Yüzbaşı
17 Mayıs 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 52 (Bu ay: 2)
Gönderileri
merhaba arkadaşlar 2002 focus mk1 aracım ıcın 4 hoparlör almayı düşünüyorum.

Alpine SXE-5725S (5"x7" (12.5x17.5cm) Coaxial 2-yollu Hoparlör
200W zirve güç
35W RMS
Frekans cevabı: 70Hz - 20kHz

navitech mx-170p 4x55 wat multimedya cihazım var

Roadstar RDA 5040 4 Kanallı 1800 Watt Oto Amfi satın alıp bağlarsam ne kadar bir fark elde ederim.
Merhaba arkadaslar bugun sizlerle paylasmak istedigim bir konu var. Belki lazim olan olmaz ama bir nebze bir bilgisayar parcasi alirken yardim ve fikir olabilir.
21.10.2016 tarihinde csgo oynarken ekranimda renk karismalari oldu ve bilgisayar dondu. Suphelerim dogru cikti ve ekran kartimin arizali oldugunu anladim.
Ama o da ne. Ekran kartini sokerken msi 970 gaming anakartimda yag sizintisi oldugunu farkettim. Tabi bu durumda yapilacak tek sey faturalar ☺
Tabi bi husran ve endiseli dusunceler...
Faturama gore ekran kartimin garantisi garanti suresi 1 gun gecmis.
Msi 970 anakartin garantisinin bitmesine 5 ay var.
Gunlerden cuma tam da 30 dk sonra işe gitmem gerekiyor hersey ust uste gelmis gibi morelim çöktu ama bir umut var icimde...
Vatanbilgisayar bolu higway magazasinda ben ise merkezde arada var 30dk mesafe...😕
O gece dogru durust uyuyamadim tabiki. Ertersi gun vatanbilgisayara arabamla bastim gittim. Msi anakarti gonderdiler ama asus ekran kartini musteri hizmetlerini arayip sormam gerekiyormus... morel sifir cunku asus hafta ici calisiyormus...
Msi anakarti gonderdikten sonra eve gittim gezecek morel yok.
Pazartesi olunca ilk is asusu aramak oldu ve internet uzerinden formu doldurdum bana mail geldi ups kargo ile urunu karsi odemeli gonderdim.
Msi anakarti 22.10.2016 tarihinde
Asus ekran kartini 24.10.2016 tarihinde gondermis oldum. Asus bana takip numarasi mailledi oradan  durumuna bakabiliyordum ve ne kadar ucret cikar diye de dusunuyordum.
Ellerine ulasmasi 3 gun surdu.
04.11.2016 tarihinde msi degisim cikarti ve 90 tl fark verip  asus pro gaming aura 970 anakarti aldim. Aradan 2 gun gecti eve ups kargo geldi. Asus musteri memnuyeti hizmetleri urunu tamir edememis hicbir ucret talep etmeden degisim hakki tanimisti. Hicbir kargo bedeli bile almadan. Tabi ben 2 kartimida kutusu sungeri vs ne varsa aldigim gibi aynen gonderdim. Zaten kasam temiz ve sicaklik degerleri gayet dusuktu.
Ekran kartımda chipset arizasi cikti. Asus directcu ll r9 270 oc 2 gb 256 bit
07.11.2016 gittim vatana belgenin dogru olup olmadigini sorgulamak icin merkeze yazi yazdilar. 1 saat surede onay geldi ve 490tl param iade oldu. Acayip icim rahatlamisti ve bu memnuniyet uzerine 415 tl ekleyerek 905tl den asus strix rx470 aldim. 5 taksit 85 tl aylik koymaz be dedim. ☺
Is yerinde vaktim cok oldugundan bilgisayarimi guzelce topladim. Kablo saklamalar vs hepsine ozendim. 4 saatimi aldi ama degdi. Formati cektim driverleri kurdum kasada guzel bir goruntu oldu. Ekran kartinda cw sorun yok. 2 si beraber aura efecti guzel oldu. Isinma yok rx470 csgo ful grafik minimum 160 fps 55-60 derecelerde. 😕

Vakit ayirip okuyanlar icin tesekkurler.

