Şimdi Ara

YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9.857
Cevap
141
Favori
692.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 40 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 1240
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 41
  • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 11 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 17
  • Favoriye Eklediklerim 141
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • yargicc (608 mesaj) YSF_023 (346 mesaj) lojistisyen (310 mesaj) apokhan (285 mesaj) celebic (284 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3114 mesaj) Mobil (4680 mesaj) Tablet (345 mesaj) Mini (510 mesaj) Uygulama (442 mesaj)
  • @
12 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Modellere Özel Forumlar >> Aegea >> YENi Fiat EGEA (ANA KONU PAYLASIMLAR BURADAN)
Giriş
    112 Mesaj

Anladım hocam . O zaman LPG durumu düşünebilirim ilerde . Şu anlık LPG taktırmaya gerek olan derecede kullanmıyorum aracı biraz geçsin bakalım zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    MalamadreX kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2173 Mesaj

çok km yapanlar için lpg mecbur gibi benim gibi günde 5-15 km civarı için gereksiz olur lpg benzinde durkalk şehiriçi 8lt altı zor

|
    |
  • Onbaşı
    29 Mesaj

Şuan ortalama 105 bin tl yapan 160 bin kmdeki aracı satıp sıfır en ucuz araca binelim diyoruz. Bayilerde araba yok sıraya dahi almıyorlar.

Hatta bu aracın Ekim ayı kasım ayı fiyatları arasında 10 bin tl farkediyor. Ocaktan sonra yeni kasası çıksa 20 de öyle koysa bu...

Bu gidişle arabayı yıkayıp güzelce binmekten başka çaremiz yok.

|
    |
  • Binbaşı
    1209 Mesaj
    Merhabalar, yeni Adblue lu Egeaların yakıt tüketimleri nasıl bilgisi olan var mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1870 Mesaj

hocam biraz daha yol yapacağım araçla videoya falan çektim. ben emniyet kemeri diye düşünüyorum çünkü sağ koltukta biri varken sanırım o sesler gelmiyordu. zaten garantisi var biraz daha devam ederse servise giderim ama şunu söyleyeyim golf'ten egea hb'ye geçtim 1 haftadır kullanıyorum aracımı ben gayet yeterli buldum. genel olarak haksızlık edilen bir araç olduğunu düşünüyorum. bundan 10bin tl daha pahalıya arka camları manuel clio satılıyor...

|
    |
    tonodias kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1298 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: le_tatative

bugün bayi aradı ve 1.3 hb urban plus var dedi. 25 Eylül'de 1.4 için kapora vermiştim ama artık belirsizlikten sıkıldığım için kabul ettim. 24 Kasım'da fatura kesilecekmiş. Bir daha dizel almam diyordum ama hayırlısı bakalım, inşallah sıkıntı çıkmadan teslim alabilirim. Gerçekten çok yorucu ve stresli bir süreçmiş sıfır araba alımı.

:))

Benim durum daha da vahim 1.4 Hb urban plus araç istiyordum.

Hatchback(olmazsa olmazımdı) ve benzinli bekledim ses çıkmadı, ellerinde easy stil sedan 1.3 dizel varmış onu aldım.

Faturam kesildi inşallah haftaya alabilirim aracımı.

31 Ekim'de faturası kesilmiş araç ne zaman teslim edilir acaba.

Bu konuda bilgisi olan var mı?

Sedan isteyen arkadaşlarla takasa açığım :)))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Del Murder -- 7 Kasım 2020; 15:19:37 >
  • Yarbay
    4382 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MalamadreX

Aynı ses bende de var . Baslarda artıyor . Ben cam açma kısmından diye düşündüm vida kısmına silikon parça attım ama geçmedi . Bazen de emniyet kemerinden geliyor gibi çözemedim bir türlü

Boş yolda giderken müziği açtım elimle kapı plastiğine bastırdım ses kesildi. Kapı plastiğinden veya içindeki bir şeylerden geliyor sanırım. Nasıl çözüm üretilir bilmiyorum.

• Teğmen
    244 Mesaj

Aynı yöntemi bende denedim . Hatta cam açma kısmının olduğu yuva diş atmış gibiydi o yüzden söktüm oturmadı bende silikon parça attım oraya ama arada hala geliyor . Birde bu kapı kolçak kısmı varya içinde silikon olan sağ kapıda iki tane var onun küçük olanında silikon var mı sizde bende orada yokta kayıp mı acaba dedim . Yedek parçacıda bulamadık parçayı .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Skayn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    221 Mesaj

Hayırlı olsun hocam bende hp istiyordum 1.4 sedan urban plus en kısa zamanda gelicek dendi onu aldım çok memnunum ama HP olsa bende hemen takas edebilirim benzinli dizel farketmez :) 260 km de henüz

|
    |
    Del Murder kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    50 Mesaj

Arabamla 1. ayım 1600 km bitti. 1.4 Urban plus

-motor sakin kullanım için iyi, ama rampada bayılıyor evet. Keçiören yokuşlarını 2. ya da 3. viteste çıkabiliyorum. Performanslı kullanım için kötü, hızlanması yavaş.

