuz olması bizim umrumuzda değil. zaten az yakıyor. astra'da hele ki 308'de golf kalitesini bulamazsın. eğer mevzu golf fetişizmiyse sadece türkiye değil tüm avrupa bu hastalığa kapılmış demektir. zira tüm avrupa'da açık ara sınıfının en çok satan aracı -yüksek fiyatına rağmen- (öyle birilerinin iddia ettiği gibi sadece türkiye değil tüm avrupa'da rakiplerinden pahalı).

http://www.arabalar.com.tr/araba-karsilastirma

bu siteden her üç aracı karşılaştırdım. Sonuç Astra>308>Golf çıktı.

Golf un diz hava yastığı,elektronik park freni ve start-stop dışında hiç bir artısı yok diğerlerine göre. Eksiklerini sayalım.

-Direksiyondan kumanda(var demeyin opsiyonel.standart değil)
    -5 inçlik avuç içi kadar ekran(cep telefonunun bile daha büyük ) üstelik sert dokunmatik
    -Mercekli far(astra)
    -Katlanır yan ayna(308)
    -Hız sabitleyici yok.
    -LED gündüz farları
    -Yahu sis farı bile yok

Daha birde bunlar eş değer donanım paketleri. Fiyatları eşitlesek. Midline Plus Golf parasıyla Dynamic Astra ve Allure 308 i karşılaştırsak mı?
    Sawyer258 kullanıcısına yanıt
    Sawyer258 demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

quote:

En üst donanımı bile fazlasıyla boş. Ben olsam almazdım,şu kadar açıklayım havayastığı bile opsiyon.

İddianızı kanıtlar mısınız? Midline plus ve highline donanım seviyelerinin resmi site karşılaştırması. 7 Havayastığı standart.

Golf 7 paket kıyaslaması

Konfigürasyon yaparken highline'da bile arka koltuklar için opsiyon gözüküyor. 550 TL bir şey değil ekleriz diyebilirsiniz ama o zaman da özel sipariş diyip 2-3 ay bekletebilirler.

Golf 7 paket kıyaslaması
  • Trendline boşoğlu boş.

Comfortline boş.

Highline dolu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuf24. -- 15 Ocak 2018; 19:21:58 >
  • Golf alınacaksa en az comfort olmalı ki keyif versin. Hele ilk yıllardaki golf 7 baz donanımlarda direksiyonda tuş bile yok.
  • En üst donanımı bile fazlasıyla boş. Ben olsam almazdım,şu kadar açıklayım havayastığı bile opsiyon.
  • Ne boşu beyler Comfortline'da direksiyon bile veriyolarmış
  • comfort altı çok boş, comfort kötünün iyisi
  • Trendline ciddi boş. Alınacaksa en azından comfortline olmalı. Ya da comfortline Golf7 alana kadar Excellence paket Astra alınır. Bunu 1.5 sene

E highline Golf 7 kullanmış birisi olarak söylüyorum. Golf hakkettiğinden pahalı. 117 bin olmuş trendline tdi dsg
  • isteklere göre değişir. bazıları için önemli bir donanım diğeri için önemli olmayabilir. listeyi alıp bakın. ama ford ve vw, genel olarak full olsa bile eksikleri vardır.
  • Benim için donanım önemliydi LEON aldım. Boş a katlanırım diyorsan Confortline iyidir.
  • İhtiyaç ve istekler göreceli olsa da;

Comfortline donanım, ışık görüş ve sürüş konfor paketleriyle gayet yeterlidir. Bir de cam tavan olursa çok güzel olur.

Bakma sen boşline diyip durduklarına. Ben hala çözemedim; benzer fiyat golfte olmayıp ta kendi araçlarında olan bu ölümüne lazım donanımları...

Bu arada sakın beklentini yüksek tutma.
  • Donanım paketine göre mi değişiyor bilmiyorum ama comfortline de olmayıp highline da olan hayalet gösterge vardı. Bence çok şık duruyordu.
  • kocatepe K kullanıcısına yanıt
    Zamanında Golflerle çok haşır neşir olan biri olarak cevap vermek istedim;

İnsan 100-105 bin TL para verdiği zaman halojen farlı, yağmur ve far sensörü olmayan, küçücük ekrana sahip bir araç kullanmak istemiyor. Ben istemiyorum en azından.

Amacım kesinlikle tartışmak değil bu arada.

Konu sahibine de 2. el düşünüyorsa Allstar donanımını öneririm. En azından xenon far var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ec.dmn -- 15 Ocak 2018; 22:12:1 >
  • Daha midline plus donanım paketinin adını trendline sanan insanlar yorum yapıyor.

Her şey donanım değildir, o zaman herkes full egea alsın binsin?

Midline plus - donanım önemli değil, temel şeyler olsun, yaşım oldu 50-60 ben konfor arıyorum.

Comfortline - orta yaştayım, iki üç oyuncak olsun bana yeter.

Highline - ben konforu üst düzeyde yaşayıp, renkli bir kişiliğe sahibim, param var bu araçtan sonra premiumlara geçeceğim.

Güvenlik tüm paketlerde standart.
  • model yılına ve eklenmiş opsiyonlara göre farklılık olabilir, fotoğraflardan araç kendini belli eder zaten. bluemotion modelinin farkı gücü 90 beygir, 6 ileri vites, daha alçak süspansiyon, yakıt tasarrufu için aerodinamik iyileştirmeler.
  • quote:

Golf 7 paket kıyaslaması

• quote:

Orijinalden alıntı: yusuf24.

Trendline boşoğlu boş.

Comfortline boş.

Highline dolu gibi.

Malüm sitede;

Trendline full+full

Comfortline gırtlak full

Highline Türkiye’de tek
  • Heosinden once trendline diye bir donanim yok.Midline plus tan basliyor.
  • Aslında fena değil donanımları.

Baz donanımda bile elektronik el freni var(midline)

Orta donanım ışık ve hız sabitlemeyle standart orta donanım seviyesinde(comfortline)

Üst pakette bence ggk olmalıydı.Hayalet ekran + yazalım.

Bence eksik nokta sürüş destek sistemleri
  • quote:

quote:

Golf 7 paket kıyaslaması

Golf 7 paket kıyaslaması

• Comfortline + sürüş konfor + ışık görüş paketi gayet yeterli bir kombinasyon.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.