Bu yazimizda bahsi gecen hersey hayal degil gercektir 😕😕😕
https://www.youtube.com/watch?v=2_0BYvTkZ0o arkadaşlar bu videoda gördüğümüz çekomastik mi nasıl yapılıyor.
buraya sıvı polyester ile bişiler mi karıştırıyorlar ki. bakalit yapımı gibi bişi olmuş.
yada anlayan arkadaşlar var ise tabanca ile bastığımız siyah silikonları nasıl böyle sıvılaştırırız.
merhaba arkadaşlar lenovo ideapad 300 modelini vatanbilgisayar mağazasından bizzat giderek satın aldım. 2000 tl fiyatıyla diğer modellere göre daha güncel ve performanslı bu modeli elimden geldiğince tanıtmaya çalışacağım.
kurulumda sorun yaşayan arkadaşlar kurulumu yaparken hiçbir ayara dokunmadan ilk çıkan ekranda en altta türkçeyi seçerek kurulumu bitirirseniz otomatik ayarlanıyor. her aşamayı türkçe olarak ayarlarsanız yarı ingilizce oluyor.
https://www.youtube.com/watch?v=p_6GlL55Zk0

her laptopun olmazsa olmazı adaptör. yalnız bu adaptörün girişi farklı. usb ye benzer bir tasarımı olan adaptör girişi diğer yuvarlak modellerde zamanla oluşan aşınma ve bozulmalara önlem olarak yapılmış.
ters düz girişi olmayan soketimizi hiç sorun yaşamadan kullanabiliriz. ortalama 1 saate şarj oluyor.

genel malzeme kalitesiyle beni tatmin eden laptop siyah renkli plastik üzerinde parmak izi bırakabiliyor. temizliği kolay ve karbonfiber görünümlü tabaka hoşnut katıyor.

laptopun sol kısmında voltaj,wga,ethernet,hdmı,usb3.sdcad slotları bulunmakta.

laptopun sağ kısmında kulaklık çıkışı,2 adet usb2.0, dvd rw bulunmaktadır.

arka yüzeyinde bataryanın nasıl çıktığını bilmiyorum. soğutucu kanalları gördüğünüz üzere etkili.

klavyemiz görüldüğü gibi şık ve kullanışlı.

açısal olarak en fazla bu kadar açılıyor. arka desteği sayesinde daha fazla açılmıyor.

capslock ve numlock ışıkları tuşların üzerine bu şekilde yerleştirilmiş.

yandan bakış açışı 160 derecelerde ideal ama film ve oyunlarda değişebiliyor. sanırım ayar yapıcaz :D

ön kısmında bulunan bu 2 ışık ise güç ışığı ve pil kullanımında yanan batarya ışığı.

genel olarak baktığımızda internet kullanımında batarya ömrü wifi ile 5-6 saat kadar dayanırken oyun oynarken pil ömrü 4-5 saat bazen 3:40 kadar gidebiliyor.
prize takılı iken ortalama 1-1.5 saat aralığında tamamen şarj oluyor.

ön kamerası 720p resim çekerken aynı zamanda 720 30fps video kaydı yapıyor. kameranın yanında mikrofon yer alıyor ve kamera aktif olduğunda capslock da olduğu gibi bir ışık yanıyor.
toucpad görevini layıkıyla yerine getiriyor. düğme dışında yüzeye elle tıklatıldığında yine algılıyor.
açılış süresi ssd kadar hızlı olan laptopun 5400 rpm hızında 1tb hdd mevcut. intel rapid teknolojisiyle gayet hızlı ve stabil.
hoparlör ön kısımda görünmese de gayet güzel ses seviyesi var.
lenovo nun bazı programları canınızı sıkabilir. genel olarak rahatsız edenleri başlangıçtan kaldırarak hızda önemli etkiler yaratabilirsiniz.
benden bu kadar arkadaşlar. oyun ile ilgili denemelerimi ilerleyen zamanlarda youtube de paylaşacağım. verileri buradan da güncellemeye devam edeceğim. saygılar.

