Şimdi Ara

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
441
Cevap
12
Favori
150.418
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankara Bursa yolunda 400 km'lik bir mesafede bölgesel hız sınırlarına uyarak klima kapalı toplam yolu 5,5 saatte kat edecek hali ile sakin ötesi bir kullanımla düşürebildiğim 100km/4.5lt oldu , aynı şekilde Bursa Ankara arasını yolu giderken aynı gün sabahında aşırı agresif bir kullanım ile 3.5 saatte kat ettiğimde ise 100km/7lt bir yakıt sarfiyatım oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thuglifeee

Aynı katalizatör hatası bizde de var. Değişim dışında başka bir çözüm yok mudur ?

Yeni Focus 1.0 Ecoboost 125 bg

Değişmesinden başka çare yok. Temizleyenler var ama çözüm olacağı kesin değil. Katalizör iptal ediliyor. Araya dğz bir boru ekleyip. Sensörleride ayarlıyorlar. Egzos muayenesinden geçmeme ihtimalide var. Ama tüv dışında halledilebiliyorlar. Ford servisine götürmüştüm ben sağolsun çok ilgilendi. Performansta bir sıkıntı yok dedi. Belki kendi kendinede arıza ışığı sönebilir dedi ama zannetmiyorum. Bana bu şekilde kullan bişey olmaz dedi. Ama ilerde satarken problem olur gibi geliyor. Parça çok pahalı ilerde yurtdışından uygunsa getirmeyi düşünüyorum. Sizin arscınız kaç model ve kaç km de.

• yıl 2017 1000 cc altı motorda 1.0 yine birinci.. VW nin 1.0 yaklaşmış bu sefer puanı çok yakın..
    https://www.ukimediaevents.com/engineoftheyear/results.php?id=61

tüm motorlar içinde ise 6 sene sonra 5. ve oldukça iyi performans.. bu listede vw yok malum https://www.ukimediaevents.com/engineoftheyear/results.php?id=ieoty

son 2 haftada, konya-ısparta-karabük-konya 1400 km yaptım %50 klima açık, 6.6.. ortlama hız ş.dışında duble de 115 sabit, otobanda 125 sabit.. 5 kişi ful bagaj.. bu araba böyle yakıyor. önceki tatil mesajlarımıda okursanız herşey ortada.. ve bu araba 1.6 atm focustan %15 her halükarda az yakar ve daha performanslıdır. yokuşlarda bayılmaz, çoğu yerde vites bile küçültmezsiniz..

fazla yakanlar daha dkkatli kullanmalı..

1.6 atm lpg li isteyen varsa arkadaşım aracı satıyor.. 5 aylık araba kusursuz..araba style ama ti görünüm ve fonksiyonlu..
    sahibinden de aratın.. ilan bilgisini kaybettim.. konya tektonik gri(bal köpüğü gibi olan) 5-6.000 km de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 28 Temmuz 2017; 12:21:32 >

• stilyanov S kullanıcısına yanıt
    Ustad 102binde arac ve 2012 model ariza isigini sondurttum 100 km sonra tekrar yandi cozumu dedigin gibi sadece degisim gozukuyor ortalama yakit tuketimim sehir icinde 7.3 litre degerlerinde biraz fazla sanırım sende durum nedir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2012 den bu tarafa 1 milyon adet 1.0 motor üretilmiş.
    yazık ki ülkemizde rağbet görmüyor tüpçülerin ve pazarlama özürlü otosan ın sayesinde

--- yerine "scl" yazıp linki kopyalayıp satıra yapıştırın

https://www.focu---ubtr.com/topic/14676-10-ecoboost-%C3%BCst-%C3%BCste-6kez-en-iyi-10l-ve-alt%C4%B1-motoru-se%C3%A7ildi-2017-y%C4%B1l%C4%B1n-motoru-ferrari-39-litre-biturbo-v8/

• mdmrx M kullanıcısına yanıt
    alayım diyorum her seferinde elimde kallır endişesi var
  • thuglifeee kullanıcısına yanıt
    Benim araç 41000 de şuan yeni aldım aracı. Araçta sorun yoktu alırken expertizde zorlayınca arıza verdi. Olucağı varmış. Serviste söndürdü sonra senin gibi 100 km sonra tekrar yandı.yakıt tüketimi fazla gibi ama belkide normalde olabilir. Daha öncesini bilmediğin için bişey söyliyemem.çekişte pek sorun yok gayet iyi gidiyor
  • sıfır 2016 model focus otomatik ecoboost 1.0 titanium 90.000e alınırmı arkadaşlar?
  • Er-ol otomotiv güncel yağ fiyatı 190 lira bilginiz olsun.
  • 2012- 2013 1.0 trend x veya style model araç bakıyorum.
    Bu araçlarda dikkat etmemiz gereken konuları belirtmenizi rica ederim.
    2012 üretimlilierin hortum ve motor yakma konusunu geriye dönük mesajlarda okudum.
    Başka hangi konulara dikkat edilmesi gerekiyor.
    Bilgilerinizi rica ederim.
  • 2012 ve 2013 modeller arasinda makyaj farki var mi? Yada trendx ve style arasinda makyaj farki var mi?

