Şimdi Ara

Yeni Ford Mondeo (MK4) Kulübü

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.109
Cevap
47
Favori
167.114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu an halihazırda bir Mondeo Kulübü olduğunun farkındayım. Lakin çoğunlukla eski kasa Modeolar üzerinden gittiği için yeni Mondeo sahiplerinin paylaşımları sürekli arada kaynıyor.

MK4 kasa Mondeo sahipleri buradan bilgilerini paylaşırsa daha derli toplu olacak.

İlk üye olarak kendi aracım ile başlayayım.

2011 Eylül ayı itibarıyla Modeo 1.6 Ecoboost Titanium (2011 model) aracım var. Bayi de son kalan araçlardan olduğu için 53.800 TL ye mal oldu bana. Daha önce Fusion 1.4 dizel vardı.

Şu ana kadar son derece memnunum. Sadece şehir içinde kullanmama rağmen 6.9 lt/100km ortalama ile gidiyorum. Konforu, gücü, şıklığı ile ödediğim her kuruşu hak ettiğini düşünüyorum.

merak ettiklerime gelince, 2012 modellerde neden Ecoboost modelin olmadığını çözemedim henüz.

Bunun dışında çoğu araçta bulunan sürüş esnasında (hareket ettikten kısa süre sonra kendi kendine) kapıları kilitleme gibi bir opsiyon bizim aracımızda var mı?

Herkese iyi paylaşımlar,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraq75 -- 15 Ekim 2011; 11:46:44 >

• bende dahil olayım bendede bi selective var 2011 daha geçen hafta aldım civa gri 1.6 ecoboost türkiyedeki trafiğe en son çıkan selective
  • burayı büyütsek bütün mk4 sahiplari gelse süper olur hem soruları olanları daha rahat cevaplarız hemde kendi bi sorunumuz olduğunda daha rahat bilgilenme fırsatı buluruz.
  • arkadaşlar burası güzel olmuş da devamı gelmemiş...
  • Merhaba
    2012 kum gri 1.6 tdci titanum. Aldgimdan beri 3500 km oldu. Cok memnunum . Ama 1.6 ecoboost aklimda kalmadi degil ;)
  • merhaba arkadaslar araclarınız simdiden hayırlı olsun.

benim su an nissan qashqai 1,6 tekna gr+nc aracım var şimdi yurt dısı olayından dolayı satmak istiyorum. sonra nette gezinirken fordun sitesinde bide tv reklamlarında fordun

reklamlarını gördüm ( reklamları seslendirende çok hos seslendirmiş alma isteği uyandırdı bende o devreler filan aklımı basımdan aldı aha dedim teknoloji işte araba budur.) . bir

sürü yeni sayılacak özellikler olduğunu gördüm. arac sürmeyi keyiflendircek

seyler oldğunu düşünüyorum. sonra fordun volvoya motor desteği verdiğini öğrendim ve daha da bi içim ısındı ford 'a . sizler daha iyi bilirsiniz araclarınızdan memnun musunuz diye

sormıyacağım ( kesin öyledir ilk ve yeni arac sonucta)bunun dısında benim bi kaç sorum olcaktı. cevaplayan arkadaslara simdiden tesekkurler.

1-acaba kronik sorunları varmı bu mondeoların?

2-siz qashqai yerine bunu tavsiye edermisiniz (ap ayrı sınıflar biliyorum ama vuruldum bi kere araca )

3-bide fiyat olarak kaç para bu mondeo örneğin sizler kaça aldınız acaba? ( buradan yazmak istemeyen arkadaslar özelime atabilirse çok sevinirim bayide cok işime yarayacaktır fiyat bilgisi)

bide powershift olayı nedir acaba ? kullananlar varsa yorumlarını alabilir miyim (bende ne cok sey istedim sizden )ne menem bi şi bu ? yenilirmi içilir mi?

bide sunu söyliyim size bu konuyu ayrı actığınız cok güzel olmus gercekten mondeo klubu var ama beni hiç bilgilendirmedi orası neredeyse hepsi eski mondeo sahipleri. burayı acan arkadasa da tesekkur etmek istedim. ilk misafiriniz ben oluyum bari.

