Şimdi Ara

Yeni Ford Mondeo (MK4) Kulübü (54. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
47
Favori
167.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Montajı sanayide yaptırdım. Montaj sonrası aktivasyon da Ankara'da yardımcı olabilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Www.mondeoturkiye.com

Üzerinden gruba üye olabilirsiniz, tüm mondeo kasalar hitpa etmektedir

• Arkadaşlar hayırlı günler. 2012 model 1.6 Ecoboost aracım var. Sıkıntım şu.Aracımı ilk çalıştırıp 2 saat yol gidiyorum 15 dakika mola verip devam etmek istediğimde motor çalışıyor 100 m sonra stop ediyor. Tamamen soğumadan çalışmıyor. Biraz araştırdım yüksek basınç pompası olabilir dediler. Bende basınç pompası üzerine biraz su döküp soğutuyorum 1-2 marşta çalışıyor. Herhalde arızalı parça bu deyip çıkmacılardan parçayı bulup değiştirdim ama düzelme olmadı. Başka neden olabilir. Yardım ederseniz sevinirim.

• Merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım 2012 1.6 TDİ aracim var filtreleri değiştirdim mazot filitresi dahil usta calistiramadi aracı hava filitresi yerinden Balata spreyi sıkıp çalıştırmaya çalıştı araç çalıştı sonra motor arıza iisigi yaktı sildik ama tekrar yaktı ve bu resimdeki kodu verdi ne oldugunuda bulamadı usta yardım edebilecek bir arkadaş mevcut mu arıza kodu P259800

• P259800:Şarj basıncı ayarlayicisinin pozisyon sezicisi bileşen alt son konumda asılı
    Şekilde açıklama yazıyor Arıza kodunda

• Sorun çözüldü arkadaşlar hava filtresi hortumunun girdiği yerin altında 3 adet küçük hortum var yan yana takılı onlardan biri yağlanmış ve yerinde çıkmış yenisi ile değişti ve düzeldi tskler

• Herkese merhaba, Şu an 2013 model Latitude kullanıyorum. Bu dönem Ford Mondeo ya geçmek istiyorum. Acaba 2013 latitude dan Ford mondeo ya geçmek anlamlı bir değişiklik ifade eder mi. Yoksa Aynı tarz arabanın 2020 modelli si midir. Başka ne önerirsiniz
  • muek M kullanıcısına yanıt
    Genel olarak yol tutusda cag atlarsiniz. Iki arabaninda genel amortisor konforlari benzerdir hatta latitude biraz daha iyidir. Ikisininde dolu paketlerinde latitude koltuk masaji ve hava kalite sensorlu parfum ozelligi ile one cikar, mondeo ise yol aydinlatmasi ile. Ic genislikte mondeo bariz ustundur. Motor ve paketler olarak kiyaslarsak daha dogru olur bence. Birde al sati iyi degildir mondeonun bilginize.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • selamlar,

Bende passat vardı B8 sattım, idareten jetta aldım. Lakin üzerine 15-20 koyup mondeo alabiliyorum.
    2015 model titanyumlar ortalama 120-130 arasında fiyatlar var.
    senede max.15 bin km yol yapıyorum.
    Genelde günlük ev-iş arası 30 km yol yapıyorum.
    Yarısı trafik yarısı boş yol.
    Passatla ortalama 8 lt yakıyordum.

Konforu passatın üstünde olacağına eminim.
    Acaba vites v.s. durumları nasıl. nelere dikkat etmem lazım alırken.
    Bi kaç tüyo verirmisin. Kronik sorunları var mı ?
  • Tüm ford grubu araçlarınıza ek özellikler ilave edebilmekteyim. Örnek videolarım için Youtube kanalımı ziyaret etmeyi ve kanalıma abone olmayı unutmayın.
    https://www.youtube.com/fordfocusgizliozellik/?sub_confirmation=1

( ABONE OLMAYI UNUTMAYIN )