2013 lerin arka kapilari daha kasli gibi duruyor.

• 2013 titanyum + smart paket focus 60 bin km tramersiz boyasız. Temiz araç 59.500 lira fiyat vermişler. Bu araç alınır mı ? Kronik bir sorunu var mı iki gündür baya araştırıyorum öyle gözüme bir problem çarpmadı performans fena değil diyolar. Yakıt için dikkatli kullanmak lazım. Ancak ikinci eli çok zayıf duruyor. Sizce bu fiyata alınır mı ?
  • baris01 kullanıcısına yanıt
    55 e style lar var.. eğer bluetooth ihtiyacı yoksa style da alabilirsiniz..

birde antifiriz koyma kabı çatlıyor 1000 de 1 ve motor haharetten zarar görüyor. haftada bir kontrol edilmeli..
    perf fena değil falan değil bayağı iyidir.. güzergah ve şehre göre 6-7 lt arası yakar..5000 tl ye tüp takılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: mdmrx

55 e style lar var.. eğer bluetooth ihtiyacı yoksa style da alabilirsiniz..

birde antifiriz koyma kabı çatlıyor 1000 de 1 ve motor haharetten zarar görüyor. haftada bir kontrol edilmeli..
    perf fena değil falan değil bayağı iyidir.. güzergah ve şehre göre 6-7 lt arası yakar..5000 tl ye tüp takılır

Dolu olsun istiyorum ben arabayı ikinci eli çok soru işareti uyandırıyor ama bende . Tüp takmam senede 12 bin km yapıyorum ki küçük ilçedeyim trafik öyle çok sıkışık degil . Antifriz koyma yeri uzun kullanımda mı catlıyor

• anlaşılan bazıları üretim hatalı..sıcakta gevreyip zamanla çatlıyor.
    makyajsız modellerde style da katlanır aynalar, otomatik park standart, titanium da smart paket olmazsa bu özellikler yok..tuhaf durum ama gerçek bu.

tit da iyi olan özellik bluetooth la telefon bağlantısı ve tel den müzik çalmak.. diğerleri yukarıda gözlük kabı ve digital klima var. deri simit..
    başka birşey farklı değil.

çok temizse 58-60 eder..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 22 Ekim 2017; 22:20:6 >
  • Triger kayışı değiştiren var mı? Bilgi verebilir misiniz?

• 2016 model sifir km Ford Focus 1.0 ecoboost manuel aldim. Arabayi alir almaz 2000 km yol yaptim, Sirnak-Istanbul arasi 120-130 kilometre/saat yaparak tuketim degeri 5.5 litre/100km.. ( Mardin, Urfa, Antep, Adana ve Ankara’da sehiricine girildi ) Istanbul’da sehirici tuketim 7.5 litre/100km..

1.6 Benzinli her kasa Ford Focus’um oldu. Bu motor kullandigim en keyifli motor oldu, alt devirlerde araba son derece canli ve sollamalarda hic uzmuyor. Toroslara tirmanirken 6.vitesin 5e dustugunu gormedim. Gercekten cok keyifli ve verimli motor..

• sebosentez kullanıcısına yanıt
    triger değişimi 9 yıl 135 bin km.. avrupada 10 yıl 240 bin km..

kısaca biraz gözü karartıp 9 yıl 200 bin km gider diye düşünüyorum

bir forumdaki bir arkadaş gaza gelmiş ve bu araç ilk satıldığında millete yutturulan 4 yıl 135 bin e uyup 4. yılda ağır bakımla beraber 2000 tl ye yaptırmış..
    trigerle beraber aracın bujili bakımı, devir daim pompsı ve malum soğutma sıvısı da değişir.. dot4 fren yağıda değiştirilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mdmrx -- 30 Ekim 2017; 21:33:39 >
  • merhabalar 2015 titanium full paket aldim. alırken tereddüt lerim vardı. Öncelikli olarak 1.0 motor diyip geçmeyin. 1000 kilometre yaptım Adana - Van arası ortalama yakıt 5.5 litre. çeker mi diye soracak olursanız 1.6 duz motor astram vardı kesinlikle 1.0 motor 1.6 nin içinden geçer. yani 10 numara. yolda yokuşa girmeden 110 du hizim cikarken 120 ye sabitledim hizin düşüp düşmeyeceğini merak ettim. aksine 120 ye geldi. özetle suan icin memnunum. sehir içi de cok agresif kullansam bile 7 litreyi bulacağını sanmiyorum. ortalama 6 ile 6.5 litre yakar şehir içi. özetle alınabilecek bir araba.

• Merhaba abilerim, kardeşlerim.
    Allah kısmet ederse 2016 Titanium 1.0 PS bakıyorum kendime. Otomatik kullanan kimse var mı? Memnun musunuz? Biriyle anlaştım gibi, boyasız değişensiz 35000'deki arabaya 85 bin istiyor. Uygun mudur? Başka model, vites, donanım öneriniz var mı?
    Teşekkür ederim şimdiden.
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.