• Eski bir Mondeo (2007 2.0TDCI Ghia-MkIII ) sahibi olarak kulubünüz hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aicacan

merhaba arkadaslar araclarınız simdiden hayırlı olsun.

benim su an nissan qashqai 1,6 tekna gr+nc aracım var şimdi yurt dısı olayından dolayı satmak istiyorum. sonra nette gezinirken fordun sitesinde bide tv reklamlarında fordun

reklamlarını gördüm ( reklamları seslendirende çok hos seslendirmiş alma isteği uyandırdı bende o devreler filan aklımı basımdan aldı aha dedim teknoloji işte araba budur.) . bir

sürü yeni sayılacak özellikler olduğunu gördüm. arac sürmeyi keyiflendircek

seyler oldğunu düşünüyorum. sonra fordun volvoya motor desteği verdiğini öğrendim ve daha da bi içim ısındı ford 'a . sizler daha iyi bilirsiniz araclarınızdan memnun musunuz diye

sormıyacağım ( kesin öyledir ilk ve yeni arac sonucta)bunun dısında benim bi kaç sorum olcaktı. cevaplayan arkadaslara simdiden tesekkurler.

1-acaba kronik sorunları varmı bu mondeoların?

2-siz qashqai yerine bunu tavsiye edermisiniz (ap ayrı sınıflar biliyorum ama vuruldum bi kere araca )

3-bide fiyat olarak kaç para bu mondeo örneğin sizler kaça aldınız acaba? ( buradan yazmak istemeyen arkadaslar özelime atabilirse çok sevinirim bayide cok işime yarayacaktır fiyat bilgisi)

bide powershift olayı nedir acaba ? kullananlar varsa yorumlarını alabilir miyim (bende ne cok sey istedim sizden )ne menem bi şi bu ? yenilirmi içilir mi?

bide sunu söyliyim size bu konuyu ayrı actığınız cok güzel olmus gercekten mondeo klubu var ama beni hiç bilgilendirmedi orası neredeyse hepsi eski mondeo sahipleri. burayı acan arkadasa da tesekkur etmek istedim. ilk misafiriniz ben oluyum bari.

dostum, bir mondeo sahibi olmadığım (ama olmak üzereyim :)) için şuan sana yardımcı olamayacağım ama.. kararından dolayı tebrik ediyorum.. eski bir fordcu olarak uzun süredir mondeo yu takipteyim.. defalarca test de ettim gerçekten güzel olmuş.. tabi ecoboost için bu söylediklerim.. allah nasip ederse şu fiyatlar bi otursun, almayı düşünüyorum.. hem de selectiv inden..

ben de diğer selective sahibi arkadaşları buraya bekliyorum.. yorumlarını tecrübelerini eksik etmesinler..

• quote:

Orijinalden alıntı: mnbilgic

Şu an halihazırda bir Mondeo Kulübü olduğunun farkındayım. Lakin çoğunlukla eski kasa Modeolar üzerinden gittiği için yeni Mondeo sahiplerinin paylaşımları sürekli arada kaynıyor.

MK4 kasa Mondeo sahipleri buradan bilgilerini paylaşırsa daha derli toplu olacak.

2011 Eylül ayı itibarıyla Modeo 1.6 Ecoboost Titanium (2011 model) aracım var. Bayi de son kalan araçlardan olduğu için 53.800 TL ye mal oldu bana. Daha önce Fusion 1.4 dizel vardı.

Şu ana kadar son derece memnunum. Sadece şehir içinde kullanmama rağmen 6.9 lt/100km ortalama ile gidiyorum. Konforu, gücü, şıklığı ile ödediğim her kuruşu hak ettiğini düşünüyorum.

merak ettiklerime gelince, 2012 modellerde neden Ecoboost modelin olmadığını çözemedim henüz.

Bunun dışında çoğu araçta bulunan sürüş esnasında (hareket ettikten kısa süre sonra kendi kendine) kapıları kilitleme gibi bir opsiyon bizim aracımızda var mı?

Herkese iyi paylaşımlar,

allah kaza bela vermesin.. mükemmel bişey..:)

renk kahverengi mi?

ben de böyle bir renk düşünüyorum ama.. gece gri de de aklım kaldı.. canlı görmek lazım nasıl bişey acaba.. tabi beyaz da çok güzel...

üçünden de almak lazım aslında..:)

• quote:

Orijinalden alıntı: barisozyurt

Eski bir Mondeo (2007 2.0TDCI Ghia-MkIII ) sahibi olarak kulubünüz hayırlı olsun.

merhabalar...

eski demeyelim alınır sonra...:)

harika bir aracınız var güle güle kullanın..

değiştiririz yenisiyle belki..:)
  • quote:

Şu an halihazırda bir Mondeo Kulübü olduğunun farkındayım. Lakin çoğunlukla eski kasa Modeolar üzerinden gittiği için yeni Mondeo sahiplerinin paylaşımları sürekli arada kaynıyor.

