Şimdi Ara

Yeni Ford EcoBlue Motor Dizelde Yeni Bir Sayfa Açacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
4.386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Yeni Ford EcoBlue Motor Dizelde Yeni Bir Sayfa Açacak

Ford’un ödüllü EcoBoost benzinli motorlarının endüstri lideri performans ve teknolojisi üzerine inşa edilen EcoBlue dizel motorlar, firmanın gelecekteki binek otomobilleri ve ticari araçlarında 100 PS – 240 PS arası güç çıkışları ile bulunacak. 4 silindirli 2.0 litre Ford EcoBlue yeni Transit ve Transit Custom ticari araçlarda rakipsiz yakıt verimliliği, performans ve kalite sağlayacak. Sürüş konforu piyasadaki 2.2-litre TDCi dizel motora kıyasla 1250 rpm’de %20 daha fazla tork ile geliştirilmiş, böylece ticari araç sürücüleri trafikte sıkışıp kalma, yavaş araçları sollama gibi günlük sürüş senaryoları ile çok daha kolayca başa çıkabiliyorlar. Yeni motor aynı zamanda binek otomobil kalitesini ticari segmentine getiriyor, gürültü seviyesini atıl konumdayken 4 desibel azaltıyor.

Ford avrupa CEO’su Jim Farley yeni motorlarla ilgili şunları dile getirdi: “Ford EcoBoost benzinli motorlar için yeni bir standart yarattı; daha küçük, daha verimli ve boyundan beklenmeyecek üstün performansa sahip. Müşterilerimiz için inovatif çözümler üretme tutkusu yeni Ford EcoBlue dizel motor serimizin de ardında yatan neden. Bu yeni motor yakıt verimliliğini arttırıyor ve CO2 emisyonunu Avrupa’nın en çok satan ticari araç serisinin bir parçası olan Transit’te %10 azaltıyor. Böylece müşteriler için işletim maliyeti azalıyor”.

Yeni motor mimarisi azaltılmış sürtünme ve temiz yanmalı sistem sunuyor. Sofistike egzoz gazı arıtma sistemi 2016 Eylül’ünde yürürlüğe girecek Euro6 standartlarına uyumlu ultra düşük emisyon sunuyor. Yeni standartlar Euro5’e kıyasla NOX emisyonlarının %55 azaltılmasını gerektiriyor.

Motordaki ileri teknolojiler arasında entegre hava giriş sisteminde motorun rahat nefes alması için ilk kez ayna akis taşıma uygulaması yer alıyor. Sistem, yüksek ısılar için tasarlanmış roket motoru materyallerine sahip düşük atalet momentli bir turboşarj ve daha hızlı yanıt veren, daha sessiz ve daha hassas yakıt aktarımı sağlayan yeni yüksek basınçlı yakıt enjeksiyon sisteminden oluşuyor.

İngiltere ve Almanya’da Ford mühendislik ekipleri tarafından geliştirilen yeni 2.0 litre Ford EcoBlue motor ticari araç uygulamalarında başlangıçta 105 PS, 130 PS ve 170 PS güç çıkışları ile sunulacak. 200 PS’den fazla güç çıkışı verebilen motor daha sonra Ford binek otomobillerde de 1.5 litrelik versiyon dahil yeni EcoBlue motorların yanı sıra bulunacak.

Daha fazlası için;http://www.ototeknikveri.com/haber/7100/yeni-ford-ecoblue-motor-dizelde-yeni-bir-sayfa-acacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 28 Nisan 2016; 18:18:54 >

• ford bu işi biliyor
  • Ticari arabada yıllardır sorun yaşadılar 2.2 olan tam facia zaten
    11 litre yağ alması bile başlı başına saçmalıkti
    İnşallah bu sefer tutar az yakar sorunsuz olur
  • Gecmisteki icraatları düşününce Yarın transit aldık diye konu acar mi sizce
  • Cihan dua etsin eksi butonu kalktı
  • Ford küçük hacimli dizellerde çok iddialı geliyor.

Özellikle yeni 1.5 tdci ile hem sessizlik, hem ekonomi ve hem de performans anlamında Fransız rakiplerinin tekelini kıracak gibi görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hassey -- 28 Nisan 2016; 19:00:27 >
  • Karadeniz'e gittim transit dışında dolmuş vs araç yok, her nesil transit var ama başka büyük araç kullanmıyor adamlar demek ki o karşılıyor ihtiyacını, ford ticari işinde biraz ileride.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Ticari arabada yıllardır sorun yaşadılar 2.2 olan tam facia zaten

Transit mi sorun yaşadı veya yaşattı?

En dayanıklı ticari araç, farkında mısın bilmiyorum da, Doğu'da zaten Transit dışında araba alan yok soğuklara en dayanıklı motor ve araç, dağlık yollara dayanıklı, yağ-su-10 numara yağ 3'lüsüyle kombin yapıp biniyor piyasanın %50'sinden fazlası. Magirus'dan sonra gelmiş en dayanıklı ticaridir Transit.