-iç donanımını bayağı seviyorum elimi attığım hiç bir yer beni rahatsız etmiyor.

-Yakıt tüketimi şehir dışı 5,2 filan. Şehir için 7,5

ben arabadan memnunum renault megane alacağıma bunu alırım.

• Teğmen
    154 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: tuna222

Arabamla 1. ayım 1600 km bitti. 1.4 Urban plus

-motor sakin kullanım için iyi, ama rampada bayılıyor evet. Keçiören yokuşlarını 2. ya da 3. viteste çıkabiliyorum. Performanslı kullanım için kötü, hızlanması yavaş.

-iç donanımını bayağı seviyorum elimi attığım hiç bir yer beni rahatsız etmiyor.

-Yakıt tüketimi şehir dışı 5,2 filan. Şehir için 7,5

ben arabadan memnunum renault megane alacağıma bunu alırım.

şehir dışı 5,2'yi nasıl yakaladınız? ortalama hızınız kaçtı? ben biraz agresif kullanıyorum gerçi ama şehir dışı 6,75 gibi şu anda.

ORT. YAKIT TÜKETİMİ

(l/100km)

6.7 Şehir içi tüketim

4.9 Şehir dışı tüketim

|
    |
  • Yüzbaşı
    517 Mesaj
    Aracıma dışarıda atikergrand ipg taktırdım. 10000 km bakımını da dısarıda 350 tl. Ye yaptırdım. liqui moly 5w30 yag koydu usta, diğer fıltreler tamamen değişti. Hatta fabrikasyon polen filtresi çakma ve yan sanayi işi cıktı. Merakım şu. Bu yağ sorun çıkartır mı. Boşaltmadan önce yağa baktık, çubuğun en dibine değdi değecek kadar eksilmiş. Usta bu yağı önerdi. Daha önce de duymuştum. Kafama takılan kısım 5w40 yerine 5w30 olması. Bazı sitelerde, orjinal degerden çıkarsan motor alışır ve geri dönüş olmaz diyor. Bilgisi olan cevap verirse sevinirim.

• Yüzbaşı
    963 Mesaj

Kanka orijinal neyse onu koy gitsin. Gözle görünür kötü bir fark hissedersen araştırıp bi farklı modeli denersin iyi bir ustaya sorarak.

|
    |
    sezerede kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    517 Mesaj

Orijinalini de uçup gitmiş kardeşim. Tek takıntım 30 ile 40 sıcaklık farkını anlatıyormuş. Lpg de sıkıntı olurmu derdim. Olmadı değiştirecez artık

|
    |
    tonodias kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5533 Mesaj

Hayır sondaki sayı kalınlıkla, ısınma sonrası akışkanlıkla doğrudan ilgili. Orijinal kitapçıkta 5w40 yaziyor onu kullanmalısiniz. Alternatif olarak 0w40 da olur ama daha pahalıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Çavuş
    88 Mesaj
    Bu motor şimdi yağ eksiltiyor mu eksiltmiyor mu? Yağ seviyesi nasıl dip noktaya inmiş, anlamadım.

• Yüzbaşı
    517 Mesaj

10bin kmde yağ çubuğunun en alt kısmında kalmış. Yanı çubuğa degdi değmedi gibi. Orjinal yaglarda bu eksilme hep var deniliyor zaten. Evet yağ eksiltiyor. Kaç litre bilmiyorum ama yağ çubuğunda 10bin km.de dibi gördük

|
    |
    Gofalt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    517 Mesaj

Peki şimdi sorum şu size. 5w30 yağ konuldu. Sorun olurmu, en azından diger bakıma kadar binsek nasıl olur, yoksa direk değiştirmek mi gerekir.

Bir de 20bin km sonrasına bakım yazmış usta. Biraz fazla mı ?

|
    |
    Espa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    88 Mesaj

Aracı teslim alırken çubuğa baktınız mı Hocam, fabrikadan eksik dolduruluyor diyorlardı. Birde motor yeni olduğu için mekanik parçaların alışma süresi içinde yağ eksiltme normal deniyordu.

|
    |
  • Yüzbaşı
    517 Mesaj

Tam ortada idi yağ seviyesi ilk aldığım gün.

|
    |
    Gofalt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Sohbet
konkasör
anzer balı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,937
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.