Herkese iyi paylaşımlar,

2012 modellerde Ecoboost var aslında ama bir ara web'de fiyatı çıkmadı. düzeltilmiş sanırım web sayfası.

• Hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar,

@aicacan

Aracınızı güle güle kullanın bence mükemmel bir araç. Mondeo almadan önce test etme imkanım oldu. Lakin bana çok sade/standart göründü. Sürüşü çok keyifliydi. Mondeo'ya gelince D sınıfı içinde Passat ile birlikte bence kendini kanıtlamış araçlardan biri. Sorunsuz, güvenilir ve şık (MK4 ler niyeyse baya şık görünüyor). Ancak işe teknoloji açısından bakarsak diğer araçlara göre biraz demode kalmaya başladı. Her ne kadar selective donanımı göz alıcı olsa da yaşını artık gösterir oldu. Bunun iyi tarafı bütün çocukluk hastalıklarından kurtulmuş oldukça güvenilir olması. Olumsuz tarafı ise yeni Focus'taki bir çok teknolojik oyuncak opsiyonel olarak bile alınamıyor (otomatik park, arka kamera, düşük hızlarda kaza önleyici sistem vs...)

Ben henüz 1500 km kullandığım için çok deneyimli sayılmam aslında. Ancak bugüne kadar son derece keyif verdi. Özellikle motor aracın en güzel yanı bence. Hem çok güçlü hem de çok dengeli bir motor var ecoboostlarda. Sanırım krank milinin ağır tasarlanmış olmasından ötürü çok çabuk, vahşice devirlenmiyor ama dolu dolu, arkası sağlam çekiyor. Hissiyat bir spor arabadan ziyade güçlü bir Mercedes gibi. Araca binenler 1.6 motor olduğunu öğrenince çok şaşırıyorlar. Yakın zamanda bir TDCI Mondeo ışıklarda aceleci kalkınca bende ilkel güdülerime hakim olamayıp gazladım ama aradaki fark tahminimi çok aştı. Yakıt tüketimi kesinlikle az değil. Lakin medeni sürüşlerde çoğu c sınıfı araçla eşdeğer tüketim yakalanabiliyor. Konfor/kalite açısından ben çok memnunum. Gerekli her şey Titanium da bile var, Selective araçlar festival gibi... Donanım da tek canımı sıkan nokta Xenon far opsiyonunun sadece Selective saklanmış olması. Parasını versen de takılmıyor.

Powershift hakkında çok bilgim yok ama sanırım(atıyorum) DSG gibi çift debriyajlı bir otomatik vites. Sadece 2.0 Modellerde olduğunu sanıyorum.

Qashqai ile Mondeo kıyası çok zor. Ben şahsen CMAX/Qashqai/Mondeo arasında kalmıştım, sonuç malum... Pişman değilim.

@fenkli,

Renk katalog da Kül kahverengi olarak geçiyor. Bana göre bu renk ve elektrik beyaz bu araca çok yakışıyor. Ağır tonlar aracı çok fazla makam aracı haline getiriyor. Oysa makyajlı Mondeolar'da daha naif daha asil bir çizgi yakalamış Ford. Renklerle bunu kapatmamak lazım bence.

@TolanX
    Teşekkürler güncelleme için. Yeni fiyat 63K olmuş. Titanium TDCI ile Selective EcoBoost aynı fiyat, 71K. İlginç.

• quote:

Hepiniz hoşgeldiniz arkadaşlar,

@aicacan

Aracınızı güle güle kullanın bence mükemmel bir araç. Mondeo almadan önce test etme imkanım oldu. Lakin bana çok sade/standart göründü. Sürüşü çok keyifliydi. Mondeo'ya gelince D sınıfı içinde Passat ile birlikte bence kendini kanıtlamış araçlardan biri. Sorunsuz, güvenilir ve şık (MK4 ler niyeyse baya şık görünüyor). Ancak işe teknoloji açısından bakarsak diğer araçlara göre biraz demode kalmaya başladı. Her ne kadar selective donanımı göz alıcı olsa da yaşını artık gösterir oldu. Bunun iyi tarafı bütün çocukluk hastalıklarından kurtulmuş oldukça güvenilir olması. Olumsuz tarafı ise yeni Focus'taki bir çok teknolojik oyuncak opsiyonel olarak bile alınamıyor (otomatik park, arka kamera, düşük hızlarda kaza önleyici sistem vs...)

