Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN) (462. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
11.401
Cevap
174
Favori
897.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
20 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aynı yöntemi bende denedim . Hatta cam açma kısmının olduğu yuva diş atmış gibiydi o yüzden söktüm oturmadı bende silikon parça attım oraya ama arada hala geliyor . Birde bu kapı kolçak kısmı varya içinde silikon olan sağ kapıda iki tane var onun küçük olanında silikon var mı sizde bende orada yokta kayıp mı acaba dedim . Yedek parçacıda bulamadık parçayı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Del Murder kullanıcısına yanıt

Hayırlı olsun hocam bende hp istiyordum 1.4 sedan urban plus en kısa zamanda gelicek dendi onu aldım çok memnunum ama HP olsa bende hemen takas edebilirim benzinli dizel farketmez :) 260 km de henüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arabamla 1. ayım 1600 km bitti. 1.4 Urban plus

-motor sakin kullanım için iyi, ama rampada bayılıyor evet. Keçiören yokuşlarını 2. ya da 3. viteste çıkabiliyorum. Performanslı kullanım için kötü, hızlanması yavaş.

-iç donanımını bayağı seviyorum elimi attığım hiç bir yer beni rahatsız etmiyor.

-Yakıt tüketimi şehir dışı 5,2 filan. Şehir için 7,5

ben arabadan memnunum renault megane alacağıma bunu alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: tuna222

Arabamla 1. ayım 1600 km bitti. 1.4 Urban plus

-motor sakin kullanım için iyi, ama rampada bayılıyor evet. Keçiören yokuşlarını 2. ya da 3. viteste çıkabiliyorum. Performanslı kullanım için kötü, hızlanması yavaş.

-iç donanımını bayağı seviyorum elimi attığım hiç bir yer beni rahatsız etmiyor.

-Yakıt tüketimi şehir dışı 5,2 filan. Şehir için 7,5

ben arabadan memnunum renault megane alacağıma bunu alırım.

şehir dışı 5,2'yi nasıl yakaladınız? ortalama hızınız kaçtı? ben biraz agresif kullanıyorum gerçi ama şehir dışı 6,75 gibi şu anda.

ORT. YAKIT TÜKETİMİ

(l/100km)

6.7 Şehir içi tüketim

4.9 Şehir dışı tüketim

• Aracıma dışarıda atikergrand ipg taktırdım. 10000 km bakımını da dısarıda 350 tl. Ye yaptırdım. liqui moly 5w30 yag koydu usta, diğer fıltreler tamamen değişti. Hatta fabrikasyon polen filtresi çakma ve yan sanayi işi cıktı. Merakım şu. Bu yağ sorun çıkartır mı. Boşaltmadan önce yağa baktık, çubuğun en dibine değdi değecek kadar eksilmiş. Usta bu yağı önerdi. Daha önce de duymuştum. Kafama takılan kısım 5w40 yerine 5w30 olması. Bazı sitelerde, orjinal degerden çıkarsan motor alışır ve geri dönüş olmaz diyor. Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.

• sezerede S kullanıcısına yanıt
    Kanka orijinal neyse onu koy gitsin. Gözle görünür kötü bir fark hissedersen araştırıp bi farklı modeli denersin iyi bir ustaya sorarak.

• tonodias kullanıcısına yanıt

Orijinalini de uçup gitmiş kardeşim. Tek takıntım 30 ile 40 sıcaklık farkını anlatıyormuş. Lpg de sıkıntı olurmu derdim. Olmadı değiştirecez artık

Hayır sondaki sayı kalınlıkla, ısınma sonrası akışkanlıkla doğrudan ilgili. Orijinal kitapçıkta 5w40 yaziyor onu kullanmalısiniz. Alternatif olarak 0w40 da olur ama daha pahalıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu motor şimdi yağ eksiltiyor mu eksiltmiyor mu? Yağ seviyesi nasıl dip noktaya inmiş, anlamadım.