i5-6200U 2.30 GHZ 4 CPU Turbo 3.4 GHZ
8GB 1600 MHZ ram
AMD Radeon R5 M330 paylaşımsız ekran kartı 2Gb 800mhz çekirdek hızı 870 mhz bellek hızı
1tb 5400 rpm HDD Western Digital WD10JPCX-24UE4T0 1TB DCM: SHCTJHN
Win10 64 bit sürümü
DirectX sürümü 12
ayriyetten intel hd graphics 520 var.
beyler aşağıdaki videoda çinli adam hizmetlerden image protect service yi kapatıyor ve sorun almıyor. ben win7 de bilgisayarımda bu seçeneği bulamadım. çözümü günlerdir sitelerde araştırıyorum denemediğim şey kalmadı. steamdan aldım oyunu halen giremedim.

https://www.youtube.com/watch?v=LIBlNK25Y_Q
200-500 arası bir bütçe ayıracağım arkadaşlar.
Logitech Z-506 ya baktım cızırtı sorunudur gidiyor. o yüzden korkuyorum açıkçası.
Creavite T6300 gördüm onda bir sıkıntı yok gibi.

hepsiburada yada vatan üzerinden alabileceğim tavsiye edebileceğiniz ürün varmı.

kalkıpta Logitech Z-906 alacak durumum yok :)
arkadaşlar csgo da formattan önce f12 ile ekran goruntusu aldığımda screenshots klasörüne jpg uzantılı kayıt ediyordu.

şimdi aynı şekilde steamı ve oyunu kurdum. f12 ile ekran goruntusu alınca screenshots klasörüne .tga dosya yapıyor.

ben jpg uzantılı kayıt etmesını ıstıyorum. bunun bı ayarı varmıdır.
arkadaşlar merhaba bilgisayarıma samsung evo 120gb ssd taktım ama ahcı modunda ssd yi görmedi. bende normal modda formatı kurup sorunsuz kulanıyorum. okuma/yazma hızları %50 performansta kullanmasına rağmen bana yetiyor. sorum şu ki bazı forumlarda ssd yi normal modda kullanınca ssd zarar görüyor diye bir tabir okudum. bunun gerçeklilik payı varmıdır. ssd ahcı modunda kullanılması zorunluluğu mu var.

br sorun nedenıyle. kitlenmesi rica olunur.
araştıra araştıra bi hal oldum lütfen kıyaslama yapmak için yorum yapmayalım istediğim gerçek bilgi.

Anakart Asus m5a78l m lx v2 AMD 760G (780L)/SB710 bios date:09/04/12 version 12.01
AMD AM3+ FX™/Phenom™ II/Athlon™ II/Sempron™ 100 Series Processors
Supports CPU up to 125 W
AMD Cool 'n' Quiet™ Technology

bu anakartın işlemci desteğinde fx işlemcileri destekliyor diyor. çoğu kullanıcı phenom2 x4 125watlık işlemciler kullanıyormuş.

benım bu anakarta takmak istediğim işlemci fx8350 sorun çıkartmaz diyenler de var ama kullanan yok.

işlemci desteğine baktığım kadarıyla 1201 bios sürümüyle destekliyor yani benim sürümüm yeterli gibi.

olabilir değil kullanan arkadaşlardan yorum istiyorum. sorun olacaksa fx4100 devam :D

bu arada fiyatlar uçmuş fx 8350 530 tl yuh :D
Hakkında
Meslek: karayolları genel müdürlüğü misafirhane sorumlusu
Forum İmzası:
AMD Ryzen 3600/ Msi b350/ Msi gtx1050ti 4gb/ Team Dark 2x4gb 2666mhz ddr3/ Samsung 850 evo 256gb SSD / Zalman Z3 Plus Tower / Zalman 600W/ LG 82 Ekran Led Tv
Forum İkinci El İmzası:
ErCe''
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
opel
Mobil cihaz
samsung
Operatör
vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
Steam
csgo akar
TV
LG
Ses Sistemi
Ses Sistemi
Notebook
Lenovo
GPS, Navigasyon
Navitech
Clash of Clans
Clas of Clans
İşlemci
AMD
Anakart
Asus
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Asus
Kombi
Demir Döküm
Modem
TP-Link
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 296
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 25.395 (Bu ay: 288)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 184 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.