Ben henüz 1500 km kullandığım için çok deneyimli sayılmam aslında. Ancak bugüne kadar son derece keyif verdi. Özellikle motor aracın en güzel yanı bence. Hem çok güçlü hem de çok dengeli bir motor var ecoboostlarda. Sanırım krank milinin ağır tasarlanmış olmasından ötürü çok çabuk, vahşice devirlenmiyor ama dolu dolu, arkası sağlam çekiyor. Hissiyat bir spor arabadan ziyade güçlü bir Mercedes gibi. Araca binenler 1.6 motor olduğunu öğrenince çok şaşırıyorlar. Yakın zamanda bir TDCI Mondeo ışıklarda aceleci kalkınca bende ilkel güdülerime hakim olamayıp gazladım ama aradaki fark tahminimi çok aştı. Yakıt tüketimi kesinlikle az değil. Lakin medeni sürüşlerde çoğu c sınıfı araçla eşdeğer tüketim yakalanabiliyor. Konfor/kalite açısından ben çok memnunum. Gerekli her şey Titanium da bile var, Selective araçlar festival gibi... Donanım da tek canımı sıkan nokta Xenon far opsiyonunun sadece Selective saklanmış olması. Parasını versen de takılmıyor.

Powershift hakkında çok bilgim yok ama sanırım(atıyorum) DSG gibi çift debriyajlı bir otomatik vites. Sadece 2.0 Modellerde olduğunu sanıyorum.

Qashqai ile Mondeo kıyası çok zor. Ben şahsen CMAX/Qashqai/Mondeo arasında kalmıştım, sonuç malum... Pişman değilim.

@fenkli,

Renk katalog da Kül kahverengi olarak geçiyor. Bana göre bu renk ve elektrik beyaz bu araca çok yakışıyor. Ağır tonlar aracı çok fazla makam aracı haline getiriyor. Oysa makyajlı Mondeolar'da daha naif daha asil bir çizgi yakalamış Ford. Renklerle bunu kapatmamak lazım bence.

@TolanX
    Teşekkürler güncelleme için. Yeni fiyat 63K olmuş. Titanium TDCI ile Selective EcoBoost aynı fiyat, 71K. İlginç.

teşekkürler..
    süper , yorumların devamını bekleriz ve bir de tabiki daha fazla resim..:) bu resimde harika durmuş.. ben de kahve istiyorum ama bakalım hayırlısı

elektrik beyazı demişsiniz ama , artık o renk yok sanırım..

• quote:

Orijinalden alıntı: fenkli

quote:

Eski bir Mondeo (2007 2.0TDCI Ghia-MkIII ) sahibi olarak kulubünüz hayırlı olsun.

merhabalar...

Cümleyi biraz yanlış kurmuşum. Eski sıfatını 2007 Mondeo için kullanmamıştım, eskiden 2007 Mondeo sahibiydim anlamında, şu an Mondeom yok yani. Mondeo her zaman çok beğendiğim bir araç olmuştur, son makyajlı kasa çok güzel, özellikle 18" jantlarla çok klas duruyor.

• quote:

quote:

quote:

merhabalar...

Cümleyi biraz yanlış kurmuşum. Eski sıfatını 2007 Mondeo için kullanmamıştım, eskiden 2007 Mondeo sahibiydim anlamında, şu an Mondeom yok yani. Mondeo her zaman çok beğendiğim bir araç olmuştur, son makyajlı kasa çok güzel, özellikle 18" jantlarla çok klas duruyor.

hmm anladım.. :)
    alalım birer tane ecoboost o zaman..
    şu anki aracınız ne..

• quote:

quote:

@aicacan

@fenkli,

@TolanX

teşekkürler..
    süper , yorumların devamını bekleriz ve bir de tabiki daha fazla resim..:) bu resimde harika durmuş.. ben de kahve istiyorum ama bakalım hayırlısı

bir ecoboost Mondeo kullanıcısı olarak yorumlara aynen katılıyorum. Aracı alırken focusla fiyat farkı yok denecek kadar azdı, ve şimdi iyiki mondeo almışım diyebiliyorum. otomatik vitesi de olsaydı harika olurdu, artık bu da bir sonraki nesil mondeo da inşallah.

