Şimdi Ara

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
442
Cevap
12
Favori
150.362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 44 bin tl trendx alabiliyorum style icin fiyat farki verilirmi bilemiyorum. 1.33 icin tork dusuk istanbul da dik yokus cok yok cekmeme konusu sanirim arac cok dolu olursa sikinti olbilir. Su hortum sorunu icin ilk cikanlar derken hangi yillardir?servisten anlayabilirim degilmi?ford da sedan hb yakitta fark edermi.uzun yillar sonra arac almak nasip oldu biraz seciyorum umarim yanlis karar vermem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aracımı Ankara ve İstanbul'da kullanıyorum (Mesai çıkışı trafiği hariç) 5.5-5.7 arası yakıyor. Araç doluyken de yokuşlarda hiç sorun yaşamadım. 1.0 motor olduğunu duyanlar biraz burun kıvırsa da kullandıktan sonra memnun kalmayan kimseyi görmedim. Uzun süre kullanacaksınız tavsiye ederim fakat kısa süre sonra değiştirmek isterseniz 2. eli pek yok, bilginize.

• 1.0 focus alıyorum kısmetse.araç bir yılını doldurmamış,ilk bakımı ne kadar tutar?tavsiyelerinizide eklerseniz sevinirim
  • Oktban O kullanıcısına yanıt
    1.6 500 civarına yapılyor ecoboostun bir miktar daha pahalı

• 1.0 lardan memnuniyetiniz nedir arkadaşlar, bunda klasik otomatik vites var değilmi yani powershift değil?
  • bende 2003 focus ghia 1.6 110 bg var 101 binde benzinli lpg yok. ışıklarda 1.0 eco motorlu bi focusla kapıştım ben 2 kişi o 1 kişiydi. 140a kadar zorladı ancak sonra ben 200 lere geldim o gerime düştü :) uzun yolda yüksek hızlara pek gelmiyor sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erce.erdem

bende 2003 focus ghia 1.6 110 bg var 101 binde benzinli lpg yok. ışıklarda 1.0 eco motorlu bi focusla kapıştım ben 2 kişi o 1 kişiydi. 140a kadar zorladı ancak sonra ben 200 lere geldim o gerime düştü :) uzun yolda yüksek hızlara pek gelmiyor sanırım.

şimdi senin aracından daha yüksek beygir ve tork değerine sahip bir aracın senin gerinde kalmasının araclamı ilgisi var yoksa aracı kullanan kişinin tabiri caizse atmı essekmi olmasıyla ilgisi var acaba? o zaman söyle diyelim aynı kişiler aracları deiştirsin bu sefer sen bi oncekinden daha cok fark atarsın ...

• shener kullanıcısına yanıt
    klasik otomatik var, memnuniyet konusunda sıkıntı yok, bakım ücretleri pahalı yetkili serviste yaptırırsanız..
    dışarıda yaptırırsanız;
    yağ: 5w-20: 190
    filtreler, yağ, hava, polen orj 150
    işçilik: 50..

serviste 500-600 tutuyor..

bujileri özeldir 45 binde bir değişir..3 buji 120 tl
  • 1.0 ecobosst b-max aracım var...120 hp kullanabileceğim en sakin şekilde kullanmama rağmen şehir içi 7.5 lt nin altına düşüremiyorum....ağzımın tadıyla gaza yüklenemiyorum...bir depoyu tamaen deneme amaçlı performanslı kullandım 9.5 lt ile tamamladım şehir içini...aracı hep kısa mesafe kullanıyorum sanırım yakıt tüketiminin sebebi bu...
  • PsYcHoO P kullanıcısına yanıt
    3 km altında ise ve 2 lamba varsa normal 7.5 lt..iniş çıkış durumu nasıl bilmiyorum trafik yoğunluğu.
    2000 devirde vites atıp 1500 devirde süreceksiniz 3-4. viteslerde. 5-6 da 250 devir arttırırsınız.

ama ben normal hava koşullarında 6 lt.(konya düz,mesafe 4.5 km 1 lamba). bu aralar kar çoktu, hava soğuk, gaz ver çek park sorunları 6.6..-20-25 ler olursa 7-7.5 a çıkıyor

b-max otomatikse çok normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 18 Ocak 2017; 22:25:11 >
  • mdmrx M kullanıcısına yanıt
    1500 devirde sabit kullanmak hem çok sıkıcı oluyor hem de araç küçük küçük titriyor ama yine de 1500-2000 devir aralığını geçmiyorum zaten...kullandığım mesafeler çoğunlukla 2-3 km ve dur kalkı ya da kasisi bol yollar..sanırım bu da etkiliyor... 7.5 - 8 litre arası bir tüketim yakalayabildiğim en düşük değerler oluyor şehir içi...Michelin CrossClimate lastik taktım 1 ay oldu o da 0.5 ila 1 lt arası yakış artışına sebebiyet veriyor..