• Gofalt kullanıcısına yanıt

10bin kmde yağ çubuğunun en alt kısmında kalmış. Yanı çubuğa degdi değmedi gibi. Orjinal yaglarda bu eksilme hep var deniliyor zaten. Evet yağ eksiltiyor. Kaç litre bilmiyorum ama yağ çubuğunda 10bin km.de dibi gördük

• Espa kullanıcısına yanıt

Peki şimdi sorum şu size. 5w30 yağ konuldu. Sorun olurmu, en azından diger bakıma kadar binsek nasıl olur, yoksa direk değiştirmek mi gerekir.

Bir de 20bin km sonrasına bakım yazmış usta. Biraz fazla mı ?

Aracı teslim alırken çubuğa baktınız mı Hocam, fabrikadan eksik dolduruluyor diyorlardı. Birde motor yeni olduğu için mekanik parçaların alışma süresi içinde yağ eksiltme normal deniyordu.

• Gofalt kullanıcısına yanıt

Tam ortada idi yağ seviyesi ilk aldığım gün.

Servis, sırf bunun için bile aracı garantiden çıkarabilir dikkat edin. Hangi ustaya gidiyorsanız onu bırakın, Türkiye'de 20 binde yağ değişimi olmaz. 10 bin yada 1 yıl hangisi önce gelirse.

İnce yağ kullanmak aracın daha çok yağ eksiltmesine bile sebep olabilir, farklı sorunlar da çıkabilir. Sizin yağınız 5w40 tam sentetik olmalı. Siz servisi arayıp sorun en iyisi ama bence değiştirin diyecekler..

• quote:

Orijinalden alıntı: sezerede

Peki şimdi sorum şu size. 5w30 yağ konuldu. Sorun olurmu, en azından diger bakıma kadar binsek nasıl olur, yoksa direk değiştirmek mi gerekir.

Bir de 20bin km sonrasına bakım yazmış usta. Biraz fazla mı ?

Normalde birşey olmaz zaten yağı fiatın orijinal yağından dolayı eksilttiği söyleniyor

Siz 10000 de değişmişsiniz 20000 normal yine 10-15 binde değişmiş olacak

Yağ seviyesini kontrol edin yeter ne kadar da ne kadar eksiliyor .)

Renaultların yağ değişimi 20.000 de bir avrupada aynı motor 30.000 de bir.

5-30 ,5-40 arası uçurum yok rahat olun -30 ,-40 derceler görülen yerde mi yaşıyorsunuz ???

Siz sadece yağ seviyesini her 1000km de kontrol edim koyduğunuz yağın baya kaliteli olduğu egea da yağ yakma görülmediği söyleniyordu.

Yağ seviyesi kontrol edin kafaya takmayın servisden daha kaliteli yağ kullanmışsınız..

• Araç 5 bin kmyi geçti yağ eksiltme yok. 10 bin km bakıma kadar bakmam artık :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ririii kullanıcısına yanıt

Bende de 7000 km.ye kadar eksilme yoktu  

• Selamlar sedan araç için orjinal arka helezon amartisör yaylarını arıyorum, satan veya satılan yer bilen dostlar yardımcı olabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: ririii

Araç 5 bin kmyi geçti yağ eksiltme yok. 10 bin km bakıma kadar bakmam artık :)

4500 de kontrole gittim herhangi bir sıkıntı yoktu 6500de 500gr ekleme yaptılar.. o yüzden ara ara kontrol edin.. 2020 1.4 benzinli

• quote:

Orijinalden alıntı: mfizik

4500 de kontrole gittim herhangi bir sıkıntı yoktu 6500de 500gr ekleme yaptılar.. o yüzden ara ara kontrol edin.. 2020 1.4 benzinli

Alıntıları Göster

hocam kaç gr eksildiğiini nasıl anlıyoruz çubukta 1 diş kaç gr :)

• 
Sayfa: önceki 460461462463464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.