• quote:

quote:

@aicacan

@fenkli,

@TolanX

teşekkürler..

Nuray otomotivde vardı bir ara 2011 model elk. beyazı. Ama satılmış olabilir.

• Arkadaşlar şunu söylemekle başliyim biz arabayı 61 bine aldık.Türkiyedeki son kalan 2011 selectivedi.Araba bi defa tasarım olarak çok güzel bazıları demode oldu diyor ama bence öyle değil evin önündeki b7 kasa passatın yanına park ettim yanında sönük kaldı ve ayrıca eski kasalı halinle bile bence d sınıfının en güzel tasarımlı aracı ayrıca superbden uzun olduğu halde tipsiz durmuyor arabadaki sürüş keyfi bambaşka gaza yüklendiğinde seni koltuğa yapıştırıyor.Yol tutuşu anlatmama bile gerek yok malzeme kalitesi çok üst seviyede çoğu fotoğraflardan kalitesiz diyor ama çoğu yerinde yumuşak malzeme kullanılmış ayrıca pıoneer navigasyon ve multimedia sistemi çok şık duruyor.Ayrıca düzeltiyim selectivede bi-xenon standarttır.Yani sonuç olarak bence bu fiyata bu kadar iyi bir arabayı asla alamazsınız tabi 2012lerin fiyatları 8-9 bin pahalı ama genede o fiyatada değecek bir araba premium seviyesinde donanım var.Bunları sakın arabam olduğu için yazıyorum falan sanmayın zaten bu arbayı 1 senelik bir araştırmanın sonucunda aldım eğer başka sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: ahcasa

Arkadaşlar şunu söylemekle başliyim biz arabayı 61 bine aldık.Türkiyedeki son kalan 2011 selectivedi.Araba bi defa tasarım olarak çok güzel bazıları demode oldu diyor ama bence öyle değil evin önündeki b7 kasa passatın yanına park ettim yanında sönük kaldı ve ayrıca eski kasalı halinle bile bence d sınıfının en güzel tasarımlı aracı ayrıca superbden uzun olduğu halde tipsiz durmuyor arabadaki sürüş keyfi bambaşka gaza yüklendiğinde seni koltuğa yapıştırıyor.Yol tutuşu anlatmama bile gerek yok malzeme kalitesi çok üst seviyede çoğu fotoğraflardan kalitesiz diyor ama çoğu yerinde yumuşak malzeme kullanılmış ayrıca pıoneer navigasyon ve multimedia sistemi çok şık duruyor.Ayrıca düzeltiyim selectivede bi-xenon standarttır.Yani sonuç olarak bence bu fiyata bu kadar iyi bir arabayı asla alamazsınız tabi 2012lerin fiyatları 8-9 bin pahalı ama genede o fiyatada değecek bir araba premium seviyesinde donanım var.Bunları sakın arabam olduğu için yazıyorum falan sanmayın zaten bu arbayı 1 senelik bir araştırmanın sonucunda aldım eğer başka sorularınız varsa cevaplayabilirim.

Saygılar

araba biçok şeyi ile kağıt üstünde cok hos. malzemede kaliteli.

merak ettiğim arabada herhangi bi kronik sorun var mı. siz 1 yıl arastırmıssınız gözünüze carpan bisey oldu mu? ( örn. qashqailer için ben sunu söylerim aracta hiç bi sıkıntı yok

mekanik olsun baska bisey olsun fakat 1,6 benzinlilerde yokusta cekme sorunu var tork azlığından, bide dizellerde abs kurulum sesi varmıs sadece çalıstırınca oluyormus onun dısında

92 sayfa forumda benzin aksesuar mevzusu konusuluyor. rutin bakım dısında uğratmaz bi arac qashqai. bende mondeo için bu tarz seyleri merak ediyorum. mondeo beni rutin dısında

servise götürürmü? yani beni servis servis dolastıracak bi problemi olurmu? hani bilirsiniz fransız aracı pek tekin olmaz bi sürü pego, citroen şikayeti var kullanıcılarda ama bi vw diyince

audi vs diyince farklı oluyor.)kronik seyler varsa ben bunu merak ediyorum?

• yeni mondeonun (makyajlı) titanium modelinde lastikler 235/45/17 geliyor bildiğim kadarıyla üzerinde hangi marka ve model lastik ile geldi araç sahiplerinin bu konuda bilgisi varsa buraya yazarlarsa sevinirim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.