Neticede 1.0 aracı çok çok sakin kullanıp 8 - 8.5 litreyi görünce insanın canı sıkılıyor...Hayat dizelle güzel buna artık %100 eminim...

araç manuel bu arada
  • PsYcHoO P kullanıcısına yanıt
    3.4. viteslerde titremez..5-6 da 1750 idealdir titretmeden kullanım için.
    şöyle örnek vereyim..
    5. vites 70 km hız..
    dizelde 1500, 1.0 da 1750, 1.6 benzinlide 2000 devirde gidersiniz.
    son çıkan megane a bakın, 1.2 benzinli model 130 bg lik dizel hariç diğer 90 ve 110 luk dizellerinden daha performanslı..
    ama malum yakıyor işte..1.2 6.5-7 yakar dizel 5 yakar :)

yılda 10-12 bini geçmeyenin dizel alması gereksiz, aradaki fark kurtarmıyor, kurtarması için 8-10 sene binmek lazım.

üstelik benim gibi benzinli arabayı bile alırken bir miktar kredi çekiyorsanız, faizi ile birlikte fiyat makası daha da açılıyor. dizel almak için fazladan en az 8 bin vereceksiniz ve bu da krediye ilave tutar.
  • Merhaba arkadaşlar bizde dün ford focus mk3 1.0 trend x paket almış bulunmaktayız aracımda söylenene göre servisinde multimedya ekranı geri görüş kamerası takılmıştı bugün aracımda navigasyonu açıyım dedim hata verdi resimde görüldüğü gibi sd kartını çıkartıp evde baktım içinde klip vardı meğersem sahibi yanlış sd kartı vermiş bu multimedya ekrana uygun navigasyonu nerden indirebilirim acaba bi de usb girişim çalışmıyordu onu nasıl ve ne kadara yaptırabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum :) Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg

• Yakit olayina deginmek istiyorum. Evim- isyerim arasi 15 km. Guzergah 8-9 isik ve cevreyolundan . Ortalama hizim 32km civari. Ayni guzergahta 6 ay d2v40 otomatik - 7 ay 90bg lik duster kullndim. Ayni guzergahta v40 ort. 5.9 yakiyordu

Duster 5.8-5.9yakiyordu. Ecoboost 6.6-6.7 litre yakiyor.

Vitesleri 2500-2700 devirde yukseltiyorum. Hizim 100 civarini buldugunda ve hizlanmayacaksam hemen 6 ya atip gidiyorum.

Asiri sehir icine girdigimde ortalma tuketim 7.5 lara cikar. Yalniz ayni sekilde dizellerde de bu 6.5 lara cikiyor. Yani arkadaslar arada herzaman 1-1.5 litre ancak oynar. Ben daha buyuk fark bekliyordum. Daha once de benzinli arac kullandim (ayni guzergahta) 9 litre yakiyordu.

Yakiti yuzunden aracinizdan sogumayin. Yakitindan dert yanan arkadaslar hemen bi dizel kiralayip baksinlar ort. 8.5 larda gezenler dizele gecseler ort. 7 litre yakacaklar.

Ecoboost icin dizel benzin makasi yillik 30bin km den assagi yapanlar icin yanlis. Hatta yillik 30k ve ustu yapiliyorsa sehir disinda geziliyor demektir ve bu da aradaki litre farkinin azalmasina neden olacaktir.

Kisaca aracin yakit performansini ben cok begendim kafaya takanlar da hic takmasinlar derim

• Arkadaşlar selamlar;

Opel Corsa 1.3 CDTI 111.yil özel seri var bende. Araba şu an 103bin KM. Aldığımda 35bin KM idi. 4 senede 70bin KM yaptım. Dizel kullanıyorum. Günde 60 KM Bodrum'da işe gelip gidiyorum. Bazen Göcek Bazen Antalya Bazende İzmir Şehir dışı yakıyorum.

Tüketimleri şöyle.

Agresif kullanırsam (Ani hızlanmalar 120 üzeri hızla gitme vs)
    - Şehir içi 5.5 - 6 Litre
    - Şehir dışı 5 Litre

Sakin ve kontrollü kullanırsam ( 90-110 arası devir 5. viteste 2500 - 2700 arası)
    - Şehir içi 5 Litre
    - Şehir dışı 4 - 4.3 Litre

Opel'deki tek sıkıntı 1.3 75 HP olmasından ötürü yokuşta çok yiyor ve boğuluyor.