Son kasasi 5 kurus etmez surekli ariza vallahi biktim usandim

• Ford manüpilasyonların uzağında sessiz ve derinden gidiyor.
  • quote:

quote:

quote:

En dayanıklı ticari araç, farkında mısın bilmiyorum da, Doğu'da zaten Transit dışında araba alan yok soğuklara en dayanıklı motor ve araç, dağlık yollara dayanıklı, yağ-su-10 numara yağ 3'lüsüyle kombin yapıp biniyor piyasanın %50'sinden fazlası. Magirus'dan sonra gelmiş en dayanıklı ticaridir Transit.

Dediği haklı eski kasaları taş gibiydi yeni nesiller sıkıtılı tabi daha fazla elektronik oldugu da bi gercek

• Okyanusu geçip derede boğulmak lafı vardır ya, işte bu laf resmen Fordu anlatan laftır.

Mühendislik, sürüş dinamizmi, yol tutuş, direksiyon tepkisi, vs. gibi gerçek anlamda mühendislik isteyen kriterlerde bütün rakiplerine fark atan bir firmadır Ford.

Ama bütün bu mühendisliği becerip iç mekan ferahlık ve genişliği, bagaj genişliği gibi basit şeylerde çuvallayıp binlerce müşteriyi rakiplerine kaptıran bir firmadır aynı anda.

Focus'un içi geniş ve ferah olsa, bagajı geniş olsa rakiplerini ezip geçer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zeytinkoy

Okyanusu geçip derede boğulmak lafı vardır ya, işte bu laf resmen Fordu anlatan laftır.

Mühendislik, sürüş dinamizmi, yol tutuş, direksiyon tepkisi, vs. gibi gerçek anlamda mühendislik isteyen kriterlerde bütün rakiplerine fark atan bir firmadır Ford.

Ama bütün bu mühendisliği becerip iç mekan ferahlık ve genişliği, bagaj genişliği gibi basit şeylerde çuvallayıp binlerce müşteriyi rakiplerine kaptıran bir firmadır aynı anda.

Focus'un içi geniş ve ferah olsa, bagajı geniş olsa rakiplerini ezip geçer.
    Fordun arabaları geniş ve daha ferah olsa kesınlıkle segmentlerinde arabalara kıyaslanmayacak şekilde fark atar.
  • quote:

quote:

quote:

aynen o konuda haklısın ama diğer tüm dediklerine katılmıyorum. şu son kasası bizide bıktırdı. nerde o 240 bindeki sprinter. araç 2016 model ve 9000 km geldi yaklaşık 15 gündür kullanıyoruz ama ilk arızası baskı balata değişecek sürekli sürtme mevcut servis gittiği yere kadar devam dedi :S klima hala düzeltilemedi sorun devam ediyor. vites geçişlerinde silkeleme mevcut. ya daha bunlar sıfır araçta :S bi diğer aracında körükler şasiden koptu 2 kere 2015 model o. crafterdede bi dünya sorun yaşadık bugüne kadar en sorunsuz olarak kullandıklarımız 2013 yılında gelen transitler ve sprinterler. yakıt konusunda 60 kuruş yakıyor ortalama. sprinter 50-55 kuruş arası geziniyordu. ama bunlara rağmen ford ülkemizde ticari işinde bana göre lider. bi ara ducatolar gelmişti aman daha senesini çıkaramadan hepsi elden çıkartılmıştı.

• Yeni transitlerden bende hiç memnun değilim. Gece yarısı çalışan aradı mı yine neresi bozuldu diye kaygılanıyorum hep. Eski Transitlerimizi 400.000 km civarında satmıştık. Keşke satmasaydık dediğim oluyor...
  • Transitler eskisi kadar dayanıklı değiller bunu bir teanait kullanıcısı olarak söylüyorum, fazla elektronik olduğundan arıza olasılığı çok, birde anlamadığım mondeoda zaten 2.0 bir motor vardı neden onu geliştirmediler acaba.
  • Bu motor tanıtalı 1 sene olmuş

bi gelişme oldu mu acaba?

bu motor binek araçlarada uyarlanacak mı

şöyle 1.5 dizel 150 beygir 350 n/m tork olsa ne güzel olmaz mı
  • ogisan O kullanıcısına yanıt
    güncel motora çift turbo taksalar çok rahat 140hp 330nm değerine çıkarlar ama uğraşmıyorlar, motor ömrü ve sorunsuzluk kriterleri yüzünden olabilir
  • yeni transit customa gelmiş bu motor Avustralyada satisi başlamiş.
  • Ticari deyince Ford bence çok sağlam bir imajda. Transit 98 model var. 14+1 olan model. Yani taş gibi maşallahı var. Bastın mı yapıştırıyor
  • En güçlü 1.6 dizel 165 hp 380 torklu Dci galiba. Talisman'daki 160 lık.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.