GÜZEL GÜNLER DİLERİM :)
  • Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 3 ay önce 2013 model modeo trend 1.6 120 bg araç satın aldım. Arabamda prins lpg sistemi mevcut ve km'si 99 binde. Daha önceden ford fiesta (1.25 82bg) araçla rahatlıkla kalkış yapabildiğim yerlerde bu araç ile çok zorlanıyorum. Fakat kalktıktan sonra motor gücü yeterli seviyede. Sizce araçta mı sıkıntı var yoksa 1.6 120 bg mondeoların ortak kaderi mi bu?
  • yakın tarihde fiyatlara zam geleceği bilgisi iletti bazı çalışanlar acaba bu bilgi doğrumu bilgisi olan varmı
  • selam 2.el mondeo 1.5 T alma niyetim var; güzel bir araç buldum ancak yazılımlı..
    aRAÇ 200 beygir yapılmış..acaba fabrika yazılımına geri dönüş yapılır mı?

yada bu şekilde kullanılsa bir sorun-sıkıntı yaşatır mı?

çok hız-performans merakım yok.. kendi orijinal gücü bana yeterli..
  • Mondeonun 1.5 Ecoboost 2020 makyajlısından, liftback olandan almak gibi bir niyetim var. Kullananlar biraz bahsedebilir mi arabadan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

selamlar,

Bende passat vardı B8 sattım, idareten jetta aldım. Lakin üzerine 15-20 koyup mondeo alabiliyorum.
    2015 model titanyumlar ortalama 120-130 arasında fiyatlar var.
    senede max.15 bin km yol yapıyorum.
    Genelde günlük ev-iş arası 30 km yol yapıyorum.
    Yarısı trafik yarısı boş yol.
    Passatla ortalama 8 lt yakıyordum.

Konforu passatın üstünde olacağına eminim.
    Acaba vites v.s. durumları nasıl. nelere dikkat etmem lazım alırken.
    Bi kaç tüyo verirmisin. Kronik sorunları var mı ?
    Hocam yazdığınızın aynı durum ben de birebir aynı ben de mondeo ya 407 bakıyorum ikisinin de otomatik ve 2.0 dizeline bakıyorum ama karar vermedim fiyatları sorun değil servis bakımlı temiz alacağım bu motorun bu vitesin model da kronik sorunları var mıdır .?

• crashris kullanıcısına yanıt
    Hocam 2007 model audi a6 2.0 tfsi Full araç aldım. Kısmetse perşembe günü aracı almaya gidecem

• quote:

Orijinalden alıntı: reallist55

Hocam 2007 model audi a6 2.0 tfsi Full araç aldım. Kısmetse perşembe günü aracı almaya gidecem
    2012 mondeo yerin 2007 a6 mantıklı dizel mi tfsi mi mantıklı ?
  • Merhaba,Konu hortlamış gibi olacak ama 2011 mk4 gündüz ledini nereden bulacağız, montajı nasıl yaptıracağız, tecrübeli abilerin bilgilendirmesini bekliyorum.
    Saygılar,
  • Arkadaslar merhaba 2013 1.6 tdci icin yaz lastigi onerisi alabililirmiyim? Uzerinde 215 55 r16 var ara ebat oldugu icin cok pahali acaba 205 taksam ufak kalirmi lastikler

• quote:

Orijinalden alıntı: bilygehan

Arkadaslar merhaba 2013 1.6 tdci icin yaz lastigi onerisi alabililirmiyim? Uzerinde 215 55 r16 var ara ebat oldugu icin cok pahali acaba 205 taksam ufak kalirmi lastikler

Orjinal lastik çapınızdan %1,7 civarı sapma olur. Aracın motor ve aktarma organları %3'e kadar tolere edebilir, yani lastik çapında %3'e kadar değişiklik yapılmasına uygun olarak bakılır.

Sizin yapacağınız değişiklik %1,7 olacağı için müsaade edilen oranda kalıyor. Fakat muayene sırasında bazı istasyonlar lastik çapındaki değişimden dolayı ağır kusur yazabiliyormuş. Bi ara araştırmıştım, oradan biliyorum.

• 
Sayfa: önceki 5253545556
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.