Şimdi kafamda Ford Focus var.Nasipse aracı değiştirmeyi düşünüyorum yaz sonu. Geçen Ankara'dan kiraladım uçak inişi çok hoşuma gitti yol tutuşu, hızlanması rahatlığı ve sessizliği, iç dizaynı. 1.6 dizel idi bindiğim.

1.6 malum biraz yukarlarda fiyatı. Benim Opeli satıp üzerine almayı düşünüyorum.

1.0 alırsam bu tüketimleri arar mıyım ne kadar olur tahmini?
    1.6 alırsam ne olur tüketimler?

Kronik sorunları var mıdır bu aracın veya motora göre?

Benzinli 1.6 alsam Tüp taktırsam nasıl performans olur sizce? ( Tercihim değil ama zorda kalırsam bu şekilde düşünüyorum malum fiyatlardan dolayı)

2015 modellerin 30bin kmye kadar olan fiyatları ortalama ne civarda şu an?

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

Arkadaşlar selamlar;

Opel Corsa 1.3 CDTI 111.yil özel seri var bende. Araba şu an 103bin KM. Aldığımda 35bin KM idi. 4 senede 70bin KM yaptım. Dizel kullanıyorum. Günde 60 KM Bodrum'da işe gelip gidiyorum. Bazen Göcek Bazen Antalya Bazende İzmir Şehir dışı yakıyorum.

Tüketimleri şöyle.

Agresif kullanırsam (Ani hızlanmalar 120 üzeri hızla gitme vs)
    - Şehir içi 5.5 - 6 Litre
    - Şehir dışı 5 Litre

Sakin ve kontrollü kullanırsam ( 90-110 arası devir 5. viteste 2500 - 2700 arası)
    - Şehir içi 5 Litre
    - Şehir dışı 4 - 4.3 Litre

Opel'deki tek sıkıntı 1.3 75 HP olmasından ötürü yokuşta çok yiyor ve boğuluyor.

Şimdi kafamda Ford Focus var.Nasipse aracı değiştirmeyi düşünüyorum yaz sonu. Geçen Ankara'dan kiraladım uçak inişi çok hoşuma gitti yol tutuşu, hızlanması rahatlığı ve sessizliği, iç dizaynı. 1.6 dizel idi bindiğim.

1.6 malum biraz yukarlarda fiyatı. Benim Opeli satıp üzerine almayı düşünüyorum.

1.0 alırsam bu tüketimleri arar mıyım ne kadar olur tahmini?
    1.6 alırsam ne olur tüketimler?

Kronik sorunları var mıdır bu aracın veya motora göre?

Benzinli 1.6 alsam Tüp taktırsam nasıl performans olur sizce? ( Tercihim değil ama zorda kalırsam bu şekilde düşünüyorum malum fiyatlardan dolayı)

2015 modellerin 30bin kmye kadar olan fiyatları ortalama ne civarda şu an?

Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Dízelden sonra ne kadar az yakarsa yaksın benzinli araç sizi üzer diye düşünüyorum, focus alacaksaniz 2015 ve sonrası makyajlı kasa almanızı tavsiye ediyorum,1.6 atmosferik alın lpg taktırın derim

• daha önce yazmışmıydım bilmiyorum ama ecoboostlara artık lpg takılıyor..
    landirenzo 5000, prins 4000 diye biliyorum.

memnuniyet durumunu araştırın derim
  • Arkadaşlar tam 1 senedir 2012 model ecoboost kullanıyorum Silivri'de yaşıyorum ve zaman zaman İstanbul trafiğine de giriyorum benim yakıt ortalamam sadece Silivri içi 5,5-5,8 arası. İstanbul trafiğine girdiğimde de MAX. 6.3 falan oluyor.
    Yakıt tüketimi fazla olanlar sanırım yüksek devirde ve agresif kullanıyorlar.
  • Arkadaşlar merhaba bugün bende focus 1.0 ecobost aldım araç 2012 model 38500 kmde. Expertiz soktuk. Katalizör arızası verdi. Neyse ford servisine sorduk değişmesi lazım dedi. 2300 gibi bir rakam söyledi.Araç sahibiylede bu duruma istinafen orta bir yerde anlaştık. Katalizör temizleniyormuş veya değiştircez. Bugün 100 km kullanmışımdır herhalde ortalama hep 7lt gösteriyor. Gerçi 110-140 arası sürdüm. Ne aşağı ne yuksrı değişmşyor. Katalizör sıkıntısı yaşıyan arkadaşların çözümü nasıl oldu..
  • Aynı katalizatör hatası bizde de var. Değişim dışında başka bir çözüm yok mudur ?

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.